atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.06.10 10:45:12
Cik reižu ir piedzīvots, ka mēģinot būt ūberparezāks , ātri aplauzies! Bet cik daudz netiek tērēts enerģijas, laika utt. Šajā tēmā varētu vēl blakustēmā, postpadomju ideoloģijas stučīšanas mantojuma sekas, t.i. vairāk nervozas uzmanības tiek pievērsts otra intīmās un privātās dzīves uzraudzīšanai, tai pat laikā varbūt pašam privātajā dzīvē galīgi neiet. Laikam jau dzīvē nekad nebūs status quo , vienmēr būs rūpes un sirdsdēsti. Tad tikai jautājums, ko tiešām par labu var darīt viens brālis vai māsa.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.06.10 10:52:35
Raimonds
Te vienas dienas komentāri pazuduši, bet vai skatoties Lūkas evaņgēlija 7 nodaļas noslēgumu, nav jāsaskumst par nelaimīgo farizeju, neredz vairs cilvēkus un Dieva mīlestību, vien grēkus un nepareizības visapkārt?
A Dievs viņu tak mīl! I viņa namā, pie viņa galda nāk, lai kāds šis ķēpausis.
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.16 15:12:02
vilks
"Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?"

Tas ir labi, ka atšķirīgi, jo tas nozīmē, ka cilvēki ir dzīvi. Un ja ir dzīvi, tad mums visiem vēl ir vieta, kur augt. Slikti ir vienīgi tiem, kas visu zina "pareizāk".
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 17:53:49
armilo
Tu tiešām priecātos, ja tava sieva būtu sātaniste? Neticu!
Man kaut kā ir nācies redzēt kur sirmi kungi un kundzes mūžu nodzīvojuši ar neticīgiem partneriem tomēr vārdos mēdz paust zināmu rūgtumu par šo situāciju un nemaz nepriecājas, ka tas kā būtu `bagātinājis` ģimenes idilli
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.16 18:57:21
armilo
Slikti ir vienīgi tiem, kas visu zina "pareizāk".

Vai, cik ironiski tev sanāca ;D
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.16 19:54:23
Aivars

Jautāts tika par atšķirīgiem uzskatiem nevis fundamentāli pretējiem. Tevis minētais piemērs laulību padara neiespējamu. Domāju, ka man piekritīs jebkurš garīdznieks.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 19:59:27
armilo
Redzi, es jau arī domāju, ka diskusija nav par jautājumu, kur LELB un KLBL pārstāvji satikušies, bet kur kristietis ar antikristu ir izvēles priekšā
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.16 19:59:31
Ctulhu

ticīgie parasti nemēdz zaksos laulāties
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.08.16 20:01:11
armilo
Klau, piepauzē! Nepavelceis uz šī elles praula provokācijām. Memento lupum!
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:02:13
Aivars

ja izvēle ir šāda, tad neko labu neparedzu. ja nu vienīgi notiek Dieva brīnums...
armilo
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:03:13
Ctulhu

ateists = sātanists?
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.08.16 20:19:10
Vīram un sievai tomēr labāk būt vienā konfesijā. Es noprecēju luterānieti(aktīvu draudzes darbā, utt...), bet vienojāmies, ka abiem jābūt vienā baznīcā. Savukārt ja ģimenē ieskaita, piemēram, sievasmāti, tad viens pīpis kāda konfesija, ka tik cilvēks labs. Šādi manā ģimenē ir katole, luterāņi, baptisti, pareizticīgais un neticīgie. Sadzīvojam pa pirmo.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:22:22
bitukas
hm, tu būtu bāptistietis vai kā?
Labskanīgāk noteikti būtu, ja teiktu, ka atradi lielisku luterāni
Izskaņa `iete`, lai gan pieņemama leišu mēlē, latviski tomēr neskan cēli
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:22:50
Bet citādi Tev piekrītu.
bitukas
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:25:44
Ja es uzrakstītu "luterāni", ej nu saproti mūsdienās, it sevišķi skandināvu kontekstā
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:28:20
bitukasz
Neuztraucies, `southern baptist` jau `swenska lutterin` pārsit
Bet ok! Tu esi gudrs un saprati
bitukas
# Iesūtīts: 2011.08.16 20:29:31
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.08.16 21:03:50
vilks
vai kādam nav pieredze, ka paaugušamies bērniem ir vēl pavisam citi uzskati kā vecākiem

Man ir tāda pieredze.

a kur reāli ir problēma, ja cilvēki "vienā dienā pārdomā?" no kā tas ceļas?

Nepilnības seksā - viennozīmīgi.

sica . [78.84.143.166]
ja strīdamies, tad tikai par konkrēto lietu. bet diemžēl cilvēki strīdos pavelk kaut ko klāt un...

Tas notiek tikai tad, ja sāk strīdēties ne par problēmas sakni, un parasti līdz tai saknei nekad nenonāk. Un sakne parasti ir viena un tā pati - problēmas seksā.
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.16 22:43:46
Jocīgi, kā tā diskusija te pēkšņi uzpeldēja. Bet nu pārlasīju vēlreiz.

Sāku domāt, ka cilvēka īsto reliģiju parāda nevis viņa teiktais un pat ne tas, cik bieži un uz kuru baznīcu viņš iet, bet gan vairāk ikdienas dzīvesveids. Un var gadīties, ka cilvēki, kuru pēc formālie uzskati ir radikāli atšķirīgi, saskaņā ar izdzīvoto reliģiju nemaz tik tālu viens no otra nav. Un arī otrādi - ikdienas dzīve var ļoti šķirt tos, kuru formālie uzskati ir salīdzinoši līdzīgi.

Ļoti interesanti, ko es par to visu domāšu vēl pēc gadiem 20, 30 vai 40, ja Dievs dos tik ilgi nodzīvot.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.16 23:05:58
Aivars
Man kaut kā ir nācies redzēt kur sirmi kungi un kundzes mūžu nodzīvojuši ar neticīgiem partneriem tomēr vārdos mēdz paust zināmu rūgtumu par šo situāciju un nemaz nepriecājas, ka tas kā būtu `bagātinājis` ģimenes idilli
ja,tas ta diemzel ir jo dzivo kopa divi pavisam dazadi cilveki..un ta plaisa ar gadiem klust arvien lielaka..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 158