atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 18:27:51
Saulespuķe
To es saprotu. Tas ir tas stulbākais, ka baznīcā var zem mācītāja deguna grēkot, bet tas nedz airāda vai vēl par darboni draudzē ieliek. Citiem tad liekas ka tu tāds fanātiķis... Es zinu kur viens pērminders klaji laulību pārkāpj, sievu atstājis un bērnus, bet mācītājs ar šo kopā dievagaldu svētdienā dala. Stulbi, nekādu liecību parastais ticīgais nevar dot, jo uzreiz saka, a rekā tur un tur, značit var.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.06 18:38:45
Ir tomēr vēl zinoši cilvēki,kas nekļūdīgi spēj pateikt, kas kura gultā notiek!
A davai ka, atgriezties pie tēmas!
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:17:23
Aivars
Labi atpakaļ pie tēmas. Kā sadzīvot kristietim, kurš nopietni nem Svētos Rakstus ar tādu, kas selekcionē tos ar garīgas autoritātes aizbildniecību. Es ieteicu atstāt to draudzi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:19:20
communitywestlv
Pats vainīgs.
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:20:34
Aivars
? nesapratu, bet ok, tā jau vispārēja parādība, ka atkāpes akceptējas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:25:20
communitywestlv
Sorry, nespēšu akceptēt sludināšanu, ka jāpamet draudze tādēļ vien, ka esi atradis tajā kādu grēcinieku. Žagarus uzreiz nemērcēšu, bet brīdinu, ka pati dzīve gatavo atsitienu.
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:27:25
Es, piemēram, saprotu un man nākas to ikdienā piedzīvot, kā ir kad blakus ir citas pārliecības cilvēks, o.k, laipni-mīļi un ar aizlūgšanu. Saprotu, ja kāds blakus dūmo un sīvo sūc, o.k, lūdzies un panes, bet ja šamējiem panākas dzirdēt, ka tas viss zem kanona paiet, tad man baigi grūti. Par laimi manam un apkārtējo musoram kvalitātes zīmi neviens virsū neliek
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 19:30:03
Aivars
Vai drīkst lūgt skaidrāk izteikties? Tu runā kā mācītājs, tā netieši, vispārēji, nesprast īsti par ko. Nu neibraucu es tajā - Žagarus uzreiz nemērcēšu, bet brīdinu, ka pati dzīve gatavo atsitienu. Kam atsitienu?
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.06.06 19:35:33
communitywestlv
OK, man nepatīk, ja cilvēkam runājot viņš smird pēc smēķiem vai sūdiem, bet vai tādēļ, ka paveicies ar veselību, ir jāekskomunicē tie, kas savas kļūdīšanās vai elementāras neveselības, vai kauču vides dēļ slimi tapuši?
Vēl jo vairāk, kad runa par cilvēku attiecībām. Dažādi stāsti ir vēroti. Dažādas attiecības. Ne vienmēr viss ir izskaidrojams ar vēdera lejasgala trīšanu.
Bet pārsteidzīgi spriedumi, reizēm liek vai nu nokaunēties, vai kaunā nokļūt.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.06 20:21:41
communitywestlv
Aivars
No malas liekas, ka kungi mazliet nesapratās. Atļaušos mazliet iejaukties.
Nav jau tā, ka kāds te vai citur izrādītu savu pārākumu pār citiem, kā dēļ norobežotos no mazāk garīgi "attīstītajiem" vai ne tik tālu tikušajiem (tad jau katra mūsu dēļ, mūsu nesvētuma dēļ - ne tā? - visiem citiem mūsu sabiedrība būtu jāpamet! ). Runa par to, ka mēdz būt draudžu gani, kas neiebilst pret klaju grēku. Tad no tādas draudzes tiešām labāk mukt, jo "ļauna sabiedrība samaitā labus tikumus".
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.06 20:32:07
Saulespuķe
Tava nekļūdīgā acs nešilierē? Ja nu Tavas draudzes gans zina ko tādu, ko tu nezini? Vai nezina ko tādu, ko Tu šķieties zinām?
vilks. [94.246.126.76]
# Iesūtīts: 2010.06.06 20:56:49
Man arī jau labi sen ir šķitis, ka diviem kristiešiem ar dažādām pārliecībām varētu būt grūtāk sadzīvot kā kristietim ar nekristieti. Jo otrajā gadījumā abi jau iepriekš apmēram zina, ar kādām grūtībām būs jāsaskaras un tās eventuāli pārrunā (ja ir kaut mazliet tālredzīgi), bet kristiešiem mēdz būt tieksme mēģināt vienam otru pārtaisīt pēc sava ģīmja un līdzības...un, ja neizdodas, tad uz otru ļoti apvainoties.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.06 21:47:22
Aivars
Esmu pat ļoti "kļūdīga", uz nekļūdīgumu nepretendēju.
Neizprotu Tavu atbildi. Ja Tu par manis konkrēti pieminēto situāciju, tad saki, kā draudzes gans varētu savādāk (akceptējoši) paskatīties, ka cilvēks nelaulībā guļ ar vienu, bet drīz pēc tam ar citu? Vai tiešām guļ? - jā, kā tuvam draugam pavaicāju skaidrā tekstā. Pirmajā gadījumā pārdzīvoja, ka tas no tiek tā, bet drīz pēc pirmo attiecību izjukšanas sekoja otras. Ka cilvēks gāja par šo runāt pie gana, - pats sacīja. Kamdēļ Tu tā dīvaini reaģē?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.06 21:55:47
Saulespuķe
Neizteikšos. Bet visam ir savi iemesli. Kamdēļ esmu piesardzīgs pret Tavu un Tava Mācītāja stāstu.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.06 22:03:50
Aivars
Labi, paldies par to pašu, Tev labāk redzams.
Mans Mācītājs gan te nav iesaistīts, jo runa par dažādām draudzēm un dažādiem ganiem. Un dažādu attieksmi, garīgiem padomiem un garīgu vadību.
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.07 23:28:19
Aivars
Ha-Ha laikam gan, ka kungi nesapratās. Vispār es neesmu kungs! Kundze būtu tiešs apzīmējums, bet Aivara kungs gan laikam tā kā uz gaišreģi vai pravieti tēmēja, nesanācās šoreizī, eh... Gadās
Bet glaimo, ja manu izteikšanos ar mācītāja runas līmeni salīdzina, mmm
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.07 23:30:53
Piekrītu, ka diviem kristiešiem grūtāk saosties nekā ar godīgu pasaulīgo, bet vislielākā plaisa man šķiet, ja zem jumta jādzīvo ticīgajam ar to, kurš domā, ka ir kristietis... Vot tad problēmiņa ne pa jokam Uh..
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.09 18:03:01
Piekrītu, ka diviem kristiešiem grūtāk saosties nekā ar godīgu pasaulīgo
es domāt, ja ievēro bībelisko hierarhiju, tad problēmām nevajadzētu būt. Bet tam gan piekrītu, ka vislielākā plaisa man šķiet, ja zem jumta jādzīvo ticīgajam ar to, kurš domā, ka ir kristietis
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.06.10 09:00:24
Piekrītu, ka diviem kristiešiem grūtāk saosties nekā ar godīgu pasaulīgo

Varu tikai pievienoties augšminētajam. Vēl dikti grūti ir saprasties tiem diviem, no kuriem viens ticību piedzīvo sirdī un īsteno praksē, bet otrs pelna teoloģiskos un citus grādus un dzīvo ar prāta jeb intelektuālo ticību. Tam pirmajam sāp sirds par otrā aklumu un apdalītību, bet otram grūti nepaaugstināties un neiedomāties par pirmā aprobežotību.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.10 09:22:21
Šerpais Ancis
dikti grūti ir saprasties tiem diviem, no kuriem viens ticību piedzīvo sirdī un īsteno praksē, bet otrs pelna teoloģiskos un citus grādus un dzīvo ar prāta jeb intelektuālo ticību.
hmm, vai tādi gadījumi ir redzēti dzīvē?
es īsti nesaprotu, kas varētu mudināt šādus tik ļoti atšķirīgus ļaudis apprecēties..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 459