atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem asinis lai nāk pār mums
Svilpaste
Iesūtīts: 2010.05.19 18:40:33
Mateja evaņģēlijs: "Tad Pilāts saka tiem: "Ko tad es lai daru ar Jēzu, kuru sauc par Kristu?" Viņi visi saka: "Sist Viņu krustā!"
Bet viņš sacīja: "Ko tad Viņš ļauna darījis?" Bet tie brēca vēl vairāk: "Sist Viņu krustā!" Bet, kad Pilāts redzēja, ka viņš nekā nevar izdarīt, bet troksnis kļuva vēl lielāks, tad viņš ņēma ūdeni un mazgāja rokas ļaužu priekšā, sacīdams: "Es esmu nevainīgs pie šī taisnā asinīm. Raugait jūs paši!" Un visi ļaudis atbildēja un sacīja: " Viņa asinis lai nāk pār mums un mūsu bērniem. " "
Kā jūs saprotat šo teikumu par asinīm? Ko tas nozīmē?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:41:51
Man šķiet, ka ar to evaņģēlists grib parādīt, ka jūdi uzņēmās vainu par Jēzus krustā sišanu uz sevi.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:44:03
Uz sevi vai uz saviem bērniem?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:44:06
vilks
Laikam precīzāk būtu teikt nevis vainu, bet atbildību. (Viņuprāt tas varēja nebūt viens un tas pats)
Svilpaste
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:44:31
Šī vieta bieži kalpo par attaisnojumu antisemītismam.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:44:50
Kā jūdi atbild par Jēzus nāvi?
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:53:07
Svilpaste
nedomāju, ka mūsdienās viņi kā sevišķi būtu saucami pie atbildības (atceramies bauslību, kurā tēvu grēki tiek piemeklēti pie bērniem līdz trešajai paaudzei, NE ILGĀK). Pie tam - kas gan viņus var saukt pie atbildības kā vienīgi Dievs? Dievs jau sev nekādu Taisnās Tiesas komisiju no cilvēkiem nav izvēlējies.

Antisemīti, ja viņi balstās uz šo rakstu vietu un pozicionē sevi kā kristiešus, līdz ar to parāda, ka viņi ir neskaitāmas reizes nežēlīgāki par Dievu, jo Dievs nepiemeklē grēkus ilgāk kā 3 paaudzes, bet cik neskaitāmas paaudzes ir nomainījušās kopš Jēzus nāves?
Līdz ar to tiem, kas balstoties uz šo pantu, gribētu spriest tiesu, visticamākais, draud tas pats, kas ķēniņa kalpam Jēzus līdzībā, kuram ķēniņš atlaida 10 000 parādu, bet kurš savam darbabiedram 100 parādu nespēja atlaist. (Mt. 18:23-35)

Praktiski šo sodu jūdi, manuprāt, saņēma 70. gadā un sekojošajos gados, kad tika nopostīts Jeruzālemes templis un jūdi izdzīti no Apsolītās zemes. (Mt. 23:34-39) Kādu gan vēl lielāku sodu varētu iedomāties?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.05.19 19:51:30
Vilka prātuļojumā ir viena vāja vieta, proti, ir apiets jautājums par judaisma un kristietības savstarpējām attiecībām laiku lokos. M.ē.2.gs. Dieva Tēva un Dieva Dēla ceļi pašķīrās. Ebreju pāriešana kristietībā mitējās. Farizeji, gods un slava viņiem, sapulcēja ap sevi un Izraēļa dievu savu tautu un faktiski to izglāba no pazušanas nebūtībā. ... . Kristiešiem vienmēr ir kremtis, ka ebreji spītīgi turas pie savu tēvu dieva un reliģijas lietās nevēlas izdarīties tā, kā kristiešprāt tas būtu pareizi. Nu, un ko lai dara? Cildenajiem kristiešiem taču ir jāglābj ebreju dvēseles no mūžīgās pazušanas! Pat tāda pestīšanas cena kā ebreja dvēseles atdalīšana no viņa miesas viduslaiku kristiešprāt ir pilnīgi pieņemama, ja ņem vērā mūžīgās dzīvības labumus, kurus šī dvēsele var iemantot.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.19 19:57:05
*Duksis
Dieva vārds saka:
Sal. pam. 17:9 Kas nosedz un noslēpj grēku, tas rada draudzību, bet, kas šādu lietu no jauna paceļ, tas rada nesaskaņu draugos.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.05.19 20:00:53
Mārtiņš

Kas tad mīļā miera labad būtu jānoslēpj? Kādus tieši grēka darbus? Ko kristieši ir pastrādājuši pret ebrejiem vai ko citu?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.19 20:10:16
*Duksis
Tu gana labi zini kristietības nostāju par cilvēkiem, kas izrīkojās līdzīgi kā tu iepriekš minēji.
Domā pats, neba nu man tev visu mutē jāielej.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.05.19 20:14:43
Mārtiņš Izlietu ūdeni diemžēl nesasmelt. Lai arī kādu pozu post factum kristieši ieņemtu un sejas mīmiku netaisītu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.19 20:20:01
*Duksis
Nu pēc de sada, boļševikiem, maoceduņas, sarkanajiem khmeriem un citiem, ateistiem vispār būtu jāstaigā ar maisu galvā un arī tad tikai pa rensteli, ne?
*Duksis
# Labojis vilks: 2010.05.19 20:26:23
Liekas, ka tēma ir izsmelta.

Ar cerību, ka mani vaukšķējumi kādam ir likušies interesanti
un domu rosinoši, atvados no klātesošajiem.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.19 20:43:39
To arī nozīmē.
Nabaga jūdi saukuši lāstu pār sevi un vēsturē pārpārēm baudījuši savas neapdomības augļus.
Dukšele, tu kāds šebesgojs esi, vai?
Visvairāk Adolfs ( kuru es dziļi nicinu par vācu tautai nodarīto postu ) ar naciķiem esot nokāvis jūdus ( mazos jūdus man no sirds žēl ) un bez kādas kristiešu palīdzības.
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:35:00
to reizēm mēdz dēvēt par genocīda vai holokausta pantu. šķiet, ka stipri drosmīgi - vai sapulcējušais bars var izsaukt tādas sekas visai tautai?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:38:48
Galva Deg
Nu bars visu ko var izsaukt, bet vai nu tiešām 20.gs. grupveida paranojas var saukt par "Dieva sodu"?
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:42:09
Man šķiet vispār ļauno lietu interpretēšana par Dieva sodu ir ļoti "drosmīga" lieta. Jo īpaši attiecībā uz citiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:43:30
Galva Deg
Man arī tā šķiet. Ja Dievs par to nav iepriekš brīdinājis, tad nav ko Viņa vārdu nelietīgi valkāt.
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:45:56
āmen.

Pēdējā laikā ir iznācis redzēt vairākas filmas par ebrēju iznīcināšanu - raudāt...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:47:12
Galva Deg
Lord of the Edges esi redzējis?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 35540