atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eitanāzijas legalizēšana
Kasitis
Iesūtīts: 2010.06.18 14:02:04
Noskatījos filmu 2010 gada filmu " You Don`t Know Jack" ar Al Pačīno galvenajā lomā.

Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem.

Tā stāsta par amerikāņu ārstu Džeku, kas palīdzēja saviem neārstējami slimiem pacientiem aiziet no dzīves, kā arī cīnījās par eitanāzijas legalizēšanu.

Protams, filma ir tendencioza un aizstāv tikai eitanāzijas atbalstītāju viedokli.

Tomēr tā lika man aizdomāties par to, kādai ir jābūt manai nostājai šajā jautājumā.

Protams, es kā kristietis nedrīkstu veikt eitanāziju, kā arī nedrīkstu jelkādu citu cilvēku pamudināt to darīt.

Jautājums ir - vai man kā kristietim ir jācīnās pret to, ka neglābjami slims cilvēks vēlas pārtraukt savas mocības civilizētā veidā?

Protams, mums kā kristiešiem ir jādara viss iespējamais, lai šādiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība, maksimālā medicīniskā palīdzība un pats galvenais – iespēja dzirdēt Dieva vārdu un iegūt mūžīgo dzīvību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:46:45
godwit
Cik daudz ir dzirdēti stāsti par neglābjami slimo izdziedināšanos!

mmm.... tas ir - reālām cilvēku mocībām un komas stāvoklim tu liec priekšā tevis daudz dzirdētus stāstus? A par to, ka neglābjami slimie mēdz nomirt - tev tādus stāstus nekad nav gadījies dzirdēt?
A stāstu par lidojošo paklāju tev nav nācies dzirdēt? un ja ir - tad kā tas var attiecināties uz tavu paklāju tavās mājās?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:47:43
pich_
Parasti, jau palīdz. Vēžiniekiem palīdz izdzīvot pēdējo stadiju ārstu izrakstītie opiāti.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:48:04
godwit
Kas ir tiesīgs paziņot, ka cilvēks ir neglābjami slims?
Vispār jau ārsts, jo tieši viņš ir tas, kurš var glābt un var apzināt savu bezspēcību.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:49:07
godwit
Vēžiniekiem palīdz izdzīvot pēdējo stadiju ārstu izrakstītie opiāti.

ko nozīmē "izdzīvot" un priekš kam tas?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:49:18
masiks [212.93.96.2]
"A par to, ka neglābjami slimie mēdz nomirt - tev tādus stāstus nekad nav gadījies dzirdēt?"
Lai viņiem Dieva miers.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:50:29
masiks [212.93.96.2]
"ko nozīmē "izdzīvot" un priekš kam tas?"
Izturēt līdz Dieva noliktajam galam.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:52:43
godwit
Vēžiniekiem palīdz izdzīvot pēdējo stadiju ārstu izrakstītie opiāti.
vispār, tie opiāti paši par sevi ir kaitīgi un palīdz piebeigt cilvēku ātrāk.
Vai neesat padomājuši, ka bez opiātiem tas cilvēks novilktu vēl ilgāk? Opiāti ir tāda lēna eitanāzija.

Bet, vispār, mēs te par tiem gadījumiem, kad zāles nepalīdz.
Lūk:
cilvēks ar nedziedināmu slimību, kliedz sāpēs. Pie viņa gultas stāv godwit ar Ingaru. Kā jūtaties?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:53:23
godwit
"A par to, ka neglābjami slimie mēdz nomirt - tev tādus stāstus nekad nav gadījies dzirdēt?"
Lai viņiem Dieva miers.

Un? Kapēc šie stāsti tiek ignorēti?

Izturēt līdz Dieva noliktajam galam.
priekš kam?
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.02 11:54:54
godwit
Parasti, jau palīdz

tieši tā- bet par tiem neiet runa. ko tiem 0,..%, kuriem nekas nepalīdz, un daudzus gadus jādzīvo (ja tā var teikt) mokās?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:05:26
pich_

kāds spēks vai likums liedz Dievam pārdomāt un izglābt dvēseles no elles? ņemot vērā, ka likums ir paša Dieva radīts...

Nezinu

EzītisMiglā

Tad nevajag atstumt. Tā kā pašlaik - daudz neticīgo, kas nav atstumti. Tad neviens nemocīsies.

Neticīgie paši sevi atstumj, katrs, kurš nonācis ellē, pats pie tā ir vainīgs

To pašu ko kristieši - klausīt Dievu.

Kristiešiem ir izeja - Jēzus Kristus. Kas ir krišnaītiem?

Tas jau biji tu, kas prasīja, ko es ar slepkavu darītu. Pats runāji zemākā līmenī.

Bet tas biji tu, kurš sāka runāt par mīlestību.

Kristus misija bija zināma jau no sākuma. Piem kam - atkal jau tu salīdzini vienkāršu Ezīti ar Kristu!

Tas sākās no tās tēmas par cenas maksāšanu - žēlastība un piedošana nav kaut aks tāpat vien, Jēzus par to maksāja cenu. Dievs gan mīl grēciniekus arī tāpat, taču Viņš neuzspiež Savu mīlestību tiem, kuri to nevēlas saņemt

Jums vajadzētu vismaz pastāvēt klāt pie tāda slimnieka gultas kādu mēnesi, tad varbūt kaut ko pārdomātu.
Citādi viss tā tālu un abstrakti...


Pacelies taču vienreiz pāri sava miesas prāta spriedumiem - tev vajadzētu pastāvēt klāt kādam no tiem, kas mocās ellē un tad tev agonijā mirstoša cilvēka mocības neliktos nekas īpašs. Un ja nu Dievs grib cilvēku dziedināt, bet tu šņakts un pārtrauc dzīvību patvaļīgi - kas tad tev devis tādas tiesības?

Ja īsi? tad tāpēc, ka es neesmu pārdabisks un šī iemesla dēļ - vismaz existēju.

Un kāda jēga tavai eksistencei? Man ir žēl, ka daudzi tāpat kā tu vienkārši samierinās ar to īso laiku šeit uz zemes un netiecas pēc kaut kā vairāk. Tu tiešām sevi tik zemu vērtē, ka tev šķiet, ka tu dzīvo lai beigās vienkārši nomirtu?

neaspratu! Tu mani ar sevi salīdzini, vai mani ar Dievu? Es pieļauju, ka ar Dievu.
Man ir 3 bērni. Esmu dāvājis šai pasaulei 3 dzīvības. Par 2 bērniem vairāk, nekā Dievs. Jeb... 3 reizes vairāk.
Un?


Es šobrīd nedomāju mērīties ar pasaulīgiem sasniegumiem, es runāju par nākotnes perspektīvām. Es negribu sacīt, ka esmu par tevi labāks, es gribu sacīt, ka man ir kas vairāk par šo dzīvi vien. Vai tu negribētu dzīvot mūžīgi, bet daudz labākā pasaulē, nekā šī, daudz augstākā kvalitātē - MŪŽĪGI. Nekad neesi par to aizdomājies? Tiešām tev 100% liekas, ka tās ir pasakas?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:13:00
Ingars
Neticīgie paši sevi atstumj, katrs, kurš nonācis ellē, pats pie tā ir vainīgs
Pag, tagad ir daudz neticīgo, kas paši sevi atstumj, un tīri tā neko jūtās.

Dievs gan mīl grēciniekus arī tāpat, taču Viņš neuzspiež Savu mīlestību tiem, kuri to nevēlas saņemt
Toties mūžīgās ciešanas gan uzspiež. Interesanti, vai Dievs mīl grēciniekus arī tad, kad tie mocās ellē?


žēlastība un piedošana nav kaut aks tāpat vien, Jēzus par to maksāja cenu.

Tas bija obligāti jādara? Vai tiešām vienmēr, kad kāds kādu citu pažēlo un citam piedod, viņš pats vienmēr cieš?

tev vajadzētu pastāvēt klāt kādam no tiem, kas mocās ellē
Tas jau nav reāli, bet es tev piedāvāju tīri reālu iespēju.

Vēl jautājums: vai tu neesi padomājis no otras puses: ja nu cilvēks, kas ļoti mocās, atsakās no Dieva? Ja būtu eitanāzija, tad nepaspētu atteikties, jo nomirtu ātrāk?
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:21:15
Ingars
Un ja nu Dievs grib cilvēku dziedināt, bet tu šņakts un pārtrauc dzīvību patvaļīgi - kas tad tev devis tādas tiesības?

Dievs pēc konveijera principa, vai citas atlases kārtības izlemj? kāpēc vispār likt kādam mocīties daudzus gadus, lai pēc tam dziedinātu? izklausās pietiekoši absurdi..
un ko- Dievs kādu bija gribējis izdziedināt, bet tad- upss... notika šņakts un Viņš neuzspēja? padomā par to...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:22:10
EzītisMiglā

Pag, tagad ir daudz neticīgo, kas paši sevi atstumj, un tīri tā neko jūtās.

Tur jau tas posts, bet Dievs viņiem dod laiku

Toties mūžīgās ciešanas gan uzspiež. Interesanti, vai Dievs mīl grēciniekus arī tad, kad tie mocās ellē?

Nē, Viņš neuzspiež, cilvēki paši to izvēlas - ar Dievu vai bez Dieva

Tas bija obligāti jādara? Vai tiešām vienmēr, kad kāds kādu citu pažēlo un citam piedod, viņš pats vienmēr cieš?

Vai tev šķiet, ka grēkam jāpaliek bez sekām? Lēta gan tad tā piedošana

Tas jau nav reāli, bet es tev piedāvāju tīri reālu iespēju.

Svarīgāk ir dvēseli izglābt no elles, nekā miesu no ciešanām

Vēl jautājums: vai tu neesi padomājis no otras puses: ja nu cilvēks, kas ļoti mocās, atsakās no Dieva? Ja būtu eitanāzija, tad nepaspētu atteikties, jo nomirtu ātrāk?

Tukša demagoģija un spekulācija
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:23:55
pich_

Dievs pēc konveijera principa, vai citas atlases kārtības izlemj? kāpēc vispār likt kādam mocīties daudzus gadus, lai pēc tam dziedinātu? izklausās pietiekoši absurdi..
un ko- Dievs kādu bija gribējis izdziedināt, bet tad- upss... notika šņakts un Viņš neuzspēja? padomā par to...


Dievam ir plāns priekš katra cilvēka, kā viņam dot vislielāko labumu, Viņš zina labāk, kas kuram vajadzīgs.
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:25:25
Šis ir jautrākais gabals ko forumā nācies lasīt kopš tā gadījuma kad Svētajā bija iemiesojies Dievs.
Ingaram lieliski izdodas diskreditēt savu ticību, bet ja nopietni šķiet čalim ir nopietnas problēmas.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.02 12:27:26
Ingars
Dievam ir plāns priekš katra cilvēka, kā viņam dot vislielāko labumu, Viņš zina labāk, kas kuram vajadzīgs.

"tev būs mocīties mežonīgās sāpēs pusi sava mūža" izklausās pēc ļoti laba plāna...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:28:12
Ingars
Tur jau tas posts, bet Dievs viņiem dod laiku
Kāda nozīme tam laikam? Dievam laika trūkst? Un pēc tā laika Dievs atstumj neticīgos no sevis nost. Bet tu saki, ka neticīgie paši atstumjās.

Nē, Viņš neuzspiež, cilvēki paši to izvēlas - ar Dievu vai bez Dieva
Ciešanas neviens skaidrā prātā neizvēlas.

Vai tev šķiet, ka grēkam jāpaliek bez sekām? Lēta gan tad tā piedošana
Atkārtoju jatājumu:
Vai tiešām vienmēr, kad kāds kādu citu pažēlo un citam piedod, viņš pats vienmēr cieš?

Tu uz kaut kādu citu jautājumu atbildēji.

Tukša demagoģija un spekulācija
Tieši tāpat kā tava doma par to ,ka jāgaida un jāmokās, varbūt ka cilvēks Dievu pieņems, vai arī ticīgais stiprināsies. Bet ja nu viņš salūzt? Visi jau nav Ījabi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:44:32
Alfrēds [85.15.232.34]
Īsti tev nepiekrītu. Ingars ir intersants oponents. Un gods godam - nemet plinti krūmos arī pavisam bezcerīgā situācijā. Vismaz līdz saprātīgam "galam" aizstāv savas ticības artikulus. Un tas tiešām nav viegli. Vismaz šai ziņā visu cieņu no manas puses.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.02 12:53:34
Ingars
Toties mūžīgās ciešanas gan uzspiež. Interesanti, vai Dievs mīl grēciniekus arī tad, kad tie mocās ellē?
Nē, Viņš neuzspiež, cilvēki paši to izvēlas - ar Dievu vai bez Dieva


ir kāds pamatojums ciešanām ellē, ko pats Dievs ir radījis? kāpēc tā nevarētu būt neitrāla vieta bez Dieva? kāpēc žēlsirdīgam Dievam obligāti ir nepieciešama tāda lieta kā mocības un ciešanas? (atbildi es zinu, bet pasaki tu pats)
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.02 12:54:43
Ingars
Un kāda jēga tavai eksistencei? Man ir žēl, ka daudzi tāpat kā tu vienkārši samierinās ar to īso laiku šeit uz zemes un netiecas pēc kaut kā vairāk. Tu tiešām sevi tik zemu vērtē, ka tev šķiet, ka tu dzīvo lai beigās vienkārši nomirtu?

jau teicu - esmu radījis 3 jaunas dzīvības. Tas, tā - globālai existences jēgai. Citas, mazākas jēgas, es pats sev piešķiru. Priekš kam man censties panākt kaut ko nereālu, pārdabisku, kam es nemaz neticu, un pat jēgu neredzu?
es sevi nemaz tik zemu nevērtēju, bet nāvi redzu kā neizbēgamu dzīvības sastāvdaļu, bez kuras nedz dzīvība, nedz attīstība nespētu pastāvēt pat tīri teorētiski. Tb - piedzimšanu, tāpat kā nāvi - uztveru kā objektīvu realitāti, realitāti kura stāv pāri manai gribai. Pie kam ja savu piedzimšanu es vāji varu ietekmēt, tad miršanu lai arī atcelt nevaru, taču paātrināt varu gan!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 199 , pavisam kopa bijuši: 981