atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Atkristīties
reinis
Iesūtīts: 2010.05.27 13:52:08
Jautājums, esmu kristīts Doma baznīcā apmēram 1996. gadā. Taču baznīcā neesmu gājis un esmu pilnīgi neticīgs cilveks. Jautājums vai ir iespēja oficiāli mani baznīcā reģistrēt kā atktristītu, lai lietas atbilstu patiesībai?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:58:56
Upss...

Es uzskatu ka viņa man, ->Es uzskatu ka viņa nav,
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:59:06
jautraakais, ak shie kristiitie neticiigie tik intensiivi (viens otrs) jau vairaakus gadus apgrozaas kristieshu forumos... un esmu noveerojis jautrus gadiijumus, kad shaadi "neticiigie" pie vajadziibas kaadu ne paaraak apgaismotu patiesiibas-mekleetaaju pamaaca un pasludina burtiski shamiem evangjeeliju

Tas taapat kaa ar baku poti, tu vari nolaadeet vakcinaacijas praksi kaa taadu, no taa tava organisma izveidotaa imunitaate (par laimi) nemainaas... un turpina darboties
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:00:11
masiks, ar Radiitaaju prikols... kudii svariigaak ir, lai vinjsh nesaaktu domaat, ka tevi nav
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:01:00
Gnidrologs
Tās kristības par šerpu, dzīvi mainošu pasākumu laikam uzskata ..... aktīvi neticīgi cilvēki.

tagad var salasīt? Tas ir tavs texts, ja kas.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:09:58
Jošs Mulders
hmmm.... tu taču labi zini, ka es neciešu mānīšanos. No dajebkuras puses.
gan.... Sanāk jau arī man pamānīties, kaut vai tai pašā kristību sakarā - taču toreiz es savu mānīšanos uzskatītu un arī tagad uzskatu par tādiem kā ārsta meliem - neteicu taisnību, lai pacientam nenodarītu vēl lielāku ļaunumu, kādu varētu nodarīt mani meli. tb - no diviem ļaunumiem izvēlējos mazāko. Pie kam ļaunumu, kas varēja ietekmēt apkārtējos, uzņēmu tikai viens pats uz sevi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:11:48
masiks, da labi labi.... ar visaam kristiibu padariishanaam, lai tas paliek uz - kaa tu pac saki - tavaam un Radiitaaja attieciibaam! Veel jau nav vakars...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:13:11
Jošs Mulders
Ok. it sevišķi tāpēc, ka mēs jau esam to izrunājuši un tā jau mums ir slēgta tēma.
reinis
# Iesūtīts: 2010.05.28 11:23:46
Paldies par atbildēm, skaidrs, jāgriežas Doma draudzes kancelejā


Mans jautājums bija tīri laicīgas dabas, lai papīri atbilstu patiesībai, mani statistikā neskaitītu pie ticīgajiem, jo tāds neesmu, utt.


vilks
# Labojis vilks: 2010.05.28 12:49:24
incognito
ik pa brīdim paziņām gadās situācijas, kur nākas kristīties
ja tā nopietni padomā par šo, tad nākas nemaz tik ļoti spiests nav.
tieši tāpēc arī ir tas teksts par godību debesīs vai ciešanas ellē... - lai cilvēki nopietni apsvērtu savu attieksmi pret kristībām un vai viņi tiešām ar savu kristību solījumu vēlas apsolīt visu to, kas tajā minēts. tas nav mīlīgs rituāls baznīcā, kristiešiem tas ir ļoti nopietns sakraments un kā pret tādu pret to arī ir jāizturas.

piemēram, ja otra puse ir kristīga un grib to darīt baznīcā - vai otra puse tiešām ir kristīga, ja vēlas uzspiest savam potenciālajam dzīvesdraugam melošanu jau kopdzīves sākumā? kāda nākotne kopdzīvei, kas jau tiek sākta ar meliem?
vai arī otra puse ir izdomājusi, ka viņai vajag smuku pasākumu ar smukām bildēm un tāpēc neticīgajam ir jāmelo?

es negribētu precēt tādu, kura iedomu dēļ man būtu jāmelo.

vecākiem nez kāpēc prasa kristīties arī, ja grib nokristīt sīci
nafig vecākiem kristīt bērnu, ja viņi netic kristības spēkam un nav kristieši? ja gribēs, pats nokristīsies, kad izaugs. ja negribēs - būs vēl viens Reinis, kas meklēs iespējas atkristīties.
kāda no tā jēga?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 12:57:53
vilks
tev ir taisnība. taču.....

es negribētu precēt tādu, kura iedomu dēļ man būtu jāmelo.
no otras puses.... vai tu savas mīlestības dēļ būtu gatava uz jebkādu upuri? Arī samelot? Kas tev stāv augstāk - mīlestība vai godaprāts?
/principā tie ir nekrietni un retoriski jautājumi, tāpēc vari neatbildēt... vienkārši man šķiet, ka dzīve nav krāsota tikai baltās vai menlās krāsās un izvēle melot pie kristībām, ja to vēlas tava otrā pusīte - nemaz nav tik viennozīmīgi izlemjama/
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:10:58
Ctulhu
vajag kristiit tikai pieaugusos peec vinju pasju izveeles
tas attiecas uz visiem cilvēkiem, kas nav uzauguši ģimenēs, kur vecāki ir kristieši.

Ja vecāki ir kristieši, tad ir tikai normāli, ka bērni piedalās kopā ar viņiem kristīgajā ticībā jau no bērnības..kā ateistu ģimenēs dzimušie piedalās vecāku ateismā jau no bērnības. Un pieaugušā vecumā viņi visi var brīvi izvēlēties, vai turpināt dzīvot tajā, ko viņiem mācījuši vecāki, vai izvēlēties ko citu.

masiks [212.93.96.2]
vai tu savas mīlestības dēļ būtu gatava uz jebkādu upuri? Arī samelot? Kas tev stāv augstāk - mīlestība vai godaprāts?
tāpēc jau kristiešiem ir dots pirmais bauslis, lai viņi atcerētos, ka Dievs ir pirmajā vietā. Ja tā ir, pārējās lietas sakārtojas pašas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:12:50
Ctulhu, nuja... un vakcineet tikai tad, kad vinji pashi piekriit vakcineeties, un uz skolu laist tikai tad, kad izpratushi izgliitiiabs priekshrociibas, un mazgaat tikai tad, kad pashi sapratushi higieenas buutiibu
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:17:28
vilks
tāpēc jau kristiešiem ir dots pirmais bauslis, lai viņi atcerētos, ka Dievs ir pirmajā vietā. Ja tā ir, pārējās lietas sakārtojas pašas.

tur jau tā lieta - tas ir kristiešiem. Ja otrs ir nekristietis - viņam pirmie baušļi ir.... hmmm... nu, tjipa mazsvarīgi. un tad nu lietas sakārtojas pašas tā, kā vēlas redzēt tas kristietis, tā kā viņam ērtāk.
Es negribu tevi kaitināt, vienkārši atgādinu ka kristieši un nekristieši skatās uz vienu un to pašu punktu ar atšķirīgiem uzskatiem. un no šiem uzskatiem neizriet vienādi vai līdzīgi lēmumi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:19:43
masiks, taapeec jau tavs jautaajums par to uz ko kursh ir gatavs miilestiibas un miiljaa miera labad ir taads.. peldoshss...

vilks
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:20:36
masiks [212.93.96.2]
tas ir kristiešiem.
nu bet par to jau ir runa. Ja tā saucamā "kristīgā puse" vēlas, lai potenciālais dzīvesbiedrs melo, tad šis kristietis nonāk pretrunā ar savu ticību un māna vai nu otru vai varbūt sevi arī. tāpēc šīm "kristīgajām pusēm" ir svarīgi atcerēties pirmo bausli un pirmajā vietā likt nevis smuku pasākumu, bet gan Dievu un godīgumu pret Viņu.

nekristietis ar šādu melošanu grēko pret savu sirdsapziņu (cik nu kuram tā ir svarīga), kristietis, uzspiezdams otram kaut ko, kam viņš netic - arī pret Dievu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:24:13
vilx, es arii uzskatu par netaisniigu un negodiigu muusu neticiigo draugu/radinieku piespiedu iesaistiishanaa ticiibas rituaalos un pasaakumos, kuros vinji peec paarlieciibas neatrodas... Kaa tad mees peec tam varam ar vinjiem runaat par liekuljoshanas un meloshanas jautaajumiem, ja mees vinjus nostaadaam savdabiigaas izveelees - vai nu dari taa kaa mana ticiiba liek, jeb es ar tevi nedraudzeeshos! Protams, ak neticiigais miiraa miera labad ies uz kompromisu un to teijaatri nospeelees... Bet tas muusos radiis kaut kaadu pseido-mierinaajumu - rekaa neticiigo masiku pie altaara piedabuuju!

Kaa es reiz jau liecinaaju - reiz pie kaada neticiigaa, kas cienaaja ar shashlikiem biju ciemos... vinjsh nevienaa acii neuzspieda savu neticiibu pat pats savaa maajaa un nespieda atteikties no manas ticiibas, draudot, ka citaadi tualetee gaismu nodzeesiis...

Un pagaaniskais rituaals uz dziivas uguns ceptu galju eest... nemaz mani neapgreecinaaja
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:26:27
vilks
Ok, šādam izklāstam piekrītu. Te gan stājas spēkā atkal citi jautājumi, attiecībā uz kristieti - tjipa, kaut kas tāds, kā viņa uzticēšanās Dievam pret vēlmi redzēt lietas dievbijīgā kārtībā, vai kautkā tā... bet precīza jautājuma noformulēšana prasīs šobrīd no manis pārāk daudz enerģijas un laika - man jāšancē, tāpēc neko nejautāšu un nepiekasīšos. Apmierināšos ar to, kā ir.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:29:37
Jošs Mulders
labi jau labi. Būs tev vēl šašliks. Tikai mazliet man finansiāli jāatkopjas. man uz deguna 5 dzimšanas dienas ģimenē, mēneša laikā....
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 13:31:47
masiks, tak neuztraucies... Es tevi iemiileeju jau ar vienu shashliku Taakaa... manis deelj savai gjimenei naudas neatrauj... Visi mees turpat... "atkopjamies"
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 14:33:55
Ctulhu, jociiga tev argumentaacij!

Es arii vareetu izpiipeet ciigu un teikt, man nekas slikts nav noticies
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 139 , pavisam kopa bijuši: 13773