atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija - II
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2010.08.16 12:15:47
Pārdomas: par to, kas saistās ar likteni un brīvo gribu !
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 14:27:44
Ctulhu
Tā jau sanāk, tikai tad sanāk, ka tā izvēle nav brīva. Viss atkarīgs no iedzimtības, vides un nejaušībām. Principā, ja būtu aprēķināmas kvantu nenoteiktības, tad visu cilvēka dzīvi varētu izrēķināt.
Bet, no otras puses, ar iekšējo balsi, intuīciju, sajūtām utml es jūtu, ka es izvēlos brīvi.
Tā nesaskaņa man nepatīk.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 14:47:10
Ctulhu
peec tam - arii no atgr. saisju rezultaataa SB pasjas radiitajaam strukturaam.
Tastā nosacīti. Pašas SB radītās struktūras atkal noteiks tie paši rnd+struktūra+vide.

Bez tam tur veel vajadzeetu visas vides ( teoretiski - visa Visuma) aprakstu
Varētu jau izolēt Būtni mazā apgabaliņā un tad izrēķināt.

Ko noziimee `absoluutaa briiviiba`?
Te drīzāk būs domāts - vari darīt pilnīgi visu, ko vēlies, nav nekādu ierobežojumu (ja nu varbūt tikai dabas likumu, tipa mūžīgais dzinējs, bet iespējams ka arī tos drīkst pārrakstīt).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 14:52:29
Gnidrologs
Man kaut kā nesanāk brīva griba, ja es neierēķinu kaut ko, ko ticīgie parasti mēdz saukt par dvēseli.
Jo mums zināmo gribu, izvēles motivāciju utml, pēc būtības nosaka:
1) apkārtējā vide - mēs to paši nekontrolējam, tā mūs vienkārši ietekmē.
2) nejaušības - atkal jau nekontrolējam.
3) iedzimtība - tas ir, kādi mēs esam uz piedzimšanas brīdi, te ir visādi rīcības algoritmi, bioss, utt. Tie algoritmi var mainīties laika gaitā, bet viņu izmaiņas tāpat. Tātad mēs nekontrolējam arī šos algoritmus, jo viņu sākuma komplekts ir radies, mums nepiedaloties.

Tāpēc, jābūt vēl kaut kam.
Vēl gan bija atbilde, ka tie visi trīs kopā kombinējas un tad rodās tiešām brīva griba nu izvēle, bet tas tā nepārliecinoši.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 15:00:59
Ctulhu
jo vairaak izejas staavokli noteiks vinjas pasas strukturas tb ``griba``.
Nu, ja tu struktūru pielīdzini gribai, tad jā. Taču struktūras sākuma komplekts ir ne mūsu kontrolē. Tālākais ir kā varbūtiskie domino kauliņi, mūsu struktūrā esošie algoritmi vienkārši strādā pēc plāna, ko ne mēs esam viņiem sastādījuši.

Varbūt es to līdz galam neizprotu, vai nu aiz kokiem neredzu mežu (piem, ka visu to algoritmu kopums esmu es pats) ...
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.19 17:03:54
Jo redzi - ja Tu piepostulee klaat ``dveeseli` - tad uzreiz notiek iesana uz rinkji - tad atkal jautaajumi - kaada ir dveeseles stryuktuura, algoritmi, no kaa tie sastaadaas - un mees esam turpat - ar dveeseli vai bez taas. Piepostulee kaut 15 dveeseles - jautaajumi no taa nemainiisies.

Nu kaa - ja pienjemam, ka BG nav, bet dveeslee (vai kaut kas analogs) eksistee, tad vispaar sanaak absurdi. Kas tad ir shii dveesle, shis "es" kodols? Vienkaarshi pasiivs noveerotaajs? Tad sanaak, ka visam, kas ar tevi notiek, iemesls ir kaut kaads cits - vai nu dabas likumi, vai nejaushiibas, vai arii debesu onkluja izdomaatais plaans. Tu pats (=dveesele) uz to nekaadu iespaidu nevari atstaat.

Ne tikai BG ir vajadziigs autonoms agjents, bet arii taadam agjentam ir vajadziiga BG.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.08.20 08:31:46
Kāds pieredzējis autoskolas instruktors, kurš pats četras reizes esot nokļuvis avārijā (viena nopietna un trīs mazāk nopietnas avārijas), ņēmās apgalvot, ka no paša autovadītāja [brīvās gribas] nokļūt vai nenokļūt avārijā esot atkarīgs tikai ap 30%, pārējie 70% esot atkarīgs no citiem apstākļiem [liktens]. Tātad, ja tu brauc un izproti CSN, kā pats Dievs, tad tas vēl nenozīmē, ka neiekulsies nepatikšanās, pat vairāk - pašu nepatikšanu iestāšanās iespēja ir daudz lielāka, nekā tava labā un brīvā griba ir spējīga novērst.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.20 11:04:33
Ctulhu
Esosjo un noveerojamo SB briivo aktivitaati var izskaidrot ar procesiem smadzenees. Nevajag postuleet ne mistisko BG , ne mistisko dveeseli.
Tā tik vienkārši visu nevar izskaidrot. Paliek "iepriekšējo dzīvju atmiņas", paliek pārdzīvojumi nāvei tuvā stāvoklī (piem, kad cilvēks apraksta to, kas noticis blakus istabā, kā tur bija ģērbušies un ko darīja un teica), un citas tādas lietas. Protams, zinātnisku pierādījumu tam nav, bet izmest to visu ārā kā blēņas, piem, es nevaru.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 1701