atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas cilvēkam jādara, lai Dievs viņam atklātos?
incognito
Iesūtīts: 2010.08.03 20:15:32
Ko?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 12:27:34
Mārtiņš
Es jau tikai gribēju parādīt Mulderam, ka viņa sofistiskās argumentācijas metodes ir tīri labi arī pret viņa paša uzskatiem izmantojamas.

Kas attiecas uz apliešanos ar tēju - izskatās, ka kristīgais princips nav pretrunā ar karmisko principu. Proti, tam, ka tu aplējies ar tēju, bija zināmi mehāniski cēloņi (neveikla kustība, fizikas likumi) un arī zināmi metafiziski cēloņi - iepriekšējās vai šajās dzīvē veiktas negatīvas darbības.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 14:35:24
Gnidrologs

interesanti- vai tie cilvēki, kuri saprotamu iemeslu dēļ sabiedrībai nenodara neko ļaunu (pieņemsim- mūki), cieš mazāk no krītošiem ķieģeļiem tāpēc, ka viņiem labāka karma, vai tāpēc, ka viņi reti nonāk vietās, kur ķieģelis vispār varētu uzkrist?

vai var pierādīt saistību starp cilvēka labajiem darbiem un karmas uzlabošanos? kā?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:59:21
incognito
Kas attiecas uz apliešanos ar tēju - izskatās, ka kristīgais princips nav pretrunā ar karmisko principu. Proti, tam, ka tu aplējies ar tēju, bija zināmi mehāniski cēloņi (neveikla kustība, fizikas likumi) un arī zināmi metafiziski cēloņi - iepriekšējās vai šajās dzīvē veiktas negatīvas darbības.

Kristīgais princips saka - tam nav metafizisku cēloņu, tikai mehāniskie (pie tiem šoreiz pieskaitīsim arī psihosomatiskos, piem., nogurumu).
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:02:16
Mārtiņš
Hmmm. Vai kristietībā grēks neskaitās ciešanu metafiziskais cēlonis?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:04:06
Gnidrologs
Ja runā par karmas principu vispār, tad tas patiesība būtu perfekti taisnīgs un pilnīgi nearbitrārs, tāpēc labākais no visiem metafiziskajiem pātagu/prjaņiku variantiem. Tas būtībā implicē, ka visas SB satur vienu un to pašu ES, kas ir sadalījies laikā un telpā šķietami autonomās entitātēs, no kā izriet vienkārša patiesība - tas ko tu dari citam, tu dari sev.
Jānis iesit Pēterim un Pēterim sāp. Ja Jānis zinātu, ka šobrīd dzīvo arī kā Pēteris, tikai citā laiktelpas koordinātē, tad padomātu rūpīgāk pirms kādu sāpināt. Galu galā viņam pašam būs jāizcieš sava sitiena radītās sāpes.
Tvists te ir tāds, ka savus grēkus jebkurš izpērk PATS. Ja visi tam ticētu, tad būtu krietni motivētāki negrēkot.


Kur jēga karmai? Es iesitu kādam, kas ir sadalītais ES, tātad arī sev - kur jēga karmiskajai atriebībai? Vai arī tā ir tava atklāsme un patiesību redzi šādu?

Bet Dievs Kristū atklāj, ka katrs nodarījums līdzcilvēkam, īpaši vājākam, ir nodarījums Dievam, tomēr Dievs nebliež pretī, bet piedod. Bet nodarītājam ir brīva izvēle kā rīkoties - pieņemt žēlastību vai nē.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.08.06 17:04:31
Gnidrologs
Jā, tā sistēma ir vistaisnīgākā, jo tajā ir tikai viens, kas iedzīvojas visos tēlos. Kurš pie visa vainīgs - nu, protams, tas viens, jo cita vienkārši nav!
Tas ir, vainīgs esmu es pats, pie visa kas notiek ar mani un citiem (tas ir arī ar mani).

Kāpēc tas viens to visu dara - hvz, iespējams ka spēlējas, vai arī interesanti viņam bezgalīgi pētīt pašam sevi.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.06 17:06:56
incognito
Grēks ir ļaunuma cēlonis, bet ciešanas nav ekvivalentas ļaunumam. Ciešanas gan ir grēka samaitātās pasaules sastāvdaļa, un ciešanu nešana Kristus vārdā ir kristieša uzdevums.
Bet savā piemērā nekādu krustu es nenesu. Tik klusām pateicos Dievam, ka pa īstam neapplaucējos.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:07:38
Jošs Mulders
Budisms jebkuru greeku paarveersh par "bargain chip"... no seerijas, daru ko gribu, jaamaxaa vienala nevis man, bet kaut kaadam reinkarneetam citam fruktam ar kuru man saikne vieniigi ir deklaratiiva, nevis organiska
Bet vai tevi tāpēc vēl vairāk nepārsteidz budistu sludinātā nevardarbība un līdzcietība? Tai skaitā arī praksē, ne tikai uz papīra. Iedomājies, palīdzi otram un dari labu ne aiz bailēm, ka citādi tev kāda varena būtne atriebsies.
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:11:31
Mārtiņš
Nu jā un ciešanas ir arī karmiski nosacītas eksistences sastāvdaļa. Tā ka starp budismu un kristietību nav tik lielas atšķirības, ja neskaita maģisko kristietības komponenti, visu to buršanos ar svēto ūdeni, vīnu un maizi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:22:37
incognito
Ja tu tiešām tā domā, visas tavas zināšanas par kristietību ir veltas.

Kristietība ir Dieva dota atklāsme un iedibināta prakse, kuras ietvaros Dievs piedod grēkus un maina mūs pašus tā, ka labprātīgi daram labu (sadarbojamies ar Dievu) vairāmies grēkot (neizplatām ļaunumu).

Dievs piedod visus grēkus uzreiz un bez kādām speciālām grēku izciešanas ciešanām un darba. Tikai cilvēki nez kāpēc grib, lai viņus noper, lai liek samaksāt, grib atrauties pa purnu, un ir tik pārsteigti, ka netic tam, ko Dievs saka - "ej un negrēko vairs".
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:26:58
Mārtiņš

Tikai cilvēki nez kāpēc grib, lai viņus noper, lai liek samaksāt, grib atrauties pa purnu, un ir tik pārsteigti, ka netic tam, ko Dievs saka - "ej un negrēko vairs".
jā. tam gan var piekrist. neatradīsies daudz kristiešu, kuri tikai vienreiz būtu baznīcā bijuši, grēku piedošanu saņēmuši, un kopš tās reizes nebūtu vairs grēkojuši...
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:31:28
Mārtiņš
Nu ja Dievs ir piedevis visiem visus grēkus, tas protams ir jauki no viņa puses. Par ko tad mēs te vēl ņemamies?
Bet ne mazāk svarīgs ir pieradums pie grēkošanas, no kura cilvēkam kaut kā jātiek vaļā, lai neizdarītu jaunus grēkus. Citādi tā grēku piedošana ir tāds kā grāmatvedības triks, kad kaut kādu naudas summu ieskaita zaudējumos, lai nebūtu jāmaksā tik lieli nodokļi, bet patiesībā jau tā nauda nekur nav pazudusi.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:35:58
Gnidrologs

vai tas nozīmē, ka tāda sistēma neeksistē, jo nestrādā? vienmēr kāds cieš vairāk par otru, nevis viss ir vienlīdzīgs
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:38:15
pich_
Karmas teorijas atbalstītāji tiek ar šo pretrunu galā, pieņemot, ka karmiskie rezultāti nobriest ne tikai šajā, bet arī nākošajās dzīvēs.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:39:58
incognito

vot par tām reinkarnācijām es arī neesmu sapratis- kāda jēga atdzimt, ja tu tik un tā neko neatceries no iepriekšējās dzīves, un nekādu mācību neesi guvis?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:46:50
Mārtiņš
nodarījums līdzcilvēkam, īpaši vājākam, ir nodarījums Dievam, tomēr Dievs nebliež pretī, bet piedod.
Kā vispār cilvēks, sīka vienība, ierobežota būtne, var kautkonebūt nodarīt Dievam?? Vai vispār kāds Dievam var ko nodarīt?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.08.06 17:48:57
pich_
Starp piedzimšanām tu ļoti labi visu atceries.
Tas ir līdzīgi kā sapnis - šonakts sapnī tu neatceries, ko sapņoji pagājušo nakti, bet pamodies vari atcerēties abus sapņus, un vēl iepriekšējos.

Mācība kā reiz ir vienā "sapnī" apgūstama. Nākamais "sapnis" tad ir atkarīgs no šī apgūtā / neapgūtā.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:52:04
EzītisMiglā

vai tas bija pareizs salīdzinājums? man mēdz būt sapņi, kad es pats apzinos, ka sapņoju, turklāt ir tādi, kuros es saprotu, ka iepriekš tāds jau tika sapņots.

un kurš kontrolē piedzimšanu skaitu, kad atkal jāpiedzimst un kad tas viss beidzās?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:55:55
pich_
Nu tad ņem kā piemēru tikai tos parastos, neapzinātos sapņus. Es pat esmu bijis dažādas personas un pat būtnes, tipa Tauriņš. Kāda tur vēl iepriekšējā atcerēšanās!

Kas kontrolē, tur ir dažādas atbildes, bet visas apmēram vienojas, ka tu pats un Skolotāji / Dievs / Augstāk attīstītie. Dažos variantos reinkarnēties nemaz nav obligāti.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:58:49
EzītisMiglā

nezinu... man tā reinkarnācija liekas tāds neveikls veids, kā izskaidrot deja vu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 4672