atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Jautājums katoļiem (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.07.22 13:16:43
Kā cilvēks var tikt pestīts? Iedomājaties, ka pie jums pienāk cilvēks un jautā - kas man jādara, lai es arī pēc nāves nonāktu Debesu Valstībā pie Dieva? Ko jūs šim cilvēkam atbildētu?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.22 15:57:31
-Jona-

Iepsjēams, ka mans IQ nav īpaši augsts, taču Jēzus jau norādīja, ka neko vairāk par bērna prātu nevajag, lai Dievs varētu atklāt Savas gudrības. Es redzu pavisam elementāri - Marija tiek celta par elku. Ja tu to neredzi, tad kaut kas nav kārtībā ar tavām attiecībām ar Dievu

Ps.man šobrīd no šī datora nav iespējams apskatīt to video, bet tas neko nemainītu, mēs runājam konkrēti par to, kāda ir Marijas loma un nozīme
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.22 16:00:50
Ingars, buusim taisniigi...

Esi beerns ljaunumaa, ne saprashanaa.
Saprashnaa Dievs tevi aicina pieaugt, nepazaudeejot beerna paljaaviibu un ticiibu! Taapeec ar sava intelekta zemumu nevajag lieliities... bet gan censties, lai tas tiek celts Dievam par godu...

Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.22 16:10:04
Jošs Mulders

Dieva gribas saprašanā lielu intelektu nevajag. Runa te vienkārši ir par to, ka autiomātiski, ka es kaut ko sajaucu, pārpratu, man piekabināja birku "zems intelekts" un automātiski pasludina, ka mani spriedumi nav vērā ņemami - ABSURDS.
VaiduVaira
# Iesūtīts: 2010.07.22 17:03:05
Ingars Atbildot uz Tavu pirmo jautājumu - es šādam cilvēkam izstāstītu par Kristus upuri un salīdzināšanās darbu mūsu labā. pēc tam ieteiktu pieteikties kristībām savā draudzē (piederu RKB kofesijai), vai kādā no luterāņu draudzēm.
Jautājumā par Mariju , pilnīgi pievienojos Paulus izteiktajam viedoklim. D-amerikas katoļu ierosinājums pieņemt Mariju kā līdzatpestītāju, pēc manām domām ir pilnīgi aplams. Ja tādu pieņems kā obligātu, es skatīšos kā rīkojas mūsu draudzē.
Mūsu laikos vispār nav vienas pareizās konfesijas - katrā ir savi grēki un maldu mācības. Ja man būtu jāpāriet spiestā kārtā uz citu konfesiju, tad tā noteiktā būtu LELB. Es nu jau virāk kā gadu regulāri sekoju līdzi šajā forumā apspriestām tēmām - daudzas man atbildējušas uz neskaidriem jautājumiem - īpaši par bērnu kristībām un kristību nozīmi kā tādu. Tā kā šis forums, man vismaz ,daudz ko labu devis un pal`dzējis ticības dzīvē.
Par Jencīti man arī savs viedoklis - sāku skatīties viņa uzrunu savai draudzei, kurā viņš tunā par velnu izdzīšanu. Tiku līdz brīdim,kad viņš pilnām mutēm stāstīja, citēju ,,un ja jūs zinātu cik daudz luterāņu mācītājos ir velns iekšā....`` Nu ar to pašu arī atklanījos
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.22 17:51:15
Jautājums?: Kurš atbild par to ko katrs pareizi vai nepareizi pielūdz vai tic?
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.22 17:53:06
Jošs Mulders kopš kura laika tu katoļos? Jautājums katoļiem
un tu jau atbildi -progresīvi?!
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.23 00:28:28
Ingars
kas man jādara, lai es arī pēc nāves nonāktu Debesu Valstībā pie Dieva?
Ja Tu tā tieši jautā, ko atbildēt, tad man tā tieši būtu jāsaka, ka principā jau nekas arī nav jādara - Jēzus jau visu izdarīja
Kad nu šo novērtējis Tu liktos kristīties (ja neesi nejauši tapis kristīts bērnībā ), tad pēc tam šajā sakarībā Tev, protams, vajadzētu rasties dabiskai vēlmei iepazīties ar Jēzus dzīvi, ko Tu arī izdarītu, lasot Evaņģēliju. Tad tur dažas lietas Tevi, iespējams, aizrautu, un Tu vēlētos sekot Jēzum, mēģinādams darīt tāpat kā daži minētie ļauži darījuši.

Nu, un ja nu nejauši Tev iekristu acīs augusta sākumā manāmie ļaužu pulciņi uz Latvijas ceļiem, Tu varētu tiem pievienoties, lai visas šitās lietas mēģinātu izprast padziļināti - stipri palīdz, saku no pieredzes.
Tas arī īsumā viss
(teksts nav personīgi Tev, bet potenciālajam iespējamajam jautātājam)
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.07.23 08:41:15
Nevajag jau Ingaram klupt virsū par to, ka viņš grib noskaidrot kā tas notiek Rkb.
Viņējos parasti uzsvars ir uz "priekšā iziešanas Jēzus pieņemšanas lūgšanas" ceremoniju.
Un tad parasti ar viņējiem (es nesaku, ka ar viņu) ir problēmas,
tie samulsina citus kristiešus ar savu - "Bet vai tu Jēzu esi īpaši ieaicinājis savā sirsniņā, citādi tu neesi īsts kristietis" jautājumu un tādos gadījumos ir labi atcerēties par savu Kristību...
Manuprāt, VairuVaidas atbilde ir sakarīgākā.
Interesanti, izrādās , luturu mācītāji ir tādi vella pilli puiks.
Tad man uzreiz jātaisa atkāpe un jāatgādina, ka daudzām harizmātu aprindām ir smaga nobīde mācībā par grēku un par apsēstību, resp., grēksūdzes vietā garu izdzīšana.
Un tad ir viegli savus aizspriedumainos priekšstatus par vienas vai otras konfesijas mācītājiem izteikt šādā "garīgā" veidā.
Tāpēc , vēlreiz saku, Ingara vēlme iepazīt ir apsveicama, vismaz neatražos šādus opusus.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.23 11:40:37
indriķis "Bet vai tu Jēzu esi īpaši ieaicinājis savā sirsniņā, citādi tu neesi īsts kristietis"

bet vai tad ne?

37 Kas tēvu vai māti vairāk mīl nekā Mani, tas Manis nav vērts, un, kas dēlu vai meitu vairāk mīl nekā Mani, tas Manis nav vērts.
/Mt.10/
62 ... "Neviens, kas savu roku liek pie arkla un skatās atpakaļ, neder Dieva valstībai."
/Lk.9/

vai tad esam uz to gatavi jau nākamajā momentā pēc nokristīšanas? ar kristībām Ceļš kopā ar Kungu tikai sākas - un tieši un tikai sirdī notiek visas labā un ļaunā cīņas, visas mūsu izšķiršanās, - arī mūsu galīgais novērtējums Tiesas dienā.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.07.23 12:24:35
Jona , tu laikam nesaproti starpību starp normālo, ka kristietis , topot par kristieti, lūgšanā pateicas Dievam, ka Viņš ir pieņēmis to un pat dievbijīgi ieaicina Dievu savā sirdī un
,
ka daudziem sektantiskāk domājošiem šis ir palicis par veidu kā samulsināt citus kristiešus, faktiski pasakot, "tev neder tas veids, kā tu līdz šim pēc kristībām esi veidojis attiecības ar Dievu lūgšanās , bet tev jāpieņem šis veids, ko es pieprasu. "
Otrkārt, Dieva apsolītais veids, kā Viņš pieņem kristieti - kristības sakramentā un ticībā, tiek aizstāts ar tādu kā "Jēzus pieņemšanas" ceremoniju.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.23 13:05:36
indriķis (labs)

nepārzinu sektu rituālus, tāpēc atsaucos tikai uz vienu šo teikumu kā tādu. atvaino, ja bija nevietā.

ceru, ka visādi citādi piekriti manai atbildei (par sektantiskām blakus opcijām uz brīdi aizmirstot?)
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.07.23 21:04:45
Jona , piekrītu, tikai gribu precizēt, ne jau visas mūsu, nabaga grēcinieku, izšķiršanās, bet ticībā tam Kungam gūtā attaisnošana dod mūsu galīgo novērtējumu Tiesas dienā.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.24 15:20:00
indriķis ... ne jau visas mūsu, nabaga grēcinieku, izšķiršanās, bet ticībā tam Kungam gūtā attaisnošana...

brīvā griba ir brīvā griba, un nevis pa pusei, 1/3 vai 1/4.
bet ticība bez skaidras izšķiršanās par Labo nemaz nav saucama par ticību, labākajā gadījumā - ieticēšana Jēzum kā vēsturiskai Personai.
nevar kalpot diviem kungiem reizē - pazušanas dēls tikai un vienīgi pats izšķīra savu to be or not to be.

btw ceru, tavs nolūks nav reanimēt apriori pestīto mūdžu klubiņu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.24 21:43:22
rainars, nekad neesmu pametis katoljus

Romas Katolis gan es neesmu, bet taa kaa Ingars principaali atteicaas konkretizeet jautaajumu, tad pienjeemu, ka vinjs runaa par visu katolisko bazniicu... tajaa es esmu
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.25 09:48:17
Tu esi foršais! Tieši tā , lai vai kādā draudzē atrodamies skaitāmies izaicināti(eklezia) no pasaules. Atrodamies meklējumos un Dieva Vārds saka ka tas kas meklē tas arī atradīs.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.07.25 11:30:55
Jona , Kristum ticīgie ( t.i. ticībā pastāvošie ) apriori ir Kristus atpestīti. Ja kāds ticību apzināti domā tā vnk savienot ar ļaunprātību pret tuvāko, acīmredzot, viņš netic Kristum, bet atrodas pievilšanas stāvoklī.
No šādu atnestajām rūgtajām saknēm un indes pilieniem citus lai tas Kungs žēlīgi pasargā.
Par pestītiem mūdžiem gan neko nezinu, pestīšana ir priekš cilvēkiem
rainars , jūs atrodaties meklējumos, mēs, luterāņi gan iepazīstamies ar Kunga mums dāvātiem atradumiem.
.

S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.07.25 14:17:54
atvainojos, ja atkārtošu jau kāda teikto. kas cilvēkam jādara, lai tiktu Debesu Valstībā? vai kas jādara RKB? kāds tad ir jautājuma uzstādījums? kas cilvēkam jādara, pēc RKB domām un pārliecības?

mans necilais viedoklis ir:
1. jānožēlo grēki, jāpieņem Kristība(Jēzus Kristus kā Pestītājs) un jāsoļo regulāri uz Baznīcu, jāsaņem Sakramenti un jādzīvo kristieša cienīgu dzīvi. manuprāt ar to vajadzētu pietikt.

ja kādu satrauc Vissvētākās Jaunavas Marijas godināšanas kults RKB, par to šeit ir daudz runāts, tad jau jāturpina iesāktais.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.25 19:39:01
indriķis (labs) miers ar tevi . Man prieks ka esi atradis un palīdzi citiem atrast un izpildi Kristus lielo pavēli. Ja vajag zvanīt vari dot ziņu.
Esmu rAinars.
Jesus Krista želastība, Dieva mīlestība un Svētā Gara sadraudziba lai ir ar mums visiem.Āmen.Un lai mūsu Kunga Jēzus Kristus Dievs un godības pilnais Tēvs jums dotu gudrības un atklāsmes garu, lai jūs labāk Viņu izprastu, apgaismota gara acis, lai jūs zinātu, kādu cerību dod Viņa aicinājums un kādu godības bagātību Viņš savējiem liek iemantot,un cik pārlieku liels ir Viņa spēka mērs, kas parādās pie mums, ticīgajiem, darbodamies tādā pašā visspēcības varenībā kādu Viņš parādījis Kristū, To uzmodinādams no miroņiem un sēdinādams pie Savas labās rokas debesīs, augstāk par ikvienu valdību, varu, spēku, kundzību un ikvienu vārdu, kas tiek minēts vai nu šinī laikā, vai nākamajā.
( ef.1)
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.26 11:07:26
indriķis (labs)

a es jau sataisījos paredzamo jeresi ar zemi nolīdzināt (ņemot palīgā sv.Augustīna citatus par brīvo gribu) - blaukt- ! nu kā tu tā...
tač , ka ne viens vien iedomājies piekopjam ticību reizē ar apzinātu kalpošanu melu tētiņam, tā jau mūsu ikdiena... pat masu slaktiņus uzsākt pamanās Bībeles aizsegā (Irāka).
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.07.26 18:15:21
Jona , ei nu ei, kas tie tādi par masu slaktiņiem Bībeles aizsegā ( Irākā ) , viens pamatīgs blickrīgs.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 34265