atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Eitanāzijas legalizēšana
Kasitis
Iesūtīts: 2010.06.18 14:02:04
Noskatījos filmu 2010 gada filmu " You Don`t Know Jack" ar Al Pačīno galvenajā lomā.

Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem.

Tā stāsta par amerikāņu ārstu Džeku, kas palīdzēja saviem neārstējami slimiem pacientiem aiziet no dzīves, kā arī cīnījās par eitanāzijas legalizēšanu.

Protams, filma ir tendencioza un aizstāv tikai eitanāzijas atbalstītāju viedokli.

Tomēr tā lika man aizdomāties par to, kādai ir jābūt manai nostājai šajā jautājumā.

Protams, es kā kristietis nedrīkstu veikt eitanāziju, kā arī nedrīkstu jelkādu citu cilvēku pamudināt to darīt.

Jautājums ir - vai man kā kristietim ir jācīnās pret to, ka neglābjami slims cilvēks vēlas pārtraukt savas mocības civilizētā veidā?

Protams, mums kā kristiešiem ir jādara viss iespējamais, lai šādiem cilvēkiem tiek nodrošināta psihologa palīdzība, maksimālā medicīniskā palīdzība un pats galvenais – iespēja dzirdēt Dieva vārdu un iegūt mūžīgo dzīvību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.06.25 19:54:34
kas par teemu ...

varu runaat tikai no pp ... kad biju jaunaaaka, dedziigaakaa, juutiigaaka un nepieredzeejusi ... manii viss dumpojaas, redzot tieshaam briesmiigas cieshanas ... gadiijaas kliegt arii balsii, ne tikai meemi : Dievs TO nevar pieljaut, TAADA nevar buut Dieva griba ...

esmu atvieglojusi aizieshanu taadaas situaacijaas ... vairaakkaart.

ilgi nebija probleemu ar sirdsapzinju ... kameer apzinaataaka kristiete kljuvu, Raxtos dziljaak ielasiijos ... un sapratu, ka esmu Vinja sfeeraa pamaisiijusies tomeer.

shodien es no visas sirds aizluudzu par vieglu un driizu aizieshanu nedziedinaamiem ... un luudzu draudzee aizluugt ... un meegjinu tuviniekiem izluugt netureet savus miiljos par variiteem, ja ceriibu nav ...

tas straadaa ... un stiprina ticiibaa.

incognito
# Iesūtīts: 2010.06.25 22:42:28
Rosalie
Tu esi mediķe?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.06.25 23:24:15
incognito
Tev taču nav nerisināmas problēmas!!!????????
incognito
# Iesūtīts: 2010.06.27 00:19:42
Papucs
Nē, man ir risināmas problēmas. Jautājums būtu par risināšanas metodēm

Vispār es nupat redzēju interesantu vietu filmā. Filma principā laikam ir par Elizabeti I, bet sākumā šī dāma vēl nav kļuvusi par karalieni un pie varas ir viņas pusmāsa, fanātiska katole, kas liek dedzināt kā ķecerus visus protestantus. Nu un tur ir aina, kur tiek dedzināti uz lēnas uguns kārtējie protestanti un pūlis sāk saukt "Līdzjūtību, līdzjūtību!" un piemet ugunij vēl vairākas žagaru buntes - lai liesmas būtu lielākas un sodāmajiem nebūtu tik ilgi jāmokās. Kā jums liekas - vai tas bija kristīgi?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.27 02:14:16
incognito laikam apmēram tikpat kristīgi kā nošaut ievainotu zirgu... baismīga izvēle... bet tur lai teologi izsakās --- ja spēj...
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.06.27 08:24:01
incognito-taa ir. Ko risinaam ?

par autodafee viduslaikos- taa bija parasta praxe-cepinaat leenaam, vai, puulim pieprasot liidzjuutiibu, uzmest uguni, lai duumi gandriiz mirklii noslaapee, vai vismaz samanju lai nabags zaudee ... Puucesspiegjelii. piem. apraxtiits ... un muuspashu Indulii/Aarijaa lai ...
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2010.06.29 00:37:41
Te būs labs raksts pārdomām par šo tēmu.

http://www.luteranidzivibai.lv/eitanazija_un_kristietis.html
Alfrēds [81.198.138.50]
# Iesūtīts: 2010.06.29 07:46:41
Jau ievadrindkopa lika no šī smērējuma novērsties. "Labs" ūdeni saturošs, nepamatoti vispārinošs, propagandas materiāls, taču negribētos ticēt, ka kristieši ir tik dumji, ka tur rakstīto nekritiski pieņem.
incognito
# Iesūtīts: 2010.06.29 08:56:27
Janis Diekonts
Nu, man liekas, ka eitanāzija, protams nav uzskatāma par normu, bet dažos gadījumos tā nešaubīgi ir baušļa "Tev būs mīlēt savu tuvāko kā sevi pašu" piepildījums.
danar
# Iesūtīts: 2010.06.30 10:25:28
incognito
Tad jau atliek tikai noskaidrot ko nozime"..milet savu tuvako ka sevi pasu"
danar
# Iesūtīts: 2010.07.01 10:27:13
Gnidrologs
Par ciesanam piekritu,bet ..piepildit velmes...ne.Ir tikai dabigi,ka cilveks pie lielam sapem un mokam velas nomirt...
Mums omei 90 gadi..nu un cilveks saja vecuma ir stipri nolietojies,ja ta var teikt,sapes,bezspeks...daudzi ieks.organi vairs nepilda savas f-jas ka tas butu nepieciesams.Vina biezi saka,ka laiks jau butu aiziet un ir piekususi no sis dzives.Ta ari ir vinas velme,bet tamdel mes tacu nepalidzesim vinai to izdarit.Tas ta..iz dzives
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.07.01 11:06:17
danar
Vina biezi saka,ka laiks jau butu aiziet un ir piekususi no sis dzives.Ta ari ir vinas velme,bet tamdel mes tacu nepalidzesim vinai to izdarit.Tas ta..iz dzives

Tu laikam domā ka tas ir tāds untums, kas ar gadiem pāries?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.01 13:55:11
Gnidrologs
Es nerunāju par banālām ``mirtantiņām``, bet cilvēkiem, kuru mokas ir pielīdzināmas agonijai un kuru smadzenēs 24/7 pulsē viena vienīga doma - ļaujiet man ātrāk nomirt.

"ļaujiet nomirt" un "nogaliniet" - vai saredzi atšķirību? Un iedarbini savu intelektu, un izdomā lūdzu, kāda ir atšķirība situācijām, kad parādās viens vai otrs lūgums izmisuma kliedziens.

masiks [212.93.96.2]
Tu laikam domā ka tas ir tāds untums, kas ar gadiem pāries?

Ko tu ar to gribi teikt? Varbūt pats nojaut, kādu slēpto ziņu šī tava replika nes līdzi?

Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 13:57:48
Gnidrologs

Varbūt cilvēkam derētu saprast par ko viņam šitā jācieš. Izdzēst dzīvību vienmēr ir visvienkāršāk, bet kas pēc tam?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.01 14:05:36
Ingars
Varbūt cilvēkam derētu saprast par ko viņam šitā jācieš. Izdzēst dzīvību vienmēr ir visvienkāršāk, bet kas pēc tam?

Skat. Ījaba grāmatu. Tur arī ir atbilde uz to, kas ir pareizais jautājums, t.i., nevis "par ko?", bet "priekš kam?" (jeb "uz ko?" ).
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 14:07:37
Mārtiņš

Vsjo ravno - tas domāts "kāpēc?"
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.01 14:20:00
Ingars

Nē, galīgi nav vienalga. Šis ir populārs iemesls, kāpēc cilvēki nesaņem atbildes uz daudziem jautājumiem - jo spītīgi veido nepareizus un neatbildamus jautājumus.
"Par ko?" ietver apsūdzību, ka kāds ir vainīgs. Tipisks apsūdzētāja jautājums.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.01 14:22:53
Mārtiņš

Nu "par ko" var interpretēt dažādi, bet visacīmredzamākā interpretācija ir iemesla meklēšana
danar
# Iesūtīts: 2010.07.01 14:38:09
masiks [212.93.96.2]
Tu laikam esi dievs,ka zini ko domaju
danar
# Iesūtīts: 2010.07.01 14:58:51
Gnidrologs
Tad to tu sauc par lidzjutibu..palidzot cilvekam nomirt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 2800