atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Dainu skapis lai izkrīt pa logu
Merlins
Iesūtīts: 2010.06.03 09:07:13
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:46:42
Aivars
Bet, kā tu redzi, no kurienes ir tā kompleksainā latvietība?

viedoklis.... :

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/204931
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 12:54:45
Trilobīte
kā nekā Baltijas valstis, šķiet, ir pēdējā vieta pasaulē, kur saglabājusies baltās rases tīrība!

A kas ir baltā rase? Es tādu nacionalitāti nezinu... ij... nafig tā būtu jāsaglabā?
Re - krievijā jau sen visi ir papusei tatāri, ij neko. nejūtas nekādi traucēti vai kompleksaini.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:00:15
Trilobīte
āaa... nukā biznesa plāns - tas varbūt būtu tīri OK.
taču kā lai piespiež vairoties tos, kuri to nevēlas? /masiks met ar aci uz dažiem labi zināmiem foruma personāžiem.../
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:01:00
Trilobīte
Nu dikti rūgta tā ironija. Diemžēl šis `biznesa plāns` jau strādā, kā pie pamesto bērnu tā konkubīņu eksporta.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:11:13
Latviešu vaidētāji ir divu veidu. Tie, kas vienkārši vaid (viss likti, valdība zagļi, kaimiņš maita utt.) - tādi, cik novērots, ir visām tautām, starp Latvijas apdzīvotājiem nekādu īpašu starpību noteiktu neredzu. Bet otra kategorija jau ir mums unikālāki - tie, kas atgādina, ka latvieši ir vaidētāji un neveiksminieki, bet paši šķietami norobežojas no šīs pukstēšanas. Salīdzinoši pie LV krieviem šī tendence nemanās.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:12:00
Jā, visu pa logu izmest laukā - māti, tēvu un ieaicināt Laimes Lāci, tad pat zeķes nedils...
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.06.03 13:15:22
Mārtiņš
Bet tas vaidētāju mīts un nicinājums pret savu tautu nu ir baigi dzīvs, vai ne?

Starp citu, kaut kas bija papētījis Latvijas latvisko un krievisko plašsaziņas līdzekļu telpas, un jāsaka, ka krieviskajā vidē, gan esot tomēr ņirdzīgāka un noraidošāka attieksme pret norisēm valstī. Tā, ka nevar teikt, ka tur vaidētāju nebūtu. Tikai letiņam kaut kā gribās lielīties arī ar pašsaustīšanos reizēm
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:16:36
Ctulhu
jā daudz ir mūsu veiksminieku. Šis ar, piemēram:

http://www.diena.lv/lat/politics/arzemes/zviedru-karikaturists-vilks-cietis-uzbrukuma
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:20:03
masiks [212.93.96.2]
ex-Kombulis [67.159.45.52]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:23:37
jahtu konstruktors Aldis Eglājs :
http://izgudrojumi.lza.lv/izg.php?id=53
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:35:22
Labi gan ka kristīgajām konfesijām pēdējo 800 gadu laikā ar šī vidējā latvieša psiholoģiskā tēla veidošanu nav bijis nekāda sakara. Visu taču var viegli novelt uz tautas bezdievību un turēšanos pie arhaiskā pagānisma. Cik ērti.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:43:28
Aivars
Pareizi saki to saucot par mītu. Manuprāt tas ir tipisks elkdievības paveids, kaut kāds reāls pagānisks nāves kults, kurš visu laiku baro šo vaidēšanas dievekli.

Tie krievi, kas apņirdz mūsu valsti un valdību, sevi neasociē ar to. Viņi to dara ar pārliecību, ka it kā no malas novēro notiekošo. Latvietis savā prātā nevar abstrahēties nedz no valdības, nedz kā cita, kas saistīts ar Latviju. Tāpēc krievi, pat ja izpildās vēl negatīvāk nekā latvieši, uz sevi šo psiholoģisko slogu neliek, viņi sevi mēdz identificēt arī ar Krieviju, kas jūtami palīdz.

Mums, latviešiem, tiešām nav nekā tik grandioza, uz ko balstīt kaut vai pasaku tēlu, lai būvētu spēcīgu un taisnīgu valsti. Pat nacionālo eposu nācās plaģiatēt un izgudrot. Un kamēr mēs turpināsim atdarināt it kā spēcīgākās nācijas, kamēr mēs turpināsim sevi apkarināt ar mākslīgiem veiksmes atribūtiem (amuletiem), tikmēr būs tā kā ir.

Tamdēļ kā vienīgo pa īstam pamatīgo veidu kā izsprukt no šīs situācijas, redzu sekot Dieva vārdam un gudrībai, kas balstīta uz Dievu, caur to mainot savu individuālo un sekojoši sabiedrisko domu, darbu, pienesumu. Tad mēs nevis funktierēsim, ko ieskaitīt pie latviešu kultūras, bet būs fakti.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:47:46
Ctulhu
Grēkatziņai un nožēlai kristietībā vienmēr pretī stāv žēlastība un piedošana. Nevis kā abstrakcija, bet reāli. (Ja gribi, vari to uztvert kā psiholoģisku fenomenu).
Vaidētaju kultūra atduras kapā bez dzīves.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:54:10
Mārtiņš

Mums, latviešiem, tiešām nav nekā tik grandioza, uz ko balstīt kaut vai pasaku tēlu, lai būvētu spēcīgu un taisnīgu valsti. Pat nacionālo eposu nācās plaģiatēt un izgudrot. Un kamēr mēs turpināsim atdarināt it kā spēcīgākās nācijas, kamēr mēs turpināsim sevi apkarināt ar mākslīgiem veiksmes atribūtiem (amuletiem), tikmēr būs tā kā ir.

vai ne? un viens kārtīgs ebreju namdara dēls mums nāks palīgā neatdarināt it kā spēcīgu nāciju un nekalpos par veiksmes amuletu nemazākajā mērā.... /šeit laikam būs nepiedienīgi jautāt - krucifiksu ta nēsā, vai ne? un nekā sargātāju, bet tikai tā, kā greznuma nieciņu, ibo no zelta.../
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 13:56:21
Mārtiņš
Savā ziņā jau tā ri. Es tikai vēl tā domāju, ka varbūt viens lāsts ir arī kaut kādas iedomas, ka latviešu kultūrai jābūt perfektai. Un tad zem tā perfekcionisma lāsta paši vēl vairāk sagumst, tā vietā, lai atzītu - ok, šis meldiņš, vispār laikam nāk no poļiem, bet mēs salabojām pēc savas gaumes, šis `tautastērps` nāk no 19. g.s manufaktūras ancuka, bet mūsu modelētāji pielika elementus un napoleona armijas mundiera un vēl paši no sevis, un re ku smuki sanāca. utt. Ok, Vītols ģimenē runāja vāciski un studēja pie krieviem, bet re cik smuku mūziku sarakstīja. Bet, tā trakā `ravēšana` diemžēl nav tikai padomju laikam raksturīga. Arī pirms tam Niedra bija norokams, un tagad dažam Artmane
Bet, ka tā padomā, nu štrunts.. nu neesam pati senākā valoda, neesam ūberdziedošā nācija, ir mums labas lietas un ne tik labas, bet ja mežā tikai visdaiļākiem dziedātājputniem būtu vieta, tad kapa klusums tur valdītu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 14:06:48
masiks [212.93.96.2]
Es ebreju namdara sindromu labi sen izslimoju, kad iepazinos ar jautājumu "latviešu tautas vēsture".
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 14:10:24
Starp citu, mūsu eposa noslēgums

Un ar reizi nāks tas brīdis,
Kad viņš savu naidnieku,
Vienu pašu lejā grūdis,
Noslīcinās atvarā, -
Tad zels tautai jauni laiki,
Tad būs viņa svabada!

tā ir konkrēta Laimes lāča gaidīšanas svētku programma. Bet ebreju namdaris saka "sekojiet man" un tā ir pavisam cita realitāte.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 14:16:19
Trilobīte
Bet kāpēc obligāti jālepojas?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 14:21:05
Trilobīte
Tas ir otrs grāvis. Bet no kurienes tas spiediens, ka mēs obligāti esam pārāki un nesalīdzināmi? Nav taču obligāti jābūt visblondākajiem, lai par dzīvi varētu priecāties?
rainars
# Iesūtīts: 2010.06.03 16:36:24
Vienu brīdi Es runāju ar kādu tautu un valsti, ka Es to gribu izpostīt, izdeldēt un iznīcināt, un draudu tai, bet, ja šī tauta, pret kuru bija vērsti Mani draudi, atgriežas no sava ļaunuma, tad Man kļūst žēl tā posta, ko Es tai biju lēmis. Un citreiz Es runāju par kādu tautu un kādu valsti, ka Es to gribētu pamatīgi iedēstīt un izveidot, bet, ja tā tad dara, kas ir ļauns Manās acīs, un neklausa Manu balsi, tad Man kļūst žēl, ka Es tai biju solījis ko labu.

Jeremijas grāmata 18:7-10


dzelzs priekškars ir nokritis , bet no cilvēku prātiņiem - nē. Te vara tik Jesus dziedinošam ugunim .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 93 , pavisam kopa bijuši: 5504