atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Atšķirīgi teoloģiskie uzskati draugu vidū/ģimenē
vilks
Iesūtīts: 2010.06.02 19:14:14
Vai jūsu draugiem/dzīvesbiedram/ģimenes locekļiem ir atšķirīgi teoloģiskie uzskati kā jums pašiem? Vai mēdzat ar viņiem par tiem sarunāties?

Vai tas ir labi vai slikti, ka draugiem vai laulātajiem ir atšķirīgi uzskati par ticību, Dievu, kristīgo tradīciju u.tml.?

Diskusija primāri kristiešiem. Var rakstīt arī nekristieši, bet - tēma NAV domāta savas taisnības pierādīšanai attiecībā uz Dieva esamību/neesamību un citiem foruma "mūžīgajiem jautājumiem".
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:15:21
Šon godwit vienā diskusijā sacīja, ka ideāli ir, ja laulātie ir vienā draudzē. Citur tika runāts, ka ir labi, ja draugi ir arī cilvēka draudzes locekļi.
Bet cik daudziem ir šis ideālais variants un vai tas tiešām ir ideālais variants?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:17:43
Nu man vismaz daļai ir. Uzskatu, ka ir baigi ok.
Ar dažiem radiem vēl nav, bet nu visam savs laiks. Ar dažiem nebija, bet nu jau ir.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:25:15
Ctulhu
hmm, vai tavā ģimenē jums arī ir atšķirīgi uzskati un tu runā no pieredzes, vai tā ir tikai hipotēze?

Aivars
tad tu domā, ka atšķirīgi uzskati nav īsti labi un jātiecas uz to, lai visiem būtu puslīdz līdzīgi? (vienas konfesijas ietvaros?)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:30:49
vilks
Domāju, ka ir labi uz to tiekties. Protams, man dzimtā ir bijuši arī katoļi, ar kuriem nekādi ticības kari nav vesti, gan neticīgie ar ko ir gana karsti padiskutēts. Ir redzēts, kā vieni nāk pie Kristus. No dažiem ir nācies atvadīties šajā pasaulē, tā arī nezinot, ko īsti līdz galam cilvēks izdomāja
Bet domāju, jo vairāk kopīgu interešu, jo vairāk cilvēki satuvinās.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:30:54
man liekas, ka lauliibaa 2 dazhaadu konfesiju parstavjiem vai kristieshiem-ateistiem varetu saakt rasties domstarpiibas tikai, ja paradaas beerni. Ja to nav - var dziivot cepuri kuldami bez probleemaam. Nu, tas mans personiigais viedoklis, kuru ar piemeriem pieraaadiit nevaru.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:32:57
Donachka
nu jā, bērnu audzināšana ir potenciāls klupšanas akmens, mana pieredze arī to parāda

No otras puses - būtu interesanti dzirdēt, vai kādam nav pieredze, ka paaugušamies bērniem ir vēl pavisam citi uzskati kā vecākiem (kas taču ar ir visai iespējami).
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:34:43
vilks
Jā, tas ir ideāli, ja visa ģimene iet kopā uz dievkalpojumu savā draudzē. Kalpo tajā, katrs ar savām dāvanām, viens otram un kopējam labumam. Draudzē, kā mūsu mazo ģimenīšu lielajā ģimenē. Uz to vajag tiekties. Tas nekas, ka laulātais draugs ir cittīcīgs, mazticīgs vai neticīgs. Pamazām, saudzīgi, bet neatlaidīgi ir jāveic ticības lietu izskaidrošanas darbs, neaizmirstot pastāvīgas aizlūgšanas par saviem mīļajiem. Viss notiks. Un nevajadzētu iedomāties, ka tas varētu notik pavisam drīz, lai gan arī tas ir iespējams. Ar laiku, ar gadiem ejot, piepeši tu attopies, ka tavs draugs stāv altāra priekšā savā iesvētību dienā. Es tam ticu. Ticiet arī jūs!
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:35:27
Manā ģimenē mums ir salīdzinoši atšķirīgi uzskati. Vīrs nespēj pieņemt kristietību kā tādu, bet mēģina saprast un 90 % nepretojas manām domām

nedomāju, ka iespējama laulība starp atšķirīgas konfesijas pārstāvjiem - ateistiem. domstarpības būs. agri vai vēlu. to esmu redzējusi, esmu piedzīvojusi. Ja šeit iejauc pa vidu bērnus.... ciešs visvairāk viņi. (manai klasesbiedrenei mamma bija katoliete, tēvs pareizticīgais. it kā bija vienošanās, ka bērni būs katoļi, bet tēvam laiku pa laikam gribējās, lai meitas ar viņu iet uz službu. rezultātā bija tā, ka nereti svētdienās bērniem bija 2 mises - katoļu un tad pareizticīgo. A kas, ja tēvs ateists pēkšņi izdomā, ka bērniem nav jābūt kristiešiem? Man pazīstamai sievietei meita apprecēja turku musulmani. it kā modernu cilvēku, bet vienā jaukā dienā, viņš paziņoja, ka nepatīk, ka sieva ir katoliete un bērni kristieši. sākās reālas razborkas)
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:36:38
Ctulhu
[Online]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:33:21
Donachka

A kas tur ar tiem beerniem? Nu vinji dabuu dzirdeet 2 dazaadus pasaules uzskatus, siikajiem plasaaks redzesloks agriinaakaa vecumaa - arii labi.

teorētiski nekas slikts jau nav un bērnam tas ir jāskaidro, bet/... kuram vecākam ticēt. mamma saka vienu, tētis citu... Ok kaut kādā vecuma posmā bērns visu saliks pa plauktiem, bet .... nu jā.....
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:38:12
sica . [78.84.143.166]
nedomāju, ka iespējama laulība starp atšķirīgas konfesijas pārstāvjiem - ateistiem. domstarpības būs. agri vai vēlu. to esmu redzējusi, esmu piedzīvojusi.
a kur reāli ir problēma, ja cilvēki "vienā dienā pārdomā?" no kā tas ceļas?
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:41:29
vilks
no kā? nezinu. kā lai es zinu, ko es domāšu pēc 3 dienām, kur nu vēl cits cilvēks?
reāli tas var pavilkt uz kašķi.
hmmm es nesen dzirdēju pareizu gudrību - ja strīdamies, tad tikai par konkrēto lietu. bet diemžēl cilvēki strīdos pavelk kaut ko klāt un.... tad var sākties arī strīdi ticības jautājumos.
bet tās ir manas domas.
iespējams dzīvē ir viss, bet.... sekas var būt dažādas
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:43:05
Ctulhu
nea nea es neiebilstu, ka bērni uzzina daudz un dažādus viedokļus. tas ir OK un atbalstāmi, bet viena lieta ir informēt bērnu, otra lieta dzīvot ierakumos es negribētu dzīvot šādā ģimenē pati par sevi...
bet man nav bērnu un ja būtu, būtu skandāli, jo man ar vīru radikāli atšķiras domas par bērnu kristīgo audzināšanu
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:48:36
sica . [78.84.143.166]
njā, man šķiet, ka pie atšķirīgiem ticības uzskatiem jo vairāk nepieciešama savstarpēja cieņa, racionāla pieeja domstarpībām un spēja turēties pie vienošanās. + atklātība un uzticēšanās, jo, ja pāris it kā vienojas, bet viens par lēmumu jūtas saīdzis, bet otram to nesaka, tad tas agri vai vēlu izlīdīs ārā.
vilks
# Labojis vilks: 2010.06.02 19:50:13
Ctulhu
tur laikam vajadziigs konsensuss, ka katrs staasta beernam savu pasaules uzskatu un tad kas sanaaks, tas sanaaks. Tjipa loterija // Nu vai arii - kurs talantiigaaks, paarliecinosaaks staastiitaajs//

Nez, man personīgi labāks variants šķiet tāds, kur abi stāsta abus variantus. Tipa, ja bērns vienam jautā - "vai Dievs ir?", tad minētais vecāks pastāsta - es domāju tā, bet mamma/tētis domā tā. Un tas ir normāli. Kad tu izaugsi, arī varēsi izvēlēties, kas tev šķiet pareizāk.
nu, ja bērns grib zināt kādus argumentus/pamatojumus, tad, protams, katrs pasaka, kas ir tas, kas viņu pašu pārliecina, bet ir ļoti svarīgi ar cieņu izturēties arī pret otra vecāka pārliecību..un neuztvert kā personīgu aizvainojumu, ja bērns kādā brīdī pieņem vairāk otra vecāka viedokli.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:50:20
vilks
t ad tas agri vai vēlu izlīdīs ārā.
aga, piemeram uzbljaavienaa - kursh atal notashkjiijis spoguli ar zobupastu!
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:52:38
Donachka
hmm, gadījumā ja cilvēkiem ir bijusi vienošanās spoguli ar zobupastu NENOTAŠĶĪT, tad tāds uzbļāviens ir loģisks
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:53:37
Ctulhu
a es nepiekriitu. Lai cik toleranti es varu attiekties pret pieaugushu cilveku ateismu, pasmieties par harikiem u.t.t., es nekadaa zinjaa negribeetu, ka manam beernam kaads no mazaam dienam staasta, ka Dieva nav.
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:54:42
Ctulhu
jā viss šis pasākums ir loterija. un kā sanāk.


vilks
varbūt sākumā jau cilvēks nav saīdzis. jo tā tas var būt, bet tas saīgums sākas pēc laika. nu jā... jo ģimene šai jautājumā nav vienota. tjipa sieva ar bērniem svētdienu pavada kopā, tēvs - atsevišķi.... nu sanāk, ka ģimene šķirta. nea nu ir vīrieši, kurus tas neuztrauc, bet reāli notiek ģimenes atsvešināšanās.... diemžēl, bet tā nu ir
Donachka
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:54:45
vilks
nee, vilks , es runaaju par to, ka saiigums par nopietnama lietam parasti izlauzhas laukaa, kaa sashutums par niekiem. Un tad tik saakas!
sica . [78.84.143.166]
# Iesūtīts: 2010.06.02 19:56:45
vilks

Nez, man personīgi labāks variants šķiet tāds, kur abi stāsta abus variantus. Tipa, ja bērns vienam jautā - "vai Dievs ir?", tad minētais vecāks pastāsta - es domāju tā, bet mamma/tētis domā tā. Un tas ir normāli. Kad tu izaugsi, arī varēsi izvēlēties, kas tev šķiet pareizāk.



;sis ir variants, kas man nav pieņemams un par ko reāli varētu sākties skandāls manā ģimenē. es nevēlos, lai bērns līdz 18 ļurinās kaut kur pa vidu.
es vēlētos dot visu, ko varu un ja cilvēks vienalga pieaudzis uzskata, ka tā bijusi tufta, tās ir viņa tiesības
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 7190