atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vīzija par mājas grupiņu draudzēm (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.05.12 12:41:20
Diskusija par jūsu viedokli par šo vīziju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.05.14 18:15:03
te viens interesants pētījums par tik smalkām teoloģ. niansēm Vassulas tekstos, ko viņa nu absolūti nekādi nebūtu varējusi ne zināt, ne pati izdomāt
http://www.tlig.lv/content/view/112/84/

bet es tev viņu nebūt neuzspiežu, mums vien pēc iespējas godīgi jāseko katra gaitām/augļiem, patiesība atklāsies tāpat.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.15 22:06:33
vilks

Ja nu personīgi tevis ierosinātās izmaiņas nepieņem, tad gan būtu bezjēdzīgi mēģināt sevi salīdzināt ar Luteru. Redzi, viņš ilgi un dikti studēja, kļuva par profesoru un tikai tad uzdrošinājās kaut ko būtisku ierosināt mainīt savā Baznīcā. Ja nu tev arī gribas Baznīcā ko lielu mainīt, kļūsti vismaz par teoloģijas maģistru, ja ne doktoru.

Tas nu gan ir garām. Visa pasaules kristietība bez skolām līdz Konstantīnam, bez jebkādas teoloģijas nodzīvoja pareizas mācības kontekstā. Līdz ar Konstantīnu sarosījās teologi, gudrīši un ....viss strauji aizgāja pa burbuli.
Neba mēs uz pasaules vienīgie kristieši. Daudzās baznīcās iztiek bet teoloģisko beigušajiem. Vismaz tas nav primārais. Primārais ir Jēga - Jēzus Kristus sludināšana.
Kaut kādu laika posmu mēs kalpojam attiecīgā draudzē, konfesijā . Tad , nu , kalposim taisni . Nevis teologiem bet Kristum. Visu ielaisto lietu sākums ir meklējams nepareizā kalpošanas sistēmā. Vienkārši ir pareiza , apustuliska kalpošanas sistēma un ir liturģiskā. Jēkaba vēstulē ir lasāmas atslēgas kā draudzei pareiz kalpot.

Ne doktors ne bakalaurs neko neizmainīs. Viņš drīzāk tiek ierauts aplī. Izmainīs Jēzus un taisnība un kopēja , visu draudzes cilvēku paklausība Jēzum. Sākot no arhibīskapa līdz visnožēlojamākajam lapšānam. Visiem jāmainās. Redzam problēmu. Atrisinām to.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.16 19:56:41
rainars
kaut kā tā varētu būt, jā.

Aivars Lapšāns
piekrītu tev tādā ziņā, ka ir svarīgi vispirms pašam darīt to, ko Dievs ir atklājis, nevis, pašam neko vai gandrīz neko nedarot, mēģināt tikai mācīt citus, kā viņiem vajadzētu labāk kalpot.

Labākais veids, kā radīt pārmaiņas - parādīt ar personīgo dzīvi to, ka tas darbojas.

Par to, ka teologi un izglītoti cilvēki vispār draudzei nav vajadzīgi, es gan nepiekristu. Protams, Dievs var svētīt un svētī arī kalpošanu bez viņiem, bet tas nenozīmē, ka visa teoloģiskā izglītība būtu norakstāma.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2010.05.17 08:19:18
Aivars Lapšāns
Visa pasaules kristietība bez skolām līdz Konstantīnam, bez jebkādas teoloģijas nodzīvoja pareizas mācības kontekstā.

Tad nu gan, tad nu gan ...
Vārdu Origēns esi dzirdējis? Nu vismaz pa ausu galam?
Paprasi savam mācītājam - kas nu Straupē tagad kalpo - lai pastāsta tev par viņu kādreiz ... un par Didascalium Aleksandrijā ...
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.17 10:58:05
Aivars Lapšāns , Visa pasaules kristietība bez skolām līdz Konstantīnam, bez jebkādas teoloģijas nodzīvoja pareizas mācības kontekstā. Līdz ar Konstantīnu sarosījās teologi, gudrīši un ....viss strauji aizgāja pa burbuli.
Ak tad bez teoloģijas gan, ko? Iekš kādas -loģijas tad?
Mjā, un ko tad darīja apustuļs Pāvuls, īrēdams telpas, un vai apustuļs Jons nebij teologs, viņu krievi sauc - `Joan Bogoslov`etc?
Ak tad nelabais onkulis Konstantīns teoloģijai deva vaļu?
Un pa burbuli aizgāja?
Elles vārtiem, redz, nebūs uzvarēt, bet Lapšanam pa burbuli aizgāja?
Teoloģija, draugs, ir - mācība par Dievu, jeb dievvārds.
Un ortodoksa teoloģija ir - pareizā mācība , nepārdomātu pretnostatījumu mīli!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.18 00:29:22
vilks

Par to, ka teologi un izglītoti cilvēki vispār draudzei nav vajadzīgi, es gan nepiekristu.

Es jau nesaku , ka nav vajadzīgi , bet ir draudzes , kur iztiek bez. Veselas baznīcas. Pirmkristieši arī sludināja bez izglītības. Un efekts bij daudz lielāks.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.18 01:01:42
Juris Saivars

Es Tev , brāl , varu desmitiem nosaukt šito teologu. Pats esmu pietiekami izglītots šajos jautājumos. Nav man Straupes mācītājam nekas jāprasa. Un Tavs uzstādījums - paprasi mācītājam vien ir no antiteoloģijas , kur tikai viens zin Kristu un pārējie muļķi.Muļķiem jāprasa mācītājam, nevis Bībelei , nevis jālasa pasaules un kristietības vēstures attīstības posmi. Pieminēsim Konstantinopoles bīskapus teologus. Tur bij teologu midzenis , kuri rāvās ar savām teoloģiskajām idejām pie varas. To vien darīja kā viens otru nicināja. Kāds tagad konstantinopolei gala liktenis? Tas kungs aizsita šito Dieva piesmējēju anštāti ciet. Tur tagad rets kristietis pastaigājas.
Protams , ka bij arī svēti vīri, kuri nerāvās ar teoloģiju pie varas, bet tos nav jāsauc vārdā , jo viņi ir Dieva apzīmogoti pats par sevi. Man nelabi palika , kad lasīju par šito teologu vājprātu , kas Konstantīna laikā sākās. Murgs. Pats Konstantīns atļāvās iejaukties likumdošanā par uzstādnēm , pa kurām tajā laikā bij bezierunu paklausība baznīcai jāiet. Pats viņš nekristījās un nebij pārrāvis pagānisko Dievības kultu savā dzīvē. Kādi tur varēja būt teologi viņam apkārt? To , šķiet arī svētie pieminēja , ka Konstantīns sapinies ar varas kāriem bīskapiem.
Visiem laikiem cauri ir gājusi otrā, patiesā baznīca. tajā pašā gadsimtā uzreiz pēc Konstantīna atkal kristietību aizliedza viņa radinieks un īstās draudzes vīri turpināja pagrīdē izglītot tautu bez bīskapiem. Piem. kādā impērijas skolā skolotāji izdomāja eposu no vecās derības un mācīja bērniem eposu, bet jauno derību arī literarizēja , lai varētu turpināt tautu izglītot slēpti.
Tā , brāl. Lai Dievs Tevi svētī atšķirt Baznīcu no baznīcas. Svētos no ,,svētajiem,,.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.18 01:11:58
indriķis

Teoloģija, draugs, ir - mācība par Dievu, jeb dievvārds


Es te , brāl , runāju par teodemagoģiju , kura visos laikos sev ir pielaikojusi viscēlākos vārdus no Bībeles , lai tikai tiktu pie varas lai paauKstinātos.
īstā teoloģija šādiem cilvēkiem nav bijusi pa spēkam un arī nebūs. Kā Tu raksti Dievvārds. ( ļoti skaisti) Šis Vārds katrā ienāk caur Jēzu un Svēto Garu. Un tam , kam tas ir noticis tas smejas un raud par tiem , kuri grib aprēķināt, uzrakstīt , atšifrēt, piespiest mīlēt citiem savus teorakstus. Tad , kad šādi Dieva piesmējēji ir pie varas, tad visai tautai sākas smagas dienas , jo viņas garīgie līderi kalpo sātanam un iznīcina patieso Baznīcu.
It kā , Indriķi , es nezinātu ko nozīmē vārds teoloģija. Cilvēki paši maina vārdiem jēgu. Teiksim, Tu, piespied otram , lai viņš sajūt ar degunu vakarēdiena laikā cilvēka miesas gabalu smaržu. Histēriska antiteoloģija. Tu izmaini kristieša pienākumu sabiedrības priekšā - publicējies ar segvārdu. utt...
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2010.05.18 09:22:23
Aivars Lapšāns
Visa pasaules kristietība bez skolām līdz Konstantīnam, bez jebkādas teoloģijas nodzīvoja <-> Pieminēsim Konstantinopoles bīskapus teologus ..

Vai tu, godāts kungs, labo roku no kreisās spēj atšķirt? Ja nespēj – tad ko tu dari? Lasi grāmatu, no kuras nelabi paliek? Un ko tas tev palīdz? Ja gribi mācīties – ej, paprasi kādam par sevi gudrākam .. izmet no sevis to lepnības un lielības raugu, kas pāri pārēm kūsā .. noliec galvu un uzprasi kādam, kas spējis mācīties.
Bet labo roku no kreisās tu neatšķir – apgalvojumus par pirmsnikejas baznīcas censties pamatot ar atsauci uz Konstantinopoles bīskapiem .. khmmm .. pasmīdināji, paldies.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.18 11:24:44
Visa pasaules kristietība bez skolām līdz Konstantīnam, bez jebkādas teoloģijas nodzīvoja

Tev jau gribeetos gan
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.05.18 11:58:01
Aivars Lapšāns Nu piedod, nekompetence pilnā mērā, Aivar! Tas saucās - gribās uzdot vēlamo (tavuprāt) par esošo.

Tavs naids pret Konstantīnu un Baznīcu ir liels, tas nāk no Adventistu un citu jauno kustību priekštatiem par Baznīcas vēsturi, kā arī nezināšanas. Ar objektīvu vēsturisku patiesību tam nav nekāda sakara.

Ak, cik būtu jauki ja tu spētu iemīlēt Baznīcu un tās vēsturi un pārstātu kā tāds ērkšķains pacmitnieks vērsties pret lietām, kuras vēl neesi izpratis. Mīlestības, Aivar, vairāk mīlestības. Lūdzu, nelēc uz ecēšām - savainosies un citus ievainosi!

Es saprotu, tu esi mākslinieks un sirds/emociju cilvēks. Tā tu redzi pasauli. Izlaid caur sirdi/emocijām Baznīcas vēsturi, nevis propogandu un nekristiešu, vai sektantu interpretācijas par to, izlaid, Aivar! Pašam būs vieglāk!

Vai tu neesi lasījis: Mīlestība apklāj grēku daudzumu. Mīlestība, nevis naids. Iemīli, Aivar Baznīcu! Vai atceries, apustulis Jānis savā vēstulē sacīja: "Ja kāds saka: es mīlu Dievu, - un ienīst savu brāli, tad viņš ir melis; jo, kas nemīl savu brāli, ko viņš ir redzējis, nevar mīlēt Dievu, ko viņš nav redzējis. Un šis bauslis mums ir no Viņa, ka tam, kas mīl Dievu, būs mīlēt arī savu brāli." Iemīli, Aivar tos, kuri Kristus laikam tuvāk dzīvojuši, par viņu savas pārdomas izteikuši un ticību ar savu dzīvi un asinīm apliecinājuši. Viņi ir mūsu ticības brāļi un māsas.

Ir Baznīcas vēsturē kļūdas, jo nepilnīgi un grēcīgi cilvēki esam, visi. Ir arī grēki, kurus nesaprātīgi ļaudis Baznīcas vārdā darījuši. Bet pacelies pāri politikai un intrigām, pacelies un palūkojies uz to mīlestībā, tad tev atvērsies cits apvārsnis, Aivar! :-)
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.18 14:55:27
Juris Saivars

Vai tu, godāts kungs, labo roku no kreisās spēj atšķirt? Ja nespēj – tad ko tu dari? Lasi grāmatu, no kuras nelabi paliek? Un ko tas tev palīdz? Ja gribi mācīties – ej, paprasi kādam par sevi gudrākam .. izmet no sevis to lepnības un lielības raugu, kas pāri pārēm kūsā .. noliec galvu un uzprasi kādam, kas spējis mācīties.
Bet labo roku no kreisās tu neatšķir – apgalvojumus par pirmsnikejas baznīcas censties pamatot ar atsauci uz Konstantinopoles bīskapiem .. khmmm .. pasmīdināji, paldies.


Sāksim no sakuma = Tu ar lepnību iegāzies , pamācot , ka man jāiet pie mācītāja mācīties. Tavi pieminētie cilvēki nav no konteksta , par kuru mēs runājām ar Vilku. Vēlreiz saku , ka esmu pietiekami daudz mācījies , lai atšķirtu svētu no nesvēta , varas kāru karjeristu visos laikos , no svēta vīra visos laikos.
Mani īstie Vārda meistari un skolotāji ir Jēzus , Viņa domas , pavēles , lūgšanas, stāsti par viņu , tad viņa mācekļu atstātais mantojums. Ar to ir jāpietiek. Pārējais, pārējie ir kā papildinājums.
Nu , piesauci Tu Origēnu , tad uzraksti savas domas viņa kalpošanas kontekstā par mazo grupu. Uz priekšu. Būšu priecīgs.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.18 15:02:03
Ivo Pavlovičs

Ivo , es Tevi līdz galam nemaz nelasīšu pašlaik. Ne man ir naids pret Konstantīnu , ne adventistiem , ne putitāņiem. Es smejos par muļķiem un karjeristiem visās nozarēs, bet raudu , kad šie karjeristi piesmej Dievu ar viltvārdību un sagrozītu vēsturi par īsto Baznīcu , ko kristīgiem karjeristiem nebūs uzveikt.
Konstantīnu zin visa pasaule. Par viņu ir sarakstīts visvairāk , kā kristietības atļāvēju impērijā. Tas ir loģiski. Par adventistu muļķībām man nav komentāru par šo jautājumu. Es adventistus , kuri Latvijā nākuši no, pārsvarā Krievijas, uzskatu par sektu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.18 15:30:40
Zvērināts antiintelektuālisms arī ir pārliecība. Laikam jādomā, kā arī šādas pārliecības cilvēkus Baznīcai uzrunāt Kristum.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.18 15:56:01
Aivars, ir grūti pateikt cilvēkam, ka viņam banāni ausīs, ja šis pretīm brēc - "Es neko nedzirdu, man banāni ausīs" :/
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.18 16:29:08
man gan drīzāk šķiet, ka problēma nav nedz intelektuālisms, nedz antiintelektuālisms, bet gan mīlestības trūkums. Kā vieni, tā otri labvēlīgi reaģē, ja viņi redz, ka viņi patiesi kādam rūp un ka viņi kādam ir nozīmīgi.
un, iespējams, šī ir viena no galvenajām problēmām, ko palīdz risināt labas mazās grupas - proti, ka cilvēki tiek uzklausīti, viņu vajadzības tiek ieraudzītas un citu rūpēs par sevi viņi ierauga Kristu. Kā arī mazajās grupās viņi apgūst prasmes rūpēties atkal tālāk par citiem.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.18 16:43:53
Šito der karjeristiem noskatīties vairākas reizes pēc kārtas.

http://www.delfi.lv/news/world/other_events/sviniga-ceremonija-janukovicam-uz-galvas-uzkrit-vainags.d?id=31955057
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.18 16:48:29
vilks
Šoreiz es par ko citu. To ar mājas grupiņām vien neatrisināt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.18 16:50:21
vilks

Es zinu kā cilvēki mainās , kad sāk iet uz draudzes mazajām grupām. Tā ir milzīga Dieva svētība. Dievam pie šīm lietām ir labs prāts.
Bet loģiski , jo draudzē izveidojas lūdzēju, evaņģēlija mācekļu, misijas cilvēku kopums. Ne tikai.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.18 18:48:08
Aivars
jā, bet tas, ko tu mini, jau nav īsti sabiedrības problēma, bet tāda savāda baznīcas iekšējā problēma.
es gan domāju, ka arī tā savā ziņā risināma caur personīgām attiecībām..vai atrisināma, nezinu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 16578