atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Katoliskais spārns LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.05.10 10:50:19
Lasot šī foruma komentārus, man rodas pārliecība , ka LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns.
Lūdzu izteikties tikai LELBiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:08:58
Aivars Lapšāns
Nu bet vai tu būtu gatavs tādā pirmdraudzes vienkāršībā paklausīt pamācību par Sv. Vakarēdienu un piekrist Jēzus vārdiem `mana miesa`, `manas asinis`, bez apsūdzībām katolicismā? Un vai domā, ka ir pareizi apgalvot, ka teoloģija ir iemesls seksuāli deviantai uzvedībai?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:13:21
Aivars
kāda nu ir tiem latviešiem tā skaidrojošā vārdnīca - tāda nu ir (tezaurs)...
man jau labāk patika ulmaņlaiku "Konversācijas vārdnīca", daudzu burtnīcu formātā, ar visām melbaltajām bildēm. Šķiet tur bija arī par lielniekiem un krievu staroveriem, ar visām bildiņām.... taču kur gan lai es to tagad raunu?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:13:33
vilks
OK.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:14:00
Aivars Lapšāns Pirms sākt analizēt LELB kalpotāju uzskatus, un izdalīt spārnus, varbūt sākumā iepazīsties ar luterisko ticības mācību.
Tā kā Millera Kristīgā Dogmatika online nav pieejama, tad vajadzēs vien sākt ar pamatiem - Vienprātības grāmatu, kas ir izlasāma šeit: http://www.luteranis.lv/index_gramat.php?products_id=17&action=read_content
Jo būt luterānim pēc precīzas definīcijas nozīmē - ticēt, ka Bībele ir nemaldīgs Dieva Vārds, augstākā autoritāte ticības mācības un morāles jautājumos ( norma normans ), un Vienprātības grāmatā apkopotās luteriskās ticības apliecības ir Sv. Rakstu mācības pareizs izskaidrojums ( norma normata ) .
Milzīga ir paklusēšanas un pazemīgas mācīšanās svētība.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:18:48
Aivar Lapšān!
"Es nevaru atbildēt uz Tavu jautājumu , jo es tik primitīvi nedomāju"
pag, es pareizi sapratu, ka Tu nevari definēt to, ko jautā, jo "nedomā tik primitīvi"?
Kas tie ir par "augstumiem", no kuriem Tu nevari nolaisties, lai mani, muļķīti, apgaismotu?
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:20:44
vilks A tā no visiem foruma luterāņiem vienīgā Vassulu atzīst Jona, bet arī viņas uzskati LELB nav necik plaši pārstāvēti.
Ingars nujā tikai Jona vien, šķiet no LELBiešiem, šajā forumā, kura atbalsta RKB doktrīnas


skaidrībai
ko nu katrs saprot ar katoļu doktrīnām (grēku izpirkšanu ar indulgencēm, JMariju - Dievieti vai tml. brīnumus), es pārstāvu Evaņģēliju + šodienas Praviešu Sv.Garā pausto Vārdu.
ka tas ir tik ekumenisks, cik nu tas ir, tas jau ir jautājums par uzticamību Vārdam/Jēzum (un nevis personīgi Vassulai vai citam kādam instrumentam). un tā kā pagaidām neviens nav manis nosauktos praviešus melos pieķēris (nedz pats uzrādījis pravieša dāvanas lai šos vēstījumus apgāztu), tad neredzu nekādi manu īpaši katolisku noslieci - Jēzus taču skaidrāk par skaidru uzstāj, ka savas lepnās galvas vienādi jāpieliec pilnīgi visiem, no pilnīgi visām konfesijām.

Vassulas vēstījumiem, kā zināms, atbalsts nāk pamatā no Lutera draudzes, un tā nav vis kāda margināla grupele LELBas pažobelē - lielākā lut. draudze Latvijā... tā ka - lēnāk pār tiltu... šis forums ar labi ja pārdesmit še tusējošiem mācītājiem ne tuvu nav visa LELBa.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.05.10 14:21:38
rezumē: es tātad katrā ziņā pati pirmā esmu pret ļauno ļauno pāvestību!
no, khem, vārda "pāvs"
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:21:59
Zināt jau par kādu var zināt tik cik uziet un pāri pārēm. jautājums ir par attiecībām.
Nu teiksim Raimodu Paulu jau daudzi zin , bet cikus zin Raimonds Pauls un ir ietusējis, kā saka?
Vai precētam vīram pietiek ka viņš zin savu sievu un viss, tālāk var uzrakstīt grāmatu un likt sievai mieru?
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:22:11
Aivars LapšānsSieviete , vīrietis mācītāji... Kur to visu var atrast Bībelē, ko tie mācītāji dara apustuļu laikos utt.....Tāpēc kāds no Doma laukuma nedrīkst šo draidzi iznīcināt , pasakot - nē, sieva nedrīkst būt mācītāja. Bet šis vārds - mācītājs ir tautas vārds , ne evaņģēlija skaidrojums par draudzes hierarhiju.

Kāpēc Tev tik ļoti gribas lai būtu sievietes mācītājas? Vai paklausība Dieva Vārdam tev nav saistoša? Kas saka:taču mācīt es sievai nepieļauju, nedz valdīt pār vīru, bet viņai jāturas klusībā.Jo Ādams ir pirmais radīts, pēc tam Ieva.Un Ādams netika pievilts, bet sieva tika pievilta un krita pārkāpumā; /1Tim 2:12-14/
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.10 14:27:42
Aivars

Nu bet vai tu būtu gatavs tādā pirmdraudzes vienkāršībā paklausīt pamācību par Sv. Vakarēdienu un piekrist Jēzus vārdiem `mana miesa`, `manas asinis`, bez apsūdzībām katolicismā? Un vai domā, ka ir pareizi apgalvot, ka teoloģija ir iemesls seksuāli deviantai uzvedībai?

Protams, ka jā , ka Viņa Miesa un Asinis. Bet tas lai nav kults par neko = Jēzus miesa un asinis. Apēd , iedzer . Lai tas dod sapratni par Vārdu, par Jēzus misiju , ka Viņa mugura tiks šaustīta par mūsu grēkiem, ka Viņa izlietās asinis ir jauna derība , ne veca priesterība bez kādas jēgas. Apēd , iedzer. Tāpēc Jēzus saka = Kas par jums tiek nodota. Šie Jēzus vārdi ir arī ar simboliem. Nedrīkst cilvēkam ar stibu piespiest saprast to , ko tu viņam neesi izskaidrojis rūpīgā darbā ar to cilvēku. Tā viņš ies ēst miesu un līdz sava mūža galam tā arī nesapratīs Jēzus jēgu, misiju uz šīs zemes pie katra cilvēka.
Tas nav tik vienkārši. Šim manam un Tavam jā ...ir nebeidzams turpinājums, par ko visa kristietība līdz Jēzus nākšanai strīdēsies.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:29:52
Aivars Lapšāns Tā kā visas Vienprātības grāmatas izlasīšana varētu aizņemt milzīgu laiku (bet tas atmaksājas - arī visas Bībeles izlasīšana galu galā aizņem milzīgu laiku), tad pie patiesības atziņas Tu varētu ātrāk nonākt izlasot luteriskās ortodoksijas tēva Mārtiņa Hemnica ticības mācības rokasgrāmatu mācītājiem Enhiridions , kas par baltu velti vēl ir lejupielādējama šeit: http://www.lmf.lv/gramatas/enhiridions.pdf
Īpaši iesaku izlasīt nodaļu Par tā Kunga Vakarēdienu - 116.-130. lpp., lai nesanāktu tā, ka luterisku mācību Tu savā nezināšanā nosauc par ļauno pāvestību, bet Cvinglija, Kalvina un viņu mūsdienu epigoņu maldus - par īsteni luterisku mācību, kuru apdraudot ļaunais katoļu spārns.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:30:30
Vardarbe

man negribās , ka sievas ir mācītājas. Bet Dievs , ja gribēs runāt attiecīgajā novadā Dieva vārdu , tad viņš izmantos pat ērzeli.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:33:15
PAREIZTICĪGIE! KATOĻI! PROTESTANTI! JŪS VISI PIEDERAT MAN! MANĀS ACIS JŪS VISI ESAT VIENS!

1987. gada 27. oktobris


- (Pēdējais katoļu teologs, uzzinājis, ka es nepiederu nevienai baznīcai, arī ne viņa baznīcai, zaudēja jebkādu interesi par vēstījumiem.)

protams, Vassula, ka tu viņiem nepiederi, tu piederi Man, Es esmu tavs Radītājs un Svētais Tēvs,1 tu pakļaujies Manai Autoritātei;

- Protams, Kungs, ka mēs esam zem Tavas Autoritātes, bet man tika paskaidrots, ka organizētajā Baznīcas sistēmā kristietis pieder pie kādas no konkrētajām kristiešu kopienām.

Manās acīs visas tās ir vienādas, jo Es nekad neesmu vēlējies, lai Mana Miesa būtu sadalīta; jūs, cilvēki, esat izkropļojuši Miesu, atdalīdami no tās locekļus! jūs esat sprieduši tiesu pār Manu Miesu, jūs esat izkropļojuši Mani;2

- Ak, Dievs…

meitiņ, vai neesmu tev sacījis pataupīt savas asaras Manai Mātei?3

- Jā, Kungs, bet man šķita, ka Tev ļoti sāp, un es esmu tikai cilvēks.

Vassula, tu to jūti, jo mēs dalāmies Manā Kausā, bet Mans Kauss ir rūgts; pasaki Svētajam Krēslam, ka tas esmu Es, kurš tevi sūta pie viņiem; ja viņi tev vaicā, kurai Baznīcas kopienai tu piederi, pasaki tiem, ka piederi Man un pakļaujies Manai Autoritātei;

- Kungs, negribētu strīdēties ar Tevi, bet vai es nevaru teikt, ka esmu pareizticīgā? Es esmu pareizticīgā.

pareizticīgie! katoļi! protestanti! jūs visi piederat Man! Manās acīs jūs visi esat Viens! Es jūs nešķiroju, tāpēc jums nevajadzētu baidīties; pajautājiet Manam mīļotajam pāvestam Jānim Pāvilam, - viņš arī nešķiros;
(..)

http://www.tlig.lv/content/view/394/109/
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:41:11
Kristofers

Pietiekami esmu lasījis, acīm redzot par Tevi vairāk. Iedziļinies manos komentāros. Neesmu teicis , ka nav. Tam visam ir jēga. Es par to runāju. Ja tas būtu tik primitīvi , tad Jēzus dotu kost un sūkt asinis. Jēga ir = Jēzus ir dzīvības maize , viņa Vārds (un Vārds tapa miesa). Maize ir evaņģēlijs, ticība , lūgšanas , sarunas ar Jēzu. Līdzjūtīga sapratne , kā viņu sit tautas priekšā par mūs grēkiem.
Starp citu. Jēzus mugura , kad tika sista, no pātagu stīgām izveidoja maizes svītraino rakstu un asās kaulu šautras galā , kas uzplēsa Jēzus miesu. izveidoja pūslīšus tāpat kā uz maizes toreiz tas bij novērojams.
Kristofer, Jēzus ir kanonisma, simbolu ģēnijs. It seviški šajā , vakarēdiena jautājumā. Asinis un miesa ietver visu, pilnīgi visu , kas saistās ar mūsu Dieva mīlošo sirdi pret mums. Neesi primitīvs. Jā esmu šos skaidrojumus lasījis un pieņemu tos.Man nav problēmu. Man nav arī problēmu , ja Jēzus šajā laikā dod vēl kādu informāciju par sevi un vakarēdienu. Es par to priecājos.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.05.10 14:42:29
-Jona-
Vassulas vēstījumiem, kā zināms, atbalsts nāk pamatā no Lutera draudzes, un tā nav vis kāda margināla grupele LELBas pažobelē - lielākā lut. draudze Latvijā... tā ka - lēnāk pār tiltu... šis forums ar labi ja pārdesmit še tusējošiem mācītājiem ne tuvu nav visa LELBa.

Jā, lēnāk pār tiltu. Es Lutera draudzē neesmu sastapies ar Vassulas vēstījumu atbalstu. Protams, es visus dievkalpojumus un aktivitātes neapmeklēju, bet ciktāl esmu saskāries - doktrīnu veidojošos jautājumos, mācībā, Bībeles studijās u.c., kā arī tiešās sarunās ar mācītājiem - vienīgā gala atsauce ir uz Jēzu un Rakstiem.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:43:13
-Jona- Vassulas vēstījumiem, kā zināms, atbalsts nāk pamatā no Lutera draudzes, un tā nav vis kāda margināla grupele LELBas pažobelē - lielākā lut. draudze Latvijā... tā ka - lēnāk pār tiltu... šis forums ar labi ja pārdesmit še tusējošiem mācītājiem ne tuvu nav visa LELBa.
Vai nu pietiks muskuļus demonstrēt? Par to, kādā luteriskā tradīcijā šī draudze mācīta liecina kaut tikai viens fakts, ka šīs draudzes ilggadīgais gans tagad ir faktiski pārtraucis kalpot draudzē, un savu laiku velta t.s. kristīgās meditācijas popularizēšanai, kas faktiski ir "kristīgais" dzen. Un viņa pēdējais garadarbs, sarakstīts kopā ar katoļu priesteri ir īstens šedevrs - vispasaules sinkrētiskas reliģijas izveides projekts.
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:50:43
Varen daudz akmeņu te visos virzienos ir izmētāts. Vai būs kas salasa?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 15:00:41
Kristofers

es gan nesaprotu par ko Tu runā , bet , tiešām, vārds - meditācija aizklāj kristīgo praksi = Lūgšanas un saruna ar Dievu. Būs laikam reiz jāķeras pie kristīgās meditācijas grāmatām.
Mazlietiņ savā laikā esmu nodarbojies ar austrumu lietām un man meditācija ir labi zināma lieta , kas nav savienojama ar kristīgo kultūru. Tas viss var beigties ar sātana ielaišanu sevī, trako māju utt....
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.05.10 15:04:37
Mārtiņš
sprediķos šos vēstījumus nelasa, tas tiesa, bet arī Vassula taču atsaucas tikai jau uz Jēzu un Rakstiem, neko citu. un ekumeniskie pasākumi pagaidām notiek atsevisķi - piem., tas Vassulu pārstāvošais priesteris no Anglijas, kas nesen viesojās arī Lutera draudzē.

patīk tas vai nepatīk Kristoferiem, bet laiku beigās būs viens ganāms pulks un tikai viens Gans - un tas jo skaidri rakstīts brrriesmīgi sinkrrrētiskajā grrrāmatā Bībelē...
indriķis
# Iesūtīts: 2010.05.10 15:40:32
Aivar Lapšān , atbildi vienkārši: ir vai nav Sv. Vakarēdienā maize- patiesa Kristus miesa, vīns - Kristus asinis mūsu grēku piedošanai?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 5 , pavisam kopa bijuši: 16061