atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristietis, nauda un Providence
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.09.08 21:08:33
Domāju, ka neviens nenoliegs, ka vislielāko spriedzi kristieša dzīvē sagādā normālas pārticības trūkums kapitālisma apstākļos, pat ne moceklība Kristus dēļ vai kaut kas ekstremāls, bet kristieša dzīvei paredzēts. ka Visuvarenais Dievs izlēma kārtējo reizi pārbaudīt nabaga konservatīvos latviešu luterāņu mācītājus situācijā, kad likās , ka beidzot viņi ir sākuši dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi ar ekonomisko krīzi Paša nolādētā pasaulē.
Jautājiet Viņam, kurš tikai spēlējas ar mums, saviem ticīgajiem, kā postilā saka Luters. Lai nu zinām cik Viņš ir labs un žēlīgs, ir baisi, ka kāds ar tevi spēlējas.
Diskusijā nepiedalīties L atvju Luterānim - katoļi, baptisti un citi mīļi aicināti.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.09 09:23:04
Šodien, Masik , esi ar kreiso kāju no gultas izkāpis? Nafig tik rupji?
S.R...
# Labojis S.R...: 2010.09.09 09:33:14
Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas. Mat.ev. 6:33

domāju, šeit komentāri lieki.

tas ir nepārtraukti apstiprinājies dažādu svēto dzīvēs, cilvēks, kurš pie Dieva iet ar nedalītu sirdi saņem vairāk nekā spēj cerēt. protams, ir kāds nosacījums, no tā viņš nedrīkst nenieka piesavināties sev.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.09 09:35:42
tieši tā S.R..., dzīties pēc Dieva valstības, nevis "pilna laika kalpošanas". Bļin, sētnieks strādā, a mēs "kalpojam"
S.R...
# Labojis S.R...: 2010.09.09 09:42:39
bitukas
nu, es arī uzskatu ka maizīte ir jāpelna savām rociņām un kalpot var pēc aicinājuma, vai nu konsekrētas personas vai brīvajā laikā.
Pāvils manuprāt uz kaut ko tādu aicināja savas teltis būvēdams. kaut bija Apustulis.
bet katrs lai rīkojās pēc savas vislabākās sirdsapziņas un saprašanas.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.09 10:03:20
bitukas Bļin, sētnieks strādā, a mēs "kalpojam"

Ja kalpojam, tad lūdzu kalpojam, ja strādājam, tad lūdzu strādājam. Sauksim lietas īstajos vārdos un par katru no šīm lietām ir arī attiecīga samaksa. Jo kalpošana ja nemaldos ir aicinājums no Dieva un ja jau reiz Dievs nedod acīmredzot tam ir iemesls.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.09 10:07:28
Pilnīgi piekrītu!
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:04:40
tā patiesība jau ir vēl rūgtāka - pat ja visi mācītāji kā sarunājuši tagad mestos iekšā laicīgos darbiņos un tikai, vai ar to pašu izdzīvošana garantēta? baidos ka arī tad nē... jo kā tad ar Kristus aicinājumu? kā ar paša solījumiem? nekas cits neatliek, kā pazemīgi noliekt savas galvas un paklausīt - ne vairāk , bet arī ne mazāk
http://www.tlig.lv/content/view/35/31/

manuprāt, tagad visiem kopā, gan mācītājiem gan lajiem, būtu visos iespējamos veidos jāatbalsta tas, kas sākas ar Z.S. konsekrācijas pasākumu Domā... pat neskatoties uz līdzšinējiem (un laikam jau) pamatotajiem pārmetumiem LELB vadībai.
S.R...
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:20:08
ak tad par to iet runa. nu, tad man jāsaka gandrīz kā brīnumam, celibātu vajadzētu ieviest, tad baznīckungam no ticīgo ziedojumiem nebūtu jāuztur sevi, savu kuplo ģimeni un vēl kaut kā nebūt baznīciņu. pieticīgākiem draugi jābūt, pieticīgākiem.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:36:46
bitukas
Nafig tik rupji?
?????????
Ko es tādu rupju pateicu?????
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:36:47
S.R...
Nu ar to celibātu beigās miljoni no kolektēm jāizmaksā kompensācijās piegulētajiem

indriķis (labs)
Klau, visu taču nauda neizšķir, ne?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:38:35
Ps, ja apbižojies par liekēdi - skat tezauru un atrodi 3 atšķirības no Indriķa sevis paša situācijas apraksta:

liekēdis -ža, v.
1. Darbaspējīgs cilvēks, kas nestrādā un dzīvo no citu līdzekļiem.
// Parazitējošs dzīvnieks vai augs.


masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:40:09
Aivars
Klau, visu taču nauda neizšķir, ne?

ņemot vērā naudas idejisko būtību (sabiedriski vērtīgā darba un sociālās vērtības ekvivalents) - tad izšķir gan.
S.R...
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:40:31
Aivars
kas manis dēļ neatstāj tēvu un māti, sievu un bērnus... tas nav manis cienīgs.

ko tad es īsti gribu teikt...? āāā...! tikai to, ka draudzei nav jāuztur visa mācītājkunga ģimene. tas arī viss. kas nestrādā, tam nebūs ēst!
ex-Kombulis [85.115.122.40]
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:42:26
ja tagad Latvijā ir ierobežots naudas līdzekļu piedāvājums, naivi cerēt, ka tuvākā laikā būs trekno gadu izšķērdības
Iesaku organizēt Kopienu, ar ievirzi uz naturālo saimniecību
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:49:39
S.R...
Nu nevar būt, ka tikai šķirteņi, kas bērnus atstājuši otrai pusītei, drīkst būt kristieši. Tu par šito eksegēzi pajautā monsiņjoram
Ja godīgi, nezinu, kur draudzes uzturētu visu mācītāja ģimeni. Teorētiski, vecos laikos gan tā iespējams bija. Bet nu vispār jau bija laiki, kad sieviešu `vientiesības` vārdā nebija panākta situācija, ka abu - vīra un sievas algas knapi pietiek ģimenes budžetam. Bija jau laiks, kad vīri pelnīja tādas algas, ka sieva varēja būt mājsaimniece, audzināt bērnus utt. Bet vai arī tas nav darbs?
S.R...
# Iesūtīts: 2010.09.09 11:56:53
Aivars
tiešām? kas to būtu domājis!!!
paskaties pats uz situāciju baznīcā, katoļu priesteri, kuri kalpo vienīgi Dievam, nevis sevi sadala ģimenei un draudzei manuprāt ir daudz efektīgāki nekā luterāņu mācītāji, kas nespēj ar savu algu attaisnot uz sevi liktās cerības no ģimenes puses. vieni kreņķi vien sanāk manuprāt. tas nu ir skaidrs, vīram ir jānodrošina ģimenes labklājība. ja sieva nes mājās labu algu, nu tas jau pavisam labi, bet sievas primārais uzdevums patiešām ir rūpēties par mājas pavardu, kas arī ir darbs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 12:04:41
S.R...
Nezinu, nezinu. Baidos, ka ne es zinu daudz ko par katoļu priesteriem, ne tu par luterāņu mācītājiem. Bet ja arguments ir, ka neprecēts kalpotājs izmaksā mazāk un ir ekspluatējams vairāk, tad kaut kas ar tādu draudzi nav kārtībā. Pat nekristīgos uzņēmumos parasti top par nenormālām uzskatītas situācijas, kur kāds top izbrākēts, bet kādam tiek dota priekšroka tikai tādēļ, ka nav bērnu, kas varētu saslimt un būtu kopjami, vai arī nevar palikt stāvoklī un aizdoties dekrētā, utt. Vai tad nu kristiešiem vajadzētu būt tādiem gauneriem?
S.R...
# Iesūtīts: 2010.09.09 12:12:37
Aivars
tā gan varētu būt. es patiešām par luterāņu mācītājiem nezinu pilnīgi neko.
un arī katoļu priesteri savā ritā var būt precēti, celibāts ir noteikts RKB. un man tas šķiet pareizi, lai priesteris kalpo savai draudzei, ja reiz grib būt par Dieva kalpu! bet kā jau teicu, tas ir tikai viens no viedokļiem neobligāts visiem. kas to nevar, nav aicināts, tas labāk lai sevi nemoka veltīgi.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.09 12:31:48
Masik, es neapbižojos par liekēdi. Vakar, piemēram, trīsstāvu mājai(lielai) tīrīju notekas, lai neaizmirstu, kas ir roku darbs. Vnk., vai tad pazīsti Indriķi. ka tā uzreiz. Es liekēdis biju pirms 20 gadiem, apmēram, šāds - http://www.youtube.com/watch?v=WkQtEo3Vm2Q&feature=related
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:55:54
bitukas
Vnk., vai tad pazīsti Indriķi. ka tā uzreiz.
da nē... es vienkārši vadījos no viņa texta. neviens Indriķi aiz mēles nevilka, adatas zem nagien nedzina - pats brīvprātīgi izteicās....
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 33989