atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Aizlūgums par mirušajiem
pich_
Iesūtīts: 2010.08.04 09:26:00
Vakar aizdomājos par šo tēmu. Kā tad īsti ir- kāpēc nepieciešams aizlūgums par mirušajiem?
Jautāju tāpēc, ka no kristīgā viedokļa, mirušā dvēsele ir nonākusi vai nu debesīs, vai ellē. Ja aizlūdz par to, kurš mocās ellē- vai tas viņa mocības padarītu mazākas? Cik no Bībeles sapratu, tad nē. Tā pat par tiem, kas debesīs- viņi jau tā ir tik lielā svētlaimē, ko zemes cilvēks nevar aptvert. Vai aizlūgums viņu padarītu vēl laimīgāku? Tas vispār ir iespējams?
Varbūt aizlūgums ir sveiciena nodošana?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aitiņa
# Iesūtīts: 2010.08.04 11:55:46
pich_
nu nē, es nešaubos nemaz. manām emocijām bija tāds iemesls, kuru es jau minēju. nekas vairāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.04 18:31:04
Aitiņa
Būs jau labi! Luterāņi jau pat pie bullām un anatēmām pieraduši
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.08.04 18:52:21
Aivars
vai tām anatēmām, kuru galā rādijs mazā kastītē karājas? (c) М. А. Бонч-Бруевич
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.04 20:26:47
Luters māca, ka vienu reizi ( jo Dievs dzird ) paļāvīgi aizlūgt par mirušo nav nekas nosodāms.
Un es no sevis pieliktu - nekas briesmīgs nenotiktu, ja jūtu pārpilnībā aizlūgtu vēl kādu reizi.
( Pareizticīgajiem, kuru labākie ir tādi kā austrumu luterāņi , tāpat kā luterāņiem, piemēram, nav purgatorija doktrīnas un iztiek tīri labi.)
Un par purgatoriju, es neiebilstu, ja Dievs ar humora izjūtu katoļus , kas tā cer tur nonākt un baidās no Debesīm, viņš tur arī nosūtītu, jo baidoties no Debesīm viņi pārāk uzsver savu grēku smagumu un mazina Dieva žēlastības spēku,
bet luterāņus, kas to neņem pa pilnu, Viņš noteikti pieņems Debesīs bez kāda purgatorija ticībā Kristum .
Un vispār, nez vai svētā jaunava Marija lūgs par katoļiem tagad un viņu nāves stundā,
cik nu kurš ar Kristu būs sakrājis, to arī dabūs.
Trilobīte kāda jēga luterāņiem rīkot kapusvētkus un pieminēt mirušos, man nekad nav bijis skaidrs.
Dievkalpojumu arī mēs svinam līdz ar eņģeļiem un Debesu pulkiem, tātad mirušiem kristiešiem, kas Dievā ir dzīvi, tāpat arī kapusvētkos mēs pieminam aizgājušos svētos, kā zināms, luterāņi līdzīgi ap. Pāvilam par svētajiem uzskata visus kristiešus.
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.08.07 18:47:49
robis [134.2.165.4]
Protestanti - tā arī paliks samērā mazskaitlīga eiropiešu - ziemeļamerikāņu religiskā grupa.
Domāju, ka tava prognoze ir maldīga. Visas kristīgās Baznīcas, arī protestantu (tai skaitā luteriskās) Baznīcas pieaug kā Āfrikā, tā Āzijā un DAmerikā.
Baltās civilizācijas norietu iezvana sekularizācija, kuras rezultāts ir relatīvisms un morālais pagrimums, demogrāfiskā un tai sekojošā ekonomikas krīze.
Pavasara balss
# Labojis Pavasara balss: 2010.08.07 20:26:36
Gnidrologs
Tās, kuras mēs savā eiropiešu augstprātībā saucam par primitīvākām tikai tāpēc, ka viņu materiālās civilizācijas līmenis ir zemāks par Eiropas.
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.08.11 09:01:08
Par aizlūgumiem.

Kam dzīves laikā Kristus nav bijis vajadzīgs un cilvēks to noraidījis, tam šī izvēle ir spēkā arī pēc nāves, tamdēļ Baznīcas neaizlūdz par neticībā mirušajiem - vismaz PB, RKB un, domājams, arī LB.

Bet par ticībā mirušajiem - Dievs ir dzīvo, ne mirušo Dievs, Viņa priekšā visi ir dzīvi un tamdēļ nāve nav nekāds šķērslis, lai aizlūgtu Dieva priekšā par tiem, kas ticībā šķērsojuši nāves robežu.

P.S. Es jau izlūdzu savam mācītājam apsolījumu, ja miršu agrāk par viņu, ka viņš lūgs par manu nabaga grēcīgo dvēseli, un mani šī doma ļoti iepriecina! Tas bija abpusējs solījums.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.08.13 02:07:16
Šerpais Ancis ko mēs zinām par cilvēka pēdējiem dzīves brīžiem kad tas stāv Dieva priekšā? kas tad ir tās no uguns izrautās pagales? Dieva priekšā visi ir dzīvi - kā ticīgi tā neticīgi mirušie.
esmu lūgusi par saviem - nezinu kādā stāvoklī mirušajiem draugiem - ar pozitīvu responsu ja tā drīkst izteikties
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.13 08:00:58
Šerpais Ancis Pirtniece

jūs abi aizlūdzat par mirušajiem, bet tēmas sākumā ir uzdots jautājums- kāds ir šo aizlūgumu mērķis? vai tas, ka jūs aizlūdzat, var ieviest kādas korekcijas vai statusu tai dvēselei?
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.08.13 09:47:54
Kad kāds no malas lūdz par dzīvajiem, viņš var Dievam tā no malas ko izlūgt otra cilvēka situācijas izmainīšanā uz labu? - var! Šajā gadījumā arī pats dzīvais var daudz darīt savā labā.

Vai mirušais var ko mainīt savā labā? - nevar, viņa rēķini ir noslēgti, jo cilvēks še funkcionē kā gars, dvēsele un miesa, kopā saistīti. Dieva priekšā viņš joprojām, protams, ir dzīvs, tamdēļ - vai nav loģiski, ka par viņu kā dzīvu dvēseli joprojām var iestāties tie, kas dzīvo miesā, un tādējādi izlūgt lielāku Dieva žēlastību pār viņu? es tam ticu un lūdzu par tiem, kas mūžībā.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.13 09:50:11
Šerpais Ancis

būtu forši, ja tu izskaidrotu atšķirību starp "Dieva žēlastību" un "lielāku Dieva žēlastību". ko tas nozīmē un kā tas izpaužās?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.13 10:21:07
Šerpais Ancis
Vai mūsu žēlastība ir lielāka par Dieva žēlastību, ja varam izlūgt lielāku Dieva žēlastību pār mirušo? Nesanāk teorija, ka mūsu lūgšanas pabeidz to, kas nesanāca Kristum pie krusta?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.08.13 12:33:10
Aivars Nesanāk teorija, ka mūsu lūgšanas pabeidz to, kas nesanāca Kristum pie krusta?


ka Kristum nesanāca, nesanāk vis - netīreļa lūgšanai tāpat nav lielas jēgas, bet

Daudz spēj taisna cilvēka lūgšana, darbodamās savā spēkā.
/Jēk.5/
un
26 Tanī dienā jūs lūgsit Manā Vārdā, un Es nesaku, ka Es aizlūgšu Tēva priekšā par jums.
/Jņ.16/

ir muļķīgi un pat neiespējami kaut kā mākslīgi nodalīt Kungu no Viņa Svētajiem, ar kuriem Viņš nu ir Viens. VIENS - šķiet, pat šis jēdziens atsevišķi jāskaidro... tas ir kā kad māte ar bērnu sevī ir viens - bērns ir nevis kaut kur ārpusē, tuvu blakus vai pa lielāku gabalu, nē - bet kopā, saistīti un nedalāmi, kopīgā asinsritē.
Tēvs Dēlā un Dēls Tēvā, kā Ticīgie savukārt Dēlā - kopīgas ciešanas, kopīga mīlestība, kopīga lūgšana/aizlūgšanas - kopīga asinsrite - Miesai un Galvai.
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.08.13 13:27:40
Aivars
Vai mūsu žēlastība ir lielāka par Dieva žēlastību, ja varam izlūgt lielāku Dieva žēlastību pār mirušo? Nesanāk teorija, ka mūsu lūgšanas pabeidz to, kas nesanāca Kristum pie krusta? - to var iedomāties tikai kāds galējs augstprātis, herētiķis vai pašapmānā iestidzis cilvēks!

Vai Tu pret saviem bērniem esi principā labvēlīgs un žēlīgs? Droši vien jā. Ja viņi Tev kaut ko īpaši, ļoti pazemīgi, bet mīlestībā ļoti, ļoti lūdz - vai Tu to ņem vērā? Iespējams, ka viņu lūgšana var kaut kā ietekmēt Tavu rīcību, vai ne? Var gadīties, ka Tu kaut ko nedarītu, bet viņu iestāšanās par to Tavu rīcību izmaina. Ne?

pich_
būtu forši, ja tu izskaidrotu atšķirību starp "Dieva žēlastību" un "lielāku Dieva žēlastību". ko tas nozīmē un kā tas izpaužās? - doma tā pati, kas augstāk. Dievs principā ir labvēlīgs pret ļaudīm, taču vienu ļaužu mīlestības pilna iestāšanās par otriem var mainīt Viņa labvēlības virzību un lielumu. Piem., Lata, Mozus u.c. Bībelē aprakstītu personu iestāšanās un lūgšanas par citiem un to rezultāts šo apliecina. Domāju, ka šis princips strādā arī pēc nāves robežas, jo Dieva priekšā ar nāvi nebeidzas dvēseles dzīve.
JanisL [95.68.96.51]
# Iesūtīts: 2010.08.23 15:25:13
Jautājums ir ne tikai par aizlūgšanu, bībelē ir kristīšanās par mirušajiem! Kā to skaidrojat?
1. Korintiešiem 15:29
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.23 16:56:24
skaidrojam ar neveiksmīgu tulkojumu. protams, nav kristību sakramenta par mirušajiem. dzīvam esot kristībās saņemtais augšāmcelšanās apsolījums ir tas, uz ko pļaujas mirušais. pagooglē un atradīsi labus skaidrojumus
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.11 11:11:40
Luterāņi, kas tic Dieva visuvarenībai, var drošu sirdi aizlūgt par mirušajiem. Netikai pieminēt, kā daži māca, bet konkrēti aizlūgt par dvēseles stāvokli mūžībā. Ceru, ka prof. R. Feldmanim, neiebildīsiet.

"Vēl par Dieva priekšā aizsauktajiem lūdzam Dieva mieru
un žēlastību. Te ir domu starpības. Vieni saka: mēs nevaram
vairs par viņiem aizlūgt, durvis ir aizcirtušās, un tur
nekas vairs nav līdzams. Varam tikai viņus pieminēt. – T āds
uzskats nav pareizs. Kāda būtu vajadzība kaut ko pieminēt?
Kavēties atmiņās mēs varam citur. Cita lieta ir, ja mēs kaut
ko izlūdzamies, aizlūdzam. – V ai varam to darīt par mirušajiem?
– P areizticīgo un katoļu baznīca atbild droši: jā, pat
vajag par mirušiem aizlūgt, tur tura pat veselus dievkalpojumus
– rekviēmus. – M ēs varam sacīt, ka pati dzīve to arī
apstiprina, ka tas nav vienalga un tukši, ja mēs Dieva namā
lūdzam, lai Dievs Savā žēlastībā viņus uzlūko. Nav jāiestieg
nekādā spiritismā, bet gandrīz katrs ir piedzīvojis, ka ir kāda
saskare ar to pasauli, kas ir ārpus mums. Piemēram, cilvēki,
kas ir aizgājuši varmācīgā nāvē, atgādina saviem tuvinie105
kiem, ka viņiem ir grūti un ir vajadzīga palīdzība. Aizlūgšanas
par dvēseles mieru dod atvieglojumu. Lai nu kā, – lūgt
nav aizliegts.
Pestītājs ir teicis: lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad
jūs atradīsiet; klaudziniet, tad jums taps atvērts.135 Tas nav
tukšs trijskanis. Nav tādas lūgšanas, kuras Dievs neuzklausītu,
kurām Viņa uzmanība nebūtu pievērsta."
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.11 17:28:43
armilo
Arī cienītais Feldmanis jau nav nemaldīgs. Lūk, piemērs, kur kāda Luterāņu Baznīca ļoti skaidri uzsver, ka lūgšanas par mirušajiem nav bibliski pamatotas - http://www.lcms.org/pages/internal.asp?NavID=2687
Jana_Svarovska
# Labojis Jana_Svarovska: 2010.11.11 17:50:06

Mani tik tiešām interesē šis divas lietas:
armilo Kur šos cienījamā Mācītāja vārdus var izlasīt?
Aivars Kur Bībelē noliegts aizlūgt par mirušajiem?

Tuvojas Mirušo piemiņas diena un man tas ir aktuāli!
danar
# Iesūtīts: 2010.11.11 20:20:31
pich_
ja,es soreiz Aivaram piekritisu...
Jezus ir minejis daudzus par kuriem mums savas dzives laika ir jaaizludz...bet mirusie nav to skaita.
Ja ta tomert butu jadara vai Dievs butu atstajis mus par to nezina
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 36242