atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aglona 2007
Ervīns
Iesūtīts: 2007.07.23 19:18:31
Drīz jau tukstoši katoļu piedalīsies svētceļojumā uz Aglonu, lai svinētu Sv.Jaunavas Marijas devessbraukšanas svētkus ar to kulmināciju 15. augustā.
Cik man ir zināms daudzi luterāņi piedalas šai pasakumā.
Gribētos uzklausīt kādu, kas jau ir bijis vai plano apmeklēt šo katoļiem svēto vietu šajos svētkos.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Ervīns
# Iesūtīts: 2007.07.23 19:18:50
Drīz jau tukstoši katoļu piedalīsies svētceļojumā uz Aglonu, lai svinētu Sv.Jaunavas Marijas devessbraukšanas svētkus ar to kulmināciju 15. augustā.
Cik man ir zināms daudzi luterāņi piedalas šai pasakumā.
Gribētos uzklausīt kādu, kas jau ir bijis vai plano apmeklēt šo katoļiem svēto vietu šajos svētkos.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.23 19:49:13
Īsteni luterāņi šajā pasākumā, kura centrā ir izdomāts mīts, nepiedalās, vien šādi tādi...jūsmotāji...
Spuķe [213.175.80.116]
# Iesūtīts: 2007.07.23 20:17:21
indriķi
Kas ir "īsteni luterāņi"?
Briinumsons [81.198.243.17]
# Iesūtīts: 2007.07.23 20:39:25
Svētceļojums ir ļoti laba iespēja svēttapšanai ! tikai ne visi to spēj izmantot. Esmu gājis daudzas reizes , arī šogad varbūt iešu ~ 1 dienu ! tas varētu būt kādi 15 – 30 km.

Ir lietas , kas spēj novirzīt domas no galvenā mērķa. Ja eju vairāk par 3 dienām, tad varu nelaimīgi iemīlēties Nejau Jaunavā Marijā , bet kādā parastā cilvēciskā būtnē un tad ir jāpiedzīvo vilšanās.

Svētceļojums un Aglonu nenozīmē , ka automātiski kļūsi svēts/svēta , bet varbūt ir vērts mēģināt….
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.23 20:58:02
Īsteni luterāņi šai gadījumā ir tie , kas neiet uz Aglonu. un nedomā, ka Aglona noder svēttapšanai.
Spuķe [213.175.80.116]
# Iesūtīts: 2007.07.23 21:21:23
Re, kā! Un ko tad vēl nedara "īsteni luterāņi"? Vai neiešana uz Aglonu - šo luterāņiem tik "bīstamo" vietu, ir vienīgā atšķirība?
Oskars
# Iesūtīts: 2007.07.23 22:17:09
Svētceļojumā neesmu gājis, bet uz Aglonu braucu jau vairākus gadus. Es apzinos to, ka šie svētki nav bībeliski pamatojumi un līdz ar to es vairāk braucu uz Meinarda dienu(14. aug.), uz Krusta ceļu, kas ir ļoti saviļnojošs.
Šis gads ir Dieva rokās, bet 14. aug. laikam netikt, varbūt 15. aug., bet 15. aug. es vairāk izjustu to vienotības garu, nevis pāvesta pieņemtos svētkus.
Un starpcitu, no tā lielā cilvēku skaita, manuprāt, tikai nedudz vairāk par pusi ir katoļticīgo, pārēji ir citu konfesiju piederīgie un tādi, kas vispār neiet baznīcā.
Indriķi, es sevi tomēr uzskatu par luterāni, kaut arī braucu uz Aglonu.
Varbūt ja būtu Baznīcas dienas katru gadu un svētceļojumi(kā palīgs ticības sttiprinājumam un garīgā disciplīna) uz šīm Baznīcas dienām, tad luterticīgie mazāk ilgotos pēc šādu svētku apmeklējuma. Par to mūsu baznīcas vadībai nāktos padomāt, jo tiešām tūkstoši luterāņu brauc uz Aglonu, jo viņi ilgojās pēc tādas vienotības.
Andis Atvars [81.198.177.13]
# Iesūtīts: 2007.07.24 01:40:41
Oskar! Kas ir luterānis? Man gan visai nesaprotami kā cilvēks, kurš apzinās ka šie svētki nav bībeliski pamatoti (precīzāk būtu- pretrunā Rakstiem) tomēr uz tiem dodas. Meinarta dienas, Meinarts Latvijas aizbildnis un tas viss LELB... zosāda metas.
Sandija
# Iesūtīts: 2007.07.24 09:48:38
Es Aglonas svētkos neesu bijusi, taču ļoti gribētos tur kādreiz aizbraukt. Šeit es pievienojos Oskara teiktajam - ir vajadzība pēc šīs garīgās vienotības. Baznīcas dienas ( kā tas bija pagājušo gadu Alūksnē ) varētu arī luterāņiem būt katru gadu.
Un , ja arī es aizbraukšu uz Aglonu - tik un tā būšu luterāne
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.25 20:02:25
Nu jā , ja LELB vadība mēģina akli kopēt RKB dievbijības formas, pie kurām piederās ļaužu masu pulcināšana un līdzi iet +Jāņa mūžīgā nopūta - cik daudz spējot pulcināt katoļi Aglonā un cik maz LELB Meinarda un draudžu dienās, nav brīnums ka luterāņiem ar mazvērtības kompleksu sakārojas pūļa. Protams, uz Aglonu var aizbraukt un apskatīt to kā reliģisku fenomenu novērotāja statusā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.25 20:36:57
indriķi, lielbrāl, u.t.t. - vai tu atkal sāc braukt pa vecajam ņurdāšanas un nievāšanas sliedēm? Likās jau, ka esi uzsācis jaunu, pozitīvāku domāšanas un runas stilu...
Baznīcas dienas visā pasulē nav katoļu fenomens. Ticīgajiem pulcēties un kopā slavēt Dievu nav nekas šauri konfesionāls vai apriori nepareizs vai neluterisks (cik nu es kā lajs varu spriest).
Ja tu būtu bijis mūsu pirmajās Draudžu dienās Alūksnē, varbūt arī tu būtu sajutis to prieku, ko sniedz šāda ticīgo kopība vienā telpā un laikā - gandrīz kā mazs atspīdumiņš no debesu valstības, kur visi būs brāļi un māsas. Nu nedzirdēju es šajās dienās nevienu ļaunu vai rūgtu vārdu, bet savstarpēju laipnību, prieku un to vārdos neizsakāmo Dieva mīlestības starojumu, kas ik pa brīdim iemirdzējās....
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.25 23:29:16
Balss, kāpēc uzreiz tik ļauni - ņurdāšanas un nievāšanas ? Ja tev ļaužu pulcēšanās Aglonā dēļ Marijas debesbraukšanas mīta liekas kas īpaši garīgs, es tev neko nevaru palīdzēt jo neesmu par to augstās domās. Ja tas būtu Lieldienās vai Vasarsvētkos - nav problēmu, bet tas pāvesta mīts . Mekā pulcējas miljoni ap melno meteorīta akmeni . Vai man par to būtu jāsajūsminās?
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.26 01:12:27
indriķis Es nerunaaju par Aglonu, bet par tavu attieksmi, KÄ tu apspried lietas. Tu atkal atsäc par aklu katolju formu kopeeshanu, nopuutäm, mazveertiibas kompleksiem... Käpeec tev patiik tä negatiivi sapnjot (lai neteiktu - murgot?)
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.27 17:49:44
Balss, Tu atkal atsäc par aklu katolju formu kopeeshanu, nopuutäm, mazveertiibas kompleksiem... Käpeec tev patiik tä negatiivi sapnjot (lai neteiktu - murgot?)
Ir lietas , kur nekādi nevarat tikt vaļā no mazvērtības kompleksiem, nopūtām un katoļu aklas kopēšanas. Aglonas svētku kritika tev ir svētas govs aizskāršana, vai? Kāpēc Kristus debesbraukšana netiek svinēta ar tādu pompu kā Marijas "debesbraukšana"? Kaut kāda likumsakarība visā tanī ir, ka svētkiem izvēlēti nevis ar Kristu saistīti bibliski notikumi, bet šis šaubīgais, bet Romas krēsla ex-catedra "nemaldībā" autorizētais "notikums."
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.27 19:48:27
indriķis Ko tu man piesien bumbas ? Man šie Marijas debesīs uzņemšanas svētki liekas pēc būtības tikpat apšaubāmi kā tev. Bet ir noteikti labāk, ka ļaudis vairākas dienas iet kājām uz baznīcu nekā uz krogu ar mašīnu. Un, ja tai laikā viņi lūdz un dzied Dievu pagodinošas dziesmas - kas tur slikts?
Es runāju par tavu stilu - kā tu apspried lietas un ko tu pieraksti LELB.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.28 08:15:54
Un cik man zināms, daudzi luterāņi nepiedalās šai pasākumā ...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.28 11:43:37
Balss , kāpēc tu domā, ka apšaubāmu reliģisku svētku svinēšana ir kas labāks par normālu pasēdēšanu krogā?
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.28 12:10:45
indriķis Nu, tāpēc!!! Ka iet uz baznīcu, runāt, dziedāt un domāt pat Dievu (arī, ja esam mūsu cilvēcīgajā ierobežotībā un pat maldīgos priekšstatos) ir labāk nekā krogā piepildīt vēderu, apmiglot prātu un varbūt pakļauties miesiskiem kārdinājumiem...
Jeb vai tu iedomājies, ka visi tavi priekšstati par Dievu un Kristus māti ir absolūti pareizi, pilnīgi un nemaldīgi?...
katolis [89.18.200.187]
# Iesūtīts: 2007.07.28 14:18:19
nesakeit vis! Daudzi luterāņi piedalās šajos svētkos, un katru gad arvien vairāk.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.28 15:56:59
Katoli, nesaki vis, jo tāda statistika nepastāv. Arī šo svēku bums pēc kulminācijas - pāvesta vizītes ir gājis mazumā. Tāpat viena lieta ir fanot par šiem svētkiem, cita apmierināt ziņkāri.
Balss , Svētie Raksti ir pietiekami skaidri, bet tādi kā tu to negrib saprast, lai paliktu cilvēcīgi tik ērtajā šaubīšanās, minējumu, nepateiktā, maldīgo priekštatu un puspatiesību pasaulītē.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 35981