atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bībeles autentiskums
Dienasgaisma
Iesūtīts: 2010.05.31 18:56:06
Vai Jūs tiešām domājat, ka Bībele ir patiess Dieva vārds???
Tajā ir daudz vēsturisku kļūdu un nepatiesību. Mozus rakstīja par savu nāvi, dzīvs būdams(tika atklāts, ka pirmās 5 grāmatas nemaz nesarakstīja Mozus). Evaņģēliji tika sarakstīti 40 gadus pēc Jēzus nāves. Pavisam bija 20 evaņģēliji bet Bībelē baznīctēv iekļāva 4. u.tt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 14:39:33
Ctulhu
Joprojaam - lai veerteetu nacistu teorijas, man jaabuut nacistam?

Jā. Lai vērtētu nacistu mērķu sasniegšanu jeb nacistiskās prakses izdošanos un patikšanu, ir jābūt nacistam vai tā idejiskam atbalstītājam.

Tieši tāpat kā mūzikā. Lai vērtētu, ir jābūt mūziķim, mūzikas kritiķim, iedvesmotam klausītājam.

Lai patiktu piedalīties sporta sacensības, ir jābūt "sacensību garam" jeb patikšanai sacensties.

Faktiski tas, ko mēs redzam, ir ka piederību kādai šādai sistēmai nosaka nevis kādas profesionālas vai ārējas pazīmes, bet atbalsts idejai. Citiem vārdiem mēs to saucam par garu.

Īpaši interesanti ir, ka mēs, visi cilvēki, varam vērtēt dažādas sistēmas it kā no malas, neesot tajās iekšā. Tādejādi mēs nacismā un komunismā varam atpazīt tajā esošo ļaunumu, līdzīgi arī atpazīt institucionālās baznīcas vēsturiskās kļūdas. Šī atpazīšana notiek uz liecību bāzes jeb šo sistēmu radītā rezultāta ietekmi ārējā vidē, un no šīs ietekmes mēs secinājumu veidošanai izmantojam kādu pavisam mazu un netveramu informācjas daļu.

Šo liecību sniegto un bieži analītiski netveramo faktoloģiskā materiāla izvērtēšanas mehānismu mēs saucam par sirdsapziņu.

Kristietība uzskata, ka sirdsapziņa ir Dieva dāvana, Dieva ierīkots instruments, Dieva Gara darbība cilvēkos. Pierāījumus neprasi - mēs tā ticam .
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.06.02 14:44:46
Gnidrologs
Pirmkārt klasiskā mūzika nav žanrs.
Otrkārt, ``žanrs`` šajā gadījumā ir reliģija. Kristietība ir tikai viens no izpildītājiem, Bahs, Bēthovens vai Šēnbergs, lem pats.


Pirmkārt. Lasi uzmanīgāk. Es rakstīju par atbilstošo klasiskās mūzikas žanru. Baha mūzika ir visnotaļ atšķirīga no, piem., Štrausa, lai gan abi ir piederīgi klasiskajai.

Otrkārt. Ļoti nosacīti reliģija būtu pieskaitāma sistēmu klasei, savukārt monoteismu varētu saukt par žanru.

Treškārt. Kristietība ir ticība Dieva žēlsirdībai, kas atklājusies Jēzū Kristū. Es esmu kristietis. Un te arī mūsu diskusijai var pielikt punktu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 14:48:16
Ctulhu
Un ko es saku? Lasi, mācies lasīt un saprast rakstītu tekstu, mācies domāt.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.06.02 14:55:23
Ctulhu
Kāpēc tu iedomājies, ka esi ārpus kādas pārbaudāmās sistēmas? Tevis pausta uzskatu sistēma to neatklāj.
Ne visi nacisti domā un uzskata, ka ir nacisti.

Bet es speciali tev jau rakstīju:
Īpaši interesanti ir, ka mēs, visi cilvēki, varam vērtēt dažādas sistēmas it kā no malas, neesot tajās iekšā. Tādejādi mēs nacismā un komunismā varam atpazīt tajā esošo ļaunumu, līdzīgi arī atpazīt institucionālās baznīcas vēsturiskās kļūdas. Šī atpazīšana notiek uz liecību bāzes jeb šo sistēmu radītā rezultāta ietekmi ārējā vidē, un no šīs ietekmes mēs secinājumu veidošanai izmantojam kādu pavisam mazu un netveramu informācjas daļu.
Šo liecību sniegto un bieži analītiski netveramo faktoloģiskā materiāla izvērtēšanas mehānismu mēs saucam par sirdsapziņu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 14:59:57
Ctulhu
Beidz blamēties. Tu pats izvērtē savu atgriezenisko saiti?
Vai cilvēka imūnsistēma ir ārēja pret cilvēku?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 15:06:02
Ctulhu
Visas sistēmas, kuras ir noteikušas savu morāli jeb pašas izvērtē savas darbības atgriezenisko saiti, iet bojā. Biznesā komercdarbību veicinošs faktors ir brīva konkurence (jeb savas izvērtējums pret ārēju faktoru), savukārt pašvērtēšanās ir miršana. Monopolisti (analogs iekšēji definēti morālei) iekšēji satrūd, izvirst, jo nespēj izvērtēt savas darbības ietekmi un pieņemt pareizos lēmumus.
Laiks nolaisties uz zemes.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.02 15:09:40
Ctulhu
Paldies par ticības stiprināšanu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.02 15:14:34
Ctulhu
"Pateicos par neticiibas stiprinaasanu."

Cik uzskatāmi Tu apliecini savu ticību. Neticība ir tava ticība, tikai negatīvi formulēta.
godwit
# Iesūtīts: 2010.06.02 15:27:31
Ctulhu
"Nee, tas ir citaadi. Neticiiba jeb skepticisms ir panjemeiens, kaa veerteet jebkuru ienaakosjo informaaciju."

Tomēt Tu pateicies tieši par neTicības stiprināšanu.
neielog. [90.130.163.7]
# Iesūtīts: 2010.06.02 16:08:53

//Visas sistēmas, kuras ir noteikušas savu morāli jeb pašas izvērtē savas darbības atgriezenisko saiti, iet bojā.//

Ideoloģijas varbūt, bet ateisms nav ideoloģija. Tikai kādas ideoloģijas x apšaubījums. Ateisms nediktē nekādu morāli, jo nav kolektīvs. Katrs ateists ir mazs suverēns organisms, kas dzīvo pēc kādiem principiem pats grib. Paškritika ir nāvējoša ideoloģiskam kolektīvam, bet ne indivīdam. Te atšķirība.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.02 16:23:35
Tjip Mulderam ir iestaastiijusi, ka tas ir kruta, nu Mulders arii sajuusminaas. Parstais bara instinkts.

Ērti ir tā domāt? Vīnogas skābas!

Well... who cares?
neielog. [90.130.163.7]
# Iesūtīts: 2010.06.02 16:32:31
...saldas vai skābas, bet kristieši parasti vienu no saviem ticības balstiem uzrāda faktu, ka lielākā pasaules reliģiskā grupa ir tieši kristieši. Tas viņiem dod papildus pārliecību un uzticamības garantu. Tas IR bara instinkta produkts.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.06.03 00:27:10
Ctulhu
Aivars

``nemainīgs vs dzīvs - tā ir tava ideja par Dievu, ko tu mēģini te uztiept. Kristieši tomēr tic Trīsvienīgajam Dievam.
``

O! Taatad esmu kljuudiijies un Aivaram dievs ir mainiigs un nedziivs?

Nu tad neko, tad es dzilji pardoneejos....

A cik ( 1, 3, 5, N) vieniigs dievs - tas ir cits jautaajums -tipa es par zirgu, Aivars par kniipstangaam.

Ctulhu
[Offline]
# Iesūtīts: 2010.06.02 13:08:15
Aivars

`` un esi tikai kāds šizofrēnisks iedomu tēls, sakombinēts no Loverkrafta mīta par pasaules vecajo Ctulhu un Džordža lūkasa Vaideru, kura vārdā kāds neprātis mēģina runāt.
``

Nu redzi, par to jau ir runa - ka kaads nepraatis vai ncits kas te runaa. Runaa taatad. fakts uz sejas. Manas eksistences pieraadiijums - lai kas es buutu.



Nu normāls spams.
Tagad izstāsti piecos vārdos, vai vismaz vienā rindkopā, ko esi domājis! Šobrīd man negribētos, lai tu kaimiņos slāpekļskābi, sērskābi un glicerīnu ar šādu `pofigismu` kopā jauktu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 33980