atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atmiņa, apziņa un emocijas Paradīzē
pich_
Iesūtīts: 2010.08.20 09:15:01
Diezgan bieži kristieši savā starpā apspriež, ka tiksies debesīs. Lai apgalvojums būtu patiess, kristietim debesīs būs nepieciešama gan apziņa, gan atmiņa, lai varētu viens otru atcerēties un pasveicināt.

Tagad iedomāsimies situāciju- kristīgā ģimenē pēkšņi nomirst tēvs- vienīgais apgādnieks. Tēvs nokļūst paradīzē, un, ņemot vērā kristiešu apgalvojumus- viņš visu saprot un apzinās, ka viņa ģimene pārdzīvo traģēdiju, turklāt cietīs ļoti ilgi.

Jautājums- kā tēvs var justies laimīgs Paradīzē, ja viņš apzinās, ka visa viņa ģimene dzīvo sērās, turklāt pastāv iespēja, ka kāds nepārdzīvos traģēdiju un izdarīs pašnāvību.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:15:12
Tātad- ja reiz debesīs nokļūstam ar atmiņu, vai tas nozīmē, ka Paradīzē daudzi sēro? Un vai tas nav pretrunā ar teikto, ka Paradīzē visi ir laimīgi (kā var būt laimīgs, ja apzinās, ka laicīgā ģimene cieš sāpes)?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:21:01
pich_
Viņi tak tur līdz Pastarajai Tiesai atrodas tādā kā neaktīvā stāvoklī.
Cita atbilde - tur laiks iet savādāk, un mirušais praktiski ieejot pa durvīm sastop uzreiz visus savus pēc liela laika mirušos radiniekus, tas ir - katram mirušajam Pastarā Tiesa sākas uzreiz pēc nāves.
Vēl cita atbilde (nav kristīga) - no augšas ir redzama visa bilde, kāpēc kāds cieš un kāda tam visam dziļākā jēga.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:22:24
Tradicionālo paradīzes izpratni ir grūti nodēvēt par savādāku nekā bērnišķīgu. ... . Loģiskāka un pamatotāka šķiet sekojoša paradīzes izpratne: paradīze ir apziņas stāvoklis, kurā ticošais atrodas kopā ar Dievu.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:23:30
pich_
Iesākumā - īsti Paradīzē, t.i., sagatavotjā Debesu Valstbā vēl neviens nav (vienkāršoti ņemot). Tur būs tikai pēc tam, kad Kristus nāks otrreiz visā savā godībā.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:25:24
EzītisMiglā

par iepriekš minēto tēva nāves versiju- tēvs no augšas redz, ka viņa nāve kau kādā noteiktā laika posmā ģimenei nāks tikai par labu?

un kā tad ir ar tām ģimenēm, kur cilvēks pēc otrās pusītes zaudēšanas nodzerās (diezgan daudz ir tādu gadījumu). nē- kaut kas neiet kopā
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.20 09:26:53
*Duksis

nu labi, bet šim apziņas stāvoklim piemīt atmiņa? ja tā- vai šis apziņas stāvoklis sēro par savu laicīgo ģimeni, kas palikusi bez apgādnieka un balsta?

Papucs
Jēzus gaida, kad novāksies kritiskā masa debesīs, lai varētu iet tiesāt?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:28:13
pich_
Atkarībā no konfesijas ir dažādi viedokļi.
Katoļi uzskata, ka lielākā daļa ir Šķīstītavā, izņemot svētos.

Tagad par tēmu: gan vieni, gan otri var tiešāk vai netiešāk iedarboties uz palicējiem.
Manā dzīvē ir diezgan konkrēts gadījums.
Pēc diezgan dziļas krīzes sastapu Dievu un nedaudz vēlāk sapratu, ka man šo ceļu atrast palīdzēja mans draugs, Afganistānā mirušais klasesbiedrs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:29:37
pich_
Vispār jau Bībele paradīzi neapraksta gluži kā pilnīgi bezrūpīgu aizmāršību:
Atklāsmes 6:9 Kad Viņš atdarīja piekto zīmogu, es redzēju zem altāra to dvēseles, kas nokauti Dieva vārda un liecības dēļ, kas bija viņiem.
10 Tad viņi brēca stiprā balsī, sacīdami: "Cik ilgi, svētais, patiesīgais Valdītāj, Tu netiesāsi un neatriebsi mūsu asinis pie tiem, kas dzīvo virs zemes?"
11 Un viņiem katram tika dotas baltas drēbes un sacīts, lai atdusas vēl īsu laiku, kamēr pilns būs darba biedru un viņu brāļu skaits, kas vēl tiks nokauti kā viņi paši.

Cita lieta ir svētlaimīgo (makarioi) jautājums , kas saistās ar Dieva klātbūtnes pieredzi. Tevis minētajā piemērā tas varētu vairāk saistīties ar to, ka vīrs ir laimīgs pilnībā ieraudzījis Dieva mīlestību, žēlastību, vareno gādību uttt, nevis vienkārši laimīgs, ka var atpūsties no sievas `zāģēšanas` un savu pusaudžu niķiem
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:30:16
pich_

nu labi, bet šim apziņas stāvoklim piemīt atmiņa

Varbūt ir, varbūt nav. Visticamāk, ka ir, bet viss lai arī kas tas nebūtu, iespējams, šķiet nenozīmīgs un mazsvarīgs, visam laicīgajam nav ne mazākā nozīme Viņa klātbūtnē.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:32:47
Aivars

ne jau visās ģimenēs ir zāģēšana un niķi. piemērā bija domāta mīloša ģimene.

tad debesīs tēvam būs citas prioritātes, un tāpēc viņš nemaz nedomās, kā klājas viņa laicīgajai ģimenei?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.20 09:34:37
pich_
Manam draugam, acīmredzot, rūpēja mans liktenis.
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.20 09:35:12
*Duksis
viss lai arī kas tas nebūtu, iespējams, šķiet nenozīmīgs un mazsvarīgs, visam laicīgajam nav ne mazākā nozīme Viņa klātbūtnē

tad kristieši maldās sakot, ka mirušie domā par viņiem? ja mirušajam laicīgais palicējs ir vienaldzīgs- kāpēc ticīgie apgalvo, ka ar viņiem sapņos mirušais runājas?
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:37:38
pich_

...kāpēc ticīgie apgalvo, ka ar viņiem sapņos mirušais runājas... .

Parasti tas esot uz laika maiņu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:39:28
Papucs
Pag, Paradīzē ir vismaz viens cilvēks ir - tas noziedznieks, kas bija pie otra krusta blakus Jēzum.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:42:13
pich_
Kāpēc lai nedomātu? Bet te jau arī Duksis pārsteidzošā kārtā ir iezīmējis to pašu ainu, ko šķiet Bībele rāda, ka svētlaime nav bezrūpība, bet Dieva tuvums. Ir apstākļi un fakti, kurus pamanot iepriekš iepriekš satraucošā situācija tiek uzlūkota pavisam citām acīm.
(Bet to bildīti ar nogurušo tēvu ieliku, lai pārāk sacukurotu ainiņu drusku piezemētu)
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.20 09:42:24
EzītisMiglā
Nu jā, es jau teicu - vienkāršoti ņemot. Tāpat arī Mozus, Elija (pēc Evaņģēlija ziņām), Dievmāte (pēc katoļu ziņām) un vēl svētie, kuri diezgan brīvi un tieši var sadarboties ar šīs zemes ļaudīm.
Vienkārši pēc Paradīzes ir gaidāma "vēl lielāka" Paradīze
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:45:51
Aivars

vai mirušajam debesīs piemīt emocijas?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.20 09:46:54
pich_
ar viņiem sapņos mirušais runājas
Manā gadījumā tas nebija sapņos.
Vienkārši nāca skaidra apziņa, ka mans draugs no (laikam) Šķīstītavas ir par mani lūdzis Dievu. Arī man par viņu jālūdz.

vai mirušajam debesīs piemīt emocijas?
Tak, protams!
Kā citādi draugs par mani aizliktu labu vārdu Dievam?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:48:44
pich_
Acīmredzot.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:51:39
Papucs
tu esi katolis? vai šķīstītavā ir Dieva līdzdalība? ja ir- kāpēc jālūdz?

Aivars
aī negatīvas emocijas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 33206