atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai kristietis drīkst tetovēties???
Kasitis
Iesūtīts: 2010.07.27 00:34:59
Šajā saitā šis jautājums pamatojoties uz Bībeli ir diezgan dziļi apskatīts.

http://www.religioustattoos.net/Bible_Support/index.php

Padalieties lūdzu ar savu viedokli par šo tēmu, ja iespējams, iepriekš uzmetot aci tam saitam.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Kasitis
# Iesūtīts: 2010.07.27 00:36:33
Nu, ko Jūs par šo domājat?
pidriķis [134.2.165.6]
# Iesūtīts: 2010.07.27 01:13:43
Kasitis mierīgi - galvenais, lai biblisks sižets/ simbols būtu uztetovēts.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.07.27 01:16:52
Kasitis

"Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt." (1. kor. 6:12)

Ja tetovējums palīdz cilvēkam vairāk iepazīt Dievu, izrādīt mīlestību un cieņu pret savu tuvāko, tad jau tas varētu būt kaut kas tāds, kas der...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.27 01:31:42
Kāpēc man šķiet, ka par šo tēmu bija reiz visai sakarīgs rakstiņš šai saitā, kas pieminēja arī mīļos koptu kristiešus, kas elkoņa locītāvā krustu tetovēja kā zīmi, ka drīzāk no rokas atteiksies nekā no ticības? Diemžēl, nevar atrast.
jānis no rīgas [95.68.112.173]
# Iesūtīts: 2010.07.27 08:16:47
lēnprātīgais ... tad jau arī apakšbikšu krāsu u.c. izvēlei būtu jābūt pamatotai Rakstos... Vai nevarētu būt jomas cilvēka dzīvē, kur Dievs un Sv. Raksti nebūtu jāpiesauc?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.27 08:30:41
Kristiigs ne kristiigs pamatojums, imo tetoveeshanaas nu taa... ir fignja ar neatgriezenisku rezultaatu... Kaut ko jauniibas skurbumaa uztetovee... a peec tam kaa taads mulkjis staigaa ar sho pieraadiijumu, ka jauniibaa parasts baraa skreejeejs vien biji.



Imo savu identitaati var apziimeet kudii mieriigaakos veidos... nezinu ar piirsingu, kuru galu galaa var izjemt, visaadus ap kaklu un pirxtos lieklamu bizhuteeriju...

Bet nu ja kaads baigi grib tatoveeties... lai tatoveejas.. .
Man attiexme neitraala pret citiem, bet noliedzosha pret sevi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.27 08:55:27
Nu re, gugļumāte vēl dvašo:

Dieva tautai Izraēlam tetovējumu nelietošana bija zīme nošķirtībai no pagāniskajiem rituāliem. 3.Moz.19:28 rakstīts: "Par piemiņu mirušajiem jums nebūs iegriezt zīmes savā miesā, nedz savās miesās iededzināt rakstus, – Es esmu Tas Kungs!". Un par priesteriem teikts (3.Moz.21:5) – "Uz savas galvas viņiem nebūs izdzīt matus, nedz apgriezt savu bārdu, nedz iegriezt kādas zīmes savā miesā."

Taču agrīnajā kristietībā tetovējumi nebija aizliegti. Apustulis Pāvils saka: "Jo es nesu Jēzus rētas savā miesā" (Gal. 6:17). Teologi šo rakstu vietu skaidro dažādi. Daži šai pantā saskata apliecinājumu tam, ka Romas impērijā kristiešiem tika iededzinātas zīmes, lai viņus publiski apliecinātu kā ķecerus vai atkritējus no romiešu dievībām. Taču šie cilvēki spēli pavērsa citā virzienā, un paši sevi sāka iezīmēt ar sava Kunga simboliem – krustu, jēru, zivi vai Jēzus Kristus iniciāļiem. Tā sākotnējā izsmiekla zīme kļuva par ārēju zīmi piederībai kristietībai. Toreizējie kristieši gaidīja drīzu Kristus atkal atnākšanu, un viņiem ārējais skaistums nebija svarīgs.

Taču uzskati mainījās. Pāvests Hadriāns I (miris 795 gadā Romā) aizliedza tetovējumus. Tie ir pagānu tradīcija, tā pāvests pamatoja šo aizliegumu. Šo aizliegumu citi akceptēja, bet citi nē. Tā Šveicē, Bernes kantonā, vēl 1996. gadā tetovējumi bija aizliegti kā ķermeņa kropļošana. Turpretī Bosnijā līdz pat 19. gadsimta beigām kristiešu meitenes tika tetovētas, lai kavētu viņu pāreju islama ticībā. Armēnijas kristieši, kas kā svētceļotāji bija aizceļojuši līdz Jeruzalemei, lika sevi tetovēt un šīs zīmes nēsāja kā goda zīmes. Koptu kristieši Ēģiptē līdz pat šodienai nēsā krusta zīmi, ietetovētu labās rokas elkonī, lai apliecinātu savu kristietību iepretī islamam.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.07.27 09:31:24
Šķiet, ka viņš to drīkst darīt tikpat, cik drīkst čurāt, skaitīt dzejoļus un vingrot.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.27 09:56:20
glīts un gaumīgs tetovējums manuprāt var pat izdaiļot cilvēka miesu. bet visam ir jābūt pieklājīgi un nepārsniedzot normas.
kaut gan, pavisam nesen sadullojos un uz pleca uzlīmēju novelkamo zīmējumu, it kā jau glīts un nekas piedauzīgs... bet kad nomazgāju to nost, jutos labāk.
nu jā, un Pjuhticā viena pareizticīgo māsa arī uz to stipri skatījās.
jānis no rīgas [95.68.106.19]
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:02:43
S.R.(katole) "Pjuhticā viena pareizticīgo māsa arī uz to stipri skatījās."

Zini, esmu bijis eiropas u.c. katoļu baznīcās - tur nofraktēti pat speciāli mūki/darbinieki, lai stipri skatītos... manam mazajam 7-gadīgajam dēlam pleci pa plikiem likās, sievai svārki par īsiem.... tas tā laikam raksturīgi - lūrēt uz citiem un vēl piezīmes izteikt....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:08:05
S.R.(katole)
Ko tu plikiem pleciem pie pareizticīgajiem darīji? Vēl tikai trūka šortus uzvilkt!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:14:00
Aivars
nu, man bija tāda kleita. vēlāk, Dievnamā ejot uzvilku virsū arī jaciņu.
neko man viņa neteica, pat atļāva klosterī nakšņot.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:14:44
jānis no rīgas [95.68.106.19]
izsaku līdzjūtību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:25:19
S.R.(katole)
Tad tie noteikti būs bijuši kaut kādi liberāļi. Drīz sāks arī ordinēt priesterus ar auskariem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:28:15
Ķepa
Šķiet, ka viņš to drīkst darīt tikpat, cik drīkst čurāt, skaitīt dzejoļus un vingrot.

Muļķīgs salīdzinājums, jo ķermeņa izmainīšana (vai pat kropļošana) nav ekvivalenta fizioloģisko vajadzību apmierināšanai (īpaši tādām, kuru nedarīšana nav savietojama ar dzīvošanu) vai ķermeņa lietošanai, izmantojot tā pamatfunkcionalitāti (vingrošana, dzejoļu skaitīšana).
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.27 10:35:56
Aivars
nee, tas notika klostera teritorijā, nevis Dievnamā, kad neiet Dievkalpojums, laicīgie ļautiņi drīkst staigāt arī bez lakatiņiem, biksēs un pat atkailinātiem pleciem!!!

bet tā tur stingrība liela, batjuška no manis - katolietes grēksūdzi nevarēja pieņemt, tikai aprunāties.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.27 11:00:11
Trilobīte
sektanti nedrīkst tetovēties. sektantiem arī jāmaksā noteiktas naudas summas katru mēnesi. sektanti daudz ko nedrīkst darīt. slikti būt sektantam
Sasodīts! Sen tik skaidrs un atklāts vērtējums par Hadriānu I nebija dzirdēts!
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.27 11:13:42
Tātad es neesmu sektants! Pamēģiniet tikai baptistus saukt par sektantiem - es uzreiz uzrādīšu savus tetovējumus
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.27 11:25:10
Trilobiite viscaur taada gudra ir palikusies, kopsh izlaidusies Ilji prosto tikusi pie tiesha beerna veerujuma, kursh veel Engjeljus redz un Dievu saprot (nav izaudzis un sabojaajies), tad nu ir iespeeja apguut Dieva Valstiibas gudriibas tieshaa skatiijumaa
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.27 11:26:10
bitukas, kas nu juus par sektantiem... parasts kults kaa izraadaas ar saviem tetoveejumiem pat

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 1923