atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai Dievam ir māte?
Adonika
Iesūtīts: 2010.07.14 10:37:11
Tātad - vai Dievam, kurš tak visa Radītājs ir māte?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:38:01
Special for Godwit
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:39:32
Adonika
Vispirms precizēsim, vai runa ir par Dzīvo Trīsvienīgo Dievu?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:40:06
Adonika
Dievdzemdētājas tēma, šķiet reiz tika jau pārrunāta.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:40:27
Papucs
Es citu nepazīstu.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.07.14 10:41:39
Adonika

Pēctam varētu būt jautājums, kā radās šī māte :-)...? Ja?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:42:15
Aivars
Iespējams. Es nepamanīju un meklētājā tas saraksts nemotivējoši garš.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:42:55
Adonika
Un pie reizes noskaidro - vai Dievam ir tētis! Jo bez tā "pšik" ar nekas nesanāk. Vismaz antropomorfā jēdzienā.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:42:56
Adonika
Tad jau Tu neapgalvosi, ka Jēzus būtu visa Radītājs?
Bet Jēzus ir Dievs un viņam ir Māte.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:46:28
Tad jau Tu neapgalvosi, ka Jēzus būtu visa Radītājs?
Ņemot vērā Viņa apgalvojumu, ka Viņš bija pirms Ābrahāms tapa, es domāt radīšanā piedalījās 3vienīgais Dievs.


Bet Jēzus ir Dievs

Interesanti, ka staigājot pa zemi Viņš sevi konsekventi sauca par Cilvēka dēlu
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:47:43
Adonika
Tu nepareizu tēmu ieliki.
Šķiet, ka Tev šobrīd aktuālāk butu noskaidrot, kas ir Trīsvienīgais Dievs?
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.14 10:49:02
Adonika

Dieva cilvēka daļai ir māte

Papucs
Vispirms precizēsim, vai runa ir par Dzīvo Trīsvienīgo Dievu?
vai tad ir arī cits Dievs?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:53:15
Adonika
Paklau, par to Cilvēka Dēlu arī te ir runāts. Paskaties Daniēla grāmatu, kur šis jēdziens `ben enoš` parādās! Tur ir runa par dievišķu būtni, kura mūžīgās valstības priekšā iznīkst visas zvēriskās impērijas, nākot Viņa valstībai ar cilvēcisku seju.
Kad Jēzus sevi sauc par Cilvēka Dēlu, Viņš runā par pastaro tiesu, varu grēkus piedot, otro atnākšanu, sēdēšanu pie Tēva labās rokas utt.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:55:07
pich_
Pēc tēmas uzstādījuma prasās ļoti konkrēti precizēt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:04:06
Lk 1:
41 Un notika, kad Elizabete Marijas sveicinājumu dzirdēja, tad bērniņš viņas miesās sāka lēkt, un Elizabete tapa Svētā Gara pilna,
42 un viņa stiprā balsī sauca un sacīja: "Tu esi augsti teicama starp sievām, un augsti teicams ir tavas miesas auglis.
43 No kurienes man tas, ka mana Kunga māte nāk pie manis?

Jaanja 20:28 Toms atbildēja un sacīja Viņam: "Mans Kungs un Mans Dievs!"


Tagad Adonika... jautaajums uz aizbeershanu!

Vai speej 2+2 saskaitiit?

Ij... kaa tev shkjiet, vai vareetu buut taa, ka Sveetaa Gara piepildiishanaas naak ar atzinju par to, ka Marija ir taa Kunga, kas ir Elizabetes un Toma Kungs un Dievs, Maate?

Bet, protams, jautaajums ir... vai Marija ir Tava Kunga un Dieva maate?

pich_
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:05:47
Papucs

nemācēšu konkrētāk precizēt...

man vēl jautājums- kāpēc Jēzum bija nepieciešams piedzimt? Tā vietā, lai Dievs vienkārši nokāptu no debesīm un uzreiz darītu labos darbus, Viņam vajadzēja 9 mēnešus kā embrijam attīstīties, pirmos gadus zīst no pupa un kakāt biksēs, mācīties runāt, staigāt utt...
lieks laika patēriņš...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.14 11:06:35
Jautaajums par Mariju ir Inkarnaacijas izpratnes jautaajums, bet, protams, var saakt arii no Daniela graamats. Cik nu ir naacies ar harizmaatiem runaat, vinjiem ir probleemas ar pilniigu inkarnaacijas izpratni... laigan... kam vispaar ir "pilniiga Inkarnaacijas izpratne"
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.07.14 11:09:50
pich_, tikai Cilveeks var maksaat par cilveeku greekiem...

Literatuura ir pilna ar liidziibaam un skaidrojumiem, lai to izprastu. Arii, shkjiet, Ebreju veestules autors par to meditee... vinjam bij jaakljuust visaas lietaas lidiziigam ar tiem, kas tiek izglaabti...

Tieshi taapeec Kristus ir tilts starp Dieva dabu un Cilveeka dabu... te visa fiicha notiek daudz augstaakos meta liimenjos.


Viena no liidziibaam ir... kaa terroristi (greeks) sagraabushi kjiilniekus... Tad nu luuk... viena no izpirkuma liidziibaam vareetu buut taa, ka pats Valsts prezidents naak un ljaujaas terroristu rokaas par kjiilnieku apmainjaa pret nabaga kjiilniekiem... Taatad prezidentam ir jaanoliek savas "prezidenta zajavas" un jaapazermojas liidz kjiilnieka statusam, lai vispaar vareetu runaat par citu kjiilnieku atbriivoshanu...

Bet ar greeku ir veel viens "bzdinks" - kjiilnieki pashi peec savas gribas ir atdevushies terroristiem, neapzinoties, ka tie vinjus nogalinaas... Taakaa situaacija ir veel prikoliigaaka...

Bet nu davai neattiistaam sho aspektu, tas dereilos teemu, savukaart es neko darbaa nepadariishu spamojot...

pich_
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:15:17
Jošs Mulders

ok- no tēmas nenovirzīsimies. es tikai gribu piebilst, ka Dievam nebūtu problēmu nokāpt no debesīm kā 25 gadus vecam Cilvēkam ar visu miesu un asinīm
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:16:31
Jošs Mulders
pich_, tikai Cilveeks var maksaat par cilveeku greekiem...

Nez - ko tad īsti Kains un Ābels upurēja? Cilvēkus, vai? Un priekškam?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:49:12
Dieva cilvēka daļai ir māte
Tur ar tā būtība - māte bija Jēzum kā cilvēkam nevis kā Dievam. Un virs zemes staigājot Viņš bija cilvēks - kristieša prototips savu spēju aspektā. Ar visām cilvēcīgajām vājībām (teikts ka Viņš tika kārdināts) tikai bez grēka. Un tāds Viņš bija līdz krusta nāvei, kad nosēdās pie Tēva labās rokas.
Runājopt par mariju interesanti ka jau tajā laikā bija ļauži, kam ļoti gribējās viņu paaugstināt. Piem.:
Un gadījās, kad Viņš tā runāja, tad kāda sieva paceltā balsī uz Viņu sacīja: "Svētīgas tās miesas, kas Tevi nesušas, un tās krūtis, ko Tu esi zīdis."
28 Bet Viņš sacīja: "Tiešām, svētīgi ir tie, kas Dieva vārdu dzird un pasargā.

Un kā redzams Jēzus neatzīst viņas pārākumu pār citiem, kas bijuši uzticami un paklausīgi.

Un Viņam deva ziņu un sacīja: "Tava māte un Tavi brāļi stāv ārā un grib Tevi redzēt."
21 Bet Viņš atbildēdams tiem sacīja: "Mana māte un Mani brāļi ir šie, kas Dieva vārdu dzird un dara.

Šeit Jēzus vēl vairāk savas mātes nozīmi nonivilē, apgalvojot, ka Viņa ģimene ir uzticamie un paklausīgie.

Toms atbildēja un sacīja Viņam: "Mans Kungs un Mans Dievs!"

ērti ir ignorēt to, ka tai brīdī Jēzus bija izpildījis savu misiju

Dievs ir trīsvienīgs - apgalvojot ka Marija, ir Dieva māte tiek apgalvots ka viņa ir trīsvienīgā Dieva māte, kas ir neiespējami. Tiesa radot viņas kultu katoļi ir gājuši daudz tālāk atmetot Bībeles vēsti un pasludinot melus par patiesību.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 33989