atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Romas katoļu arhibīskapu iesvētīs Domā.
indriķis
Iesūtīts: 2010.07.09 15:48:11
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2010.07.09 16:54:51
pich_
vai tad šim procesam nebija jānotiek Aglonā?
Kur gan ir loģika Rīgas bīskapu konsekrēt Aglonā? Aglona ir cita bīskapa teritorijā.

Aivars
garīgo amatu savstarpēja atzīšana ...
Tam ir kāda nozīme? Zini kādu luterāņu mācītāju, kurš naktis neguļ satraucies, ko katoļu kolēģis domā, vai otrādi?

manuprāt, tam var būt nozīme, piemēram, tad, ja vēlas turēt ekumēnisku dievkalpojumu ar Sv. Sakramenta konsekrēšanu - katras konfesijas mācītājs tad var dot Sakramentu savas konfesijas locekļiem.
a atļauju tādam dievkalpojumam var dot tikai bīskapi. Ja bīskapi ir pozitīvi noskaņoti un savstarpēji cits citu atzīst - tad arī praktiski viskautkas var notikt.

protams, tu vari apgalvot, ka no tādiem dievkalpojumiem nav nekādas jēgas, bet reizēm tīri praktiski tam var gan būt jēga (ekumēniskos kristiešu pasākumos), jo ir ļoti ērmīgi, ka dažādu konfesiju kristieši var darīt kopā pilnīgi visu un būt brāļi un māsas visu laiku, izņemot svētdienas. līdz ar to kopīgos pasākumos tam var būt diezgan liela nozīme.

par tiem priesteriem runājot, vai šie paši nav pieauguši vīrieši ar savām galvām?
priesteris (tāpat kā luterāņu mācītājs) nedrīkst darīt pilnīgi VISU, kas viņam var ienākt galvā. Ir lietas, ko nedara nekad, un ir lieta, kuru darīšanai nepieciešama bīskapa atļauja.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.07.09 16:59:48
vilks
Tik un tā selektīva tā brāļošanās varētu sanākt, un baptistus, adventistus, pentakostus pie ratiem atstāsi.

Par to priesteru galvām runājot, tomēr liekas, ka tas kurš luterāņus nicinājis, to arī turpinās darīt, pat ja viņu spiestu ekumēnisku dievkalpojumu turēt, un tas, kurš spējis sarunāties, to darīs arī bez visas altāra kopības un pozām
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:08:07
Aivars
nu, tas atkarīgs no pasākuma.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:08:55
Aivars
garīgo amatu savstarpēja atzīšana ...
„Tam ir kāda nozīme? Zini kādu luterāņu mācītāju, kurš naktis neguļ satraucies, ko katoļu kolēģis domā, vai otrādi?”

Nav runa par miega traucējumiem, bet par garīgā amata un līdz ar to arī sakramentu derīguma atzīšanu. Padomā, cik daudz problēmu atkristu cilvēkiem, kas vēlās veikt dažādas svētdarbības atrodoties dažādās konfesijās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:12:02
godwit
Ā tu tu domā svētdienu rītos kristīt kā luterānis, bet pēcpusdienā piestrādāt par katoli? Tas varētu būt variants.

vilks
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:18:51
Aivars
tas, kurš spējis sarunāties, to darīs arī bez visas altāra kopības un pozām
man šķiet, tu vai nu manī neklausies, vai nesaproti (droši vien ar praktisku situāciju nav nācies sastapties).
Es nerunāju par situāciju, kurā problēma ir attiecības ar priesteri, bet gan problēma ir tajā, vai bīskaps priesterim konkrētām lietām dod vai nedod atļauju. Bet nu nav vērts tajā vairāk iedziļināties. Ja tev tas nešķiet svarīgi pēc 3reizējas skaidrošanas, nu tad arī 4. reize neko nepalīdzēs. Es tikai mēģināju paskaidrot, kāpēc minētais notikums, manuprāt, varētu būt arī laba zīme praktiskā ekumēnisma veicināšanai.

godwit
cik daudz problēmu atkristu cilvēkiem, kas vēlās veikt dažādas svētdarbības atrodoties dažādās konfesijās.
jā, šis ir vēl viens labs piemērs. piemēram, par svētdarbībām attiecībā uz jauktajām katoļu/luterāņu ģimenēm.

Aivars
hmm, vispār man vēl viens jautājums. tev principā gribas tēmu izņirgāt, vai tu tiešām nesaproti, ko rakstu es vai godwit?
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.07.09 17:34:24
vilks
Tu rakstīji - ir bijis reiz viens ērmīgs precedents. No tā secinu, ka sanākusi kāda nelāga situācija, ko novērst varētu labas gribas žests luterāņiem piedāvājot dievnamu arhibīskapa ievešanai amatā.
Cik zinu, tad šur un tur Latvijā arī šīs divas denominācijas ir izpalīdzējušas ar dievnamiem (vairāk gan zinu, kur pie luterāņiem katoļu dievkalpojumi notikuši), bet protams, ka šur un tur ir arī pa `ērmīgiem precedentiem`.
Domāju, ka lielos vilcienos plānotais notikums pats par sevi neko nemainīs. Un cerības, ka tas ievadīs kādu altāra un kanceles kopību, uzskatu par naivām, ja ne iedomību, ka lietas, kas tiek izlemtas Romā, LELB un vietējais RKB arhibīskaps tepat Rīgā sabīdīs
Dzīvē tāpat būs tā, ka tiešām kritiskā situācijā, ja cilvēkam vajadzēs mācītāju un savējais nebūs pieejams, meklēs pieņemamāko no kaimiņu denominācijas
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:36:53
Aivars
par altāra un kanceles kopību piekrītu, tam ar katoļu bīskapa konsekrāciju Domā nav un nevar būt nekādas saistības.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:38:15
Pirms priecāties par ekumēnismu un izteikt cerības par garīgo amatu savstarpējo atzīšanu, es gribētu uzzināt, vai mūsu arhibīskaps Jānis Vanags un mūsu bīskapi piedalīsies konsekrācijā kā līdzkonsekrētāji?
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:41:00
Kristofers
Kā gan tu vari kaut ko tādu iedomāties? Vai tad atļauja lietot telpu - dievnamu - jau maina viesu konfesiju?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:48:08
Kristofers, Pavasara balss
Tas būtu labi vai slikti, ja Vanags piedalītos kā līdzkonsekrētājs?
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:48:43
Mārtiņš
Tas, cik nu es saprotu, ir vienkārši neiespējami.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:55:09
Mārtiņš Ja mūsu bīskapi būtu uzaicināti kā lidzkonsekrētāji, tas nozīmētu, ka katoļi patiesi atzīst, ka mums ir apustuliskā sukcesija, derīgi sakramenti, t.i., mēs esam patiesa Kristus Baznīca.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:57:03
Citādi sanāk, ka katoļi atzīst tikai Doma baznīcu (kā ēku).
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.09 17:59:38
Kristofers
nu, ņemot vērā ka tā reiz bija viņu baznīca... kāpēc gan lai viņi neatzītu? Luterāņu klātbūtne ēkai taču svētumu nelaupa, vai ne?
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.07.09 18:41:00
Es jau sen teicu, ka jauno arhibīskapu jākonsekrē Sv Alberta katoļu baznīcā! visiem pietiks vietas, nebūtu jābrauc uz Aglonu vai jāiet pie protestantiem konsekrēties.
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.09 18:49:21
Kristofers
Bet ja katoļi atzīst tikai ēku, bet neatzīst LELBu, tad jau viņiem pirms arhibīskapa ievadīšanas amatā nāksies iesvētīt to ēku par baznīcu, vai tad ne?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.09 18:53:21
Jā, šķiet, ka sācies RKB noriets Latvijā ...
(ne jau baznīcas dēļ)
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.07.09 18:56:10
incognito
ir jau iesvētīta pirms reformācijas!
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.07.09 19:06:43
Lai tava labā roka nezina, ko dara kreisā...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 142 , pavisam kopa bijuši: 6563