atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.07.09 22:49:42
Galva Deg
Tu kā gādīgs tēvs šos apkušini uz to svarīgāko brīdi, un ieved kārtību!
Bet pēc tam pacienā jauno arhibīskapu ar kūkas gabaliņu un glāzi dzirkstošā
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.09 23:30:02
Ļoti interesants jaunumiņš...
Nez, vai ir kādi pretēji vēstures fakti, piemēram, kāds luterānis svētīts pavestiešu baznicā?
Nja, kādam katedrāles "palienēšana" varētu likties tik pat "kristīga", cik sievas aizdošana...
Kadam tas šķiet ļoti ekumēnisks solis. Nez kāds būs pret solis. Parasti taču tā notiek - "tu kādam muguriņu pamazgā, un viņš/a tev pamazgā"
Šķiet, kāds jau cer uz abpusēju amatu un sakramentu atzīšanu no pāvestiešu puses kā kādu līdzīgu pret soli. Tie nu gan laikam krietni vilsies. Roma kopš Tridentes koncila nav mainījusies ne par mata tiesu un arī negrasās to darīt.
Lai kāds te nedomā, ka es "tukšus salmus kuļu", atsaukšos uz Valtera Kaspera/Walter Kasper (PCPCU - [Vatikāna] Kristiešu vienības veicināšanas Pontifikālās padomes vadītājs) pavisam nesen iznākušo grāmatiņu "Harvesting the Fruits (NY: Continuum, 2009)". Gramatiņa bija sagatavota kā kopīgs PCPCU summējums par ekumēniskiem sasniegumiem no pāvestiešu puses, bet neizgāja visus "dabro", tāpēc izdota tikai ka paša Valtera privātiniciatīva.
Nu rau, tātad, grāmatā vērtēti četras divpusējās sarunas - ar anglikāņiem, luturiem, metodistiem un reformātiem. Tieši tādā secībā arī šīs sarunas sarindotas pēc Valtera vērtējuma "ekumēniskā tuvumā" Romai. Pie tam, te ir bijusi runa ar liberāļiem, ar kuriem kardināls vismaz attieksmi pret Bībeli var atzīt par ļoti tuvu. Kamēr vien Latvijas ROMAS katoļu baznīca būs ROMAS baznīcas sastāvdaļa, lēmumus pieņems tur. Tur nekas negrasās mainīties. Tātad, "kalns netaisās nākt pie Muhameda", kā tautas gudrībā sacīts. Jautājums paliek, vai Muhameds dosies pie kalna,
un cik tālu...
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 23:49:39
Voldemārs
"Nez, vai ir kādi pretēji vēstures fakti, piemēram, kāds luterānis svētīts pavestiešu baznicā?"

Ja paturam prātā, kam sākotnēji Doms ir piederējis, tad ne viens vien tūkstotis luterāņu ir tajā svētīts
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 00:00:43
Voldemārs
Kaspers ir ļoti liberāls kardināls, kā jau daudzi no Vācijas. Dīvaini, ka Vanags, kas sevi pieskaita pie tradicionāļiem, tā skrēja ar viņu čubināties. Jaunais kadrs ir daudz labāks. Cerams, ka dialogs tagad virzīsies ne tikai infantili jutekliskā savstarpējā sapatikšanās līmenī, bet vispirms kopīgos patiesības meklējumos. Arī vēstures jomā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 00:02:42
Jafkundze
Pedējais Benedikts arī nav no vāczemes?
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 00:28:37
Aivars
Taisnīga piebilde. Ir, ir no vāczemes. Bet viš iraid izņēmums. Ļoti rets un tamdēļ, jo patīkamāks. Kā nekā katoliskā Bavārija. Nu ir jau arī citi dižgari. Kā Šnakenburgs, piemēram.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.07.10 08:18:30
No luterāņu puses tā ir telpu aizdošana. Tā gan ir izpausme draudzīgajām attiecībām, taču neko tālejošāku no tā nevar secināt. Cik zinu, arī no jaunā katoļu arhibīskapa puses tā ir telpu aizņemšanās, nekas vairāk. Tā ir saskaņota ar nunciju un laikam arī ar Vatikānu - tad jau diez vai ir kāda atkāpšanās no kanoniskajiem likumiem. Norisināsies tieši tā, kā Indriķis teica - atnāks procesijā no Jēkaba baznnīcas un pēc tam procesijā dosies atpakaļ. Jānis Vanags un citi luterāņu bīskapi piedalīsies, bet nevis kā līdzi konsekrētāji, bet kā viesi.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.10 08:39:55
godwit!
Ja Tev ir teoloģiska izglītība, Tev vajadzetu spet atšķirt pāvest ideoloģiju no vēstures. Pāvesta ideoloģija ir tā, ka līdz Reformācijai visi bija Romas katoļi. Tā NAV taisnība. Luterāņi nav kāda jauna sekta, kas izgrūda laukā īstos saimniekus, kā kadi te vēlās domāt. Līdz Reformācijai bija vienota rietumu vai latīņu baznīca, kuras likumīgi pēcnāceji ir ne tikai pāvestieši, bet arī Reformācijas laika baznīcas - luterāņi, anglikāņi, reformāti.
Ilustrācijai, ja līdz 1530. gadam visi gājām kopā, tad, pāvestiešiem noraidot ļoti katolisko un ekumēnisko (kā to atzīst arī paši pāvestieši) Augsburgas ticības apliecību, viņi neturpināja kopējo ceļu. Tā vietā viņi 1545-1563 Tridentē izveidoja savu baznīcu kā pret organizāciju Reformācijas baznīcām.
Tieši tāpēc, viņi te neko nav mantojuši, un nav viņiem, kas būtu atņemts. Protams, viņi labprāt gribētu, lai ta būtu un uzdod vēlamo par esamo, bet tā tas nav.
Bet lasot Tavus tekstus, man tik tiešām liekas, ka Tev varētu būt nosliece uz ticības mazvērtības kmpleksu, par kuru runaja Indriķis.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.10 08:52:51
Jafkundze!
divas lietas:
1. Kas ir liberālis? Spriežot pēc tā, ka viņš nav atkāpies ne mata tiesu no Tridentes, es tā nedomāju. Te viņš ir ļoti konservatīvs.
Bet Rakstu ziņā, Tev varētu būt diezgan liela taisnība. Tieši tāpēc viņam nav problēmas ar moderno luterāņu un protestantu liberālajiem uzskatiem Rakstu ziņā.
2. Piedod, kurš/ kas Tev ir devis tiesības apšaubīt PCPCU vadītāja atbilstību amatam? Ja nu Tu tā nari, tad lūdzu mini, konkrētas lietas. Gluži kā ikvienu citu amatpersonu, viņu iecēla un apstiprināja noteiktā kārtībā, viņš arī pārstāv savu kungu, proti, pāvestu.
Nezinu, cik Tev ir sanākusi darīšana ar Vatikāna personālu. Man ļoti minimāla. Taču šī pieredze, un viss, ar ko esmu saskāries viņu sacītu - darītu, mani vedina domāt, ka NEVIENS no šīs mazās absolūtās monarhijas, kuru veido tikai idejiski ļoti līdzīgi ļautiņi, nav atklāti (presē, grāmatās, utt.) nostājies pret monarha gribu. Citiem vārdiem, kardināla micīte jau vien ir pietiekoši liels garants, ka šis puisis zina ko un kā vajag runāt un rakstīt.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.07.10 08:58:02
Merlin!
"No luterāņu puses tā ir telpu aizdošana"
Varbūt, nestrīdos. Tu tām lietām stāvi klāt tuvāk.
Divi papildaspekti gan padara lietu diezgan mazpatīkamu:
1. Paturot prātā pāvesta ideoloģiju (kaut vai šeit pasviesto domu, ka Rīgas Doms kādreiz, redz, bijis viņu), nezinu, vai viņu pusē tā ir tikai telpu aizņemšanās.
2. Vai ir padomāts par pastorālo aspektu, proti, kā to redzēs "ticīgā tauta"? Ne viens vien LELB liturģiskos eksperimentus redz kā romizešanos, kur tad vēl pāvestiešu arhibīskapa konsekrēšanu Doma.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.07.10 09:20:39
Voldemārs

Nu redzi, Tev kā studētam vīram ir visas iespējas mēģināt luterāņu ticīgajai tautai pastorāli izskaidrot, ka luterisma būtība ir nevis liturģiskajos tērpos vai ceremoniālā, bet mācībā ar mācību par attaisnošanu centrā. Jokaini ir tie ultrasuperluterāņi, kas par luteriskās identitātes mērauklu izvēlas adiaforas un aizliegumus tās brīvi lietot vai nelietot.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:41:19
Voldemārs
Vēsturi zinu, bet Tev mans komentārs bija jāuztver kā joks. Protams ka luterāņi ir īstena katoliska un apustuliska Baznīca. Par jūsu ar Indriķi novērojumiem, neliegšos, labrāt redzētu luterāņus, katoļus un pareizticīgos pie viena svētā vakarēdiena galda. Apzinos, ka daudzi kristieši to uzskata par utopiju, bet Dievam vairāk jāklausa. Viņš pavēl - lai visi ir viens!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:57:22
Voldemārs
Lai nu kāds, bet naivs ZS tiešām neizskatās, un šķiet, viņa paziņojums par savas kalpošanas vīziju, iezīmē nodomu kaut ko mainīt līdzšinējā kursā. Gan jau arī Doma izmantošana kaut ko nozīmē. Bet vai telpu atvēlēšana tik automātiski nozīmē LELB katoliskošanos? Neticu, ka LELB arhibīskaps basām kājām ZS sagaidīs, un pieturēs viņa zirgu pie kāpšļa. Pat ja, sarokojoties un sveicot, pudeli vīna viesim uzdāvinātu, tad ne jau 1. Mozus 14:18 kontekstā
Gan jau būs labi!
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.10 10:01:09
godwit, neliegšos, labrāt redzētu luterāņus, katoļus un pareizticīgos pie viena svētā vakarēdiena galda.
Nu ja, un Tu tur, visticamāk, piekalpotu vien kā ministrants mežģīnēs ,
ne kalpotu kā celebrants , ja netiksi galā ar mazvērtības kompleksu pret savu baznīcu.
Jafkundze , Kaspers ir ļoti liberāls kardināls, kā jau daudzi no Vācijas.
Un kā konkrēti viņa liberālisms izpaužas?
Netic Kristus Augšāmcelšanai?
Netic Kristus dievišķībai?
Noraida sakramentus?
Atbalsta sieviešu priesterību un geju precības? Etc.
Lūdzu, vismaz vienu precizējumu par viņa liberālismu.


godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:50:29
indriķis
"Nu ja, un Tu tur, visticamāk, piekalpotu vien kā ministrants mežģīnēs ,
ne kalpotu kā celebrants , ja netiksi galā ar mazvērtības kompleksu pret savu baznīcu."

Skumīgi, ka Tu izgriezi mana komentāra beigu daļu, kas Tev deva iemeslu pasmieties. Ja vēlies zināt, kur es vislabāk kalpotu šajā agapes mielastā, tad varu pateikt, ka es neesmu cienīgs pat izmazgāt dievnama grīdu.
Jafkundze
# Labojis Jafkundze: 2010.07.10 10:50:55
Voldemārs
Tā ir taisnība, ka bīskapa iecelšanu paraksta pāvests. Protams, šādu iecelšanu ir ļoti daudz un Benedikts XVI personiski interesējas tikai par ļoti nozīmīgām vietām, - kā Parīze, Vīne, Berlīne, Brisele, Ņujorka. Latvija ir `caurums` un to, kas ir Z. Stankevičs, Benedikts XVI visticamāk uzzinās no medijiem vai tad, ja šis bīskaps sāks ākstīties. Kas, kā redzam jau notiek. Iepriekšējais nuncijs un viņa palīgs bija izcili gudri un atkoda Latvijas katoļu baznīcas šmucīgo aizmuguri, ar ko arī nopelnīja sev īpaši svarīgus posteņus Vīnē un Vašingtonā. Pašreizējais nuncijs ir antiņš, kas tic visam, ko katoļu mafija stāsta. Kad beidzot Vatikāns atmodīsies, nelabojamais jau būs noticis.

indriķis
Jā, tā varētu teikt. Viņš pārstāv to kardinālu daļu, kas atbalsta laulību šķiršanu, geju tiesības, priesteru laulību, komūnijas dalīšanu `komu papala` utt. Un Indriķi, baznīca nav automašīna, ko var iznomāt un palietot kādu brīdi. Esmu droša, ka brīdī, kad pāvests uzzinās šo faktu, viņš kārtējo reizi smagi nopūtīsies.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.10 11:03:22
Jafkundze , jā, tad ar viņu ir drūmi.
Bet, ja pareizi atceros, TV3 ziņās grieza roļiku arī par jauno katoļu galvu ( acīmredzot ZS ) , ka viņš mudinot nevērtēt cilvēkus pēc seksuālās orientācijas, vai kādu ļoti līdzīgu izteicienu.
godwit , nu redzi, tik necienīgam būt ir pagalam neluteriski.
Bet zini, man nekas nav pretī pret dialogu ar tevis minētajām konfesijām, vnk bez ņuņņāšanās par to, kā viņi, ak vai neatzīstot mums to un neatzīstot šito, itin kā mēs, strikti runājot, atzītu visas viņu lietas.
Starp citu, kādu laiku atpakaļ kāds cienījams Krievijas pareizticīgo profesors Osipovs atzina, ka luterāņiem un pareizticīgajiem ir ļoti līdzīga Eiharistijas izpratne, tad šie viņu bez sāls noēda.

Un tu ceri, ka viņi spēs pārvarēt savus aizspriedumus, ja ar viņiem neveiks nopietnu izskaidrošanas darbu, skaidrojot luterāņu mācību, īpaši ATA Apoloģijas līmenī, un arī tad paliek šī problēma - no viņu puses tāda kā garīga lepnība, tumsonība, bez iedziļināšanās un teoloģiskas izpētes...
juriz [78.84.106.128]
# Iesūtīts: 2010.07.10 11:08:17
Pēc ZS intervijas liekas, ka vienīgie ienaidnieki katrs sev esam mēs paši, kā luterieši, tā pāvestieši-ja dzīvojam bez Dieva sirdī. Kristus baznīca ir viena, ar dažādiem ritiem-tā ZS. Un Latvijas galvenā katedrāle ir Doms. Nebrīnitos, ka arī nākošais Baptistu bīskaps varētu konsekrēties Domā.
P.S. Interviju vajadzētu iepublicēt mājas lapā,bet mums laikam serveris atvaļinājumā...
P.P.S. Tas ka SvRits iznāk 1x mēn. ir ļoti slikti.
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 11:09:19
indriķis
Jā Indriķi, man pietika ar šo vienu interviju Dienā, lai es saprastu kāda liela un nelabojama kļūda priekš lkb ir Stankeviča iecelšana šajā amatā. Ja topošais bīskaps var nosaukt homoseksuālu cilvēku ģimenes par "slimām" un mātes par "diktatorēm", tad baznīcas gals vairs nav aiz kalniem. Protams, es neatbalstu homoseksualitāti, bet tas nenozīmē izteikties kā uz bazāra laukuma pēc trešā polša.
Jafkundze
# Iesūtīts: 2010.07.10 11:10:27
juriz [78.84.106.128]
Kristus baznīca ir viena, ar dažādiem ritiem-tā ZS.
___________________

Cerams, ka viņš tā neteica. Kur ir intervija?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 35915