atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai jums interesē pasaules uzlabošana?
vilks
Iesūtīts: 2010.05.13 09:14:50
Vai gribat pasauli darīt labāku/ uzlabot/mainīt kaut kādā virzienā?
Vai varbūt savu tuvāko apkārtni?

Kāpēc jā vai kāpēc nē?

Ierosmei atcerējos vienu austrumnieku stāstu par vīru, kam bija 3 dēli un viņi visi mācījās cīnīties ar zobenu. Un reiz pie tēva atnāca ciemos slavens zobena cīņu skolotājs un tēvs gribēja, lai viņš novērtē viņa dēlus..nu vai kaut kā tā. Kad telpā ienāca jaunākais dēls, no durvju augšas viņam virsū krita vāze, kas bija nolikta tā, lai tas, kas ienāktu, to izkustinātu, un vāze viņam uzkristu virsū. Jaunākais dēls to sacirta gabalos vēl pirms vāze bija paspējusi pieskarties viņa galvai.
Kad ienāca vidējais dēls, atkal bija vāze, kas krita viņam virsū, taču vidējais dēls to noķēra un nolika to uz zemes.
Vecākais dēls savukārt vāzi noķēra un uzlika atpakaļ - turpat, no kurienes tā bija kritusi.
Kā jums šķiet, kuru dēlu slavenais skolotājs novērtēja visaugstāk? Un kā jūs paši rīkotos dēlu vietā? Sacirstu vāzi, noliktu uz zemes vai noliktu atpakaļ?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.13 09:53:18
Bet pasaulei taču jāpalīdz! Lai gan šodien nesanāks tēmu norakt. Tūlīt uzvārīsies tēja, tad būs darbos ja`dodas.
pasaules lāpītājs [213.226.141.169]
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:00:33
Vai var mainīt/darīt labāku/uzlabot to, kam pats Dievs lēmis galu uguns jūrā?
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:03:10
gribu izveidot komūnu
sica. [78.84.132.105]
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:04:34
jā kaut kadā ziņā interesē. cenšos sargāt mūsu dabu - ;šķiroju atkritumus, nemēsloju mežos. un tā. vācu apkārtni.
laikam putniņus neglābju...
Rosalie
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:09:54
a man, a man shodien briivdiena

un k-kaadu lidojoshu nomaldiijushos kuckaini nupat salvetee saguustiiju un pa logu izlaidu.

mani siichi vispaar ar taa dara ... arii ar pretiigiem zirnekljiem
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:24:26
hmmmmm....
vispār laba tēma. Kaut kur, kristieša zemapziņā var būt, sasaucas ar urdošo vēlmi evanģelizēt visus, kurus vēl var noevanģelizēt un skaudro apjausmu, ka visus tomēr neizdosies...
tb - vai mums ir jācenšas jaunības maksimālismā līst visām pudelēm par korķi?
it kā nevajadzētu plēsties par lietām, kas uz mums presonīgi neattiecas, da iesviest visiem savu kārtību... taču.... tad varam vienā brīdī attapties ka par nakcpodu izmantojam to bļodu, no kuras pa dienu ēdam... kā lai atrod līdzsvaru?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:31:18
a_masiks kā lai atrod līdzsvaru
eļementarna, naktspodu vajag turēt zem gultas, nevis virtuvē uz galda, kur ir šķīvītis desām, tad domāju līdzsvars būs
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:34:32
jancis [195.8.115.229]
mhm.... tikai tad neaizmirsti apstaigāt visas mājas un pārliecināties, ka visi klausa tavam padomam...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:41:37
Manupraat muusu kaartiibas izjuutai jaabuut savaa pagalmaa un MAAAZLIET arii paari seetai kaiminja pagalmaa... Ne nu gluzhi ka tu sveshaa bazniicaa ar savu dziesmu graamatu naac, bet viedokli vienmeer var izteikt arii sveshaa maajaa...

99% gaiijumu tevi izmetiis laukaa, bet tas 1% ir taa veerts lai runaatu!


Bet veel manupraat vislabaakais teiciens bij (hvz kur tas bij - kaut kaadaa holivudas fikjenee vai) - Be the change you want in the world!
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.13 10:55:55
vilks

tā arī nesapratu- kāpēc labākais bija trešais dēls?

p.s.
tikko ieraudzīju, cik ārā viss ir zaļš un silts!!
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:01:59
pich_
tā arī nesapratu- kāpēc labākais bija trešais dēls?
Jo aiz sevis atstāja visu kā ir, bez izmaiņām. Nesaplēsa un nepārkārtoja pēc sava prāta.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:08:49
pich_, a_masiks, es arii taa sapratu sho moraali!

Tik, basically, es piekriitu tomeer Aivaram... ja esoshaa kaartiiba ir taada, ka godiigiem cilveekiem uz galvas vaazes kriit, tad tomeer man #2 puiss labaak patika...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:13:22
Ctulhu, manupraat taa moraale ir savaadaaka... Ar domu... ja tu naac un centies maaciit istabas slauciishanas maaxlu kaiminjam, bet tava pasha istabaa chinchiki uz griidas meetaajas - tad sanaak neuvjazochka!

No otras puses... mees nekad nebuusim tik ideaali, lai kaminjsh muus nevareetu ar sho atmazku atshuut... taapeec es uzstaaju uz to, ka muusu ambiicijas ir maakjeniit (nedaudz) lielaakas par personiigajaam speejaam... lai uz taam paarklaajuma robezhaam rastos spriedze, kas arii radiitu pozitiivi veerstu kustiibu!
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:14:59
Jošs Mulders
ja esoshaa kaartiiba ir taada, ka godiigiem cilveekiem uz galvas vaazes kriit, tad tomeer man #2 puiss labaak patika...

Esot tāds teiciens - savu lodi vāzi nedzird. Grūti būs iekārtot pasauli tā, lai neviens nemirst. Pat tā, lai tikai nemirst bērni - laikam tomēr iekārtot nevarēs....
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:21:47
a_masiks

tu tici liktenim? ja šī vāze neuzkritīs (jo pirms tevis to kāds būs nocēlis), tad tik un tā atradīsies vāze, kas uzkritīs?
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:27:02
pich_
vispār stāsts ir par kaut ko tādu, ko dēvē par dvēseli, nevis par puķupodu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.05.13 11:34:18
Ctulhu
Spoks nē- iztēle.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.05.14 09:04:25
Mjaa, labs staastinsh. Kaadreiz es noteikti gribeeju uzlabot pasauli ar 1. deela metodeem, tachu tagad....ziiliiti varbutu no kakja es arii izglaabtu, ja redzeetu, ka vinja ir dziivotspeejiiga, bet taa....visu muuzhu ir jaameklee taa smalkaa robezha starp vienaldziigu fataalismu un konstruktiivu riiciibu, neuzmetoties visaam pudeleem par korkji.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.14 09:50:06
Mjā, viena lieta ir kaut ko iemācīties, bet pavisam kas cits - prast iemācīto pareizi pielietot, laikā un vietā. Šķiet es pārsvarā rīkojos kā pirmais dēls
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.05.14 11:09:43
par pasaules uzlabošanu, tad jā, es cenšos uzlabot tuvāko apkārtni ap sevi. šorīt pa skolas autostāvvietu pastaigājās divas pīles, trešā tupēja pie mūsu dīķa, es paņēmu maizi un pabaroju tās. jutos apmierināta ar padarīto.

par dēliem - tad es laikam būtu vidējais.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 176 , pavisam kopa bijuši: 2052