atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristietis, nauda un Providence
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.09.08 21:08:33
Domāju, ka neviens nenoliegs, ka vislielāko spriedzi kristieša dzīvē sagādā normālas pārticības trūkums kapitālisma apstākļos, pat ne moceklība Kristus dēļ vai kaut kas ekstremāls, bet kristieša dzīvei paredzēts. ka Visuvarenais Dievs izlēma kārtējo reizi pārbaudīt nabaga konservatīvos latviešu luterāņu mācītājus situācijā, kad likās , ka beidzot viņi ir sākuši dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi ar ekonomisko krīzi Paša nolādētā pasaulē.
Jautājiet Viņam, kurš tikai spēlējas ar mums, saviem ticīgajiem, kā postilā saka Luters. Lai nu zinām cik Viņš ir labs un žēlīgs, ir baisi, ka kāds ar tevi spēlējas.
Diskusijā nepiedalīties L atvju Luterānim - katoļi, baptisti un citi mīļi aicināti.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.08 21:09:08
Domāju, ka neviens nenoliegs, ka vislielāko spriedzi kristieša dzīvē sagādā normālas pārticības trūkums kapitālisma apstākļos, pat ne moceklība Kristus dēļ vai kaut kas ekstremāls, bet kristieša dzīvei paredzēts. Visuvarenais Dievs izlēma kārtējo reizi pārbaudīt nabaga konservatīvos latviešu luterāņu mācītājus situācijā, kad likās , ka beidzot viņi ir sākuši dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi ar ekonomisko krīzi Paša nolādētā pasaulē.
Jautājiet Viņam, kurš tikai spēlējas ar mums, saviem ticīgajiem, kā postilā saka Luters, nevis ēdieties ar kārtējo jūsu cerības nepiepildījušo brāli.. Lai nu zinām cik Viņš ir labs un žēlīgs, ir baisi, ka kāds ar tevi spēlējas, pat ja tas ir Labais Dievs.
Jūsu domas par nabaga kristieti - autsaideru Dieva paša ( jeb varbūt sātana, viņa nepaklausīgā vasaļa ) pasaulītē.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.08 21:49:53
Nerausties brāli, darbu atradīsi. Es arī aizlikšu vārdiņu Visaugstākajam.
Bet cieš jau visi. Domāt, ka pasaulē finansu krīze, jo Dievs nolēmis pārbaudīt luterāņus.... Asprātīgi
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.08 21:55:25
indriķis (labs)
Žēl gan, ka to diskusiju izdzēsi un tagad atkal visu interpretē pa savam. Bet nu interpretācija ir vairāk nekā asprātīga, te jāpiekrīt Bitukam
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.08 23:00:05
indriķis (labs) pārbaudīt nabaga konservatīvos latviešu luterāņu mācītājus situācijā, kad likās , ka beidzot viņi ir sākuši dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi
Tie, kuri domāja ar galvu saprata jau pirms šīs jezgas, ka nekāda normālā dzīve nebūs un grāvis būs vēl dziļāks un projekts ir nomiris jau sākuma stadijā to neuzsākot. Beidz dzīt zosis un tēlot kaut kādu nenosakāmas markas analītisko adapteri. Un pārmetumi ir komandai, kura bīdīja šo projektu, kā naivu bērnu.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.08 23:06:26
Aivar , brāl, tu taču gribēji, lai beidzu to diskusiju. Pa svešam nekad neesmu mācējis interpretēt.
Vienīgi - es esmu pateicīgs Dievam, ka šie pārbaudījumi atkal man iemācīja mīlēt citus kristiešus, nevis priecāties cik es esmu labs un pareizs savā geto. Varbūt, ka tas ir tā vērts.
ķepa , ko var darīt, ja tikko kāds vēlas ko labu paveikt arī citu labā, tāds projekts izgāžas, bet raušanas savā labā projekti zeļ un plaukst. Tāda ir dzīve.
bitukas , paldies, bet rakt es neprotu, un ubagot kaunos, bet līdz netaisnā nama turētāja apsviedībai nekad neesmu varējis pavilkt. Divdesmit gadus kristietībā kalpojot, neko citu neesmu iemācījies.
Man žēl atzīt savu nespēju, bet es pat draudzei, kuru ar dievpalīgu esmu izveidojis un kurai kalpoju, algu nespēju pieprasīt.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.08 23:12:39
indriķis (labs) Ir viena nianse, ja gribi citu labā ko labu paveikt, tad dari to ar savu galvu un saviem līdzekļiem. Ja tie ir kopēji līdzekļi, tad to jādara ar kopējiem spēkiem uzklausot visus par un pret argumentus un noraidot tos vai paturot ar pamatotiem argumentiem.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.08 23:15:03
ķepa, vienu lietu atzīstu, varbūt tās algas projektā bija uzreiz par lielām, cilvēki vnk nebija pieraduši, un ņēma kredītus un līzingus, un tagad tie tiek atmesti atpakaļ pirmsprojekta situācijā. Bet klausīties tās super garīgās J.K. runas par to, ka mācītājiem vajag kartupeļu lauku apstādīt un novākt, bija pār maniem spēkiem. Tās kā reiz bija pirms projekta runas, tipa - baznīca lai jūs izmanto , tas ir garīgi un pareizi, zinājāt, uz ko parakstāties, bet ja ģimenēs finansiālas problēmas, tad katrs par sevi, un projekts tomēr tās izbeidza, jo beidzot tika atzīts, ka mācītāji nepārtiek no svaiga gaisa ka katrs baznīcas zāles pļāvējs vai jumta remontētājs nav vairāk pelnījis atalgojumu par mācītāju, un arī lauku mācītājs nav vnk neveiksminieks salīdzinājumā ar pilsētas. Bet tagad tas, protams, ir čušs. Atpakaļ realitātē, kungi. Dievam jūs nerūpat vairāk par katru finanšu blēdi.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.08 23:34:42
indriķis (labs) Zini Mācītāj ir viena lieta, kurai nepārleksi pāri nu nekādi. Kur ir pieprasījums, tur ir alga. Un nav mācītājam jātur draudze neziņā par finansiālo situāciju baznīcā. Un ja draudzes nav, vai tā nav gatava uzturēt savu Dievnamu, tad jāmeklē mazākas telpas. Jāiet jātur dievkalpojumi pa draudzes locekļu dzīvokļiem.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.08 23:39:53
ķepa , problēma ir, ka ar viena otra harizmātu metodēm var radīt gan pieprasījumu gan algu, bet ko tad, ja ir arī sirdsapziņa.
Un luterāņi nevar pa dzīvokļiem laikā, kad kristieši netop vajāti.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.09 00:22:45
Klau, Indriķi, apskaidro nabaga vientiesīgo baptistu. Kas, jums, draudze afigenna pieaugsi, ka dievnamu savajadzējās? Kad es vēl biju mācītāja palīgs Madonā, mums draudze pieauga no aptuveni 10 cilvēkiem uz aptuveni 80(neskaitot bērnus un galīgi zaļus pusaudžus). Tad arī uzbliezām dievnamu saviem spēkiem. Līdz tam strādājām normālos darbos, nestresojām. Moška arī Tev nomierināties. Tak jau augstākā ir. Sociālais darbs, valodas. Forumā darbu neatradīsi. Es arī nedotu tādam, kurš žēlojas, tā vietā, lai optimiski vecajiem čaļiem uzjautātu - gribās pašancēt, nav kādu variantu vecajam cīņu biedram?
Ja Tev draudzē nav vismaz 30 REĀLI draudzes locekļi, tad tā ir nekaunība prasīt algu. Ja nu vienīgi. Tu esi teoloģijas doktors un taisies pārspēt mūsu E. N., kurš papuasiem VD pārtulkoja.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.09 00:31:20
bitukas , dievnams tagad ir, brāļi luterāņi ielūdza savējā, pirms tam, starp citu, īrējām kapelu pie brāļiem baptistiem, bet tu kontekstu varbūt nesaprati, kā tas ir - draudze lūdz, pēkšņi tāāda iespēja paveras ( liekas, tā Kunga pirksts ) un še tev...
Bet žēloties, ja tādi vīri kā Jeremija un Elija žēlojās, kur nu man līdz viņiem.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.09 00:39:16
Dažreiz tā notiek...
Aizlūgšu par Tevi pirms gulētiešanas, lai Dievs, tev dod pārdzīvot šo periodu tavā dzīvē.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.09 00:40:33
Paldies.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.09 00:40:49
Un intereses pēc, kas tā par kapelu baptistiem? Reāli esmu bez poņas.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.09.09 01:07:13
indriķis (labs)
Izklausās baigi pazīstami!
Un visu cieņu, prieks, ka Tu nekautrējies dusmoties uz Dievu
Man kaut kā paveicās, ka jau pirmā vai otrā ticības gadā Dievs ar mani līdzīgi izrīkojās. Spēle, vai, precīzāk - joks, jo gluži spēle tā vis nav.
Viena no pirmajām svarīgajām atziņām - Dievam ir ļoti īpatnēja humora izjūta
Es nezinu, kāpēc Viņš tā rīkojas, Viņš man nepaskaidroja, bet bija ļoti priecīgs un pateicīgs, kad es pēc divu gadu mocīšanās beidzot piedevu Dievam.
Kāpēc mocījos divus gadus? Jo nekur baznīcā nebiju dzirdējis, ka drīkst atļauties piedot Dievam.

Un par naudu es piekrītu. Naudas pastāvīga klātbūtne ļoti spēcīgi izveido asociāciju ar Dieva mieru. Man šobrīd arī iestājas periods, kad Dievs vēlas mani no šī viltus miera un viltus paļāvības atbrīvot
Ir sāpīgi.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.09 06:58:28
indriķis (labs) draudze lūdz, pēkšņi tāāda iespēja paveras ( liekas, tā Kunga pirksts ) un še tev...

Laikam jau Dievam no augšas labāk redzams, ka Tavā pilsētā Dievnamu ir pietiekoši. Jāpiepilda tie paši. Mēs katrs gribam savu Dievnamu, bet Dievs grib Savu.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.09.09 07:58:09
Ķepa
redzams, ka Tavā pilsētā Dievnamu ir pietiekoši
Tu to tā nemaz nevari zināt
Un var gadīties, ka tas dievnams tomēr kaut kad būs, tikai nav vēl redzams aiz laika nogriežņa pakalniņa.

Tie, kuri domāja ar galvu saprata jau pirms šīs jezgas, ka nekāda normālā dzīve nebūs
Bet ticēt un cerēt taču kristieši drīkst, vai ne?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.09 08:37:51
bitukas, es to zāli baptistu dievnamā tā nosaucu - baptistiem zāle, bet luterāņiem kapela.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.09.09 09:10:32
indriķis (labs)
paldies, bet rakt es neprotu, un ubagot kaunos, bet līdz netaisnā nama turētāja apsviedībai nekad neesmu varējis pavilkt. Divdesmit gadus kristietībā kalpojot, neko citu neesmu iemācījies.

Tīri cilvēcīgi laikam ir sāpīgi pēkšņi atklāt ka esi liekēdis. Ja iepriekš biji pārliecināts, ka esi ptica važnaja i nužnaja.
Tīri filozofiski - cilvēkiem tomēr ir vajadzīgs psiholoģisks mierinājums, savas jēgas meklēšana, socializācija, vienota kopības/bara sajūta. Attiecīgi arī profesija/amats, kas piedāvā šādus pakalpojumus. No kā jāsecina - tik līdz cilvēciņi sāks izjust šo nepieciešamību iztrūkumu - būs ij naudiņa, ij laiks, ij līdzeķli ij darba spēks. Pacietību, kungi, tikai pacietību. Viss būs!

Starp citu hints: jums der padomāt - var būt var ierobežot kādu no piedāvātajiem pakalpojumiem, saistot to ar materiālām grūtībām? Ļaudis parasti diezgan ātri uz to reaģē... ij naudiņa
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.09.09 09:11:18
ij naudiņa būs, ij saliedētība beigu beigās lielāka...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 34861