atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eitanāzijas legalizēšana
Kasitis
Iesūtīts: 2010.06.18 14:02:04
Noskatījos filmu 2010 gada filmu " You Don`t Know Jack" ar Al Pačīno galvenajā lomā.

Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem.

Tā stāsta par amerikāņu ārstu Džeku, kas palīdzēja saviem neārstējami slimiem pacientiem aiziet no dzīves, kā arī cīnījās par eitanāzijas legalizēšanu.

Protams, filma ir tendencioza un aizstāv tikai eitanāzijas atbalstītāju viedokli.

Tomēr tā lika man aizdomāties par to, kādai ir jābūt manai nostājai šajā jautājumā.

Protams, es kā kristietis nedrīkstu veikt eitanāziju, kā arī nedrīkstu jelkādu citu cilvēku pamudināt to darīt.

Jautājums ir - vai man kā kristietim ir jācīnās pret to, ka neglābjami slims cilvēks vēlas pārtraukt savas mocības civilizētā veidā?

Protams, mums kā kristiešiem ir jādara viss iespējamais, lai šādiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība, maksimālā medicīniskā palīdzība un pats galvenais – iespēja dzirdēt Dieva vārdu un iegūt mūžīgo dzīvību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.01 15:09:48
Gnidrologs
Ja tu piedalies diskusijā un saki "nesienies vārdiem", kuri nes pilnīgi dažādas nozīmes, redzu, ka turpināt diskutēt nav jēgas. Es taču nezinu, vai tu maz saproti ko raksti un spēj atbildēt par savu vārdu jēgu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.07.01 15:20:11
danar
Tu laikam esi dievs,ka zini ko domaju
es nezinu, tāpēc arī lietoju vārdu "laikam".

taču ja tu mani LAIKAM uzskati par dievu - nu ko, patīkami. Vismaz šo dienesta pakāpi būšu beidzot ieguvis...
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.07.01 15:22:17
Mārtiņš
Ko tu ar to gribi teikt? Varbūt pats nojaut, kādu slēpto ziņu šī tava replika nes līdzi?

vai tu maz nojaut, ka es to teicu speciāli? Un ka tas bija nāvīgs sarkasms?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.01 15:27:33
a_masiks
Ne vienmēr uztveru tavu sarkasmu un vienmēr tas ir vietā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.01 15:31:35
Gnidrologs
Es saprotu, ka tu esi sabiedŗībai potenciāli bīstams tips, kurš labprāt anonīmi parakstītos uz pogas spiešanu. Piem., ja būtu tāda balsošana. Un tu man atgādini, ka ikdienā (īstajā ne virtuālajā) man kā kristietim ir jaliecina par dzīvības svētumu (neaizskaramību). Redzi kā Dievs tevi izmantoto
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 15:40:08
Gnidrologs

Ko nozīmē ``par ko``? Cieš un viss. Jo ir neārstējami slims.

Tu tā domā, jo vairāk par acīmredzamo neredzi

Pēc tam nekas. Tas tā kā ir šīs dzīvības dzēšanas points.

Ja cilvēku uztver kā lopu, tad jā
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:04:11
Gnidrologs

Nu tad paskaidro par ko atsevišķi neārstējami slimi cilvēki cieš baismīgas mokas un kāds tam sakars ar eitanāzijas legalizēšanu vai nē.

Varbūt cilvēkam pirms nāves tā kā derētu ar Dievu iepazīties, sakārtot savu dvēseli un garu

Kādā sakarā?

a vot tādā sakarā - nevaram nekā palīdzēt, šņakts, mirsti.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:13:50
Ingars
Varbūt cilvēkam pirms nāves tā kā derētu ar Dievu iepazīties, sakārtot savu dvēseli un garu
un tā mēnešiem vai pat gadiem? Un - vai tad neviens kristietis tā nav mocījies, ka viņam ar Dievu vēl jāiepazīstās?

a vot tādā sakarā - nevaram nekā palīdzēt, šņakts, mirsti.
labāk - mocies, mums ir jauni aparāti, kas tevi uzturēs pie dzīvības vēl gadiem?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:18:11
EzītisMiglā

un tā mēnešiem vai pat gadiem? Un - vai tad neviens kristietis tā nav mocījies, ka viņam ar Dievu vēl jāiepazīstās?

Arī kristiešiem ir savi iemesli ciest (skatīt Ījaba grāmatu, skatīt Jēzus dziedināšanas brīnumus)

labāk - mocies, mums ir jauni aparāti, kas tevi uzturēs pie dzīvības vēl gadiem?

Kurš tad cilvēkam devis tiesības izlemt???
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:23:59
Gnidrologs
Pogas spiešana eitanāzijas gadījumā ir paša slimnieka suverēnās tiesības. Vai tiešam tu to biji palaidis garām?

Kādam tā poga ir jāierīko un jāparūpējas, lai pogas spiešana sasniegtu plānoto rezultātu. Bet vai tu neesi palaidis garām, ka mēdz notikt tautas nobalsošanas, visādas vēlēšanas utt. - vai arī esi par jaunu, lai tajās piedalītos?
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2010.07.01 16:25:10
Gnidr- Maartinjsh atbildeeja uz tavu jautaajumu. Nevis "par ko", bet "uz ko".
Tu jautaa- taatad nezini. Bet atbildeet, t.i., pogu nospiest imho nospieshanu akcepteet- juutíes tiesiigs.

Pretruniigi.

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:25:23
Ingars
Kurš tad cilvēkam devis tiesības izlemt???
Bet kurš ir devis viņiem tiesības paildzināt eksistenci? Pieslēgt pie aparātiem, vai tas nav pret Dieva gribu?
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:27:16
Eziit-neatbildaams jautaajums. Galaa redzeesim
n.biča [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:31:02
senos laikos bija tāda eitanāzijas prakse, ka pat steigā bēgot nogalināja kaujas laikā palikušos pārāk smagi ievainotos biedrus, lai tie nenāktu ienaqidnieka rokās un tur vēl netiktu papildus spīdzināti. pat Sauls saņēma šādu nāvi. tajos laikos tāda izdarība bija cilvēciska, bet tagad vairs ne?

starp citu, kāar atteikšanos no ārstēšanās, ja tikai zāles uztur kādu šādu smagi fiziski cietēju pie dzivības?
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:33:49
nb-atteikties ir tavas cilveektiesiibas.
n.biča [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:36:00
Rosalie
nu bet kādam vajadzētu būt kristieša skatījumam šajā jautājumā? vai atteikties no ārstēšanās smagu ciešanu gadījumā ir pašnāvība vai arī pieņemama izvēle? t.i. ātra, kaut gan sāpīga nāve.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:54:04
Gnidrologs

Tas ko viņam derētu vai nederētu lai nu paliek viņa paša ziņā. Neredzu kāds tam sakars ar tēmu.

Vistiešākais - aizsūtot cilvēku viņsaulē, ja
1.viņš ir nekristietis, viņš nonāk pa tiešo ellē
2.ja ir kristietis, kaut kas ļoti svarīgs un brīnišķīgs var izpalikt, kas nestu svētību gan pašam, gan citiem

Kur nevar palīdzēt? Par ko tu runā?

Kad mediķi vairs nevar palīdzēt, tad vēl joprojām Dievs var palīdzēt

Kurš viņam tās atņēmis?
Starp citu, kā tu uztver, ja cilvēks vai viņa radinieki atsakās no dzīvību uzturošiem aparātiem, kas mākslīgi paildzinātu viņa agoniju? Tā arī ir SLEPKAVĪBA?


Cilvēkam nekad nav bijušas tādas tiesības atņemt dzīvību, tādas ir tikai Dievam, jo VIņš to ir devis un vienīgi Viņš to drīkst ņemt. Ir dažādas specifiskas situācijas, taču par dzīviem cilvēkiem nevienam nav tiesības izlemt dzēst dzīvību. Labāk lai agonijā mocās kādu laiciņu šajā pasaulē un pēc tam mūžīgu svētlaimi bauda, nekā mūžīgi mocās ellē

Bet kurš ir devis viņiem tiesības paildzināt eksistenci? Pieslēgt pie aparātiem, vai tas nav pret Dieva gribu?

Kas tev ir svarīgāk - miesas komforts vai dvēseles liktenis mūžībā? CIk nav nobraukuši pa tiešo ellē dēļ šādi domājošiem, kā tu un gindrologs - tiešām lāča pakalpojums, tev nav ne jausmas, kas tās par mokām tiem, kuri nonāk ellē
Kūniņš
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:57:00
Man gan šķiet, ka cilvēks cilvēku uz elli nevar aizsūtīt Tas būtu netaisnīgi no Dieva puses.
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:57:34
Gnidr-kuri "juus" lemj citu liktenjus pret vinju gribu?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 16:57:51
Kūniņš

Kā tu vari zināt, kas ir taisnīgi un kas ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 5060