atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Lūgšanas un Dieva plāns
pich_
Iesūtīts: 2010.07.08 09:33:05
Katram cilvēkam ir savs plāns, ko Dievs tam ir paredzējis. Cik detalizēts ir šis plāns- vai Dievs saplānojis mūsu dzīves tikai virspusēji, vai arī līdz pēdējai sekundei? Kas par to liecina?

Šo jautāju kontekstā ar lūgšanām. Es saprotu, ka ticīgajiem vajag lūgties, lai pateiktos Dievam par kaut ko labu, lai izrādītu savu cieņu, pazemību utt.

Bet kā ir ar lūgšanu Dievam piepildīt kaut ko- finansiālajā jomā, attiecībās, veiksmē? Ja Dievam ir savs plāns, vai lūgšanas nozīmē, ka ir iespējamas novirzes no tā? Un ja ir iespējamas novirzes, tad kam paredzēts Dieva plāns?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:12:32
pich_
Zini, šī diskusija ir visnotaļ bezjēdzīga. Labāk mēģini lūgt un papētīt šo tēmu tīri empīriski.
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:30:51
Interesanti, kāda tad būtu jēdzīga diskusija...
Pati tēma jau ir visnotulīm interesanta - kāda jēga lūgt Dievu, ja viņš tāpat izdarīs kā gribēs? Faktiski sanāk, ka lūgšana ir psihoterapijas metode.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:34:53
kāda jēga lūgt Dievu, ja viņš tāpat izdarīs kā gribēs?
Tā tāda ateistiskā pozīcija?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:34:54
kāda jēga lūgt Dievu, ja viņš tāpat izdarīs kā gribēs?
Tā tāda ateistiskā pozīcija?
incognito
# Labojis incognito: 2010.07.08 23:38:48
Adonika
Ateistiska pozīcija būtu - kāda jēga lūgt kādu, kura nav?
Es vienkārši mēģinu saprast, kāda ir kristietiska pozīcija. Kristieši daudz ko lūdz, es esmu klausījies dievkalpojumus, kuru beigās ir vesels vēlmju saraksts. Bet kāda tam jēga, ja Dievs
- tāpat darīs kā gribēs;
- jau visu vajadzības tāpat zina bez kādas lūgšanas un atgādināšanas
?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:41:38
incognito
Tu esi precējies?
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:41:54
Aivars
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:44:18
Bet kāda tam jēga, ja Dievs
- tāpat darīs kā gribēs;
- jau visu vajadzības tāpat zina bez kādas lūgšanas un atgādināšanas

Pozīcijqas te bija atšķirīgas. Es tikai par savu varu runāt un tajā pirmais punkts neiederās, jo ne viss kas notiek cilvēku dzīves ir pēc Dieva plāna. Un tikai no lūgšanas atkarīgs tas vai Dieva plāns īstenojas. Dievs cilvēkam devis brīvo gribu un viņa dzīvē iejaucas tikai uz lūgšanu pamata respektējot cilvēka gribu. Tāpēc arī ir svarīgi lūgt kaut Dievs zin vajadzības. Un pats galvenais - lūgšana ir saruna ar Dievu bet attiecības ar cilvēku ir tas kāpēc Dievs cilvēku radīja. Ja nav lūgšanas tad nav vispār komunikācijas. Tiesa ar lūgšanu protams nesaprot tikai vajadzību sarakstu - tas patiesībā ir stipri mazākā daļa.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:44:28
incognito
Nu tā likās. Bet tas nav uzbrauciens, vienīgi piemērs iz prakses. Sieva jau arī vienmēr darīs kā gribēs, bet reizēm ir jēga ar viņu sarunāties un šad tad arī palūgt. Komunikācija tomēr ir svarīga.
incognito
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:48:11
Aivars
He he. Tāds veca rabīna cienīgs salīdzinājums.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.09 00:07:28
Jā, salīdzinājums bija labs. mana daudzvārdība nobālēja.
Anette
# Iesūtīts: 2010.07.17 17:28:11
incognito
Kāda jēga lūgt? Pat ja nevienam dievam netici,tad pasaulē katrs izteiktais vārds,doma,izdarītais darbs materializējas.... un nāk atpakaļ.Nekas nekad nekur tā vienkārši neizgaist Tā nu tai pasaulē ir iekārtots
9K116
# Iesūtīts: 2010.07.17 21:19:54
Man jau liekas, ka kristieši lielākoties uzskata, ka lūgšanā process ir svarīgs par rezultātu, jo tādā veidā viņi paši paši sev apliecina, ka uztic visas problēmas dievam vai dieva vadībai.

Nedomāju, ka ir sevišķi daudz pieredzējušu kristiešu, kuri lūdz kādu brīnumu un reāli to arī gaida, tas vairāk izklausās pēc kristiešu - iesācēju prerogatīvas.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.17 22:08:25
Pat ja nevienam dievam netici,tad pasaulē katrs izteiktais vārds,doma,izdarītais darbs materializējas....
Jāņa evanģēlijs ar sākās ar tādiem vārdiem, un te gribu lietot noteikto artikulu kā Bībelēs vecajā drukā:
Iesākumā bija tas VĀrds un Tas Vārds bija Dievs. Tas bija iesākumā pie Dieva. Caur to Vārdu viss ir radies un bez Tā Vārda nav radies nekas kas ir radies.
Anette
# Iesūtīts: 2010.07.18 16:39:54
Gnidrologs
Piemērus vēlies?
Dažus nosaukšu. Meitene draudzējas ar puisi,kurš mātei nepatīk.Viņas vārdi-labāk lai viņa mirst,nekā ar šitādu.Rezultāts-meitai smaga slimība,no kuras nevarēja izārstēt.Piepildījās.
Reiz kāda sieva aprunāja daudzbērnu ģimeni....viņai gan tā nebūs. Tagad nevar saskaitīt divu meitu bērnus,kuri vēl arī jāuztur.
Divi piemēri no mana mazā pagasta.Ja pakustināšu pelēkās šūniņas,gan jau vēl ko atminēšu.
Anette
# Iesūtīts: 2010.07.18 16:44:24
Gnidrologs
Sieviete nodarbojās ar melno maģiju,piebūra sev vīru.Darīja daudz ļaunus darbus,arī pret maziem bērniņiem.Viņas meita tā arī pie bērniņa netika,kaut abi ar vīru bija pilnīgi veseli un abi auglīgi.Abiem bērni varēja būt,tikai ne kopīgi.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.18 20:35:50
Anette
Piemērus vēlies?
Dažus nosaukšu.


A par "Sarkanajiem zābaciņiem" zini? Un "Asiņaino plankumu uz sienas" arī?
/šie "piemēri" ar pagrābti no tā paša plauktiņa, kur tavējie.../
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:40:51
Man radās jautājums par šo tēmu. Gribēju jau likt jaunu diskusiju, bet atradu, ka picham jau ir.
Jautājums: kādā veidā cilvēks var izzināt, kāds ir Dieva plāns, ko Dievs tam ir paredzējis?
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:46:05
Kā sapratu, jūsu arhibīskaps bija veltījis mēnesi, lai noskaidrotu šo lietu, dzirdēju, ka tur ir kaut kādi nosacījumi, teiksim nepieņemt izšķirīgus lēmumus depresīvā garstāvoklī.
pich_
# Iesūtīts: 2010.12.01 21:48:29
devonas reksis
kādā veidā cilvēks var izzināt, kāds ir Dieva plāns, ko Dievs tam ir paredzējis?

cik es, aptuveni, esmu sapratis- ja tu kaut ko lūdz Dievam un tas piepildās, tad tāds ir Dieva plāns. ja tu lūdz, bet nepiepildās- tātad zini, ka tāds nav Dieva plāns. elementāri
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 33458