atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.06.03 16:18:30
Ctulhu
Ne man bet Bibelei, un BIbelei vienmer taisniba, jo ta nekad nemelo
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 16:32:49
masiks [212.93.96.2]
Tas faktiski izriet no tava paša liecības. Precīzāk sakot : izriet tas, kura puse galugalā ir iecietīgāka un mazāk spītīga.

Neko tādu es neteicu, un speciāli priekš tevis lappusēm garus paskaidrojumus nerakstīšu.

kā te bija uzrādīts citā diskusijā - kristīt bērnu = pasargāt no būtiskiem riskiem un briesmām - tā kristieša prāt ir pareizi tikai tad, ja bērns pēc tam arī pats pieņem kristīgo ticību un kļūst aktīvs kristietis.
(..)
Tjipa - MĒS visu TĀ izdarījām, un TEV tagad vairs nav īpašas izvēles...
lieki teikt, ko es labu par šādu šantāžu domāju...


Varbūt pietiks murgot?
Kristiešaprāt bernus vest pie kristības ir kristīgu vecāku pienākums un kristība ir Dieva darbs.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 16:33:11
Svētais
It kā tev ir taisnība.
BET! Bērniem ir vecāki. Un vecāki ir atbildīgi par bērniem, bērni zināmā mērā pieder vecākiem. Vismaz daudziem tā šķiet.
Tad nu vecāku kristīgās ticības augstākais apliecinājums varētu būt arī savu bērnu kristīšana. Tjipa - piederam kristiešiem ne tikai paši, bet arī ar visu kas mums ir vērtīgs - arī ar bērniem.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.03 16:36:40
Mārtiņš
Neko tādu es neteicu, un speciāli priekš tevis lappusēm garus paskaidrojumus nerakstīšu.

Teici. Tikai vot tev nepatīk secinājumi, kas izriet no tevis sacītā.

Kristiešaprāt bernus vest pie kristības ir kristīgu vecāku pienākums un kristība ir Dieva darbs.

nu un KĀ tad šis darbs (kristiešu prāt) pagriezīsies, ja bērni tomēr izvēlēsies iet citu ceļu? Un atkritīs no kristietības? Tik un tā būs labāk, nekā nekristīti?

Varbūt pietiks murgot?
Arī tev vēlu visu to labāko!
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.03 17:43:36
Kristiešaprāt bernus vest pie kristības ir kristīgu vecāku pienākums un kristība ir Dieva darbs.
Bērniem uzspiesta kristība ir tikai kristiešu atsevišķas daļas pārliecība.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 18:43:38
Adonika
Bērniem uzspiesta kristība ir tikai kristiešu atsevišķas daļas pārliecība.

Es runāju par gana maziem bērniem - tādiem, kuriem vecāki "uzspiež" gan ēst, gan gulēt, gan mazgāties, gan ziemā ģērbties, gan nesist dzīvniekiem, gan visu ko citu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 18:45:50
masiks [212.93.96.2]
nu un KĀ tad šis darbs (kristiešu prāt) pagriezīsies, ja bērni tomēr izvēlēsies iet citu ceļu? Un atkritīs no kristietības? Tik un tā būs labāk, nekā nekristīti?

Jā, tik un tā būs labāk. KĀ? Nezinu - kristība ir Dieva darbs.
Tas, ko diezgan droši zinu - būs grūtības, ļoti iespējama ir ticības krīze.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.06.03 18:49:03
Ctulhu

KRISTĪBA IR DIEVA DARBS!!!

Mazgāšanos vannā un spēlēšanos ūdenī gadu vecs bērns arī neatšķir. Bet process notiek tā kā tam jānotiek neatkarīgi no bērna sapratnes. Švīkāšanās pa papīru, kas bērnam ir rotaļa, attīstīta bērnu, viņam par to nedomājot un nesaprotot šos procesus.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.03 18:49:39
Es runāju par gana maziem bērniem - tādiem, kuriem vecāki "uzspiež" gan ēst, gan gulēt, gan mazgāties, gan ziemā ģērbties, gan nesist dzīvniekiem, gan visu ko citu.
es ar runāju par to pašu. Piespiedu "kristietība".
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 18:51:42
Adonika
Nu labi, lai tev tā ir. Vairumam tradicionālo konfesiju kristiešiem tā nav piespiedu, bet normāla prakse.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 18:58:10
Ctulhu
Izlasi diskusijas aizsākuma ziņas pēdējo rindkopu.
Uz redzēšanos citās tēmās.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.06.03 19:02:48
Vairumam tradicionālo konfesiju kristiešiem tā nav piespiedu, bet normāla prakse.
un savas tradīcijas dominē pār Bībeles mācību...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.03 19:05:50
Adonika
Secinājums no mūsu mikrosarakstes, lai atbilstu šīs diskusijas tēmai - tavi uzskati bērnu kristības jautājumā nav savietojami ar parastajiem tradic. konfesiju uzskatiem, kas sekojoši pie šādas viedokļu kombinācijas ir risks.
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.06.03 19:14:28
mans maaciitaajs teica taa : nokristot mamma jums ir atveerusi kontu Debesu bankaa ... varat to lietot uzreiz, varat veelaak, varat nelietot vispaar ... ... konts jums ir.

puisis, nominaalkristietis, nokljuva situaacijaa, kuraa vairaakas stundas bija jaatriic par savu dziiviibu ... post faktum dzirdeeju : vispaar ... paldies, ka nokristiiji.

par teemu -baisi gruuti ar atshkjiriigaam pamatveertiibaam, jo tuvaax cilveex, jo gruutaak.
es neiztureeju.
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2010.06.03 19:19:49
kaapeec vienkaarshi, ja var sarezhgjiiti ?
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.04 23:06:21
Dievbijīgam kristietim svešniecība savējo vidū jāizdzīvo lūdzoties par tuvajiem un kalpojot tiem Evaņģēlija garā...
sicilia
# Iesūtīts: 2010.06.06 17:53:14
Ak jā es vēl vienu viedokli pie sava viedokļa, ka uzskatu atšķirība šķir ģimeni.
Man te zināms viens cilvēks (vajag, varu iepazīstināt), kas nolēmis iepazīt kristietību tikai tāpēc, ka obidna za ģeržavu - hmm sieva kristiete (katole)., bērns kristietis (katolis), a viņš... a viņš nekā.... tāpēc viņš studē Bībeli, studē baušļus, studē visa`dus rakstus, jo vēlas iepazīt un būt vienots ar sievu un bērnu. vo tādi pīrāgi.... un viņam ir daudz jautājumu priesterim un mums, vēlas uzzināt visādas nianses. vēlas nožēlot grēkus, nokristīties, salaulāties baznīcā
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2010.06.06 18:07:16
Reizēm ir grūti būt kopā arī nopietniem kristiešiem.
Manā dzīvē šobrīd situācija, kad kāds mīļš un sens draugs - ilggadīgs un tiešām ļoti nopietns kristietis, šķirtenis, pēdējā gada laikā jau ir ar otru partneri. Jau pirmās attiecības radīja spriedzi mūsu attiecībās, jo pēc būtības tas ir pilnīgi nepieņemami gan man, gan agrāk arī šim cilvēkam. Nu labi, cerēju, ka varbūt noteikts kāzu datumu, taču nekā... Nu ir otras attiecības un tas spriedzi rada vēl lielāku un pamatīgi fonē saskarsmi. Ja neticīgs un nezina, kā Dievs noteicis, tas savādāk, ko no tāda citu gaidīt, bet še cita lieta... Smagi. Tā arī tagad satiekam un runājamies - kā karsts kartupelis kaklā... Varbūt citiem līdzīgās situācijās iet labāk, bet, lai cik cenšos palikt mīlestībā un draudzībā, grēks ir pamatīgi nostājies mūsu vidū. Kā kristieši nu esam atšķirīgos uzskatos par šķīstību un mīlestību.
communitywestlv
# Iesūtīts: 2010.06.06 18:11:26
Saulespuķe
Man ir līdzīga pieredze ar pazīstamiem cilvēkiem, grūti ļoti tādās situācijās. Tur mācītājam jāsaka kaut kas tādam cilvēkam, lai vismaz pie dievgalda kopā ejot ar tādu kristieti nav jāmocās.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2010.06.06 18:16:16
communitywestlv
Mācītājs, pie kura iet manis minētā tiešām man ļoti mīļā persona ir ļoti "saprotošs" - pie pirmajām attiecībām pat neko neaizrādīja un viss varēja turpināties. Tagad gan nezinu, kā ir. Par šo pat vaicāju padomu savam Mācītājam - vai gadījumā manā sirds attieksmē neparādās cilvēknemīlestība un citu tiesāšana. Saņēmu noliedzošu atbildi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 33553