atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija - II
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2010.08.16 12:15:47
Pārdomas: par to, kas saistās ar likteni un brīvo gribu !
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:51:12
Ctulhu
mijiedarbība ar citiem ezīšiem nesanāk (var gan būt ar ctulhiem), jo tieši tāpēc jau rodas paralēlās pasaules, ka ezīšiem ir iespējams atšķirties.
Un vai tad nebija tā, ka paralēlās pasaules prncipā nemijiedarbojas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:56:02
Ctulhu
Griba būtu tas, kas apzināti, ar spēku virza mani uz manis izvēlētu mērķi. Zarojoties sanāk tā, ka tikai vienā versijā viens Ezītis (ne es, jo es esmu jau sazarojies, tātad kāds no maniem zariem) turpina iet uz mērķi, bet pārējie nē.
Pie kam ezīšu skaits, kas sazarojās, nemainās. Tie ir visi iespējamie ezīši, visi "kas būtu ja..." varianti. Jo realizējas visas ezīša iespējas, neatkarīgi no viņa gribēšanas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:56:44
Ctulhu
Bet es mijiedarbību nejūtu, nejūtu neko, kas notiek ar paralēlajiem Ezīšiem citās pasaulēs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:01:59
Vēl Multiversā ir problēma ar unikālo "Es".
Sanāk, ka pie katras zarošanās Es pazūd, jo Es nevar turpināties vienlaicīgi dažādās vietās, vienam Es neko nezinot par citiem Es. Ja viens Es par citiem neko nezin, tad tie citi nav tas pats Es.
Jā, viņi ir ļoti līdzīgi, praktiski kloni vai kopijas zarošanās brīdī. Taču tās ir atsevišķas Būtnes, atsevišķas individualitātes, kam nav nekādu sakaru savā starpā. Kāda no tām var pat iet bojā, un pārējās nekādi to nejutīs.
Šizofrēnija te sanāk labākajā gadījumā.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:07:20
Ctulhu
Ierobežojums jau sanāk no dotā ezīša, kā arī no apkārtnes un citiem meža zvēriņiem. Problēma ir, ka realizējas visas iespējas.
Piem, Ezītim1 ir 50 dažādas iespējas, un tāpēc neizbēgami realizējas 50 Ezīši nākamajā līmenī. Tai skaitā Ezītis, kas izleca pa logu. Nebūtu tur loga, Ezītis nebūtu lēcis. Tās nav nekādas izvēles, bet visu iespēju realizācija.
Te tiešām nekādas gribas un izvēles nav, viss nosakās automātiski.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:11:24
Ctulhu
Šizofrēnija ir tur, ka visi Es kaut kādā veidā pretendē uz vienu un to pašu vēsturi.
Nevar atbildēt uz jautājumu: kurš Ezītis no tiem 50 ir sākotnējais Ezītis, kas sašķēlās? Kuram ir apziņas nepārtrauktība? Ja mums 1 solī ir 1 Būtne un nākamajā solī 50 Būtnes, tad iespējas ir tādas:
1) Viena no tām būtnēm ir sākotnējā, bet pārējās ir kloni, kas uzradās tikko, un kurām ir iluzora atmiņa, it kā viņas būtu īstās
2) Neviena būtne nav sākotnējā, jo sākotnējā sadalījās 50 būtnēs
3) Visas ir sākotnējās? Nē, jo tās viena otru nejūt, tās visas nevar būt kopā viena būtne. Te būtu šizofrēnija.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:13:07
Ctulhu
Kāpēc nerealizēsies Ezīša izlēkšana pa logu? Tas ir iespējams notikums, tajā nav nekādu dabas likumu pārkāpumu.

Vai arī - tomēr ne visi zari realizējas Multiversā, tas ir, Multiverss nav pilna iespējamo kombināciju realizācija, bet tikai dažu kombināciju?
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:15:22
Salieciet Evereta interptāciju kopā ar kvantu nenoteiktību un iegūstiet secinājumu, ka brīnumi notiek.

Mans rakstītais no viena cita foruma:
Ja "daudzu pasauļu" (many worlds, Evereta) interpretācija ir patiesa, vai nav tā, ka noteikti ir kādas pasaules, kurās izpildās arī notikumi ar bezgalīgi mazu varbūtību?

Tas ir, jebkurš brīnums kādā no pasaulēm vienmēr kļūst par realitāti. Ja vien tas nerunā pretī loģikas likumiem un nerada paradoksu.

Un tā kā visas pasaules ir vienlīdz reālas, tad pilnīgi viss iespējamais arī ir reāls.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:17:04
ravenx
Brīnumi notiek, bet kaut kur ne pie mums.
Ar Multiversu pagaidām es nesaskatu ne likteni, ne brīvo gribu, bet tikai automātu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 16:30:39
Ja ezīša struktūrā ir doma par izlēkšanu pa logu, tad kāpēc lai tā kādā pasaulē nerealizētos? Savukārt, tie, kas tiešām izlec pa logiem, turpina dzīvot paralēlās pasaulēs, neizlekuši pa tiem. Un nevis savas izvēles pēc, bet vienkārši tāpēc, ka ir tādi iespējamie varianti.

Kas tā par nepārtrauktību, kas realizējas tikai atpakaļvirzienā? Ja es gribu skatīties uz priekšu, tad es neko neredzēšu, jo tur būs 50 ezīšu, no kuriem reāli es nebūšu neviens? Es varu teikt, ka biju nepārtraukts, bet nevaru teikt, ka būšu nepārtraukts?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.18 17:21:26
ravenx, bet laikam taads "Pasaulju eedaajs" monstrs, kas staigaa pa paraleelaam pasauleem un eed taas, ir pret logjikas likumiem, jo ja taads existeetu, tad mees neexisteetu
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.18 17:39:37
Staigā pa pasaulēm, ***? Fiziķi uzskata, ka starp atšķirīgām paralēlajām pasaulēm nevar nav nekādas komunikācijas.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.18 17:46:09
Ak jā nu labi. Bet par komunikāciju paliek spēkā:

THE EVERETT FAQ:
According to our present knowledge of physics whilst it is possible to detect the presence of other nearby worlds, through the existence of interference effects, it is impossible travel to or communicate with them.
ravenx
# Labojis ravenx: 2010.08.19 00:20:55
Sliktie eziisji pamazaam kljuus arvien lidziigaaki viens otram, liidz ar to vinju zari sapluudiis jeb paarklaasies. Beigaas sliktie eziisji degenereesies liidz uudenjradim vai vakuumam

Šeit, starp citu, nav kaut kāds "foruma pērļu" temats? Man liekas, šis Ctulhu teksts būtu pelnījis iemūžināšanu, īpaši vēl, ja teiktā konteksts nav skaidrs
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 09:06:42
Ctulhu
Pasaule šķeļās arī tad, ja tajā nekādi ezīši nedzīvo. Vienkārši - ir iespēja daļiņām sakārtoties tā vai šitā. Kaut vai kvantu nenoteiktības dēļ. Tāpēc no Ezīša gribas nekas nav atkarīgs, jo neizbēgami kāds Ezītis agrāk vai vēlāk izleks pa logu, vienkārši tāpēc, ka principā tas ir iespējams, ir iespējama tāda daļiņu kombinācija, jeb doma Ezīša smadzenēs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 09:24:51
Ak juus nabaga kvantu meetaatie nenoteiktiibas puteklji pasaulju veeju celjaa
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 09:25:05
ravenx ir gan taada teema tieshi, jaameklee...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 09:29:27
Jošs Mulders
Šitā tēma ir taisni par brīvo gribu. Multiversā ar to ir problēmas, jo tā kā tā realizējas visi varianti, pie kam nevis ezīšu izvēles dēļ, bet tāpēc, ka tāda daļiņu kombinācija ir principā iespējama.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.19 09:45:16
EM, neiru iedziljinaajies par Multiversa briivaas gribas variantu, taapee neko sakariigu pateikt nevar.

A neiedziljinos ibo Multiverss ir "zekje" ko visaadi ljautinji meegjina uzmaukt esoshajiem datiem, kurus nevar ietuuciit universa pasaules modelii - un viens no jautaajumiem kaareiz ir briivaas gribas jautaajums, ibo materiaalistam hard core - nepatiik ideja par briivu gribu, jo kaa redzam taa nav reduceejama uz neko materiaalistam ziinaamu un saprotamu!

Un materiaalists taapat kaa seno laiku mezhonis, dajebkuru noveerojumu meegjina ietuuciit sava pasaules uzskata raamjos, neapshaubot sho raamju validitaati!


Mulders paarstaav to variantu, ka izzinjas metode nav jaafixee kaa statisks nemainiigs faktors, ka mums ir jaatiecas uz pabeigtiibu un konsistenci (nepretruniigumu)...

Materiaalisms fixee metodi un konsistenci, upureejot pabeigtiibu...

Es arii Multiversu ideju pagaidaam noraidu ibo propozeetaas stringu vienaadojumi ir ar tik daudz atrisinaajumiem, ka to nevar uzskatiit par jeedziigu teoriju... jo Zinaatniskai teorijai ir jaabuut pietiekoshi "ierobezhojoshai"... citiem vardiem, Zinaatniskaas Teorijas "labums" meeraas nevis tajaa, ko taa paraada par iespeejamu, bet gan ko taa apsola par neiespeejamu!

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.19 14:20:45
Ctulhu
Jā, problēmas tur ir. Atceros, Mulders sazin kāpēc bija tavā pusē.
Kaut gan viņam atbilde: "dvēsele" būtu ļoti pat vietā.

Nevaru pārliecinoši atbildēt. Ja ir tikai rnd + struktūra(t.b. algoritmi) + vide, tad tie ir tikai domino kauliņi, ar rnd novirzēm. Kaut kā nesanāk, ka esmu dzīvs un izvēlos. Jāeksistē kaut kam vēl.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 33241