atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kāpēc ir slikti kristieši?
p.l.dassy
Iesūtīts: 2010.05.13 13:11:03
šī būs kārtējā diskusija....

vienkārši rada pārdomas... kristieši un nekristieši un naudu un attieksmi...

gada sākumā man bija viens nepatīkams gadījums ar kristiešiem.... norunām, naudu utt.... beigās sanāca, ka kristieši vienkārši melo! sola un neizdara! (man nav saprotams, kāpēc solīt?ja nedara) ejot pa ielu nervozi izliekas, ka neredz.. skatās zemē!

cits gadījums ar nekristi. pilnīgi pretēji! cilvēks varēja neatdot naudu, bet pats piesakās un saka, ka man pienākās kāda summa... kaut gan sen man jau ar to cilvēku visas saistības beigušās....

divas dažādas attiekmes...
un man besī ārā, ja kāds attaisno grēku! tāda sajūta, ka kristieši ir tie kas izmanto citus... un ir sautīgi... var neatzvanīt... nerēķināties ar otru un būt negodīgiem.... neatbildēt....pieprasīt "savus pīrādziņus"... apvainoties.... augsprātgi.... utt?!

pilnīgi šausmas! dzīvoju pēdējās dienās šajās pārdomās...

kāpēc kristieši mēdz būt sliktie?
kas nekristiešiem liek būt labajiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.13 16:56:10
Ctulhu
Tu nevari visu matematiski izskaitlot. Nu piem. tu esi uzlicis sev par standartu apciemot laiku pa laikam radus jeb draugus, vai piezvanit mammai tetim apjautatiwes kaa viniem iet. Ja tu to neesi darijis kadu ilgaku laiku, tad sirdsapzina tevi apsudzes un uzrunas. Taču, ja tu esi izlemis vai izvelejies darit to 1x 10 gados, tad tu mierigi vadi savu dzīvi un nebēdā par to.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.13 17:01:07
Ctulhu
tu racionāli nosaki neracionālas lietas . Bet es runāju par to, ka tu savai sirdsapzinai uzstadi satandartu, es par to!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.13 17:02:44
Ctulhu
bet tu taču saprati par ko es runāju, vai ne? Nevis par racionālo un neracionālo, bet par principu ar kādu mēs paši sev ( savai sirdsapziņai) nosakam savu morāles standartu.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.13 17:10:06
Ctulhu
Standartus mēs paši nosakam. Viņi nav vienādi. Nu piem., kāds bez sirdsapziņas pārmetumiem pārkāpj laulību, bet viņam ir sieva. Taču viņš par to nebēdā nemaz. Citu, kad uzrunā sieviete piedaudzīgi, viņš jau no tās sāk vairīties, jo viņam pat tas šķiet, ka nav atbilstoši viņa paša morāles normām. Cits to atkal uzlūko ar labpatiku, lai gan viņam ir sieva, un viegli pārkāpj laulību. Tas izriet no tā, kā mēs ssavai sirdsapziņai esam noteikuši.

Vēl piemērs. Vide. Ja sieviete dzīvo Arābu valstīs, tad viņa aizsedz seju. Eiropā viņa darīs to pašu, jo tas ir viņas sirdsapzinas standarts, citādi viņa nevar. Taču, dzīvojot eiropā viņa varbūt reizi pa reizie tomē rnepasedzas, jo neviens viņu tamdēļ nenosoda. Tā viņa ir savu standartu vai sirdsapziņu pārliecinājusi un var pārliecināt līdz pakāpei, ka viņa vairs neizjūt apsūdžibu, pat ja vispār neaizsedz seju. Taču citai, kurai tāds standarts nav bijis, nekad arī neizjutis nekadu sirdspazinas parmetumu vai nosodijumu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.13 17:25:06
Ctulhu
Drusku nesaprotamies, bet nu labi. es par vienu, tu par citu. Nerunāju par to, kas kuram kaitē vai nekaitē, vai kādi ir irracionāli vai racionāli standarti. Runāju par pašu principu kā tādu. Ka mēs paši sev šo kritēriju uzstādam. Ar ko nosakam savai sirdsapziņai kā viņa reaģēs uz lietām ar mums notiekošajām. Teiksim tevi apsūdzēs sirdsapziņa, ja tu nebūsi darbā padarījis kaut ko. Pat ja neviens no tevis neko neprasīs ( teiksim pats sev priekšnieks). Cits tieši otrādāk, laimīgs, kad priekšņieka nav neviens neko neprasa, nekas nav jādara un var sanemt naudu.
incognito
# Iesūtīts: 2010.05.13 18:24:45
Man liekas, Svētā pieņēmums, ka cilvēks pats izveido savu morāli, ir drusku par daudz optimistisks. Realitātē cilvēka izvēles ietekmē karma. Karma te jāsaprot kā domāšanas inerce un pieradums pie kaut kāda veida izvēlēm.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.13 18:27:19
domāšanas inerce un pieradums pie kaut kāda veida izvēlēm.

daļēji tas tā ir. Bet pamatā tu pārdzīvosi, ka nebūsi pats dzīvojis saskaņā ar savu sirdsapziņu, kuru tu pats esi arī noteicis, kādai tai ir jābūt.To tu nosaki, ne tik daudz ar savām domām, pieradumu, vai prātu. To tu nosaki pēc sava gara vai savas būtības dziļākā iekšējā cilvēka, pēc savas sirds.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.13 18:53:31
Tas ka pats pārdzīvos par savas sirdsapziņas neatbilstību savai rīcībai - tas vēl tā. Tjipa dzīvošana kognitīvajā disonansē.

Bet daudz incantāk apskatīt gadījumu, kad cilvēks salīdzina savu sirdsapziņu ar kāda cita cilvēka rīcību. Nu, piemēram - tēmas autors. Vot ko darīt, ja CITI nerīkojas atbilstoši jūsu sirdsapziņai? M?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.13 18:56:31
Lai rīkojas.A kas tur būtu jādara?
incognito
# Iesūtīts: 2010.05.13 19:06:06
Svētais
Tad ir čābiski. Jo, ja cilvēkā ir kautkāds gars, iekšējais cilvēks vai tamlīdzīgi, kas nosaka rīcību, tad cilvēks nevar mainīties.
Savukārt, ja ieradumi ir tikai ieradumi, tad tos var mainīt, iedēstot sevī pozitīvus ieradumus.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.13 19:10:39
incognito
Cilvēks var mainīties, jo var savu dvēseli atjaunot Dieva Vārdā, un var mainīt savus paradumus. Iekšējais cilvēks tikai nosaka sirdsapziņas standartu, pēc kura cilvēks dzīvo.
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.05.14 11:48:05
vai te mati netiek skaldiiti?

Dassy ... varbuut tam kristietim, kas saanis skatiijaas, firmai bankrots ... sieva darbu vakar pazaudeeja, opis vinjnedeelj guuzhu salauza un jaaoperee ... piemeeram.

"Vienkaarhi melo" ir stipri teikts ... nezinu, vai apgalvojuma formaa uzdriiksteetos ... jo nezinu ... un tiesaat man nav dots.

katraa cilveekaa labais un ljaunais darbojas ... procesaa.
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.05.15 09:48:27
mekleejoshs cilveex k-kad atrod SAVU veertiibu sisteemu.

peec tam, domaaju, saakas mijiedarbiiba
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 154 , pavisam kopa bijuši: 33478