atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ko domājat par nu jau bijušā Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta kardināla Jāņa Pujata izteikumu
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.08.27 14:36:50
2004.gada 18.augustā: “Nedomājiet, ka kāds cilvēks neiemantos pestīšanu nepareizas ticības dēļ .. Vēl vairāk – katoliskā baznīca uzskata, ka cilvēks tiek izglābts jau ar to vien, ka viņš tic Dieva eksistencei un tam, ka viņam būs jādod atskaite par savu dzīvi.”
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:37:16
nez vai šis viedoklis tagad ir mainījies?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.27 14:58:56
Nedomājiet, ka kāds cilvēks neiemantos pestīšanu nepareizas ticības dēļ

ko nozīmē- nepareiza ticība?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.08.27 15:01:00
Ideja acīmredzot ir sekojoša: ticība principiāli nevar būt nepareiza. .... . Ja es ticu, ka mana sieva ir skaistāka par jebkuru topmodeli un mani bērni ir brīnumbērni, tad man ir taisnība pat tad, ja citiem tā neliekas.
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:21:05
Bet redz kā Stankēvičs nonāca pie ticības Dievam - caur jogu, tas ir - pēc katoļu domām - it kā nepareizi
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:37:13
ex-Kombulis... Tieshi otraadi, tas ka nonaaca, tas ir pareizi... nepareizi ir tad, kad viens otrs tajaa jogaa taa arii paliek...

Jo galvenaa teeze ta ir... nepalika jogaa Bet gaaja taalaak. Taatad... ir tie, kas "paliek" un tie kas "sasniedz kaut ko" Joga ir paliceeju dalja.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:42:49
Vardarbe
" Ko domājat par nu jau bijušā Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta kardināla Jāņa Pujata izteikumu"

Lai arhib. Pujātam svētīgas vecumdienas!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:47:00
Vardarbe
Pie šīs tēmas tālākas attīstības, jāatceras, ka pestīšana ir Dieva dāvana no Viņa žēlastības. Savukārt ticība ir kā tukšas rokas, kuras pieņem šo dāvanu.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.27 15:54:33
mjā...nav rociņu, nav dāvanas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:04:30
Vardarbe
Tas labi! Bet bieži vien vecāki vīri savus bērnus mīl un daudz neskatās kurš nu kāds tur ir. Tas arī nesen bija vienā intervijā, kur kardināls runāja par maziem bērniem, kuri viņaprāt ir bezgrēcīgi-nevainīgi. Piedosim viņam šo mīļo aušību !
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.27 16:47:28
Gnid, nav taadi satikti... Ij par taadiem dzirdeets nav... Pravda ja iet preteejaa virzienaa, var rasties iespaids, ka esi taalaak
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.27 18:03:32
Gnidrologs Zinu vienu keksu, kurš skolas laikā bija kristietis, vismaz par tādu sevi uzskatīja, bet tad iestājās teoloģijas faķī

tad jau tiešām nav ko brīnīties... šis un daudzi citi teoloģijas faķi ir gluži vai anti-kristīgi iestādījumi.
ja pasniedzēji paši netic ne Bībelei, ne īstenībā Dievam tad ko viņi var iemācīt saviem studentiem? visdrīzāk - gudrās frāzēs tērptu neticību
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.08.27 18:55:02
“Nedomājiet, ka kāds cilvēks neiemantos pestīšanu nepareizas ticības dēļ .. Vēl vairāk – katoliskā baznīca uzskata, ka cilvēks tiek izglābts jau ar to vien, ka viņš tic Dieva eksistencei un tam, ka viņam būs jādod atskaite par savu dzīvi.”

Droši vien tas Pujāta citāts ir neliels izvilkums no kāda garāka paskaidrojuma. Ar šādu paziņojumu vien ļaudis varētu iebraukt auzās. Vai tiešām ar ticību kaut kādas dievišķas būtnes eksistencei, kurai kaut kad būs jāatskaitās par savu dzīvi, var iemantot pestīšanu? Man šķiet, ka ticības minimums ir izteikts Apustuļu ticības apliecībā. Ja tai mēs ticam un no sirds to varam apliecināt un saskaņā ar to dzīvot, tad mēs patiesi esam pestīti. Visādi demoni jau arī tic Dieva eksistencei un viņiem, droši vien, ir skaidrs, ka pienāks tiesas un soda diena, kad būs jāatskaitās par saviem nedarbiem, bet vai tāpēc viņi tiks izglābti?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.27 18:58:15
Gnidrologs

kāpēc tad visi mācītāji nav kļuvuši par ateistiem?
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.08.27 20:14:19
Gnidrologs tas ir parastais ateista skaidrojums.
ja students - ticīgs vai tikai meklējošs - nonāk augsti izglītota, ar tituliem izgreznota veikla runātāja ietekmes sfērā, kas izrādīdamies un lepodamies ar savu izglītību, publikācijām un citādiem bimbuļiem, sāk izsmiet studenta naivo ticību, ka Kristus patiesi ir augšāmceļies, ka tik tiešām ir notikuši Bībelē aprakstītie brīnumi, tad nav jābrīnās ka ticībā nenobriedis jaunietis zaudē to ticības asnu kas viņam ir bijis.
šie ir reāli gadījumi.

tādiem skolotājiem būtu labāk - kā rakstīts - ja viņiem dzirnu akmens būtu pakārts kaklā, nevis ka viņi apgrēcina kādu no mazajiem.
un nesāc man pierakstīt ka aicinu uz linča tiesu. ir rakstīts - TĀDIEM BŪTU LABĀK, ja... varbūt, ja viņi to nepagūtu izdarīt - iznīcināt kāda cilvēka ticību Dievam - viņu pašu mūžīgais liktenis būtu labāks
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.27 20:25:59
Gnid, cilvēki dažādi ir... un tad?
Tik pat daudz ir visādi ateisti kas par krisitešiem kļuvuši. Un?

Tas ka kāds kļūst par ateistu diez vai kvaliicēsies par viņa vieduma un gudrības rādītāju.

Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.27 20:43:18
Ctulhu labāk painteresējies par LELB mācītājiem = daudziem ja ne lielākajai daļai no tiem kas kļuvuši par mācītājiem iegūstot teoloģisko izglītību kā otro, pirmā ir bijusi tieši eksaktā!!!
(*;*) [80.232.249.188]
# Iesūtīts: 2010.08.27 20:51:15
Ctulhu Taapeec, ka vinjiem kaa likums ir humanitaaraa, ne exaktaa izgliitiiba diezgan daudziem ir tava specialitātes izglītība, piemēram, šim kungam
http://test.ng.lv/lat/aleksejs_un_olga/alekseja_biograf.. ija/
gan jau pazīsti vēl dažu labu
mana versija: ne visiem patīk strādāt eksaktajās nozarēs (būt skolāriem), kāpēc nepamēgināt ko vieglāku un (varbūt) ienesīgāku?!
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.27 20:53:52
Pirtniece

nu nu... cik tad mums tās eksaktās augstākās izglītības programmas vispār ir?
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.08.27 21:10:13
pich_ cik zinu tad tur ir gan matematiķi gan ķīmiķi gan skaņu inženieri, laikam arī mācībspēks fizikā ja nemaldos = vari palasīt viņu biogrāfijas tepat mājas lapā
nē, kļūdījos te biogrāfiju nav...
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.28 00:21:32
Esmu pāris reizes TV redzējis un dzirdējis Kardinālu līdzīgi sakām, protams arī vēl plašākā kontekstā.
Vieni no skaistākajiem vārdiem!!!
Ja cilvēks ilgu mūžu nodzīvojot spēj tik skaisti pateikt, tad Bībele nav velti lasīta, un proti -
tas ir brīvs Jēzus vārdu pārstāsts no Lūk. 10:25 - 28 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 2701