atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vainas apziņa
pich_
Iesūtīts: 2010.06.14 12:17:08
pagājušo piektdien sanāca ieskriet nelielajā Bolderājas katoļu baznīciņā, un tieši tobrīd notika dievkalpojums.
ievēroju, ka visa draudze vienā brīdī trīs reizes pēc kārtas noskaitīja " es esmu vainīgs mana vaina".

kāpēc kristiešiem ir svarīga šī vainas apziņa? man, no malas skatoties, šķiet, ka šāds pazemīgums var tikai iedzīt mazvērtības kompleksos.
par ko cilvēkam ir jājūtas vainīgam?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:17:20
šo droši vien varētu kāds katolis nokomentēt, jo pie luterāņiem šādu vainas apziņas iekalšanu nebiju ievērojis.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:22:14
Dievs vainas apziņu nav vēlējies paturēt tiem, kuru kungs ir Jēzus Kristus. Vainas apziņa nav Dieva inspirēta. Tā var cilvēku atvest līdz Kristum ( pirms jaunpiedzimšanas) , bet līdz ar Jēzus upuri, Dievs ir vēlējies šo apziņu pilnībā noņemt. Mēs bieži paši sevi vainojam jautājumos, kuros Dievs mūs nemaz nevaino.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:27:13
Svētais
Dievs vainas apziņu nav vēlējies paturēt tiem, kuru kungs ir Jēzus Kristus

tad kāpēc tieši tie, kam kungs ir Jēzus, arī saka šo "es esmu vainīgs" (un tālāk laikam sekoja- Kungs, apžēlojies...)?
danar
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:27:29
Svētais
Kur tas buu teikts,,.Lielaja gramata?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:27:41
pich_
tas nav pēc Rakstiem, bet ir cilvēku doktrīna.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:27:52
danar
Jā, tieši tā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:29:23
Līdz brīdim, kad es atnāku pie Jēzus, es esmu nožēlojasm grēcinieks, bet tad, kad es atzīstu Jēzu par savu Kungu un Glābēju, un uzzinu, ka mani grēki ir piedoti, ticu tam, tajā brīdī Dievs mani nosauc par svēto, mīļoto, aicināto, Dieva pieņemto, viņa bērnu. Mans statuss mainās.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:32:50
Svētais

var jau būt, ka šo vainas apziņu savai draudzei ir iemācījis konkrētais Bolderājas mācītājs. nemācēšu pateikt, kā ir citur...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:34:42
pich_
ļoti daudzi kristieši staigā vainas apziņā, bet tas nav DIeva prāts viņiem. Viņu sirdsazpiņa viņus apsūdz un nomoka, bet tā nav Dieva griba viņiem. Dievs nav tas, kas to inspirē. Kristieši uzskata, ka tas ir DIevs un dzīvo pēc šāda modeļa, bet tas viņus tur saistītus važās, un tas nav pareizi.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:36:03
Svētais

kāpēc šie kristieši nezin patiesību? kā tas nākas, ka viņi staigā ar vainas apziņu, jo uzskata, ka Dievs tā grib, lai gan tā nemaz neesot?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:37:01
kāpēc kristiešiem ir svarīga šī vainas apziņa? man, no malas skatoties, šķiet, ka šāds pazemīgums var tikai iedzīt mazvērtības kompleksos.

Eeee... redzi ir varianti!

1. Ir mazveertiibas komplexains cilveeks
2. Ir bravuuriigs pashtaisns un pashiedomiigs cilveeks (shobriid ejoshaakaa filosofija)
3. Ir vieds evenku askals, kas apzinaas savu veertiibu un tai pat laikaa apzinaas arii savus truukumus, nedaljotus un pereljotus

Luuk Kristieshi ir shie #3

Protams #2 cilveekam gan #1 gan #3 shkjitiis liidziigi, jo tas ko spees #2 tipa cilveeks saprast tikai sho "esmu vainiigs" fraazi, jo taa ir taa PRET kuru vinjsh pats saceljaas... savukaart sho neveertigis tieshaam komplexains cilveeks jeb vieds fudziJamaa seedoshss dziljdomaataajs, to #2 tipa cilveeks neatshkjirs principaa... jo #3 vinjam shikjtiis tik pat nesaprotams un tukshs skaa #1

Un tas vien liecina kaut ko par sevi, ka cilveekaa kurshs saka "Esmu vainiigs" tu saskati mazveertiiabs komplexu, nevis vieda nirvaanu sasniegusha cilveeka apzinju un speeju sevi objektiivi noveerteet, nevis subjektiivi paarveerteet...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:38:30
pich_
Tāpēc, ka viņiem nav atklāsmes no Rakstiem. Viņi domā, ka Dievs viņiem pārmet par viņu neveiksmēm un klupieniem, bet Dievs nepārmet.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:41:24
Ctulhu, nu bet redzi picham_ cilveeks, kas atziist savas kljuudas shkjiet amzveertiibas komplexos esoshss!
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:43:27
Jošs Mulders

sevi objektīvi novērtēt var arī ar citiem tekstiem. bet par ko viņi jūtas vainīgi? ko šie cilvēki tādu ir izdarījuši, ka Dievam ir jāsaka- "esmu vainīgs, apžēlojies"?

Svētais
Tāpēc, ka viņiem nav atklāsmes no Rakstiem

katoļi bez atklāsmes? šodien tev tādi spēcīgi izteicieni...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:45:26
pich_
Katrs cilveks dzivo no savas atklasmes. Ja vinam ir kas nepareizi macits, tad vins ta ari dzivo, ja nav pats personigi sanemis par to atklasmi no Diueva vai tas atbilts Rakstiem vai nē. tam nav sakara ar to kāda konfesija vins iet.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:45:32
sevi objektīvi novērtēt var arī ar citiem tekstiem. bet par ko viņi jūtas vainīgi? ko šie cilvēki tādu ir izdarījuši, ka Dievam ir jāsaka- "esmu vainīgs, apžēlojies"?

Nuu es tak nezinu... katram savi greeki un nedaljoti!

Sevi var noveerteet ar dazhaadiem textiem... kaapeec tevi tieshi SHIS taa uztrauc? Nu tu taa sevi nenoveertee... nu... nekas... citi taa noveertee!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:46:20
Nu salasiities kopaa un dziedaat `esmu vainiigs` gan vairaak velk uz vainas apzinjas maaxliigu induceesjanu manipulativos noluukos, nevis uz logisku savas riiciibas analiizi.

Nu nevaru buut atbildiigs par to, kas tev reegojas
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.14 12:58:37
kāds no katoļiem var iekomentēt, vai katrā dievkalpojumā tiek vismaz trīs reizes skaļi pateikts- "es esmu vainīgs"?
savādāk tiešām nav izslēgts, ka tā rīkojas tikai šī konkrētā draudze
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.14 13:05:04
he he, ateisti savā starpā spriedelē, ko un kāpēc kristieši dara
nevienam nerodas asociācijas ar zoodārzu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.14 13:06:36
pich_
Droši vien tā bija grēksūdzes lūgšana. Arī luterāņiem liturģijas A (?) kārtībā ir grēksūdzes lūgšana ar 3x atkārtotu "mana vaina".
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 34471