atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Evanģēlija pasludināšana
pich_
Iesūtīts: 2010.07.09 13:38:31
"Eita pa visu pasauli un pasludiniet evanģēliju visai radībai. Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet kas netic, tiks pazudināts."

katram reiz pienāk tā pirmā diena, kad viņš izdzird evanģēliju. bet kas notiek, ja kaut kādas sagadīšanās pēc evanģēlijs netiek izdzirdēts?

un kā ir ar evanģēlija vēstnešiem- vai viņi vispirms noskaidro, vai cilvēks grib dzirdēt evanģēliju, vai arī uzreiz bliež ārā?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.09 13:40:15
vai ir ētiski pasludināt evanģēliju nepajautājot cilvēkam, vai viņš to vispār grib zināt?
ja cilvēks dzird evanģēliju, bet netic- viņš tiek pazudināts. bet varbūt cilvēks nemaz negribēja to dzirdēt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.09 13:50:23
Ticīgajam ētiku nosaka Dievs.
Jebkura Dieva pavēle ir ētiska.
Tātad, ticīgā atbilde ir - jā, IR ētiski.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 14:25:49
pich_
"vai ir ētiski pasludināt evanģēliju nepajautājot cilvēkam, vai viņš to vispār grib zināt?
ja cilvēks dzird evanģēliju, bet netic- viņš tiek pazudināts. bet varbūt cilvēks nemaz negribēja to dzirdēt?"


Atbildēšu Tev ar Svēto Rakstu vārdiem no pravieša Ecehiēla grāmatas:
"7 Tevi, cilvēka bērns, Es esmu izredzējis par sargu Israēla namam, lai tu, ja tu saņemsi kādu vārdu no Manas mutes, tos brīdini Manā Vārdā.
8 Ja Es bezdievim saku: bezdievi, tev jāmirst, - un tu nebrīdini bezdievi, lai tas atgriežas no sava ļaunā ceļa, tad bezdievis gan nomirs savā noziegumā, bet viņa asinis Es atprasīšu no tavas rokas.
9 Bet, ja tu būsi brīdinājis bezdievi, lai tas atgriežas no sava ceļa, tad viņš gan mirs sava nozieguma dēļ, bet tu būsi izglābis savu dzīvību."

Jaunās Derības laikā, par Izraēla sargu ir aicināts būt ikviens kristietis. Ja kristietis mirējam nebūs pasludinājis evaņģēliju, tad mirējs gan mirs savos grēkos, bet viņa dvēsele var tikt atprasīta no kristieša. Ja mirējs lūdz nerunāt par Dievu un pestīšanu, tad viņš mirs savos grēkos, bet kristietis būs izglābis savu dvēseli. Noklusēt evaņģēliju ir tas pats, kas nogalināt dvēseli. Tik nopietnas ir tās lietas.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.09 14:34:14
godwit
un tu nebrīdini bezdievi, lai tas atgriežas no sava ļaunā ceļa, tad bezdievis gan nomirs savā noziegumā, bet viņa asinis Es atprasīšu no tavas rokas

nezināju, ka tik skarbi... tad jau sanāk-ja kristietis nejauši izdzird kādu sarunu un saprot, ka viens no runātājiem nav kristietis, tad viņam nav citu variantu, kā iet klāt un pasludināt evanģēliju.
faktiski- ja kristietis uz ielas neuzbāžas neticīgajam, tad tas apdraud pašu kristieti.
kāpēc Dievs izvēlas tik represīvu metodi?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 14:44:38
pich_
Nepārspīlē. Tev nav jāiet pūlī un katram pretīmnācējam "jābliež ar bībeli pa galvu". Tomēr, ja kaut kādā veidā Tu esi nokļuvis pie cilvēka, kuram dienas ir skaitītas, tad droši varu apgalvot, ka Dievs Tevi ir pie viņa sūtījis pasludināt pestīšanas vēsti.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.09 14:46:12
godwit
bet viņa asinis Es atprasīšu no tavas rokas

kāpēc?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 14:49:36
pich_
"kāpēc?"
Ja Dievs tevi ir izredzējis kādam darbam, bet tu to nedari, tad nesīsi par to atbildību.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.09 14:55:46
godwit

ja kristietis nevienam neticīgajam nav pasludinājis evanģēliju, vai tas varētu apdraudēt viņa nokļūšanu paradīzē (mēdz taču būt kautrīgi cilvēki)?
vai "asins atprasīšanai" var būt izņēmumi?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 15:07:31
pich_
"ja kristietis nevienam neticīgajam nav pasludinājis evanģēliju..."
Vispār jau tas nemaz nav iespējams, jo no sirds pilnības mute runā. Kad farizeji aizliedza apustuļiem sludināt, tad Jēzus atbildēja tā:"Es jums saku: ja šie klusēs, tad akmeņi brēks." Ticība, bez darbiem ir nedzīva, saka Jēkabs. Sludināšana ir ticības auglis. Kristietim nav iespējams nesludināt. Sveci iededzis, to neviens neliek zem pūra, bet liek, lai tā spīd visiem cilvēkiem. Kristieši ir šī pasaules gaisma. Un gaisma ir evaņģēlijs.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.09 15:10:40
godwit

ja neticīgais pasludina evanģēliju- vai tas ir patiess?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.09 15:14:17
pich_
Jā, protams.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.09 19:04:45
Gnidrologs
tad viņš ir Svētais!
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.09 19:48:41
Btw. ir arī teikts, ka pēc tam, kad evaņģēlijs tiks pasludināts visiem, nāks gals, acīmredzot pasaules gals. Tātad iespējams, ka pasaule vēl pastāv tikai pateicoties tai mazajai Brazīlijas lietusmežu indiāņu ciltij, līdz kurai misionāri vēl nav nonākuši.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.09 19:50:39
Te gan ir vērojams jau parastais foruma beztolks, bet attiecībā uz pičiņa tēmu, liekas, ka cik var spriest pēc Apustuļu darbos rādītās misijas, tad Evaņģēliju cilvēks ir spējīgs sadzirdēt, ja sirds nav nocietināta un Sv. Gars ir to sagatavojis, bet Dieva nolūks nav ar katru komunicēt caur privātām atklāsmēm, bet likt cilvēkam cilvēku sastapt un tādēļ Evaņgēlija sludināšana ir cilvēkiem uzticēta. Bet par vēsts adresātu cilvēkam galva nav jālauza.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.09 20:12:16
Aivars
gan, no ebibtiešu pieredzes mēs zinām - Dievs Tas Kungs ir tas, kurš sirdis var nocietināt. Nezinu, vai viņam ir pieejama arī pretējā opcija, taču vai SvGaru cilvēciņš izdzirdēs - par to ir kaut kā atbildīga blakus esošā Trīsvienības opcija...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.09 20:21:32
Gnidrologs
tā Kunga ceļi neizdibināmi un plāni nezināmi. Moš viņam tā vajag. Sašēmojis kādu īpašu plānu, tāpēc tagad ir, tā kā ir...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.07.09 21:04:36
Ja jau Dievs ir tas, kas nocietina sirdis, tad Evaņģēlija izdzirdēšanas koeficients ir pilnībā atkarīgs tikai no viņa.

Tā nav patiesība.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.09 21:07:12
Svētais
Apsveicu ar atgriešanos!
Skaidrs, ka nav patiesība tā, kā to masiks interpretē, lai gan Rakstos šāds teksts atrodams.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.07.09 21:10:08
Aivars
Sveiks . es tik tā palaikam iemetu aci. Bet lai gan raksti runā par to, ka Dievs apcietina sirdi, taču to viņš dara tikai pēc tā, kad cilvēks pats ir savu sirdi apcietinājis, un šis aspekts jāņem vērā, tomēr, ja nav atklāsmes, tad viegli visu vainu jeb atbildību par savu dzīvi un rīcību neticīgajiem uzvelt uz Dievu
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.09 21:17:33
Svētais
Nu, tā kā personālas atklāsmes mums nav, mēs vadāmies no Rakstiem.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 167 , pavisam kopa bijuši: 1362