atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kur ir Jaunavas Marijas kapa vieta?
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.09.09 17:39:03
Patiesi, kur ir Jaunavas Marijas kapa vieta? Un, vai pastāvot relikviju kultam, ir ar Marijas miesu saistītas relikvijas? Protams, zinu, ka daudzi bij vnk viltojumi, bet tas varētu parādīt tādu kā vispārējo sava laika tendenci.
Jo, ja noskaidrojas , ka nav nedz Marijas kapa vietas, nedz ar viņas miesu saistīti priekšmeti, Romas katoļu ideja, ka Viņa varētu būt uzņemta debesīs, nav nemaz tik bezjēdzīga. Pie Kristus Augšāmcelšanās daudzi svētie tapa uzcelti. Un 100% noliegt, ka Viņu Dievs kā pirmo Augšāmcelšanās augli nevarētu paņemt debesīs, it kā nebūtu korekti.
Līdz ar to šīs idejas izpalikšana JD kanonā varētu būt saistīta ar notikuma vēlīno hronoloģiju. Tas protams nepadara leģitīmas daudzas Marijas kulta iezīmes.Un ar šo es nekādā veidā negribu apliecināt, ka turos pie Marijas debesīs uzņemšanas braukšanas idejas, bet to pārdomāt, zinot, ka tai tic miljoniem kristiešu, un tai pat laikā tā daudziem miljoniem ir par klupšanas akmeni, nebūtu nekas nosodāms. Un vai, pareizi saprasta, šī ideja ir par būtisku šķērsli kristiešu lielākai vienotībai vai aizēno Mūsu Kungu Jēzu Kristu? Nepiedalīties Latvju luterānim un ateistiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 13:00:09
Starecs

Bez Tradīcijas izpratnes tas nav pieņemami - tad ir jājautā, par kādu tradīciju ir runa?
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 13:11:26
bitukas

Vai tev bāzt degunu citu netīrajā veļā sagādā baudu?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:04:51
Vai jums, brāļi luterāņi no citām grupām (kas nepiederat pie LELB) šeit vajadzētu izcīnīt jūsu savstarpējos strīdus un kariņus?
Ja reiz esat no LELB atšķēlušies un aizgājuši, tad ko atgriežaties šeit, lai ķildotos tālāk?
Tas neveicina nedz ticības, nedz Debesu Valstības pavalstnieku vairošanu šai pasaulē.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.09.11 14:26:16
Vienkārši balss

Labs padoms. Turpmāk centīšos to ievērot.

Maza piezīmīte. Mēs neatšķēlāmies. Mūs izmeta jeb lika skaidri nojaust, ka esat nevēlami. Šajā sakarā esmu pietiekoši izteicies, tāpēc vairāk neatkārtošos.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:27:42
Uldis
Tu saki - melns. Es saku - balts...................
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:31:26
Vienkārši balss

Viens no mums neatšķir krāsas
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:35:22
Uldis
Viens no mums
.. vai arī neviens ..
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:35:52
Uldis
... un es tā neesmu!
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.11 14:44:15
Vienkārši balss , uzdrīkstos apgalvot, ka
nekādu prieku šīs ķildas nesagādā un ticībai nes tikai ļaunumu.
Laikam nākamajā ierosinātajā diskusijā būs jālūdz Uldim nepiedalīties. Tomēr esmu reālists, un domāju, ka konkrēto personu virtuālas tikšanās gadījumos kaislības nerimsies, tāpēc esi iecietīga.
Kas attiecas uz LELB, mēs altāra sadraudzību ( pa brīdim arī kanceles ) esam ar LELB bīskapiem atjaunojuši un uzturam šo sadraudzību arī baznīcas dzīvē.
Vai Tev būtu kādi iebildumi pret LELB bīskapu lēmumiem būt pret mums draudzīgiem ( un mums pret LELB brāļiem un māsām ) un dziedināt reiz izveidotās rētas Kristus miesā un mūsu attiecībās?




Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:48:29
indriķis (labs)

Abpusēji
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:52:19
indriķis (labs)
mēs altāra sadraudzību ( pa retam arī kanceles ) esam ar LELB bīskapiem atjaunojuši
Hei, tie ir sensacionāli jaunumi!!!
Man nav nekas pret ievainojumu dziedināšanu un izlīgumu, nepārproti.
Bet vai tad būt draudzīgiem jau nozīmē atjaunot visas atšķeltās kopības?
Man liekas, ka bīskapi spēj būt draudzīgi pat pret tiem, kas savā laikā ir izsaukuši policiju, lai neielaistu viņus LELB baznīcā...
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.11 14:53:37
indriķis (labs)
dziedināt reiz izveidotās rētas Kristus miesā un mūsu attiecībās?

Vai tas šajā dzīvē ir nepieciešams, vai tam vairs ir laika? Vai tas nav bīstami?
Šajā gadījumā bailes kā stimulators ir aizsargājošs faktors.
Luteru tāpat vadīja bailes pazaudēt Patiesību aiz visāda sviesta, ko viņš RKB saredzēja, un te nu Luteru nosodīt nevar. Arī mūsdienās labāk aizvērt acis un došības pēc neredzēt neko, lai tikai nepazaudētu to kas ir.
Jā, var kopīgi uzcept šašliku, padiskutēt par Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanu, bet nesatraukties un savās atziņās palikt katram pie sava, kamēr Dievs nelems citādi.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 15:16:54
Kad nu tik sirsnīgi esam vienojušies, tad varam ķerties pie lietas! Jautājums bija: kur ir Jaunavas Marijas kapa vieta? Tik pat labi var jautāt par Mozu: kur ir Mozus kapa vieta? Atbilde ir vienkārša - Dievs to ir apslēpis. Kāpēc? Arī saprotams. Lai nemulsinātu ticīgos. Taču papus nāk klajā ar tiešām "gudru" paziņojumu. Ja jau nevar kapa vietu atrast, tad viņa ir kā Kristus uzņemta Debesīs.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.11 15:17:28
Vienkārši balss.
Par visu atšķelto kopību atjaunošanām neko nezinu, bet pavisam konkrētā tagad ir atjaunota.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.11 15:34:51
Speciāli Uldim!
Uzmetot acis diskusijas nosaukumam, redzu, ka tā ir par Marijas kapavietu. Ja Tu apgalvo, ka es bāžu degunu jūsu netīrajā veļā......
Nebāz pats man degunā savus konfesionālos *****s. Rupji?
jā....
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 15:38:25
Papucs

kamēr Dievs nelems citādi - vai Dievs mums kaut ko būtu aizmirsis pateikt?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.09.11 15:42:30
Uldis
vai Dievs mums kaut ko būtu aizmirsis pateikt?
Dievs nav visiem devis saprast to, ko Viņš jau ir pateicis.
Varbūt kādreiz dos
(nedusmo, es tikai draudzīgi apceļos)

Bet par Rakstiem nopietni. Arī RKB visus savus uzskatus pamato Bībelē, protams, luterāņi tās pašas vietas traktē savādāk, citi vēl savādāk - tas taču nav nekas jauns. Un mans secinājums ir tāds, ka ar zināmām pūlēm Rakstos var pamatot pilnīgi jebko , pat varbūt sātanismu.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.09.11 16:06:56
Papucs

Labi! Ko tu esi domājis ar šo mazo vārdiņu - visiem? Visiem nav devis saprast, bet dažiem ir? Vai tā sanāk? Un kas ir tie, kam ir devis saprast? Vai pavests? Pāvestam ir, bet luterāņiem nav.

Bet ja nopietni, tā ir viena no galvenajām atšķirībām starp pāvesta mācību un luterāņu mācību attiecībā uz Rakstiem. Pāvestieši saka, ka Raksti nav skaidri, bet luterāņi saka, ka Raksti, tieši pretēji, ir skaidri saprotami. Šīm atšīrībām ir nopietnas implikācijas. Ja Raksti nav skaidri, tad mēs nevaram droši apgalvot. Savukārt, ja ir skaidri, drošam apgalvojumam ir nozīme. Un tā ir ticības apliecība. Ja mēs sekojam pāvestiešu principam, tad tiešām bīskapa loma ir ļoti svarīga baznīcā. Bīskaps ir baznīcas zīme. Bet, ja mēs skojam luterāņiem, tad priekšplānā izvirzās pareiza ticības apliecināšana. Luterāņi saka, ka ticības apliecības pareizi skaidro svētos Rakstus. Līdz ar to baznīcas zīmes ir pavisam kaut kas cits: Evaņģēlijs un sakramenti. Un ne tikai vienkārši Evaņģēlijs un sakramenti, bet pareiza Evaņģēlija sludināšana un pareiza sakramentu pārvaldīšana, kā ir teikts ATA VII un VIII artikulā. Savukārt pāvests Rasktu vietā izvirza tradīciju.

PS
Pāvests māca, ka tradīcija pareizi skaidro Svētos Rakstus. Tāpēc romieši lieto jēdzienu - Svētā TRadīcija. Pujāts pat apgalvoja, ka Rasktiem nav nozīmes, tas ir, ja nebūtu Raskti, tad baznīcai ir tradīcija. Skan it kā pārliecinoši, bet aplami.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.11 16:22:38
Uldis
1. Luterāņi saka, ka ticības apliecības pareizi skaidro svētos Rakstus.
2. Pāvests māca, ka tradīcija pareizi skaidro Svētos Rakstus.


Lūdzu atrod principiālas atšķirības savā teiktajā, izņemot to, ka Tradīcija ietver sevī ticības apliecības.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 16:31:49
Papucs

Atbilde būs vēlāk. Jādodas prom.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 10022