atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par baznīcu uzturētām izglītības iestādēm
|||||
Iesūtīts: 2010.08.05 16:34:59
1.septembris vairs nav aiz kalniem, tāpēc aktuāls varētu būt jautājums arī par mācīšanos baznīcu uzturētās mācību iestādēs. Tā kā krīze skārusi arī šo sfēru un nav šķirojusi konfesijas (piemēram, par katoļu ģimnāziju plašāk šeit: http://www.kasjauns.lv/lv/news/katoli-slepj-patiesibu-par-rigas-katolu-gimnaziju&news_id=25966 ), jautājums varētu būt šāds:
kādām baznīcu uzturētām izglītības iestādēm vajadzētu būt prioritārām? ko finansiāli atbalstīt, ko nē (esošajā situācijā)?
par gregorskolu var plašāk lasīt: http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1021&st.. art=
Lutera akadēmijā, cik var spriest, arī notiek pārmaiņas: http://www.lutaka.lv/
"2010./2011.m.g. studenti tiks uzņemti tikai Draudžu izglītības nodaļā. Sakarā ar Lutera Akadēmijas mājvietas maiņu šobrīd vēl nav zināms iestājeksāmenu datums (orientējoši - augusta beigas). Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai mūsu mājas lapā!"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.15 16:04:50
Ingars
Apustuļu 11:25 Barnaba devās uz Tarsu meklēt Saulu un, to atradis, veda uz Antiohiju.
26 Veselu gadu viņi pulcināja draudzi un daudzus mācīja; un Antiohijā vispirms mācekļus sauca par kristiešiem.
+jean
# Iesūtīts: 2013.03.15 17:05:04
Ingar,

tad ļauj kristiešiem pašiem izlemt kā izglītot nākamo paaudzi, nevis saki: es daru pareizi, bet viņi nepareizi!

Pavēle ir: Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis.

Var jau būt, ka tavā svaidītajā galvā tev šķiet, ka pēc 1. gadsimta kristietība totāli degradējās , un nu beidzot 21. gadsimtā ar Ingaru beidzot atdzimst. Ja tev tā labpatīk, domā vien tā. Viens gan ir fakts, pēc 1. gadsimta parādījās rakstītais vārds kā mācības avots, tas gan ir brrrrrriesmīgi, kur tagad gara improvizācija!!!!!??????!!!!!!!

Ingars
# Iesūtīts: 2013.03.15 18:47:39
Aivars

Tikai neaizmirsti, ka tie paši apustuļi bija jau no pusaudža gadiem raduši sinagogā Rakstus lasīt un klausīties, ij gāja kursos pie Jāņa Kristītāja vieni, ij pie Gamaliēla citi, nemaz nerunājot par trīsgadīgo intensīvās apmācības kursu ar Jēzu.
Lai arī Apustuļu darbu 4:13, kādi sapriecājas, ka apustuļi esot analfabēti un idioti (ἀγράμματοι καὶ ἰδιῶται), tad tomēr 2.Pētera 3:16 kaut kā tiek pasvītrots, ka ar amatieriem ziepes vien sanāk.

Apustuļu 11:25 Barnaba devās uz Tarsu meklēt Saulu un, to atradis, veda uz Antiohiju.
26 Veselu gadu viņi pulcināja draudzi un daudzus mācīja; un Antiohijā vispirms mācekļus sauca par kristiešiem.




Un kāds tam visam sakars ar teoloģiskajām mācību iestādēm? Starp citu, Pēteris un pārējie tika uzskatīti par nemācītiem ļaudīm – tātad viņu pamatapmācības kurss jūdaisma likumos nebija kas vairāk kā šodienas svētdienas skola un iesvētes mācība. Katrā ziņā Pēteris nebija ieguvis tādu izglītību, lai farizeji un rakstu mācītāji viņam piešķirtu tiesības mācīt citus. Tālāk – nedz Jānim kristītājam, nedz Jēzum nebija nekādi kursi. Tāpat arī Pāvils Timotejam un Titam nekādus speciālus pastorālos kursus nevadīja tādā izpratnē, kā mūsdienās, piemēram Lutera Akadēmijā – šādas greznības viņiem tur nebija. Es vienkārši nesaprotu – kāds tam visam vispār sakars ar oficiālām teoloģiskās izglītības iestādēm? Pats Jēzus rādīja apmācības piemēru, kuram sekoja Viņa mācekļi – jebkurš ticīgais, apmeklējot draudzes sapulces un pavadot laiku kopējā praktiskā kalpošanā ar pieredzējušiem brāļiem/māsām, Bibliskā izpratnē šādi tiek sagatavots kalpošanai. Nekur Bībelē nav nekādas norādes par oficiālām apmācības programmām mācītājiem. Ir tikai Svētā Gara veikts sagatavošanas laiks katram individuāli. Kas attiecas uz 2.Pētera 3:16, tad atkal - Pēteris nerunā par kādu pastorālo semināru vai teoloģisku mācību iestādi, bet gan par mācīšanos esot sadraudzībā un klausoties Dieva Vārda sludināšanu.

+jean

Tikai nevajag sagrozīt manis teikto un piedēvēt man lietas, kuras neesmu teicis - nekas līdz ar mani 21. neatdzimst. Draudzes atjaunošana ir process, kas sākās līdz ar Lutera kalpošanu un turpinās līdz pat šodienai. Es arī neteicu, ka rakstītā vārda parādīšanās bija par iemeslu degradācijai - ja tā, tad jau līdz ar pirmajām apustuļu vēstulēm viss būtu nogājis greizi. Runa ir par to, ka līdz ar Draudzes institucionalizēšanos pieauga morālais pagrimums un saasinājās visvisādas ķecerības. Un nevajag uzreiz arī teikt, ka es to no zila gaisa esmu parāvis - palasi liecības, salīdzini Apustuļu darbos aprakstīto ar situāciju mūsdienās - es neredzu tur gandrīz neko no tā visa, ko var redzēt šodien baznīcās, tas, kas mums ir šodien nav gluži tā kristietība, ko sludināja Jēzus un Viņa apustuļi.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.15 19:03:34
Ingars
Es vienkārši nesaprotu
Beidzot Tev pieleca!! Apsveicu. Bet tad beidz te spamot no pirksta izzīstas blēņas, un ieklausies, ko te mīlestībā brāļi un māsas tev ir mācījuši.
Un atgriezies beidzot no sava gānīšanās grēka, jo ja Tu uzdrīksties pasludināt, ka pēc 1. gs. kristieši ir morāli pagrimuši un degradējušies (par brīnumu Bābeles bordeļus vēl nepiesauci), tad nemaz nerunājot par to, ka var kādreiz gadīties par saviem vārdiem atbildēt, pirmkārt jau Tu pats sevi pozicionē kā acīmredzamu stulbeni, ar ko sarunāties kristietim nozīmē necienīt sevi
+jean
# Iesūtīts: 2013.03.15 19:18:58
Ingar,
par morālo pagrimumu Korintas draudzē izlasi Pāvila 1. vēstuli korintiešiem.
Izlasi Jāņa atklāsmes grāmatas 2.-3. nodaļas vēstījumus septiņām draudzēm.

VISUR un VISOS laikos, kur ir cilvēks ar savu miesu, tur bija, ir un būs morālas un garīgas problēmas.

Bet 2. Kor. 13 Pāvils raksta: To es jau esmu teicis un saku arī tagad, kā otrreiz pie jums būdams, tā tagad no tālienes, visiem, kas jau grēkojuši, un visiem pārējiem, ka es nesaudzēšu nevienu, ja atkal nākšu pie jums.
Ingars
# Iesūtīts: 2013.03.18 10:15:42
Aivars

Brāli, kaut tu saprastu, ka patiesībā mēs neesam pretinieki, bet gan sabiedrotie Jēzū Kristū. Piedod, ja es nemāku savu domu precīzi pasniegt tā, lai jūs mani nepārprastu. Cilvēcīgi es tevi ļoti labi saprotu un atzīstu, ka varu tikai aptuveni nojaust, kāda nasta tev jānes. Taču, paceļoties pāri visiem strīdīgajiem jautājumiem, mēs katrs sev varam uzdod jautājumus – vai mans vecais, miesīgais cilvēks ir krustā sists un vai es kalpoju Kristus Miesā? Morālā degradācija ir miesas augļu kopums un tās cēlonis ir krustā nepiesista miesa. Tad nu, vērojot kādus augļus katrs individuāli un visi kopā nesam, mēs varam noprast, vai esam miesīgi vai garīgi. Spriediet nu paši vai mantkārība, varas kāre, buršanās, netiklība, šķelšanās, augstprātība ir no miesas vai no gara? Nejau visi ticīgie morāli degradējās – to es neesmu teicis, bet gan par kopējo tendenci Draudzē. Vēl vairāk – tie, kuri stingri un nelokāmi palika šķīstībā un svētumā, tika vajāti, apmeloti un izdzīti no sadraudzības. Protams – izslēgti tika arī ķeceri un netikļi, taču paši izslēdzēji jau nebija daudz labāki. Par ko tas liecina? Tas liecina par ārēju izrādīšanos, cīņas pret ļaunumu ārēja imitācija, kas īstenībā vienkārši ir izrēķināšanās ar konkurentiem. Un te jau vairs nav būtiski, vai tie konkurenti ir patiesi ticīgie vai ķeceri – vēsture rāda, ka no oficiālās baznīcas puses vajāti tika kā vieni tā otri. Runa ir pavisam par ko citu – par nepakļaušanos baznīcas varai un baznīcas interpretācijai/viedoklim. Protams, saskaņā ar Rakstiem, Apustuļiem, praviešiem un mācītājiem ir Dieva dota autoritāte atklāt un mācīt Dieva gribu Draudzē. Tāpēc jautājums nav par to vai Draudzei ir vai nav autoritāte, bet gan par to, vai oficiālā baznīca un tās pašpasludinātie līderi ir tas pats, kas Draudze uz apustuļu un praviešu pamata, kura Stūrakmens ir Kristus.

+jean

Viena lieta ir, ka slimnīca ir pilna ar slimiem cilvēkiem, bet pavisam kas cits, kad slimnīca ir kļuvusi ne tikai nepiemērota slimnieku ārstēšanai, bet pat padara viņus vēl slimākus, nekā pirms tam. Esi slims, brāli? Nekas, nekas, iešķauc šito pulverīti un tu jutīsies daudz labāk.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.03.18 11:58:19
Ingars
Kā Tu skaidro: sist sevi krustā? Piemēram, cilvēkiem, kuru nomoka vainas apziņa un dusmas uz sevi, vājo raksturu, uz savu dzīvi, tik tikko spēju "savilkt galus" kopā, kā viņiem sist sevi krustā?
Ingars
# Iesūtīts: 2013.03.18 14:35:29
Raimonds

Tas nozīmē Svētā Gara spēkā satvert Kristu ticībā un ļauties salīdzināties ar VIņu nāvē, lai pēc tam tiktu salīdzināts arī VIņa augšāmcelšanā. Protams, viena lieta ir teorētiski spriedelēt par to, bet pavisam kas cits to piedzīvot, taču mēs visi tiksim tā vai citādi pārbaudīti. Tomēr Kristus žēlastība vienmēr mūs pavadīs un mēs caur pārbaudīšanu netiksim iznīcināti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 34230