atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.10 11:21:01
Jafkundze , es nesapratu, tātad viņš tomēr nosoda HS lietas? Tad jau viss OK.
Manuprāt, pastorāli labāk ir izteikties skarbi, bet konkrēti, nekā politkorekti un nekonkrēti.
Iespējams, viņš domāja tās HS "ģimenes", kurās viņi dzīvo kopā.

juriz , es jau teicu, ja Stankevičam galvenā katedrāle ir Doms, tad zinot, kurai konfesijai Doms ir arhibīskapa sēdeklis,
viņš Romas katoļu pakārtoto vietu Latvijas kristietības spektrā ir norādījis visai skaidri.
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.10 11:28:56
indriķis
Spried pats. Ir gluži otrādi, viņš apvaino ģimenes, bet maigi bužina matiņus homīšiem. http://www.diena.lv/lat/politics/hot/pujata-pectecis-baznicas-tels-par-spiti-skandaliem-principa-nav-slikts
Tagad saku čau. Jauku dienu visiem!
ja godīgi, tad [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:03:37
Jafkundze

No teksta izriet tikai tas, ka ZS kritizē faktu, ka disfunkcionālās ģimenēs, kurās vecāki izturas neadekvāti, tiek kropļota bērnu psihe. Protams, var iebilst, ka nav pierādīts, ka homoseksuālu orientāciju izraisa nelabvēlīgi apstākļi ģimenē. Taču pierādīts nav arī tas, ka homoseksuālisms iedzimst. Katrā ziņā ZS intervijā vai atklātajā vēstulē nav atrodama nekāda kritika ģimenei kopumā, nedz arī homoseksuālisma atbalstīšana. Viņš runā par nepieciešamību ar izpratni un pastorāli izturēties pret homoseksuāliem cilvēkiem.
ja godīgi, tad [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:04:19
Jafkundze

Taisīt no kāda sev netīkama cilvēka vārdiem tādus kopsavilkumus, kādi no teiktā nemaz neizriet man šķiet negodprātīgs paņēmiens. Tieši to ar ZS izdarīja Dienas žurnālisti viņa pirmajā intervijā, kā dēļ viņš arī bija spiests rakstīt atklāto vēstuli. Labi, vai gan no Latvijas žurnālistiem var nākt kas labs, taču katoļiem man liekas būtu katoliskāk aizlūgt par savu bīskapu un brālīgi pamācīt, ja redz viņa kļūdas. Bet šitāda iekšēja savstarpējā nomelnošana gan reāli tuvina LRKB norietu
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:22:58
juriz [78.84.106.128]
"Kristus baznīca ir viena, ar dažādiem ritiem-tā ZS."

Āmen. Un ritiem ir jābūt vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmkārt to rašanos neizbēhami veicina kultūrvēsture, otrkārt, kā ir rakstīts, novirzieniem ir jābūt, lai kļūtu redzami ticībā rūdītie. Latvijas katoļi ir patiesi svētīti ar jauno arhibīskapu. Lai Dievs svētī Z. Stankēviču!
rucavietis [87.110.241.32]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:29:44
Būtu jau labi, ja tā būtu tikai tāda nevainīga telpu noma, raksts no diena.lv:

«Svētā Jēkaba katedrāle ir par mazu šim notikumam, tāpēc bija jāmeklē plašākas telpas,» Dienai paskaidroja pats Z. Stankevičs. Doma baznīca, izvēlēta arī tāpēc, ka līdz reformācijai vienojusi visus latviešus un šajā dievnamā atrodas Latvijas pirmā apustuļa un bīskapa Svētā Meinarda kaps, kā arī baptistērijs no Ikšķiles, kur notikusi pirmā latviešu kristīšana. Doma baznīcā 1993. gadā ekumēniskajā dievkalpojumā piedalījies Romas pāvests Jānis Pāvils II.

«Ir vēlēšanās arī turpmāk sadarboties ar luterāņiem ekumēniskajā jomā,» norādīja Z. Stankevičs, kas devies uz Poliju iegādāties nepieciešamo atribūtiku un apģērbus jauno amata pienākumu veikšanai, jo Latvijā tos nevarot dabūt.


godwit
# Labojis godwit: 2010.07.10 12:31:43
indriķis
"nu redzi, tik necienīgam būt ir pagalam neluteriski."

Ar šādām frāzēm Tu apkauno luterismu. Luterāņi apliecina gan savu necienīgumu: INVITATORIUM
„Savu necienību atzīdami,
vispirms südzésim vińam savus
grékus, vienpråtīgi tå sacīdami...”


"bez ņuņņāšanās"

Pazemība liecina par drosmi, un ir pirmais no visiem tikumiem. Man drīzāk Tava augstprātīgā kritizēšana izklausās pēc pēc bērna puņķiem. Tikai neapvainojies lūdzu. Ir labi, ka mēs kādreiz pasakam tieši, ko viens par otru domājam.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:34:40
Merlins: "No luterāņu puses tā ir telpu aizdošana. Tā gan ir izpausme draudzīgajām attiecībām..."

Vai šo rindu autors kādam būtu ar mieru "aizdot" savu laulības gultu?
Siltā priekšpusdiena [91.179.127.73]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:37:08
ja godīgi, tad [95.68.65.80]

Pamato savu viedokli
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:38:56
*Duksis
ar baznīcas ēku jau neviens vēl nav ticis salaulāts, līdz ar to analoģija ir pilnīgi garām
vispār Jaunajā Derībā par īpašām ēkām nekas daudz nav teikts.. daudz svarīgāka ir tā baznīca, kas ir kristiešu sadraudze, un ar ēku tai ir tikai pastarpināts sakars.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:40:25
*Duksis
Luterāņi un katoļi tic vienam Dievam. Tā nav samainīšanās katram ar savu Dievu.

Ja Tev saista gultas tēma, tad es neticu, ka tajā nav gulējuši citi cilvēki. Piemēram manā gultā ir gulējuši gan mani radi, gan draugi un ciemiņi, kad ir lielas viesības, un nav kur citur viesus izguldīt. Tāpēc aizdot laulības gultu nenozīmē aizdot sievu.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:41:38
Dažreiz cigārs ir tikai cigārs
ja godīgi, tad [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:41:52
Ko pamatot? Ka Z.Stankēvičs nekritizē ģimeni kā tādu? To viņa vārdi pamato, ja tos lasa bez aizspriedumiem. Vai arī to, ka runājot citam pret citu nepatiesības, kopīgā lieta tiek vājināta? To pat Jēzus ir skaidri teicis, kas notiek, kad "nams uz namu grūst".
Siltā priekšpusdiena [91.179.127.73]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:50:02
bitukas
Tas ir, - bojā veselību un izraisa vēzi?

ja godīgi, tad [95.68.65.80]
Es nedomāju, ka man ir kāda kopīga lieta ar katoļu bīskapu-herētiķi.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.07.10 12:54:17
vilks

Ir mājā vietas, kur viesus, lai arī kas viņš nebūtu, neielaiž vai lietas, ko nepiedāvā izmantošanai. Viena no tādām vietām un lietām mājās, pēc dažu vecmodīgu cilvēku uzskatiem, ir laulības gulta. Kaut arī ne Jēzus, nedz apustuļi, nedz Raksti to liedz, cilvēki kādreiz to nedarīja. Ciemiņš, kaut tas būtu pats Romas pāvests, gulēs uz grīdas, bet nekad negulēs laulības gultā. Kaut arī nekas nav svēts uz pasaules, tomēr cilvēki cenšas kaut ko, ja ne par svētu padarīt, tad vismaz tuvināt savaii svētuma izpratnei. Tas var attiekties gan uz lietām, gan parādībām, gultas, ēkas, t.sk. baznīcas, un cilvēku attiecības ieskaitot.
ja godīgi, tad [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:56:08
Siltā priekšpusdiena [91.179.127.73]

Smagi vārdi, un nezin vai pamatoti.
Siltā priekšpusdiena [91.179.127.73]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:56:48
*Duksis
interesanti spried. Piekrītu, ir zudis svētuma jēdziens.
Siltā priekšpusdiena [91.179.127.73]
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:58:08
ja godīgi, tad [95.68.65.80]

Smagi ir redzēt, kā iznīcina katoļu baznīcu. Vai pamatoti? Laiks parādīs. Bet pirmās pazīmes jau ir.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.10 13:01:10
Merlin!
"Tev kā studētam vīram ir visas iespējas mēģināt luterāņu ticīgajai tautai pastorāli izskaidrot"
Izklausās ļoti "kristīgi", kādi adiaforo uz nebēdu, bet citiem jāstrebj, proti, jāskaidro. Vai tik nebija tā, ka iedzimtā greka pirmā pazīme ir atbildības novelšana uz citu? [sk. I Moz.3] Vai amatavīriem dižoties ar šādu rīcību pienāktos?
To adiaforās "stipro" luterāņu dēļ LELB vairs vietumis ne ar ko neatšķiras no pāvestiešiem kā vien ar to, ka vēl nav zem "Kristus vietnieka".
Man nav īpaša prieka norādīt uz Lutera piemēru, bet šajā vietā derētu atcerēties, ka Luters ļoti uzmanīgi rīkojās ar adiaforām. Viņš iespēju saņemt Vakarēdienu tikai vienā veidā (viduslaiku maldticību) pastorālu apsvērumu dēļ paturēja paralēli bibliskajam Vakarēdiena lietojumam vairāk kā dekādi. Tā Luters rupejās par ticībā vajajiem.
Adiafora vienam otram LELBietim šķiet tāds viegls aizbildinājums ikvienai rīcībai, diez cik pamatoti tas ir?
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.07.10 13:02:06
Ka katoļu reliģija iznīks - saka Svētais Jeruzālemes Jānis savos pravietojumos
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 11461