atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:58:07
Ctulhu
Nu es NETICU, ka tu, kas nespēj nenokomentēt nevienu kristīgu tēzi forumā, pēkšņi precētu dedzīgu kristieti, un būsi baigi kluss un neitrāls, kad bērniem mācīs lūgšanas un visādas kristīgas padarīšanas. Ja nu vienīgi viņa ar mīklasrulli Tevi pie vietas noliktu.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:59:21
Donachka
ā nu jā, kad es esmu izsalkusi/nogurusi/slima, man arī rodas vēlēšanās uzbraukt otram par pilnīgi visu
svarīgi jau ir drusku paanalizēt pašam sevi un atrast īstos cēloņus.

es nekadaa zinjaa negribeetu, ka manam beernam kaads no mazaam dienam staasta, ka Dieva nav.
es laikam varu pieņemt domu, ka šis tiek pastāstīts, bet vienlaicīgi informējot arī par manu pārliecību.
arī ģimenē, kur no abi vecāki ir kristieši, no mazām dienām bērnam māca par ticību, lūgties u.tml., nav pilnīgi nekādas garantijas, ka bērns vienā brīdī to visu neatmetīs un neaizies pats savu ceļu. Tā ka laikam jau pie laika jāsamierinās, ka bērns šā vai tā izdarīs savu izvēli - un tā var būt gan par gan pret kristietību, neatkarīgi no tā, cik tā ir ieaudzināta.

tā tas var būt, bet tas saīgums sākas pēc laika. nu jā... jo ģimene šai jautājumā nav vienota. tjipa sieva ar bērniem svētdienu pavada kopā, tēvs - atsevišķi.... nu sanāk, ka ģimene šķirta.
nu jā, šādos gadījumos laikam īpaši jāpiedomā pie ģimenes vienotības citos veidos.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:59:30
sica . [78.84.143.166]
es vēlētos dot visu, ko varu un ja cilvēks vienalga pieaudzis uzskata, ka tā bijusi tufta, tās ir viņa tiesības
pilniig piekriitu!
Ctulhu
nav vis, kaa ar seksu.
Sliktums sleepjas tur, ka beerns uzzina, ka vinju vecaaki nav vienoti TIK svariigaa jautaajuma.a Viena lieta ir informet - ir tadi cilveki, kuri netic, bet sliktums ir tur - es ticu, teetis netic! beernam ir ljoti gruuti to saprast.
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:01:12
vilks
protams jāpoiedomā, bet.... vienalga tās ir vairākas stundas un pasākums, kas vieno ģimeni atsevišķi un tā ir problēma. reāla problēma, kas rada saīgumu...
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:01:13
vilks
arī ģimenē, kur no abi vecāki ir kristieši, no mazām dienām bērnam māca par ticību, lūgties u.tml., nav pilnīgi nekādas garantijas, ka bērns vienā brīdī to visu neatmetīs un neaizies pats savu ceļu
Protams. Un cik tad daudz no mums naak no kristiigam gjimeneem. Es par Jeezu uzzinaaju, kad man 21 gads.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:05:58
es vēlētos dot visu, ko varu un ja cilvēks vienalga pieaudzis uzskata, ka tā bijusi tufta, tās ir viņa tiesības

jo ilgāk esmu kristiete, jo vairāk man šķiet, ka no tā, ko es varu pateikt, citiem kristietība tuvāka kļūst labi ja par vienu procentu. Reāli cilvēkiem kristietība var kļūt skaidra tikai tad, ja es pati dzīvoju to, par ko esmu pārliecināta - līdz ar to domāju - ja mans kristīgais piemērs + lūgšanas par viņu bērnu nemudinās iepazīties ar Kristu, tad nez vai mani vārdi/skaidrošana/mācīšana tur ko varētu mainīt.
tas vispār attiecas arī uz citiem radiniekiem un draugiem.

Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:08:09
vilks
Reāli cilvēkiem kristietība var kļūt skaidra tikai tad, ja es pati dzīvoju to, par ko esmu pārliecināta - līdz ar to domāju - ja mans kristīgais piemērs + lūgšanas par viņu bērnu nemudinās iepazīties ar Kristu, tad nez vai mani vārdi/skaidrošana/mācīšana tur ko varētu mainīt.
Ta ir gan! un tas jau arii to noziime e- dot maksimaali tik, cik es varu!
vilks
# Labojis vilks: 2010.06.02 20:10:41
Donachka
nu jā, bet kristīgajam piemēram nav tiešas korelācijas ar to, ka man bērnam būtu pastāvīgi jālasa priekšā Bībele vai par visām lietām jāsaka - "redzi, to ir Dievs radījis", vai "visi cilvēki, kas netic Jēzum, aizies bojā".
un nenozīmē arī, ka es nevaru viņam pastāstīt - ir cilvēki, kas domā citādi. un tāpēc es viņus nemīlu mazāk, ka viņi domā citādi.

Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:12:16
vilks
bet ja otra puse stasta, ka Dieva nav? Tad tavs kristiigais dziivesveids nekada veidaa arii netiks saistiits ar Dievu, ja par to nerunaasi.
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:14:13
vilks
nezinu gan. man liekas, ka ja bērns aug vairāk vai mazāk kristīgā ģimenē ir foršāk, nevis ierakumos.... mamma saka vienu tētis otru, skolā viņam vēl kāds ko pasaka... cilvēkam galvā kokteilis....
nea Ok, ja cilvēkam savā būtībā ir normāls raksturs, ja ja Dieviņš devis ne pārāk noturīgu, var jau sanākt visādi
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:14:25
Donachka
nē nu skaidrs, ka par visu jārunā līdzīgi
un vēlams tad, kad bērnam tas interesē, nevis plīties viņam jau no agrīnas bērnības ar teoloģiskiem disputiem.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:15:18
vilks
tas gan, pliities virsuu nevajag, var panaakt tikai preteju efektu.
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 20:16:34
jā jā plīties nevajag. manā miestā ir tādi ... hmmmm kur mamma plijusies un lūgusies un vēlējusies, lai dēli priesteri.... tagad izliekas par beigtu un saka, ka nepazīst
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.06.02 21:03:52
ideāli ir, ja laulātie ir vienā draudzē. Citur tika runāts, ka ir labi, ja draugi ir arī cilvēka draudzes locekļi.
Bet cik daudziem ir šis ideālais variants un vai tas tiešām ir ideālais variants?


Man laikam ari ir paveicies... , un vel ar to, ka man ir ari citi daudz draugi no citam draudzem

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Neviens cilveks nav vienads teologiskaojso uzskatos ar i laulatie, bet ja "barojas"ar vienu garigo baribu, tad uzskati pa lielam parasti ir vienadi.
incognito
# Labojis incognito: 2010.06.02 22:28:52
nu, mūsu ģimenē māte ir luterāne, bet viņas bērni - hinduists, budists un formālkristietis (kristīts, bet uz baznīcu neiet). Visi esam draudzīgi.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.06.02 23:07:18
Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?
man šķiet, ka labāk ir ja tie uzskati ir līdzīgi. Grūti kurp kopā aiziet ja katrs iet pa savu ceļu (atceramies līdzību par plato ceļu un šauro). No novērojumiem - visbiežāk kristietes laulība ar neticīgo ir beigusies vai nu ar šķiršanos vai nu ar to, ka kristietis atkrīt no ticības. Pozitīvāk gadījumi ir tad, ja kāds kļūst kristīgs jau esot laulībā. Bet katra dzīve ir individuāla, protams.
Es viennozīmīgi nespētu veidot ģimenes attiecības ar cilvēku, kam nav līdzīga reliģiskā pārliecība. Tb man nebūtu tik svarīgi uz kādu draudzi iet, bet konfesionālajam virzienam vajadzētu būt līdzīgam. Man kristietība nav tikai dievkalpojums svētdienās - tā veido vērtību sistēmu, nosaka izklaides, dzīvesveidu. Bērni tajā vēl mazākais būtu.

man liekas, ka ja bērns aug vairāk vai mazāk kristīgā ģimenē ir foršāk, nevis ierakumos.... mamma saka vienu tētis otru, skolā viņam vēl kāds ko pasaka... cilvēkam galvā kokteilis....
Nosveras uz to pusi, kura ir lielāka autoritāte. Grūti ja vecāki ir dalīti.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 23:42:07
Man ģimenē ir zināmas atšķirības viedokļos, ko risinam kristīgā garā.

Man tā ir sanācis, ka no paziņām un radiem tikai atsevišķi ir praktiski kristīgi, vairums ir neticīgo vai nominālisti, bet no kristīgajiem - vairāk katoļi kā luterāņi. Ticības karu nav.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.06.02 23:45:57
Ja ticīgam (īstam nevis nominālajam) ir neticīgs dzīvesbiedrs, diemžēl tas ir risks - pirmkārt jau saistībā ar bērnu audzināšanu. Dažādas konfesijas, cik zinu, parasti nav nekas traks, jo tad vismaz ir kristīgs pamats problēmu risināšanai. Diemžēl vairāk negatīvās pieredzes ir dzirdēts, kad viens (parasti tēvs) ir pareiztīcīgais.

Neticu viedoklim, ka bērnam, mācot/skaidrojot ar ticību saistītus jautājumus, it īpaši diapazonā kristīgi-neticīgi, veiksmīgs varētu būt dažādu ideju pasniegums. Ja mamma teiks, ka Dievs ir un Viņš ir tāds un tāds, bet tētis uzskata, ka Dieva nav - tā būs tikai putra bērna galvā ar slēdzienu - vecāki meļi, vismaz viens no tiem nav īsti pie pilna prāta vai kaut kā tā. Bērni jau ļoti agri salīdzina vecāku teikto un pausto nostāju, un pa lielam par patiesu atzīst/pieņem tikai to, kur abu vecāku versijas sakrīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 00:05:50
Mārtiņš
Reizēm gan mēdz būt arī tā, ka dzīvesbiedre un viņas mamma bērnu mulsina, cik nācies novērot. (Paldies, Dievam, ne no savas ģimenes) Bet bērniem tas patiesi ir stress.
nv Valentīnis
# Labojis nv Valentīnis: 2010.06.03 00:28:51
Man ideālā dzīvesbiedre ir NVK! ar citas konfesijas vai reliģijas pārstāvi vai ateisti (kas gan sievietēm retāk sastopams) nevaru iedomātiesm svēto laulību.
tikai man tīri teorētiski negribētos, ja ideālā dzīvesbiedre pārspētu mani ticībā un sāktu vēl mani audzināt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 33072