atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pujāta uzstāšanās domburšovā 18. augustā
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.08.19 09:20:27
Nu nezinu... shamais baigo laacha pakalpojumu izdara ij tam PPL ij vispaar RKB...
Ij nemaz nesleepj ka jaabalso par PPL un visi, kas par shiem nebalsos ir antikristi... Laikam jau tomeer RKB ilgojas peec aizgaajushaas laiciigaas varas, kas tai kaadreiz bija... Paavesta Valsts etc.

Nozheelojami.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.19 23:29:54
Noskatījos raidījuma video - pilnībā saprotu un piekrītu Kardinālam.
PILNĪBĀ!!!
Jā, varbūt izskatījās naivi un stulbi, bet pieļauju, ka tieši tāpat izskatījas Kristus Kalna sprediķis.
Ne mazākajā mērā nemanīju Šlesera partijas reklāmu, tikai neitrālu fakta konstatējmu - vienīgā partija, kas vispār reaģēja (netika konkrēti minēts, kādu savītgu iemeslu dēļ)
Secinājumi katra paša ziņā.
Lai tik tiešām skaidrs, vēlreiz atkārtoju:
pievienojos Kardinālam PILNĪBĀ !!!
(tik vienkāršu un sirdsskaidru runu grūti pārprast)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.19 23:54:19
Es ar tikko noskatījos raidījumu un neko graujošu Pujata teiktajā nemanīju. Patiesībā viņš vienīgais no visiem dalībniekiem nepinās sevis teiktajā viedoklī, jo, kā izskatās - viņam vienīgajam ir mugurkauls.
danar
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:45:36
Papucs
Tad tu piekriti ari Pujata teiktajam ,ka tie kuri nebalsos par PPL ir antikristi.Un jebkada cita valdiba bus antikristiga...?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.20 09:56:45
danar
Šķiet, runa nav par piekrišanu, bet par novērojumu, ka JP bija ar savu viedokli, ko atklāti pauda, atšķirībā no `zušiem`, kam nemitīgi jāuztraucas, no kurienes vējš pūtīs, un jāgādā kā izskatīties `pārākiem`. Starp citu, vakar no vēl viena cilvēka, kas bija cītīgi skatījies raidījumu, šādu atsauksmi dzirdēju.
"Jā" lai ir "Jā" un "Nē" lai ir "Nē" - bet drošāk šķiet tēlot gudrāku ar `šis jautājums nav tik viennozīmīgs"
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.20 10:07:48
danar
Pujata teiktajam ,ka tie kuri nebalsos par PPL ir antikristi.Un jebkada cita valdiba bus antikristiga
Vairākas reizes noskatījos, tā viņš neteica.
Skaties vēlreiz.

Viņš teica, ka tie, kuri ir (būs - balsos) pret Bībeles mācīšanu skolā (pret piedāvāto projektu), ir antikristīgi.
danar
# Labojis danar: 2010.08.20 11:24:19
Papucs
Bet cita neviena partija so ideju-obligato Bibeles macibu skolas-nepiedava.Tad man ka kristietei ir pienakums balsot par PPL..tikai tapec,ka tiek pieminets Bibeles vards un kistigas vertibas,ja ne es esmu antikrists.Butiba kristietim nav dota nekada izveles iespeja..ka tikai balsot par PPL.
Vins tiesi ta neteica.es tikai atstastiju..neciteju,bet no runas Aglona un uzstasanas TV to var izsecinat.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.20 12:12:29
Šī te plašu rezonansi pēc Pujata runas guvusī ideja (tikai plika ideja!) par obligāto Bībeles mācīšanu, man šķiet, zināmā mērā uzrāda tieši mūsu - kristiešu - ticību Dieva vārdam. Tas, kā saprotu Pujata domu, korekta iepazīstināšana ar Dieva vārdu radīs poztīvas sekas sabiedrībā, un viņš tam tic. Pujats publiski demonstrē savu ticību Dieva vārdam, kļūdams pat par apsmieklu daudzu acīs, bet oponentu ņirgas vai analīze viņu neizsit no sliedēm (skat. Dombura raidījumu) - jo viņš tic tam, ko uzskata par pareizu un skaļi saka. Tā man tas izskatās.

Kas attiecas uz mums, kristīgajiem ļaužiem, tad par zināmu nožēlu secinu, ka liela daļā kristiešu ir gatavi "nomētāt akmeņiem" kristīgo principu un ticības sludinātāju (jo viņš to darot nepareizi) un vienlaikus klusējot akceptēt citas - nekristīgas - ticības artikulu sludināšanu skolās (piem., cilvēka izcelsme, vēstures faktu interpretācija utt.). Vai te gadījumā neparādās patiesā ticība un neticība?

Arī sprādzienveida rezonanse par ideju, ka mācība būtu obligāta, man domāt, vairāk liecina, ka dikti jau esam pieraduši pie domas par tiesībām visu brīvi izvēlēties, un esam noticējuši, ka tā tiešām notiek. Un šī konkrētā uztraukšanās par obligātumu (pirms vispār ir noskaidrots kaut kas konkrēts), man ir nelabas aizdomas, ka liecina par kristietību kā reliģiozu izklaidi nevis patiesu dzīves ceļu.

Un, starp citu, šo ideju (projektu par obligāto Bībeles mācību) esot pauduši ne tikai RKB, bet tradicionālās konfesijas. Žēl, ka LELB lapā nav nekādas informācijas par to.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.20 12:20:39
Ieklausieties! Mārtiņš šito ļoti labi izskaidro.
Savus bērnus es pirms skolas skaidri nobrīdināju, lai pārāk neņem nopietni visu, ko tur māca, jo tās var būt tikai pasakas ar saturu, kas daudz sliktāks nekā pasakām.

danar, Kardināls jau arī teica, ka pagaidām tikai viena apvienība ir izteikusi atbalstu piedāvātajam projektam. Līdz vēlēšanām ir iespēja pievienoties arī visām citām partijām! (Tad varēsi balsot, par ko vien vēlies )

Un īstenībā apzīmējums
atbalsta Bībeles mācīšanu - kristīgs, neatbalsta - antikristīgs (resp., nav kristīgs)
ir tikai nepārprotams esoša fakta konstatējums nevis draudi !!!
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.20 13:37:01
Gnidrologs
Kas attiecas un Bībeles mācīšanu skolās, tad nesaprotu par ko viss fuss. Man arī par to mācīja. Visur, kur ir kultūras/reliģijas vēstures (un tas ir vairums skolu) māca par Bībeli un citām populārākajiem reliģiozajiem tekstiem.
Es gan neatceros, ka man īpaši būtu mācīts, ne kultūras vēsturē vidusskolā, ne pat universitātē.

Tāpat par, kādu lomu ieņēma kristietība civilizācijas attīstībā un saglabāšanā viduslaikos man neko nemācīja. Uzzināju par tikai vēlāk pasttāvīgi lasot.

Mācīšana par Bībeli un kristietību būtu pieņemama tikai tad, ja adekvāts laiks tiktu veltīts arī citām reliģijām. Tad es to pilnībā atbalstu.
Valentīnis
# Labojis Valentīnis : 2010.08.20 13:55:50
Es jau saprotu, ka vairums te ir sen aizmirsuši, kas tika mācīts skolā.
cik atceros no skolas programmas:
Ja es veidotu skolas programmu , tad tiešām priekšmeta "Latviešu literatūras" lielu daļu aizvietotu ar Bībeles mācīšanu. ir kaut kas nedaudz līdzīgs un kristietim tā būtu noderīgāka informācija.
Var jau būt , ka tagad literatūra ir būtiski saspiesta uz dažādu valodu un eksakto priekšmetu rēķina.?

vēl es labprāt no skolas programmas izmestu fizkultūru
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:06:15
kā ar meditācijas pamatu mācīšanu ?
PS Brīnum - nevajag tizleņus ražot.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:11:44
ex-Kombulis [209.119.116.24]
būs OK
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:20:17
ravenx, a kaapee LV sabiedriibas loceklim (skola sagatavo ikdienas dziivei) buutu vispaar jaauztraucas par kaut kaadu Hinduismu, kuram ietekme un noziime muusu kultuuraa, sabiedriibaa ir... nekaada?

Ja religjija jaamaaca, tad sheit taa ir viennoziimiigi Kristietiiba!


Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.08.20 14:28:44
Tagad varbuut atkal manas iebildes izklaasts no citas puses, kaapeec esmu PRET Pujaata piedaavaajumu!

Es uzskatu, ka PLL sho ideju izmanto kaa aakji lai kjertu mulkjus (shai gadiijumaa no kristieshu vidus), bet iistaa manta ko vinji noriis - ir visa taa vecaa ekonomiskaa "saveejo" padariishana un tas biznesa un paarvaldes modelis kura deelj Latvija ir lielaa dupsii... Tieshi taapeec es uzskatu, ka Pujac dara ljaunu gruuzhot cilveekus uz sho aakji... no ne Shleseram, ne Shkjeelem ne visai paareejai vinju klikjei neinteresee nedz Biibele nedz jebkas kas neienes vinjiem dziivu un tuuliiteeju naudu.

Taa buutu skaista un jauka pasaule, kur skolaa maaca Rakstus, pietam maaca kvalitatiivi un peec buutiibas... tachu shobriid tas nav iespeejams.

Un "push" shai virzienaa izraisiis elementaaru pretspiedienu un panaakts tiks preteejs efekts...


Saliidzinaat Pujaata runu ar Kristus Kalna spredikji vispaar imo ir... atvainojos... stulbums... Tieshi no Kristus ir jaamacaas KAA ir jaasludina... bet no Pujata var pamaaciities kaa NAV jaasludina.

Pietam... nu nebuusim naivi... RKB nebuut nav tas speeks, kas buutu ar mieru daliities varaa, ja vien vinjiem buutu vara sho varu notureet... Tieshaam domaajat, ka RKB buutu ar mieru, ka Rakstus maaca Luteraanji vai Baptisti? Maaciit Rakstus 12 gadus NAV lasiit textu.... tas neizbeegami ietver interpretaaciju, atbildeeshanu uz jautaajumiem etc. etc. etc. nu nevajag iedomaaties, ka Pujac buutu ar mieru un samierinaatos uz Luterisko interpertaaciju par pestiishanu ticiibaa vai Paavesta NE-Primaatu... Vai arii... vai Luteraanji samierinaatos, ka Biibeli pasniedz peec Baptistu izpratnes... par Kristiibu sakramenta izpratni... Vai mees buutu ar mieru pienjemt Kalvinistu TULIP principa maaciishanu?

Jo nedz Shlesers nedz Pujats jau nepaskaidroja iisti ko vinji saprot zem "Obligaatu Biibeles maaciibu" ?

Pujats to cieshi saista ar baushljiem un moraali... bet sorry... bausliiba ir Biibeles tikai viena dalja... tur ir Evangjeelijs, kas nav bausliiba... un Pujats visticamaak nemaz nepiekriit shaadam daliijumam... kas savukaart Luteraanjiem ir fundamentaals!

Taakaa... sorry... manaa uztveree tas ir un paliek tikai un vieniigi veeleeshanu reklaamas makshkjere, kur sakjert zivtinjas, lai vareetu turpinaat biidiit savus biznesa projektus, izzagt latviju, gruuzt cilveekus veel lielaakos paraados, padariit Latviju par kaarteejo banaanvalstinju... un Pujats vai nu ir par stulbu lai to saprastu, vai arii pats ir angazheets un vinjam atlec kaads ieguvums par sho zivju sagaadaashanu.

Taalaak... uzskatiit, ka Valdiibas uzdevums ir dariit Bazniicas darbu un ja taa to nedara, tad taa apriori ir Antirksitiiga - shaats uzskats PATS ir Antirksitiigs... jo Valstij kaa Dieva iestaadiijumam un Bazniicai kaa Dieva iestaadiijumam ir dazhaadi uzdevumi... un teikt, ka tie, kas balso par taadu Valdiibu, kas apnjemaas dariit tai Dieva uzticeeto uzdevumu - paarvaldiit Valsti shajaa pasaulee, ka vinji ir antikristi tikai taapeec, ka vinji negrasaas dariit to, kas peec Dieva likuma ir uzticeets Bazniicai - ir atkal... paziime, kas liecina par nejeegu...

Taalaak... redzeeju vairaaki cilveeki noveertee to, ka Pujac ir "Jaa jaa" vai "Nee nee"... un noveertee to kaa kaut ko pozitiivu. Nu es to taa neveerteeju shai gadiijumaa... jo buut paarliecinaatam par savu viedokli veel nenoziimee, ka tu esi gudrs... kaareiz tieshi ietiepiigs aazis ir vispaarliecinaataakais, bet vinja paarlieciibai ir vismazaakais segums... Taakaa plika paarlieciiba un ietiepiiga staaveeshana uz savu veel neko nenoziimee, jeb noziimee tikai to... ka tu esi sasniedzis savu vecuma marazmu un vairs nespeej adapteeties pasaulee... Kristus un Apustulji adapteejaas pie savaam auditorijaam... un paskatieties kaa runaaja Paavils... tai pashaa Eeropaagaa un kaa Pujaac...
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:34:41
Jošs Mulders
Bībeli var lasīt kopā, bet par dalīties par to , kas likās svarīgs , var atsevišķi pa konfesijām!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:36:17
Valentinis... un vai Zaljo Zemi tu skolaa lasiiji un maajaas daliijies, vai Meernieku Laikus tu skolaa visi kopaa lasiijaat un tad katrs atsevishkji paarrunaajaat?

Cik aceros... lasiija katrs maajaas atsevishkji kaa obligaato literatuuru un stundaa kaareiz daliijaas, paarrunaaja un rakstiija sacereejumus!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:42:38
Trilo, neceri... jaukie laiki, kad RKB vareeja visu kontroleet ir pagaajushi uz neatgrieshanos.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:46:48
Cik aceros, ka tieshi tad kad RKB beidzot zaudeeja konroli paar cilveeku domaashanu, sabiedriibu, izgliitiibu etc... tad arii mums bij apgaismiibas periods, leeciens atiistiibaa un mees ieguvaam visu to, ko shodien saucam par savu! Taakaa... jaa arii viss iet uz galu, tad taapeec ka pie taa savu roku arii Paavests pieliek...

Shausmiigi jautri bij dzirdeet Pujaata aizraadiijumu, ka AIDS visizplatiitaakais esot Latvijaa... jo sexuaalaa izlaidiiba esot. SHkjiet tas juusu vechuks nemaz nezin AIDS izplatiishanaas veidus visus... un Aafrika... arii... taada izlaidiiga ja? Izlaidiigie ziidainji...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:48:34
Trilo, Luteraanis tic Sola Scriptura un Dieva Vaarda speekam... taakaa jebkursh cilveeks kas lasa Rakstus ir Dieva Vaarda uzrunaats un Sv. Garam ir iespeeja darboties... bez visaadu RKB starpnieku klusaa telefona paliidziibas un tas ir vislabaakais veids.

Un jaa labaak Rakstus maaciit kvalitatiivi neka peec RKB modes, kur Raksti ir tikai trampliins uz domas dveeseles un gara verdziibu cilveekiem - Paavestam un vinja shaikai
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:49:01
Jošs Mulders
a kaapee LV sabiedriibas loceklim (skola sagatavo ikdienas dziivei) buutu vispaar jaauztraucas par kaut kaadu Hinduismu, kuram ietekme un noziime muusu kultuuraa, sabiedriibaa ir... nekaada?

Tad mums ir atšķirīgs viedoklis par izglītības jēgu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 165 , pavisam kopa bijuši: 2041