atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai tici horoskopam?
pich_
Iesūtīts: 2010.05.28 11:05:29
Kad biju maziņš, laukos atradu palielu grāmatu ar horoskopiem katram cilvēkam. Biju pārsteigts, cik daudz patiesību tur ir ierakstīts- likās, ka Dvīņu sadaļa ir tiešām par mani uzrakstīta.
Tagad saprotu, kas un kā...
Bet kā ir ar kristiešiem? Kristieši lasa horoskopus un tiem tic?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.05 20:03:18
Pirtniece

Dievs zin nākotni?
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.06.05 20:20:55
neredzu vajadzību par tiem intresēties,pir`mkārt
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.05 20:35:35
pich_ protams! jo Dievs ir ārpus laika, pāri laikam, visur - kā pagātnē, tā nākotnē
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.05 20:57:45
Pirtniece

tātad tici liktenim?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.06 02:10:18
pich_ nē, Dievam!
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.06 10:35:38
Pirtniece

nu bet tas nozīmē, ka Dievs jebkurā gadījumā ir noteicis katra cilvēka nākotni, vai vismaz ir lietas kursā par to, kas ar katru cilvēku notiks.

tad man ir jautājums- kāda jēga no lūgšanām, ja viss tā pat jau ir pierakstīts?
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.06.06 14:50:48
pich_ nebūt nē, zināt nav noteikt ja Dievs, būtams pāri laikam (mēdz lietot līdzību, ka raugoties no liela attāluma, piemēram, iespējams redzēt, kur nokrīt izšautā raķete vai lode, lai gan pats šāvējs to neredz.

viena no cilvēka līdzībām ar Dievu ir viņa brīvā griba. cilvēki paši, izdarot savas izvēles šīs dzīves laikā, veido savu mūžīgo likteni. tas ka Dievs to redz un zina, nenozīmē, ka Viņš to ir noteicis kā negrozāmu.
lūgšanām ir milzu spēks, par ko esmu pārliecinājusies es un neskaitāmi kristieši visos laikmetos visās pasaules malās. ja Dievs redz ka tu Viņu lūdzi un Viņs uz to atsaucās, tad tā jau nav Dieva obligāti veikta noteikšana, bet gan tava paša izvēle un Dieva atbilde uz tavu izvēli.

Dievs, protams var darīt daudz lietas tavā dzīvē, lai tevi uzrunātu un tu saskatītu Viņa rūpes, Viņa mīlestību uz tevi. reizēm - lai pamodinātu tevi no miega, tramvajs varbūt strauji nobremzē. Varbūt tāpēc, lai tu nepabrauktu garām savai pieturai? pat ja pamošanās ir sāpīga, jo tu atsities ar pieri pret stangu...
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2010.06.06 15:01:02
Kad biju nekristiete, lasīju, un mani tas interesēja. Ja kristietis lasa horoskopus, tad tas ir bikts jautājums, tur nav ko diskutēt. Dievs ir aizliedzis izzināt nākotni. Šīs lietas grēksūdzē jānoliek un vairs nav jāatkārto, nav jau alkoholisms, no kura ilgstoši jāārstējas, ka nevarētu mirklī pārstāt to darīt. Te runa vien par neveselīgu un Dieva aizliegtu ziņkāri, kas saistīta ar nepaļaušanos uz Viņu un vēlmi pašam nodrošināties un kontrolēt savu dzīvi. Un tas ir pirmā baušļa pārkāpums.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.07 08:20:02
Saulespuķe
vēlmi pašam nodrošināties un kontrolēt savu dzīvi

kāpēc kristieši tik ļoti uzsver to, ka katram ir sava brīvā griba, ja tu tagad norādi, ka tā ir slikta īpašība.
cilvēks nedrīkst pats kontrolēt savu dzīvi?
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.07 09:13:24
Pirtniece

tad jau Dievs redz arī to, ka tu nākotnē viņam lūgsies, un Viņš tavas lūgšanas vai nu izpildīs, vai neizpildīs. vai tas nozīmē, ka Dievs redz neskaitāmi daudz cilvēka nākotnes versijas?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.07 10:30:44
pich_ neesmu Dieva sekretāre tāpēc nevaru ar lielu drošību apstiprināt vai noliegt tavu ideju, bet tā man liekas visai cilvēciski loģiska

par to dzīves kontrolēšanu - tā ir filosofiski izsakoties - pretstatu vienība, manuprāt. ciklvēks var un viņam vajag dzīvot atbildīgi, rīkoties, tātad zināmā mērā kontrolēt savu dzīvi.

taču lai dzīvē sasniegtu tās galējo pozitīvo (ultimate) mērķi - mūžīgo dzīvību - ir labi klausīties un meklēt sava Radītāja un Glābēja nodomu savai dzīvei, jo tas neapšaubāmi būs vislabākais, labāks nekā tas ko tu pats ar savām zināšanām un situācijas pārredzēšanu spētu sasniegt.
domāju ka tāpēc ir tik daudz nelaimīgu dzīvju ka cilvēki nav meklējuši Dieva padomu un prātu savai dzīvei, un nu tiem ir jādzīvo ar savas brīvās gribas izvēles sekām.

tā vispār ir ļoti interesanta tēma. domāju ka tā jau forumā ir tikusi apspriesta
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.07 10:41:56
Pirtniece

man tikai nav līdz galam izprotams tavs apgalvojums, ka Dievs redz nākotni

ja reiz tā ir, tad to nebūtu iespējams mainīt. jo ko tad galu galā Dievs redz- nākotni, kādai vajadzētu būt, vai arī to nākotni, kas tiek izmainīta.
un ja reiz Dievs redz nākotni, bet Viņam ir iespēja to izmainīt, tad kurš bija tas, kurš noteica cilvēka nākotni pirms tam, un kāpēc uzreiz nenoteica, kādai tai jābūt (nemainīgai)?

un vai kaut kur Bībelē ir apstiprinājums tevis teiktajam?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.06.07 10:52:21
pich_ ui, tu esi iebraucis tik dziļos ūdeņos kur nespēšu tev pilnībā atbildēt. saprotu ka laix ir viena no materiālās pasaules dimensijām. tā kā Dievs ir gars, tātad nemateriāls, tātad šis ierobežojums uz viņu neattiecas.

ja Dievs no sākta gala noteiktu cilvēka dzīvi tobiš arī nākotni tas nozīmētu ka cilvēks nav vis Dievam līdzīga personība ar brīvu izvēli, bet robotiņš kas darbojas pēc programmas

Bībeles citātus (gan ne citātus) bet kopējo mesidžu tev jāpapētī pašam - nav man tādas izziņu literatūras par šo konkrēto tēmu. varbūt te uzradīsies kāds teologs kas varēs šo domu labāk pamatot. es tev pastāstīju to ko pati esmu apjautusi savā ticības dzīvē, jo šādi jautājumi jau nodarbina ikvienu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.07 10:56:58
pich_
tad jau Dievs redz arī to, ka tu nākotnē viņam lūgsies, un Viņš tavas lūgšanas vai nu izpildīs, vai neizpildīs. vai tas nozīmē, ka Dievs redz neskaitāmi daudz cilvēka nākotnes versijas?

Uz šo jautājumu tev jāuzdod pašam Dievam un jābruņojas ar pacietību un pazemību. Lūgt kaut ko Dievam nozīmē lūgt ko tādu, kas ir saskaņā ar Dieva gribu. Līdzīgi kā bērns vecākiem lūdz daudz ko, bet vecāki izpilda to, kas ir saskaņā ar vecāku iespējām, gribu un izpratni. (tikai tagad vecāku grūtības u.c. neforšās aktualitātes nepārnes uz Dievu)
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.07 10:58:24
Pirtniece
ja Dievs no sākta gala noteiktu cilvēka dzīvi tobiš arī nākotni tas nozīmētu ka cilvēks nav vis Dievam līdzīga personība ar brīvu izvēli, bet robotiņš kas darbojas pēc programmas

par to jau es arī runāju. ja reiz varam teikt, ka Dievs redz mūsu nākotni, tad tas nozīmē, ka mūsu dzīves scenārijs jau ir gatavs.

kas ir šī scenārija autors?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.06.07 10:58:49
Mārtiņš
Lūgt kaut ko Dievam nozīmē lūgt ko tādu, kas ir saskaņā ar Dieva gribu.

Tjipa - Lūdzu, izdari beidzot to, ko tu Pats gribi!!!???
/a ko - savādāk Dieva griba nekādi nepildās?/
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.07 11:15:47
Mārtiņš

tā gan nebija atbilde uz manu jautājumu. vai Dievs redz dažādas nākotnes versijas, atkarībā no tā, vai es ko lūgšu, nelūgšu, izdarīšu utt?
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.06.07 11:20:35
pich_ domāju, ka scenārijs ir kopdarbs - cilvēka un Dieva. vai arī cilvēka viena paša ja viņš nepieņem par līdzautoru Dievu. tad uzrodas nelūgti nahļebņiki no citas partijas... kas aizvelk uz citu pusi un galu galā riktīgi to samaitā
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.07 11:26:18
Pirtniece

tad scenārijs top tikai tad, kad es uzsāku apzinīgas dzīves gaitas, un pats pieņemu lēmumu?
un kad es biju tikko piedzimis- Dievs neredzēja manu nākotni? ja redzēja- kas tad ir scenārija autors?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.07 11:33:17
pich_
Mēs arī redzam dažādas nākotnes versijas atkarībā no tā, kādu izvēli veiksim. Tā ir visparastākā domāšana, pieejama visiem cilvēkiem.

masiks [212.93.96.2]
Tjipa - Lūdzu, izdari beidzot to, ko tu Pats gribi!!!???
/a ko - savādāk Dieva griba nekādi nepildās?/


Izlasi līdz galam, ko rakstīju. Ja bērns tev normāla ēdiena vietā prasa tikai cukuru un končas? Vai tu izpildīsi viņa lūgumu? Bet, ja pie zupas bērns palūgs maizes riku - jūti atšķirību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 35868