atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Diskusija par Jepsenas atkāpšanos. Turpinājums.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.18 00:23:05
Providences melnais humors,
homosvētītāja aiziet dēļ pedofilijas skandāla.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.18 00:24:02
Providences melnais humors-
homosvētītāja aiziet dēļ pedofilijas skandāla.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.18 00:27:01
Turpinājums, ta turpinājums, a kur palika iesākums?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.18 02:42:36
Jafkundze nomierinies, kas nu luterāņiem par pedofīliju - jūsējais vien jau viņš ir, pat ja atlaišanas dēļ kažoku apmetis
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.18 02:47:49
Gnidrologs beidz runāt blēņas - kurš te lepojas ar pedofīliju?

savukārt Jepsena ir viena no viskreisākajām aktīvistēm savā baznīcā bijusi, liberāle kurai bībele ir tāds starp citu rakstu krājumiņš nevis Dieva iedvesmoti raksti, autoritāte.
lūk par to tiešām ir jāknābā
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 10:07:30
Interesanti, ka tādus kā Gnidrologu satrauc vien kristietība tās ortodoksajā apliecībā, bet herēzes tie vienmēr gatavi aizstāvēt.
Acīmredzot, gara tuvība.

Aivar , izdzēsās sestdien ap pusvieniem, man uzrakstot augšminēto repliku. Moš hakeri, jo vai tad foruma moderātori tā iespringtu par nabadzīti Jepsenu?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:22:51
indriķis
Nē, cik sapratu Jafkundze atzinās, ka pati izdzēsusi.
Bet vai ir kāda jēga Jepsenas jautājumu apcilāt?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.19 10:34:16
Aivar , to es gribēju noskaidrot, kas izdzēsis, turpinot diskusiju. Hm, tātad Jafkundze iesprindzis par Jepsenu.
Tur bija viena otra noderīga informācija.
Man vienkārši šo divi "bīskapju" aiziešana ir svētīgs apliecinājums Providencei baznīcā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:39:27
indrikjis, atnaaks apakalj njemot liidzi veel 7us daudz "liebraalaakus"
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.19 10:41:36
Nebrīnīšos.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:17:38
Jepsenai ir 65 gadi un šā vai tā bija jāiet - tad nu izdarīja to ar pompu, jo šitas jau tautai patiks
tieši tāpat kā vācu EKD bīskapi Kesmani kura pie sarkanā ar 1,5 promilēm pārbrauca krustojumu un tad atkāpās, tagad slavē un ceļ vai debesīs kā superzvaigzni
dīvaina morāle
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.19 11:38:32
Ko nozīmē - viena no viskreisākajām aktīvistēm? Līdz šim domāju ,ka kreisi noskaņoti bija franču priesteri strādnieki, arī Gutjeress. Laikam neesmu pietiekoši labi sekojis jaunākajām tendencēm. Vai tad kreiss ir tas, kurš atbalsta pid....sus?
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.07.19 11:45:13
indriķis
Nez kāda Providence gan būtu noorganizējusi braukšanu dzērumā vai pedofilijas aktus?
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:48:03
Aivars
tā pati Providence, kas iegāza mūsu tagad tik slaveno pilsoni pedofīlijas skandālā. Laikam ar svētīgs apliecinājums, kā gan savādāk?
daniels rebuss [134.2.186.10]
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:50:40
Pirtniece a ko tad virsvaldes prezidijs ar pompu neatkāpās –„vai tad jūs visu nedarījāt tīri un nevainojami?”?
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=939&sta.. rt=8
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:50:57
bitukas visādos veidos, arī politiski: piem. antiamerikāniski.
viņas laikā EKD izteikumi vienmēr ir bijuši tādi kas neredz un neaizstāv vajātos kristiešus komunistiskās valstīt, bet gan "brīvības cīnītājus" - komunistiskos grupējumus- kuri savā laikā, piem Angolā pirka ieročus par PLF naudu un turpināja asiņainu pilsoņu karu pret savu zemi un arī tautu - civiliedzīvotājiem.
šī vācu baznīcu apvienība toties ar lielu sparu vai vienmēr nosoda praktiski jebkuru rietumvalstu politisku rīcību
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:52:58
daniels rebuss [134.2.186.10] kāds sakars Jepsenai ar lelb? turies pie tēmas please!
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.19 11:56:28
Paldies par skaidrojumu, Pirtniece! Jāteic terminoloģijā izveidojies liels juceklis - es tādus būtu dēvējis par ultrakreisajiem, bet man laikam vecā domāšana
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.07.19 12:53:18
Pirtniece

"Jepsenai ir 65 gadi un šā vai tā bija jāiet - tad nu izdarīja to ar pompu, jo šitas jau tautai patiks"

Diez vai tas bija tik primitīvs aprēķins. Šis, tāpat kā Kesmanes gadījums, ir daudzslāņaināks. Kesmane pēc braukšanas dzērumā teica, ka viņa vairs nejūt morālu autoritāti runāt ar vāciešiem par ētiku. Dažās vācu aprindās par to sprieda, ka tas ir nepareizs skatījums uz bīskapa amatu, proti, ka visa viņas sacītā autoritāte pamatojas viņas pašas morālajā stājā. Tad pēc klupiena tiešām vairs pāri nepaliek nekas. Nebūtu slikti, ja bīskapa teiktais cilvēkiem būtu ņemams vērā arī satura dēļ. Dieva vārda pareizas atklāsmes dēļ. Starp citu, man gadījās novērot, ka Kesmane uz citu vācu referentu fona parasti izskatījās evaņģēliskāk un arī spilgtāk, interesantāk. Ar Jepsenu ir citādi. Viņa atkāpās, uzņemoties atbildību par to, ko pati nav darījusi un es personīgi nedomāju, ka viņa apzināti ir ko piesegusi. No vienas puses var piekrist Gnidrologam, ka viņas atkāpšanās izraisa cieņu, jo liecina par sensitivitāti un izteiktu atbildības sajūtu. No otras puses, tas bīskapu padara ļoti manipulējamu. Nez vai tiesu sistēmai nāktu par labu, ja katru reizi atkāptos augstākās tiesas priekšsēdētājs vai ģenerālprokurors, kad kādu prokuroru vai tiesnesi pieķer ar promillēm.

Jepsenas aiziešanai drīzāk varu iztēloties citu iemeslu. Bīskapu kalpošanai ir tāda specifika, ka viņus publiski redz kā atbildīgus par visu, kas notiek baznīcā vai pat kristietībā, neatkarīgi no tā, vai tas ietilpst vai neietilpst viņu pienākumos un atbildības laukā. Ar laiku tas var sakrāties un pat "piegriezties" un viņš(a) sāk domāt - vai man to vajag? Man vairs nav palicis tik daudz laika, ko dzīvot (varbūt tā te ienāk tie 65). Varbūt tagad ir labs iegansts atkāpties? Tas gan baznīcas PR uzlabos, gan pašai dos iespēju "to be free, be happy, be myself"... Protams, tā ir tikai iztēle.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:12:04
Merlins tur nu nekā nevar darīt, ka cilvēki tomēr sasaista kopā - skaties uz maniem darbiem un klausies uz maniem vārdiem.
nevis - klausies, bet neskaties

domāju, ka tāpēc Kesmane pēc klupiena atkāpās jo ar savu rīcību vairs nevar citiem rādīt morālu paraugu, kas arī taču laikam ir viens no bīskapa uzdevumiem sabiedrībā?
mani pārsteidz tas ka viņas loģiskā atkāpšanās tiek tik augsti cildināta, ka aizēno un padara par gandrīz vai nebijušu nodarījumu kura dāļ viņa atkāpās

Jepsena droši vien nav piesegusi, tik daudz integritātes viņai šķiet ir.
bet tevis minētie atkāpšanās motīvi man šķiet ļoti loģiski un iespējami
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.19 13:17:12
Pirtniece
Kāpēc tāds tiesājošs farizejisma gars no jumsim dvešs?
Vai nav zināms stāsts par priekšzīmīgo arhibīskapu un grēkus nožēlojošo suteneri, kur pēdējais aizgāja `labāks` nekā pirmais?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 34427