atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par kataru "ķecerību"...
Juventus
Iesūtīts: 2010.08.06 14:55:02
Vēlējos dzirdēt Jūsu viedokli par šīs te senās kristietības sektas idejām!
Ja kāds nezina, par ko tieši ir runa, tad piedāvāju kataru pamatidejas (mans, brīvs formulējums):
1) Ir divi dievi. Labais dievs un ļaunais dievs (sātans, viņš arī Jahve),
2) Labais dievs, cita starpā, ir radījis ļauno dievu.
3) Bet ļaunais dievs (t.i., vecās derības dievs Jahve) ir radījis zemi un cilvēkus.
Šis pēdējais apgalvojums tiek pamatots ar to, ka pasaule, tās iekārtojums un tajā valdošais ļaunums nevar būt laba dieva roku darbs, t.i., labais dievs kaut ko tik netaisnu nekad nepieļautu.
4) Tie, kas pielūdz labo dievu (t.i., katari) ir kristieši, tie, kas pielūdz Jahvi, - sātana pielūdzēji.
5) Katari noliedz laulības institūtu un, lai cik tas nebūtu dīvaini, arī seksuālās attiecības: vīrietis ar sievieti drīkst pa savu dzīvi uztaisīt vienu bērnu, vairāk ar seksu nav jānodarbojas - tas ir nešķīsti. Jebkura iekāre ir grēks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:41:10
Juventus
Nu, un? Daudzi cilvēki savu dzīves piepildījumu saskata ārpus katoliski apustuliskās Baznīcas.
Es neapstrīdu šo cilvēku tiesības brīvi izvēlēties savas dzīves piepildījuma meklējumus. Tikai vēlos uzsvērt, ka pēc būtības ir tikai viena vispārēja Kristus Baznīca – apustuļu sludinātā.

Kristieši NEKAD nav spējuši pamatot šādu lietu - kā tas nākas, ja labais dieviņš ir radījis gan pasauli, gan cilvēkus, bet rezultāts ir tik nelāgs?
Iesaku izlasīt Bībeli. Tā liecina, ka Dievs visu ir radījis labu. Arī cilvēki tika radīti nevainojami labi. Nelāgi iznāca nevis Dievam, bet Ievai, kas ielaidās diskusijā ar kritušo garu.

Varbūt te arī būtu visai loģiska atbilde - pasauli nebūt nav radījis tik labiņš personāžs. Lūk, par šo lietu es biju domājis padiskutēt.
Kā jau teicu, tu esi klasisks gnostiķis, ja tici šādai idejai. Tā ir nekristīga herēze, kas noraidīta, jau pāris tūkstošus gadus atpakaļ. Par ko vēl Tu vēlies diskutēt?

Tāpat arī ideja par augšāmcelšanos (es tiešām atvainojos tiem, kuru dzīves galvenā būtība ir nešaubīšanās par šo ideju) - diez kādu kritiku viņa neiztur...
Augšāmcelšanās nav kritikas nozare, bet ticības jautājums. Arī šeit neredzu par ko īpaši diskutēt.

Kas tad redzēja J.K. pēc augšāmcelšanās - 3 vecas tantes (kuras pašas īsti nesaprata, ko viņas redzēja) un Svētais Pēteris, kurš dibināja baznīcu, kura prasīja 10. tiesu - tātad stipri ieinteresēta persona!
Cik, daudz muļķību vienā teikumā! Kur Tu izsecināji, ka sievas bija vecas un nesaprata, ka ar viņām runā augšāmceltais Kristus. Jēzus vairāk kārt parādījās visiem saviem mācekļiem(Jņ.21:14), (Mt.28:17) u.c..
[ieteikums: kad gribēsi nākamreiz braukt virsū kristietības pamatiem, tad sagatavojies nopietnāk]
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:41:58
a_masiks
Tu gribēji man kaut ko teikt?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.06 16:44:33
Juventus
Kristieši NEKAD nav spējuši pamatot šādu lietu - kā tas nākas, ja labais dieviņš ir radījis gan pasauli, gan cilvēkus, bet rezultāts ir tik nelāgs?

Pirms kliedz NEKAD, iepazīsties ar kristīgās dogmatikas pamatpostulātiem.

(..) un Svētais Pēteris, kurš dibināja baznīcu, kura prasīja 10. tiesu - tātad stipri ieinteresēta persona!

Nu re, kā izskatās, tu uzskati, ka pats galvenais un noteicošais visa mērs ir matriālie labumi (ko simbolizē un iemieso nauda). Tas arī ir tavs dieveklis.

Par Pēteri un 10ti tiesu tev jau aizrādīja.

es nevēlos nevienu aizvainot, es tikai vēlos noskaidrot patiesību! Baznīcai vajag, lai visi ticētu tam, kā vēlas baznīca, bet, manā skatījuma, sākumā ir jānoskaidro patiesība un tikai tad jāsāk tai ticēt.

Ar to arī novēlu nodarboties (noskaidrot patiesību)
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:51:30
godwit
Ja katari būtu bijuši pazīstami ar nīkajas koncila ticības apliecībām, tad saprastu, ka ar savām idejām paši sevi ir izslēguši no katoliski apustuliskās Baznīcas.

ņemot vērā ka katari lielākoties ir konvertējušies no katoļiem - tas skan visai dīvaini....
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:59:08
Mārtiņš
Kristieši NEKAD nav spējuši pamatot šādu lietu - kā tas nākas, ja labais dieviņš ir radījis gan pasauli, gan cilvēkus, bet rezultāts ir tik nelāgs?

Pirms kliedz NEKAD, iepazīsties ar kristīgās dogmatikas pamatpostulātiem.


A tur NAV atbildes uz šo jautājumu. Tur ir plaši skaidroti apstākļi kā tas notika, taču KAPĒC Dievam tā sanāca - to pat mūsu Svētais atzina par mistēriju. lai gan pirms tam pats lecās, ka es neko nesaprotu un nesapratīšu savas reliģiskās ticības nespējas dēļ.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:02:20
a_masiks
Brīvā izvēle un griba vai tad visu nepaskaidro? Būtnes brīvas, brīvi izvēlas, tai skaitā arī ļauno. Ja ļaunā nebūtu, tad nevarētu izvēlēties.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:03:42
a_masiks
"ņemot vērā ka katari lielākoties ir konvertējušies no katoļiem - tas skan visai dīvaini...."

Dīvaini? Es to sauktu citā vārdā. Uzskatu, ka ikvienas atšķelšanās no Kristus Baznīcas pamatā ir lepnība.
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:05:14
godwit
Tu to arī par luterāņiem?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:07:23
incognito
Luterāņi tic Kristus divām dabām un Dievam trijās Personās, tātad pieder Kristus Baznīcai!
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:10:11
EzītisMiglā
kas to lai zin. Katrā gadījumā iespēja izvēlēties vēl nenozīmē pašu izvēli. Taču Dievs esot radījis tādu pasauli, kurā notika šī izvēle. Pie kam savā omnipotencē, acīm redzot, vēl pirms radīšanas zināja ka būs tāda izvēle un sekojoša brāķīga pasaule.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:12:25
godwit
Dīvaini? Es to sauktu citā vārdā. Uzskatu, ka ikvienas atšķelšanās no Kristus Baznīcas pamatā ir lepnība.

vai arī tieši pretēji -turēšanās pie Kristus Baznīcas ir lepnība.
No vēstures viedokļa skatoties - neizskatās ka Kristus Baznīca pret katariem izturētos kautkā īpaši pazemīgi.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:18:15
godwit
ikvienas atšķelšanās no Kristus Baznīcas pamatā ir lepnība

nu un kā tu dēvē Kristus Baznīcas atšķelšanos no jūdaisma?
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.06 18:55:01
Kristieši NEKAD nav spējuši pamatot šādu lietu - kā tas nākas, ja labais dieviņš ir radījis gan pasauli, gan cilvēkus, bet rezultāts ir tik nelāgs?
Aha, es par to pašu.

Bet duālisms gan man liekas naivs - kā tādā fantasy grāmatā, "labie" un "ļaunie" cīnās. Pie kam vieni no otriem atšķiras pārsvarā ar to, ka labo pusē ir galvenais varonis.
No duālisma jau nav tālu, lai aizdomātos līdz tādam dievu zooparkam, kāds bija senajiem grieķiem.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.08.06 18:56:56
ravenx
ar J
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:05:47
Es ne par Jēzus duālismu (whatever that is), bet par to, ka ir divi dievi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:13:07
ravenx
āaaa... Ok.
bet tak sātans visām reliģijām parasti iraid. kopš pirmais akmens izkrita cilvēkpērtiķim no rokām un trāpīja kājai - jamais saprata ka dzīvē ik pa brīdim ir "Shit happens". Gluži it kā kāds ļaunais spēks kaut ko speciāli iesāktu. Iepretīm tam, ka arī negaidīta haļava gadās, akla un kurla mamuta izskatā.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:13:30
pich_
„nu un kā tu dēvē Kristus Baznīcas atšķelšanos no jūdaisma?”

To sauc par Jauno Derību, kuru pats Dievs atšķēla no Vecās Derības. Atšķelšana izpaudās jaunā pestīšanas atziņā – vairs ne no darbiem, bet vienīgi no ticības. Tagad vari redzēt, kas īstenībā no kā ir atšķēlies.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:19:25
godwit

man sķiet, ka VD pārstāvji nebija īpaši priecīgi par šādu lietu pavērsienu. kāpēc? Dievs viņiem aizmirsa pateikt, ka būs tā, nevis šitā?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:20:43
a_masiks
"vai arī tieši pretēji -turēšanās pie Kristus Baznīcas ir lepnība."
Nu ja, vai nu tā, vai arī šitā! Tu esi prātīgs vīrs - tāpēc visu pārbaudi!
Bet krusta karus arī es neatzīstu. Ar varu mīlēts netiksi! ©
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.06 19:25:54
pich_
Jūdi gaidīja laicīgu mesiju, kas valstī ievedīs kārtību un atbrīvos no romiešu apspiedējiem. Pavērsiens, kuru viņi negaidīja, bija tāds, ka atnāca pats Dievs, lai atbrīvotu no garīgiem apspiedējiem - grēka, sātana un mūžīgās nāves.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 3863