atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem NEticēt citiem dieviem
pich_
Iesūtīts: 2010.05.25 13:44:08
Internetā neatradu teoriju...

Ja cilvēks netic Dievam vai dieviem, tad viņš tiek saukts par ateistu.
Es, piemēram, neticu Zevam- tātad esmu ateists. Kā dēvēt kristieti, kurš arī netic Zevam?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2010.05.26 07:39:46
godwit
Nu konkrētajā gadījumā Debesu Tēva prāts bija, lai Jēzus tiktu piesists krustā. Pateicoties jūdu aktivitātēm, tas arī notika. Līdz ar to viņi visu cilvēku pestīšanas labad izdarīja vairāk, nekā dažs labs kristietis, kas viņus vēl nosoda.
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.26 09:50:06
incognito, es viņus nenosodu, bet arī neattaisnoju. Lai Dievs viņiem žēlīgs!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:00:46
godwit
Piekrītu, ivrita zināšanas ekseģēzē noder. Arguments par lielajiem un mazajiem burtiem nav pareizs, bet arguments par dzīvo Dievu un nedzīvajiem dieviem ir pareizs.

Latviešu rakstiskās valodas tradīcijā, lai atspoguļotu atšķirību starp dzīvo Dievu un elkiem, tiek lietots vārds ar lielo un mazo burtu (jeb īpašvārds un sugas vārds), līdz ar to tas ir korekti. Jo ne visi latvieši (arī es) zin ivritu un visus tos senebreju valodu dialektus, kuros ir pierakstīta Vecā derība.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:08:56
Gnidrologs
Malā stāvu tādā nozīmē, ka neesmu pieņēmis ne vienu, ne otru, ne trešo pusi šajos jautājumos e.g. neaizstāvu nevienu misticisma novirzienu kā savu.

Tomēr tu esi pieņēmis vienu virzienu kā savu - malā stāvēšanu.
Līdzībās runājot, tas būtu kā ceļu satiksmē - tu stāvi ielas malā un vēro ceļu satiksmes dalībniekus - autobraucējus, velosipēdistus, moticiklistus, gājējus utt. It kā tu nepiedalies satiksmē, tomēr faktiski esi tās dalībnieks, jo tie citi tevi var ietekmēt, viņi tevi (ielas malā stāvošu) nevar neignorēt, tāpat kā tu savu pasivitāti nomainīsi ar aktīvu darbību, tiklīdz tevi kāds ietekmēs vai arī tev pašam vajadzēs kaut kur nokļūt.
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:09:35
Mārtiņš
Latviešu bībeles tulkojuma kontekstā, Tev ir pilnīga taisnība. Un daudzus Tava atbilde pilnībā apmierina. Bet kā redzi, kādiem ar to ir par maz. Incognito Tava atbilde nederēja.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:15:06
godwit
ok
capricorn [84.237.160.228]
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:20:33
Mārtiņš dievs noteikti nav īpašvārds; īpašvārds ir Jahve, kuru latviski parasti līdz šim tulkoja kā "Tas Kungs". palasi Bībeles tekstus, kur parādās abi divi vārdi (dievs +Tas Kungs) kopā, varbūt pamanīsi atšķirību!
godwit var redzēt, cik Tev svarīga latviešu rakstiskās valodas tradīcija, ja vārdu "Bībele" raksti ar mazo burtu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.05.26 10:30:49
capricorn [84.237.160.228]
Latviešu valodā "Dievs" ir īpašvārds. Viss pārējais, ko saki, šķiet, ir tava nepatika, ka kristīgie misionāri un funkcionāri šo latviešu (lībiešu?) vārdu izvēlējās, lai apzīmētu to dievu (garu), kurš ir radījis pasauli un kuru mēdzam saukt arī par Bībeles dievu.
Tavi argumenti par dažādu tautu dieviem, kas tās aizstāvot, ir kā reizi tas, ko Dievs - pasaules radītājs - atklāj kā maldus. Jo tādu vienas tautas aizstāvju vienkārši nav, ir tikai tautu paverdzinātāji gari. Arī Tas Kungs sākotnēji nav nekāds specifisks ebreju dievs, bet gan Dievs (Tas Kungs) izvēlas kādu cilti, kurai dara to zināmu un ar kuru slēdz derību. Par šīs izvēles vēsturi un kas un kā tur notika - lasi VD.
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.26 10:43:47
capricorn [84.237.160.228], Tev ir taisnība, esmu mazliet pavirš lielo un mazo burtu rakstīšanā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.26 13:02:08
Gnidrologs, Ctulhu
Par homonīmiem kaut ko esat dzirdējuši?
Kristietības kontekstā `Dievs` ir būtnes vārds jeb īpašvārds, kas fonētiski sakrīt ar sugas vārdu `dievs`, ar ko apzīmē jebkuru pielūdzamu būtni (reālu vai iedomu - vienalga).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.26 13:09:22
Ctulhu
Man nav vaļas ar tevi strīdēties (jo nekas cits mums nesanāk).
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 188 , pavisam kopa bijuši: 15407