atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Dvēsele
ravenx
Iesūtīts: 2010.09.20 11:19:39
Daži jautājumi par to.
1) vai, no kristiešu viedokļa, dvēsele varētu būt kloniem (izaudzētiem mēģenē, pieņemsim)?
2) indivīdiem no citām (ne-Zemes) saprātīgām civilizācijām?
3) cilvēka apziņai, ja tā tiktu pārnesta uz datoru?
4) mākslīgajai apziņai, kas pati no sevis radusies vai tikusi radīta datorā?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.09.20 13:19:13
Jošs Mulders
Nu, un kā ir, ja kopē informāciju un uzdrukā kaukur jaunu ķermeni?

Ā, Heizenbergs aizliedz. Līdz ar to visas idejas par indivīda saglabāšanu uz diska ir garām. Saglabās kautko ļoti līdzīgu labākajā gadījumā.

Bet, vienalga jautājums - izdrukājam to saglabāto. Vai izdrukai ir dvēsele?
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 13:21:55
Jošs Mulders

Nu un kāds fiziskais proess tad būs tas piedāvātās "teleportācijas" pamatā?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.20 13:24:23
Nu, un kā ir, ja kopē informāciju un uzdrukā kaukur jaunu ķermeni?


Nevar... lai nokopeetu VISU infu... tobish ikvienu kvantu staavokli, tas noziimee izjaukt origjinaalu!

Tu vari nokopeet DALJU infas... un tad arii sho DALJU restaureet, bet izveikt 1:1 kopeeshanu ar visiem kvantu staavokljiem, to neljauj fizika...

Protams es NEZINU vai tas ES tieshaam ir atkariigs no ikviena kvantu staavoklja muusos, jeb tam pietiek arii ar "sfeerisku zirgu"... un vai vispaar ES tieshaam ir noreduceejams uz informaaciju/jeb staavokli...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.20 13:25:39
Nu un kāds fiziskais proess tad būs tas piedāvātās "teleportācijas" pamatā?

Kaada shkjirba... fantastisks domas experiments...

Kaareiz shii nolasiishana un citur "salasiishana"...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.20 13:41:50
Kopeesanu nee, bet noraidiisjanu sanaak, ka teorema neaizliedz.

Nu vot un ja noraidaam vienreiz, bet uztveram N vietaas, tad taccu taa pati kopeesana/pavairosana vien sanaak, tikai protams, ar originala zaudaasanu.


Nea...

Nevar.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 13:47:34
Tas tikai parāda, ka Muldera teleportācija ir BS.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 13:58:52
Iespjas iegūt klonus, teleportējot uz vairākām vietām
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 14:08:26
Bet vinjsh jau grib noraidiit bez izjaukshanas un meeriishanas.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.20 15:35:10
Tas tikai parāda, ka Muldera teleportācija ir BS.

Ravenx, tev laikam ir chista probleemas ar "domas experimentu" kaa jeedzienu... Es sheit nelieku priekshaa fizikaalu tehnologjiju, bet gan pavisam par ko citu runaaju!

Tieshi taapat kaa neexistee Rassela Paradoxaa aprakstiitais ciemats ar taadiem diivainiem cilveekiem, nenoziimee, ka Rassela paradox nav valiids domas expedriments lai par logjiku runaatu!
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 19:30:50
incognito
Varbūt iegūtie kloni nebūs pilnīgi identiski. Bet tas nekas. Iedomājies, cik saviļņojoši būtu redzēt trīs Mulderus strīdamies par teoloģijas jautājumiem. Mulders Tēvs, Mulders Dēls un Mulders Gars.

ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 19:32:39
Jošs Mulders
Tieshi taapat kaa neexistee Rassela Paradoxaa aprakstiitais ciemats ar taadiem diivainiem cilveekiem, nenoziimee, ka Rassela paradox nav valiids domas expedriments lai par logjiku runaatu!

Whatever.
Nu, izdomāji savu domu eksperimentu ar teleportāciju, ko tas deva? Iedomāties tad var jebko, tikai jēga kāda?
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.20 19:35:26
Vispaŗ es gribēju uzzināt vidējo kristiešu viedokli par uzdotajiem jautājumiem, ne tikai ekstrēmi advancētus viedokļus.

Lai saprastu, cik liela būs opozīcija no kristiešiem brīdī, kad kāds zinātnieks kaut ko tamlīdzīgu (pēc savām domām) būs izdarījis.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.21 09:36:52
Nu, izdomāji savu domu eksperimentu ar teleportāciju, ko tas deva? Iedomāties tad var jebko, tikai jēga kāda?

Ja nesaprati, tad aciimredzot neesi shii experimenta meerkjauditorija un tiri vienkaarshi tev tas nav vajadziigs... nu neko... uiss tak ok! Ctulhu vot saprata... dazhreiz vinjsh speej abstrakcijaas domaat...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.21 09:37:18
ravenx, Nu tad lai naak videejie kristieshi...

Varbuut tev ir kaads ieskats pasham shais jautaajumos no tava viedoklja, varbuut saakot ar to, ko tu saproti ar jeedzienu "dveesele"?
ravenx
# Labojis ravenx: 2010.09.21 13:56:01
Tas, ja pastāv, tad kā kaut kas empīriski neverificējams un ārpus fizikas esošs, līdz ar to bez jebkādiem atribūtiem, kurus varētu ņemt un aprakstīt.
A vispār es jau uzrakstīju, ko tā varetu darīt
1) Ego kodols, kas mani padara par mani;
2) Rada apziņu
3) Rada brīvo gribu

Bet var ar būt, ka neko nedara neko no šī visa. Piemēram, ja šis kkas, ko nosacīti apzīmē ar "dvēsele", ir visiem kopīgs, tad atkal nekāds ego nesnāk.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.09.21 14:24:30
Ctulhu
Vai tad var buut kautkas aarpus fizikas pastaavoss?
Atkarīgs, kā definējam fiziku. Normālā gadījumā - jā.
Ja var - tad kaa tas mijiedarbojas ar fizikaalo pasauli?
Nezinu.
kas ir mijiedarbiibas paarneseejs?
Smadzenes?

Principā tā pati kvantu nenoteiktība nozīmē, ka visamaz dažiem notikumiem mēs nekad īsti nevarēsim zināt cēloni - vai tas bija tīri "dabīgu" iemeslu izraisīts, vai arī tā iemesls bija kaut kas nemateriāls. Es nesaku, ka man otrais variants liekas ticams - bet, domu experiments, you know.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.21 14:32:37
Ctulhu jau teici, neva rpateikt, kas ir nemateriaals, ja "materiaals" tev peec definiicijas ir "viss kas ir"

Bet ja "materiaals" tev ir sinoniims "substance" tad runaat nevar par substanciaalu un nesubstanciaalu... Tachu ja nodefineesi mateeriju, tad paareejais sanaak ne-mateerija!

Nu klasiski informaaiju uzskata par nemateriaalu peec buutiibas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.21 14:48:09
kaa Mulders atskirs, kura ir materiala, kura ne?

Ja nevar atskirt - tad nafig taads daliijums???


Mulders par materiaalu sauc stuffu kam ir apjoms un maasa... Ja stuffam apjoma un masas nav, tas nav materaials... skat informaaciju
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.21 14:49:18
Tb materijai var piemist masa. Materijai piemiit informaacija. Tas viss ir materijas iipasiibas.

Informaacija nav mateerijas iipashiiba tur jau tas prikols

Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.21 15:05:06
Ctulhu, nesanaaks... es varu joprojaam domaat par informaaciju neatkariigi no neseeja...

Visa matene ir kaareiz runa par informaaciju... un mateerijas iipashiibas matemaatikaa ir absoluuti irrivalentas...

Aizvaac no mobilaa bateriju un tas ir luuznis... tas nekaadiigi nepieraada mobilaa un baterijas substanciaalo identitaati
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 4250