atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par kataru "ķecerību"...
Juventus
Iesūtīts: 2010.08.06 14:55:02
Vēlējos dzirdēt Jūsu viedokli par šīs te senās kristietības sektas idejām!
Ja kāds nezina, par ko tieši ir runa, tad piedāvāju kataru pamatidejas (mans, brīvs formulējums):
1) Ir divi dievi. Labais dievs un ļaunais dievs (sātans, viņš arī Jahve),
2) Labais dievs, cita starpā, ir radījis ļauno dievu.
3) Bet ļaunais dievs (t.i., vecās derības dievs Jahve) ir radījis zemi un cilvēkus.
Šis pēdējais apgalvojums tiek pamatots ar to, ka pasaule, tās iekārtojums un tajā valdošais ļaunums nevar būt laba dieva roku darbs, t.i., labais dievs kaut ko tik netaisnu nekad nepieļautu.
4) Tie, kas pielūdz labo dievu (t.i., katari) ir kristieši, tie, kas pielūdz Jahvi, - sātana pielūdzēji.
5) Katari noliedz laulības institūtu un, lai cik tas nebūtu dīvaini, arī seksuālās attiecības: vīrietis ar sievieti drīkst pa savu dzīvi uztaisīt vienu bērnu, vairāk ar seksu nav jānodarbojas - tas ir nešķīsti. Jebkura iekāre ir grēks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.07 14:18:13
godwit
es ticu, ka ir sātans , bet neticu viņa mācībai

to arī masiks gribēja pateikt
pich* [94.246.126.147]
# Iesūtīts: 2010.08.07 15:03:24
starp citu- pastasti man kaut ko vairak par satana macibu- kur tu par to uzzinaji un kur par to var izlasit?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.07 15:08:13
pich_, masiks
es ticu, ka ir sātans , bet neticu viņa mācībai
to arī masiks gribēja pateikt


Varbūt ir manīts, ka bieži tiek teikts "mēs ticam UZ" - šī izteiksmes forma atklāj kristīgās ticības būtību tādā ziņā, ka mēs koncentrējamies uz to, kas būs un kādi paši kļūsim, bet ticēšana kā zināšana vai piekrišana kādiem faktiem vai zināšanām ir otršķirīga.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.07 16:04:29
pich* [94.246.126.147]

Par sātana mācību var lasīt 1.Moz.3:1-7. Arī evaņģēlijos, Jēzus kārdināšanas notikumā. Sātana mācība ir vērsta uz to, lai ar melu palīdzību sagrābtu varu pār cilvēkiem. Masiks jau minēja, ka sātanisms pēc būtības ir negatīvi formulēta kristietība. Tiek izmantota latīņu valoda, kristīgā mācība, simboli, liturģija, sakramenti, bet it kā „kājām gaisā”. Viss tiek sagrozīts ar pretēju nozīmi. Nabaga katari diemžēl arī ir ļāvušies pievilties ar sātana apsolīto "acu atvēršanu" un "padarīšanu par gudriem". Par to uzskatāmi liecina Juventus citētais punkts "3) Bet ļaunais dievs (t.i., vecās derības dievs Jahve) ir radījis zemi un cilvēkus."
Ezītis
# Iesūtīts: 2010.08.07 18:13:55
Nebija jau tikai pozitīvais pie katāriem. Viņi sludināja reinkarnāciju un pat iemiesošanos vistās. Vecās Derības Dievs bija Ļaunā principa sūtīts. Kristības nevarēja notikt pirms 13-14 gadu vecuma. Laulāto attiecības bija sliktas un pieļaujamas tikai tādēļ, lai arī kārdinātie miesā reiz nonāktu pie pestīšanas. Viņi nodevās askēzei, kas bieži beidzās ar badanāvi. Viņi uzskatīja, ka ir vienīgie, kas māca apustuļu mācību. Viņi noniecināja šīs dzīves vērtību. Neēda gaļu un uzskatīja, ka ikviena dzīvnieka nonāvēšana ir nāvīgs grēks un pazušanas ceļš.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 18:56:22
Gnidrologs
Dumai, Feģja, dumai!
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:17:29
Katari, arī albiģieši, neapšaubāmi - ķeceri.
Katolisko valdnieku militāra spēka pielietošanu pret viņiem vērtēju pozitīvi. Inkvizīciju, ne.
gunvaldis [134.2.165.3]
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:22:13
indriķis (labs) Katari, arī albiģieši, neapšaubāmi - ķeceri.
Katolisko valdnieku militāra spēka pielietošanu pret viņiem vērtēju pozitīvi. Inkvizīciju, ne.
un pret Luteru&Co?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:25:50
Gnidrologs
"Ko tieši katari tādu ļaunu darīja? Pasaki kādu piemēru."

Tieši man nekādu ļaunumu viņi nenodara, bet tiem, kas tik labi neorientējās Baznīcas vēsturē, labākajā gadījumā laupa patiesības atziņu šajā dzīvē, bet sliktākajā gadījumā - pašu dvēseli mūžīgajā dzīvē.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:29:24
Gnidrologs
Sauļuk, faktus nav grūti atrast! Protams, ja pārkāpj pāri savai biasētībai.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:31:36
Gnidrologs
Viens pa divi, vai nu es nespēju atbildēt, vai nu Tu nespēj izlasīt atbildi. Dvēseles pestīšanas apdraudējums ir ļaunums.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:37:12
Gnidrologs
"godwit, es prasīju ko ļaunu viņi darīja"

Viņi sludināja maldu mācību. Meli ir ļaunums.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:38:12
Gnidrologs
Skat. augstāk uz godwita minēto, un ielūkojies vēsturē uz nobadinātiem bērniem, vinnij! No tevis gan arī to negaidu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:46:45
Gnidrologs
"Ja, subjektīvas mistiskas idejas par dvēselēm un mūžīgo dzīvi tev šķiet pietiekams iemesls, lai nogalinātu ccilvēkus, i pity your soul."

Nē, evaņģēliju nedrīkst sludināt ar varu, kur nu vēl nokaut dēļ tā. Bet pašas herēzes gan ir jāatmasko bez žēlastības.

"Nu un. Ir simtiem dažādu reliģiju un citu ideoloģisku sistēmu, kas katra sludina kaut ko savu, viena otru uzskatot par ``maldu mācību``. Vai tas attaisno metodisku savstarpēju fizisku izrēķināšanos?"

Nē, fizisku izrēķināšanos tas neattaisno.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:47:07
Gnidrologs
Klau, īkstīt, te gadījās izlasīt vienas būtnes `zajavas`, ka grēku piedošana ir noraidāma par katru cenu, kamēr `karma` rullē! Piedāvāju iztēloties, ka katari dabūja pēc nopelniem, tāpat kā Tu!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:57:12
Gnidrologs
Kas gan tev cits atliek, kā ierosināt dzēst atrsauci uz tevis paša dumībām
Shame on you teiktu dažs pekstiņš, vārdā gnidro....
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:10:25
Gnidrologs
tad jau būtu ok zutaisīt kārtīgu holokausti budistiem, daoistiem, muslumaņiem, nemaz nerunājot par ateistiem u.c., kas ``novērš no patiesības atziņas``, vai ne?

Tas ir diezgan interesanti, ka pret citu reliģiju pārstāvjiem kristieši vēsturiski man liekas nebija tik drausmīgi nežēlīgi kā pret katariem, jo citi ir citi, bet katari bija savējie, atkritēji. Liekas, tieši kataru iznīcināšanas laikā radās kristīgais sauklis "nogalinām visus, gan Dievs savējos pazīs".
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:26:05
incognito
Ej, nu ej! Tev ir kādas izsmeļošākas vēstis par to?
|||||
# Labojis |||||: 2010.08.07 20:30:55
incognito atkritējus ne pārāk mīl arī citās (sevišķi jau monoteistiskajās) reliģijās - islāmā tam ir tikpat skarbs vērtējums kā kristietībā. Jūdaismā ir nedaudz savādāk - protams, tas tiek nosodīts, bet tomēr tiec joprojām uzskatīts par savējo, jo tu taču esi jūds pēc dzimšanas.
principā to varētu summēt ar vārdu "nodevība" - tu nodod savu reliģiju (saraujot ar to saites; jūdaismā vēl saglabājas bioloģiskās saites starp tās pārstāvjiem) un rādi arī sliktu piemēru tiem, kas vēl tā uzskata, jo viņiem, protams, arī var rasties vēlme pamēģināt.
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:38:07
Aivars
Nu, pagūglē šo jauko izteicienu: Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

|||||
Jā. Un pilsoņu kari parasti ir tie nežēlīgākie.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 34179