atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija - II
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2010.08.16 12:15:47
Pārdomas: par to, kas saistās ar likteni un brīvo gribu !
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.08.17 17:27:19
Gnidrologs Ko nozīmē svēts?

Svēts ir tas kurš pilda visa KAS IR - likumu - baušļus ! Ja baušļi tiek izpildīti - tu esi svēts ! Ja nē tad Tevi - pārveidos Kamēr būsi Svēts - jo visam jābūt svētam - lai Dievs būtu ! Un tā kā Dievs ir - viss ir svēts ! Svēts rīkojas saskaņā ar Dieva likumiem - baušļiem un tos izpilda ! Tā kā visi ir svēti - nepieciešams neapzinīgajiem neapgaismotajiem - to izskaidrot - lai tie zinātu - kāda ir viņu īstā daba īstenībā ! Un ka viņu pienākums ir pildīt baušļus ! tad visiem būs svētlaime ! Dievam sevī ! varēs nodarboties ar jaunradi - radīt ātombumbas -
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.17 17:35:00
Gnidrologs
Man šķiet, ka intuitīvu apzinos, ko domā. Apziņas stāvoklis, kurā tu jūti Visas emocijas. Bailes un naidu, paranoju un ekstāzi etc. vienlaikus. Tāds stāvoklis rada katarsi, kurā tev nav nekā. Ne negatīvu ne pozitīvu jūtu. Ir tikai ``svētums``.

Sēņēdājs detektēts.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.17 17:35:53
Gnidrologs
taču pēc tīrās loģikas bezgalība ir viena un tajā ir VISS

LOL

Kopa ar visām lietām "pēc tīras loģikas" neeksistē.

Rasela paradokss and all that.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.17 17:37:43
Ctulhu
Taapeec jau es arii esmu ateists, ka dievs ir iekseeji pretruniigs jeedziens.

Nez, vai tā ir... Tādi iemesli parasti nav noteicošie.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.17 17:43:45
Ctulhu

Es esmu agnostiķis, jo neuzskatu, ka dievam būtu jāpakļaujas loģikai
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.08.17 21:20:39
Gnidrologs

KAS IR ir KAS IR - Tēvs Mūsu !
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.08.18 09:01:57
Ctulhu
Man tas Everets arvien vairāk nepatīk. Tur vienkārši viss notiek automātiski, pats no sevis. Esošā pasaule visu laiku šķeļās visās iespējamajās pasaulēs. Es nekontrolēju to, kurā pasaulē es nonākšu. Visdrīzāk, ka es esmu n-tā kaut kāda Ezīša kopija, klons uz šķelšanās brīdi. Es pat nezinu, uz kuru brīdi. Varbūt nupat tikai uzrados, mantojot visas Ezīša pastrādātās lietas.

Ir visādi paralēlie Ezīši, starp tiem kristieši, ateisti, miljonāri, ubagi, slepkavas, maniaki, vājprātīgie, utt. utt., turklāt neviens no viņiem nav vainīgs, ka ir tāds kāds ir. Vienkārši pie pasaules šķelšanās dažas daļiņas katru reizi ir mazliet savādākas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.18 09:57:06
Evereta modelis ir matemaatiski labs, bet fizikaali absurds
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.08.18 10:05:49
Gnidrologs Tautas meklēs viņa vārdu !
Kamēr mēs nevarēsim iegūt vienotību terminos - tikmēr mēs būsim nevienprātībā.
Vienu un to pašu katrs savā realitātē saukssavādāk _
1. Dievs
2. Ceabots
3. Tas Kungs
4. JHVH
5. Bezgalība
6. Dievs
7. Allahs
8. KAS IR
Un pie tam - katras būtnes realitātē saskaņā ar viņas izaugušo gudrību - Dievam - ir piemērojams vislābāk nosaukums - ko pieļauj šī gudrība.
Tā kā būtnes ir daudz - tad gudrības arī ir daudz, kuras nosaka, kāds vispiemērojamākais vārds ir Dievam, un ja pa vidu vēl ir sava unikālā personīgā atklāsme - tad parādās n-varianati

Ja grib iegūt vienprātību - tad nepieciešams - iegūt vienādu gudrību !
Tiem, kuriem būs vienāda gudrība - tiem būs vienprātība.

Protams gudrību nosaka liktenis - tad nepieciešams vienāds liktenis - bet pat dvīņiem ir katram savādāks liktenis

It kā ir loģisks bezceris ! - bet pieredze rāda - ka eksistē būtnes uz planēta Zemes - kuras redz īstenību tādu kāda tā ir - tās tad arī varētu būt potenciālās kandidātes - vienprātības koda izstrādāšanai !
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.08.18 10:31:43
Gnidrologs taču pēc tīrās loģikas bezgalība ir viena un tajā ir VISS

Jā man arī ir šāda loģika
Interesanti ir pameditēt par vārdu VISS un VISUMS.
Ja tajā ir viss - tad tas ir visums - latviski ļoti loģiski īstenībā skan
Versija A: Bezgalība ir viena un tajā ir VISS
Versija B: Visums ir VISS un tajā ir bezgalība un galība
Versija C: VISS ir viens. Jāņa 17:21 Lai visi ir viens , itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.
Versijā C - Jēzus nelūdz, lai mēs visi būtu bezgalība, Dievs, vai Tēvs, bet lūdz lai būtu visi viens. Un kā piemēru min savu vienotību ar Tēvu. Šādi arī var paskatīties.

Tātad BEZGALĪBA - VIENS - VISS- VISUMSS kā šīs parādības loģiski sakārtot ?
Cik ? Viens
Kāds ? Bezgalīgs - tāds KAS IR
Kas ? Visums
Kad ? Tagad

= Viens bezgalīgs Visums, kas ir Tagad.
- eksistē dažādi uzskati:

Versija 1 Šis Visums ir daba un daba ir Dieva radība - Dievs ir ārpus dabas 1. Moz. 1:1 Iesākumā Dievs radīja debesis un zemi.
Versija 2 Šis Visums ir Dievs - Ap. d. 17:28 Jo Viņā mēs dzīvojam un rosāmies, un esam....
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 13:57:07
Kā apvienojas līdzīgie zari?
Tas nozīmē, ka visas kombinācijas nerealizējas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 14:28:23
Ctulhu
Bet nelīdzīgie zari? Tie taču turpina pastāvēt.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:13:29
Ctulhu
Sliktie zari taču nekur nepazūd, tajos tāpat dzīvo sliktie ezīši.
Problēma jau tur, ka vienmēr būs sliktie ezīši - tikai tāpēc vien, ka tāda kombinācija ir iespējama.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:16:09
cik miilji - eziishi
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:31:10
Ctulhu
Nesaplūdīs zari, jo katrs ezītis dzīvo savā pasaulē, kas atšķiras no citu ezīšu pasaulēm. Ezītis jau nav viens pats, viņš dzīvo kopā ar Ctulhiem, Mulderiem, Gnidrologiem, utt. Tad būtu jāsaplūst visai pasaulei, ja tā būs vienāda ar kādu citu pasauli.
Un, joprojām jaunu ezīšu rašanos paralēlās pasaulēs nosaka nevis ezīša griba, bet gan - daļiņu kombinācijas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:38:23
Ctulhu
Pag, mēs runājam par vienu Ezīti, kas šķeļās klonos un kopijās pa paralēlām pasaulēm.
Ja mēs pieņemam, ka apziņu nosaka visādu daļiņu xyz koordinātas smadzenēs, tad mums sanāk, ka katru brīdi rodas jaunas pasaules, kuras no iepriekšējās (pa zaru uz leju) atšķiras ar kādu niecīgu daļiņu kombināciju. Uzrodas tieši tikuntik Ezīšu, ne vairāk, ne mazāk (cik nu daļiņas atļauj). Tātad - paša Ezīša nopelna tur nekāda nav.
Ezītim nav ne gribas, ne izvēles, pa kuru ceļu iet un ko darīt, tā ir tikai ilūzija.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:40:27
Nuvo... man veel ar vinjiem paraleelaas pasaulees jaasadziivo
Nepatiik man Evereta fraktaalji!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:44:02
Praktiski, pat Ezīša nav. Karu mirkli rodas jauni Ezīši, kas pastāv tikai mirkli. Nav nepārtrauktības. Šis Ezītis#1 sašķeļas Ezītī#1-1, Ezītī#1-2, kuri savukārt šķeļās ezīšos - Ezītis#1-1-1, Ezītis#1-2-1, Ezītis#1-2-2, utt.
Kurš no šiem trešā līmeņa Ezīšiem ir Ezītis#1 nākotnē? Visi neder, jo tās ir atsevišķas būtnes, tie paralēlie Ezīši viens par otru neko nezin, un nejūt viens otru.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:47:52
Ctulhu
No pasiem eziisiem jeb vinju strukturas atkariigs - vienkaarsojas vai nsarezgiijas.
Tad jau visu nosaka sākuma, starta punkts. Kāds nu Ezītis startā bija, tāds arī varēja šķelties.
Praktiski, tad mums ir pasaules ar visām iespējamām Ezīšu un pārējo Būtņu kombinācijām, kur viņi visi realizē visus iespējamos variantus.
Varētu gan būt, ka tie zari, kuros realizējas visi sliktākie varianti, pamazām deģenerējas un saplūst.
Taču te vienalga nav nekādas Ezīša gribas, ir tikai iespējamās kombinācijas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.18 15:49:31
Ctulhu
Ejot pa zarojumu uz leju? Var izdalīt, bet uz to pašu zarojumu pretendē daudzi ezīši. Kā viņi, daudzie var būt tomēr viens un tas pats ezītis?

Kā ir, ejot pa zarojumu uz augšu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 139 , pavisam kopa bijuši: 5120