atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:12:17
indriķis
„Tu vienmēr gatavs aizrādīt luterānim, tavuprāt, nepietiekošu pietāti pret kādu citu konfesiju, bet vai tu tikpat droši noraidi nepamatotas , piemēram, Romas katoļu apsūdzības savai konfesijai?”

Vari būt drošs, ja šeit atnāks romietis un sāks mētāties ar frāzēm „jūs luteriešu herētiķi”, tad tādas apsūdzības tiks noraidītas ar visiem iespējamiem pamatojumiem, gan no Rakstiem, gan Baznīcas vēstures. Es pietiekami labi orientējos Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju teoloģijā un liturģijā, zinu katras priekšrocības un nepilnības. Esmu iemācījies dialogu veidot no tās, kas visiem ir kopīgs, nevis no tā, kas atšķirīgs. Ja sāksi dialogu ar atšķirīgo, tad tālu netiksi. Tava atvainošanās ir pieņemta - eirene.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.10 18:19:27
Jafkundze , nenotiks Sv. Sakramenta klātbūtnē .
Ei nu ei, viņš noteikti pats celebrēs Sv.Sakramentu.

luterāņi... kristīga ekleziāla kopiena.
Šis Rkb terminoloģiski un teoloģiski kļūdainais jaunievedums mani smīdina visvairāk -
pēc precīzākas šo vārdu etimoloģijas analīzes kristīgā kontekstā sanāk - kristīga baznīciska baznīca .




Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:31:07
indriķis

Konsekrācija ir pirms Euharistijas svinēšanas. Tātad, sakramenta tur nebūs. Var jau iestiept formas pēc, bet tā jau tāda sastiķēšana vien būs. Kristīga ekleziāla kopiena ir termins no Dominus Iesus. Tas nozīmē kristīga kopiena ar dažiem baznīcas elementiem. Tātad, pilnībā nav baznīca.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:35:42
Stāsta, ka bīskaps Zbigņevs (vārdu gan viņam vajadzētu nomainīt ) esot arī Romā studējis. Vai tad nu viņš nezinātu, ko dara?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:40:05
Jafkundze
" Tas nozīmē kristīga kopiena ar dažiem baznīcas elementiem. Tātad, pilnībā nav baznīca."

Interesants viedoklis. Kas jūsuprāt LELB norāda kā uz nepilnīgu Baznīcu?
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:43:21
godwit

Ne jau tikai lelb. Izlasi Dominus Iesus. Pieejams internetā.

Kas norāda?
1. Nav apustuliskās sukcesijas
2. Nav Euharistijas Sakramenta
3. Nav Ordinācijas sakramenta utt. Ir ļoti daudz elementu.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.10 18:43:26
Jafkundze , es jau teicu -, paņemsiet līdzi monstranci.

Bet , kad es dzirdu šo- kristīga kopiena ar dažiem baznīcas elementiem. Tātad, pilnībā nav baznīca , tad
citēju luterāņu baznīcas kanonisko dokumentu - Šmalkaldes 12. artikulu par baznīcu -
"Mēs neatzīstam , ka viņi būtu baznīca un viņi arī nav; un mēs arī negribam dzirdēt, ko viņi baznīcas vārdā pavēl vai aizliedz."

Kristus Baznīca nav tas pats kas Romas katolicisms.


Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:44:32
Aivars
Hanss Kings arī labās augstskolās studēja. Un kas sanāca? Studijas un diplomi vēl nedod labas zināšanas.
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:46:32
indriķis

Es to nerakstu, lai kašķētos. Bet tāda ir katoļu baznīcas mācība šajos jautajumos. Skaidrs, ka luterānis tam nepiekritīs. Bet tamdēļ jau pastāv ekumeniskās pārrunas.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:50:38
Aivars
"vārdu gan viņam vajadzētu nomainīt"

Means "to dispel anger" from the Slavic elements zby "to dispel" and gnev "anger". Man šķiet, ka ļoti cēls vārds, un mainīt to pret Jāni būtu gaužām neorģināli.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:57:07
Jafkundze
"1. Nav apustuliskās sukcesijas
2. Nav Euharistijas Sakramenta
3. Nav Ordinācijas sakramenta utt. Ir ļoti daudz elementu."


Jums vajadzētu vairāk pastudēt luterisko teoloģiju, daudz pārpratumu tiktu novērsti. Jūs uzzinātu, ka LELB satāv apustuliskajā sukcesijā, ka mūsu euharistiskajā sakramentā ir patiesa Kristus miesas un asiņu klātbūtne, un ordinācijas sakraments ir derīgs. Uzrakstiet lūdzu visus tos ļoti daudzos elementus . Tiešām gribētos uzzināt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:01:57
godwit
Tad saki, tas pats Miervaldis vien ir? Bet tik un tā tāds mēlesmežģis latvieša ausīm. Kaut kad Baznīcā taču ir bijusi tradīcija pieņemt pseidonīmus pie Kristībām vai mūkošanās uzsākšanas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:16:19
Jafkundze
Racingers šķiet ar Kingu katedru nesadalīja laikam, ne?
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:17:16
godwit
Es pietiekami labi orientējos Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju teoloģijā un liturģijā, zinu katras priekšrocības un nepilnības.
_________________________

Ja Tu tik labi orientējies, kādēļ man jāraksta?
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.10 19:20:38
Aivars
Tādi Kingi ir katrā valstī un katru teologu apdraud Kinga liktenis tiklīdz viņa personiskie uzskati sāk dominēt pār baznīcas mācību. Pie Zbigņeva jau manāmas novirzes no taisā teologa ceļa ar dažādām apšaubāmām interpretācijām un pieņēmumiem.

Starp citu, šķiet, ka viņš ir pirmais bīskaps Baznīcas vēsturē, kas savā vārdā aicina uz konsekrāciju. Baznīcas likumos ir pieņemts, ka uz jauna bīskapa ordināciju aicina vai nu bīskapijas kanclers, vai ģenerālvikārs. Nekad bīskaps pats. Tā ir liela protokoliska kļūda.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:24:25
Jafkundze
"Ja Tu tik labi orientējies, kādēļ man jāraksta?"

для поддержания разговора, viltniece tāda Vienmēr taču ir interesanti parunāties ar gudriem cilvēkiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:24:49
Jafkundze
Atvaino par personisku jautājumu, bet vai neesi studējusi rarzi?
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.10 19:26:35
Nē, nav bijusi tā laime. Es kā daudzi, - svešā zemē plūcu rozes.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:27:46
Jafkundze
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 19:46:27
godwit

Спасибо за комплимент, tomēr pats negribot Tu uzliki pirkstu uz visbīstamāko lietu, kas apdraud ikvienu teologu: iedomas par savu gudrību. Brīdī, kad šī doma kā čūska ieritinās teologa apziņā, viņš uzsāk lēnu un postošu lejupslīdi. Baznīcas vēsturē tādu piemēru ir ļoti daudz. Vai tas būtu pie luterāņiem, pie katoļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 34923