atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aglona 2007
Ervīns
Iesūtīts: 2007.07.23 19:18:31
Drīz jau tukstoši katoļu piedalīsies svētceļojumā uz Aglonu, lai svinētu Sv.Jaunavas Marijas devessbraukšanas svētkus ar to kulmināciju 15. augustā.
Cik man ir zināms daudzi luterāņi piedalas šai pasakumā.
Gribētos uzklausīt kādu, kas jau ir bijis vai plano apmeklēt šo katoļiem svēto vietu šajos svētkos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Migdalas Mirjama [77.93.31.219]
# Iesūtīts: 2007.08.04 18:58:09
Kāpēc dažādām konfesijām patīk tik ļoti vienai otru apriet, kur vispirms būtu jāiestājas un jādzīvo pēc Kristus teiktā: "Lai visi ir viens!"?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.04 22:54:18
Migdalas Mirjama Apriet tiešām nevajag, bet apspriest gan! Pārdomāt un pārrunāt, kam un kāpēc mēs ticam un ko un kāpēc darām vai nedarām.
Sandija
# Iesūtīts: 2007.08.06 19:58:22
"Pareizie katoļi" , "pareizie luterāņi" - kaut kā dīvaini skan. Bībelē teikts : "katram notiek pēc viņa ticības"- es ticu, ka tas attiecas arī uz konfesijām. Katrai konfesijai pēc viņas ticības. Luterāņiem Sv. Vakarēdiens ir sakraments - un Dievs arī to dod, Vasarassvētku draudzes tic mēlēs runāšanai - viņiem tas tiek dots utt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.09 19:21:26
Ctulhu Un kam TU tici? Ateismam...
Sandija
# Iesūtīts: 2007.08.09 22:18:59
Ctulhu Būtu jauki, ja tu sāktu pieiet ticībai ar pozitīvu skatījumu, nevis tikai kašķi meklētu...
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.09 23:47:29
Kas iet uz Aglonu, tas lai iet ticībā. Kas sēž mājās, lai to dara svētā glītumā. Katram savs aicinājums.
Nesakiet nu, mīļie brāļi un māsas, ka jums mazliet nekremt, ka ir kādi ļaudis, kas nenoraustās savu ticību redzamu darīt fiziskā veidā, uz ko daži labi spriedēji vienkārši nav spējīgi, jo baidās.
Jo svētceļojums nav tikai svētvieta, kurp tas ved. Patiesībā - svētvieta ir sekundāra un reizēm pat nenozīmīga. Svētceļojums ir ceļš, kas izmaina. Un jupis par to Marijas debesīs uzņemšanu un pārējo balagānu.
Kamēr ies svētceļnieki, kamēr dziedās Dieva dziesmas Lavijas laukos, tikmēr šī zeme pastāvēs.
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.09 23:59:55
Nesakiet nu, mīļie brāļi un māsas, ka jums mazliet nekremt, ka ir kādi ļaudis, kas nenoraustās savu ticību redzamu darīt fiziskā veidā, uz ko daži labi spriedēji vienkārši nav spējīgi, jo baidās.
Jo svētceļojums nav tikai svētvieta, kurp tas ved. Patiesībā - svētvieta ir sekundāra un reizēm pat nenozīmīga. Svētceļojums ir ceļš, kas izmaina. Un un jupis par to Marijas debesīs uzņemšanu un pārējo balagānu.
nu Zaurs, ceru ka neesi katolis, jo tā vēl pie pāvesā svētceļojumā basām kājām un maisā tērptam būs jādodas.
Jāzeps
# Iesūtīts: 2007.08.10 00:16:41
Aglonā šie ir galvenie gada svētki un uz tiem parasti ierodas katrs Lavijas katolis, kas vēlas kopā ar saviem ticības brāļiem svinēt svētkus Dievmātei. Šo svētku tradīcija Aglonā ir veidojusies ilgu gadu laikā. Pamazām tie atrod savu seju arī mūsdienu kultūras apstākļos. Tomēr mēs viennozīmīgi varam teikt, ka svētku galvenā tradīcija ir ticīgo ticības dedzība, kas arī rada svētku noskaņu. Tūkstošiem ticīgo lūdzas kopā, atjauno savas attiecības ar Viņu un rod mierinājumu no Dieva. Dievs dāvā saviem bērniem bagātīgas dāvanas, kas ar atvērtu sirdi ir nākuši pie Viņa troņa. Mūsu ticība ir lielākā dāvana ko varam saņemt. Aglona ir slavena ar Dievmātes brīnumdarītājas svētgleznu un tieši tas ir lielākais brīnums, ka cilvēki atgūst ticību, izmaina savu dzīvi, rod savai dzīvei jaunu piepildījumu. Baznīca cenšas visu darīt, lai šos svētkus padarītu cilvēkiem tuvākus, lai visiem būtu iespēja smelt no mūsu garīgās dzīves avotiem, t.i., no Euharististiskā galda un no Dieva Vārda Svētajos Rakstos.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.10 00:18:33
Jāzep, te nu ir tas atšķirīgais. Dievmātes pārtapšana par dievieti RKB mitoloģijā.
Ervīns
# Iesūtīts: 2007.08.10 13:58:53
Katoļi - malači...

Ja organizē kādus svētkus, tad piedalas tajās.....un visa valsts zina, ka katoļi devušies svetceļojumā....
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.08.10 19:08:26
Domāju, ka šie pārmetumi ortodoksajiem luterāņiem par starpkonfesionālā naida kurināšanu ir pārpratums.
Mēs nekritizējam katoļus par to, ka viņi piedalās savos svētkos, kas ir pilnīgā saskaņā ar RKB oficiālo mācību un dogmātiku.
Bet mēs vēršamies pret tiem "luterāņiem", kas piedalās šajos katoļu svētceļojumos, un pēc visām tām lūgšanām kas skaitītas Marijai un katoļu svētajiem, vēl uzdrošinās apgalvot, ka viņi ir un paliek luterāņi.
Sandija
# Iesūtīts: 2007.08.10 21:09:37
Kristofers Kādēļ tu tik agresīvs pret tiem luterāņiem, kas iet uz Aglonu? Lūgšanas Marijai... Nu un? Kā tu uztver ekumēniskos dievkalpojumus un citus pasākumus kur piedalās vairāku konfesiju kristieši? Kādēļ vajag iedomāties, ka visiem jādomā un jādara vienādi? Es tevi nespēju saprast, jo mani tas netraucē ka citi pielūdz savādāk, es to laiku (kamēr katoļi skaita Esi sveicināta) arī lūdzu, bet tā kā es gribu.
Šeit es pilnībā pievienojos Zaura teiktajam. Jo, gribi vai nē, bet tur piedalās daudz luterāņu, un nedomāju, ka viņi tādēļ būs sliktāki. Tieši otrādi - viņi var būt tikai ieguvēji...
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.10 23:52:21
Sandija
Ne viss ir tik vienkārši, kā domā. Ir viena problēma un tie ir lāsti. Kuri, lai gan izskanēja pirms gandrīz 500 gadiem, bet ir tikpat dzīvīgi, kā būtu tas noticis vakar. Tie būs tādi arī pēc vēl 1000 gadiem, iekams netiks Jēzus Kristus salauzti. Bet tas nenotiks, iekams nebūs atrisinātā lielā problēma, kādēļ tas notika. Šī lielā problēma ir JĒZUS KRISTUS PILNĪGAIS UPURIS, kuram cilvēki nevar neko pielikt, ne atņemt. Droši vien zini RKB pestīšanas formulu MĪLESTĪBA (bauslība)+JĒZUS KRISTUS UPURIS (piedevām vēl šādā secībā).
Ekumēnisms starp LELB un RKB? Nu nav iespējams. Kādam kāds ir "jāaprij" vai arī no KRISTUS UPURA jāatmet bauslība. Vai vari nosaukt vienu patiesi Svētā Gara piepildītu ekumēnisku dievkalpojumu. Pāvests Domā? Tas ir viens vienīgs murgs, turpretī Mežaparkā nav man pat ko piebilst. Vai neesat padomājusi, kādēļ PB ar RKB netusējās? Bet viņiem daudz kas ir līdzīgāks,
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.10 23:52:44
Vai luterāņiem būtu jāpiedalās RKB pasākumos? Protams, ka nē, jo tādejādi lāsts tiek ienests draudzē un Baznīcā. Te nu ir nākošais jautājums, kā mēs mīlam savu draudzi un Baznīcu.
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.11 08:26:11
Jāzeps
Neapvainojies, jo realitāte mēdz būt vēl skaudrāka, bet uzprasījies... Man šodien nav galīgi laika, tādēļ pavisam īsi (plašāks izklāsts sekos rīt). No skolas laika atceries, kā bija jāsajauc skābe ar ūdeni, lai tas šķīdums neielidotu acīs? Ja es nekļūdos, tad skābe bija jālej ūdenī. Jēzus dziedināja slimos tiem pieskaroties, bet tad bija gadījums, kur kāda slimniece pati pieskārās Jēzum. Pēc jūdu likumiem viņai par to draudēja nāve un tas arī būtu noticis, bet viņai paveicas, jo tas bija Jēzus. Nu tad padomā, kurš ir kas un izdari secinājumus.
RKB un PB? Tas ir vēl viens bēdīgs stāsts, bet, kā jau teicu- rīt...
Sandija
# Iesūtīts: 2007.08.11 14:43:44
Andis Atvars [84.237.164.149] Andi, vai tu gribi teikt, ka katoļi visi aizies uz elli? Piedod, ja esmu tevi pārpratusi.
Bet par lāstiem - es tam neticu - jo caur Jēzus nāvi mēs tiekam atbrīvoti no visiem cilvēku uzliktiem lāstiem. Un, ja es lūdzu lai tiktu atbrīvota no jebkāda lasta, tad es ticu, ka esmu arī atbrīvota.
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.08.11 15:08:33
Andis Atvars
Šitas Zaurs domā un cieši tic, ka pestīti tiks visi Kristum ticīgie, netkarīgi no konfesijas vai tādas trūkuma.
Ar to sarunu par svētceļojumiem ir tāda nelaime - visi visiem brauc virsū par to, ka otra puse ir/nav piederīga kādai konfesijai, kā rezultātā svētceļojums paliek ārpus diskusijas.
Tiešām, jupis ar to balagānu, bet ceļš uz Aglonu ir izmainījis ne vienu vien cilvēku, vai viņš/a luturs vai katols vai baptists vai vēl kas.
Par Marijas līdzdarbību man ziņu nav, bet Svētais Gars darbojas spēcīgi šajos ceļojumos ar kājām.
Runājot par iešanu ar basām kājām. ..nu ir bijis arī tāds variants. No paša pieredzes. Neiesaku nevienam atkārtot, un ja redz kādu darām tādas muļķības, bargi sarāt un vardarbīgi apaut, jo rezultāti ir graujoši ideālista veselībai un grupas progresam.

Jāzeps Nepiekrītu par to, ka katoļu Baznīca dara visu iespējamo, lai darītu svētkus cilvēkiem tuvākus. Brīžiem šķiet, ka sliktākas atteicības ar vietējiem iedzīvotājiem un pagastu kā ir Aglonas bazilikai, Latvijā vispār nevar atrast. Bet tas tikai mans (eee... 14-gadu-uz-Aglonu-gājēja) viedoklis, varat nepiekrist.
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.12 01:13:54
b]Jāzeps
Gan ebreji, gan jūdi noliedz Kristu
Ebrējs un jūds ir viens un tas pats. Vai varam runāt par visiem? Laikam jau nē ... un vēl nav vakars...
Kāds sakars katoļiem ar jūdiem
Nu Jāzep- tā taču ir Dieva izredzēta tauta, no kuras nāk Mesija. Tā ir tauta, caur kuru Dievs runā uz mums vēl šodien...Vai gribi sacīt- katoļi nav kristieši???
Andi, kā Jūs varat visiem atklāti pateikt mums viens otru jāAprij. Mācīsimies no Jēzus mīlēt, un aprīsim viens otru.
Atklātībai nav ne vainas… Vari būt drošs, es tuteni nevienam mugurā neduru, tādēļ rakstu tā kā domāju. Vienam otru aprīt nav iespējams, tādēļ tikai viens aprīs otru vai arī novērsīs lāstu cēloņus
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.12 01:17:56
Sandija
Andi, vai tu gribi teikt, ka katoļi visi aizies uz elli?
Andis tā nedomā un nekad to nav teicis. Bet Andis domā, ka ir viena Kristus Baznīca un tā nesastāv no neskaitāmām konfesijām (parūsijām, kā to skaidroja Jānis Kalniņš, lai kā arī patiktu). Šī Kristus Baznīca bija RKB. Šodien RKB ir viena no daudzām...
caur Jēzus nāvi mēs tiekam atbrīvoti no visiem cilvēku uzliktiem lāstiem. Un, ja es lūdzu lai tiktu atbrīvota no jebkāda lasta, tad es ticu, ka esmu arī atbrīvota.
Cilvēki tā vienkārši nevar uzlikt lāstu, ja esi bez vainas. Vēl vairāk- Dievs mūs aizsargā, dodot apsolījumu 1Moz 12:3. Ja ir lāsts, tad ir cēlonis, bet ja ir cēlonis, tad tas ir pirmkārt jālikvidē, lai Jēzus kādu atbrīvotu no lāstiem. KĀ IR LIKVIDĒTI RKB UN LUTERĀŅU SAVSTARPĒJO NOLĀDĒJUMU CĒLOŅI? Šķiet līdz galam vēl nav pat izprasts.
Zaurs
Diskusija ir pa tēmu, jo nosaukumā nav “svētceļojums”
Andis Atvars [84.237.164.149]
# Iesūtīts: 2007.08.12 01:18:40
, bet Aglona.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 151 , pavisam kopa bijuši: 3549