atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Katoliskais spārns LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.05.10 10:50:19
Lasot šī foruma komentārus, man rodas pārliecība , ka LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns.
Lūdzu izteikties tikai LELBiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:38:28
vilks

Ja runājam konkrēti, nevis vispārīgi, tad agresivitāte gan ir novērota šajā forumā (vārdā nesaukšu) + vēl arī attiecīgie viedokļi, kas, es nezinu vai ir oficiālas doktrīnas, bet šķiet, ka ir gan, proti, ka ārpus katoļu baznīcas nav pestīšanas. Nav konvertējušies, iespējams jo cer uz ekumēnisko apvienošanos, cerībā, ka pāvests apžēlosies un pasludinās mūs par īsteniem katoļiem
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:38:59
Kas ir spēcīgs? Un kas ir spārns?
Pirms gadiem mācītājs Modris Gulbis apcerēja, ka LELB raksturīga liela teoloģiska neviendabība, un vienlaiukus mēģinājumi pretendēt uz konservatīvu luterismu.
Jāatzīst, ka dažā draudzē tiešām pirmajā brīdī zināms izbrins ir iespējams, bet mēģinot iztēloties cik 300 draudžu lielajā LELB ir tādi gani, uz ko varētu attiecīnāt diskusijā izteiktās bažas nu nešķiet,ka te varētu runāt par kādu varenu spārnu
vilks
# Labojis vilks: 2010.05.10 11:41:10
Ingars
hmm, mācība `ārpus katoļu baznīcas nav pestīšanas` taču nevarētu nākt no LELB locekļiem, vai arī? Es šeit, piemēram, runāju tikai par LELB katolisko spārnu, nevis agresīviem RKB locekļiem.

Nav konvertējušies, iespējams jo cer uz ekumēnisko apvienošanos, cerībā, ka pāvests apžēlosies un pasludinās mūs par īsteniem katoļiem
tas vispār ir loģisks nonsenss, līdzīgs sazvērestību teorijām. Neredzu iespēju komentēt, ja tu nopietni tici tādām dīvainām lietām.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:43:12
"Lasot šī foruma komentārus, man rodas pārliecība , ka LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns."

Kaut kas stiprāks parasti var parādīties uz kaut kā vājāka fona. Kā saka: zivs sāk pūt no galvas, bet LELBs??? no arhibīskapa?? Tāpēc: Esi nomodā par sevi pašu un par mācību, turies pie tā, jo, darīdams to, tu izglābsi gan pats sevi, gan tos, kas klausās tevi. /1Tim.4:16/
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:43:18
Visumā es piekrītu, ka nebūtu īsti korekti sadalīt luterāņus pa sekcijām, tomēr no otras puses - visi kristieši taču viens otru un paši sevi ir sadalījuši pa sekcijām un spārniem, tāpēc būsim tiešām godīgi un sauksim lietas īstajos vārdos, jo ir tā kā ir un nevajag baidīties celt gaismā un runāt par to
danar
# Labojis danar: 2010.05.10 11:44:52
kadas pazimes..tiem,kuri pieder pie"katolu sparna" un vai tas ir kads ipasais apdraudejums LELB baznicai,lai butu par to tik ljoti jasatraucas?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:45:31
vilks

Nu šī mācība pilnīgi noteikti nenāk no LELB locekļiem, bet tā dažus iespējams ietekmē, es nezinu, bet ja parādās visādi izteikumi un frāzes, tad no kurienes tas viss? Ok, te gan es piekāpjos, jo īsti nezinu, kurš ir LELB un kurš RKB pārstāvis, tāpēc neņemos spriest par cilvēkiem, bet tikai par pašiem viedokļiem un mācībām
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:49:15
Davaj, beigsim muļķi dzīt, visi zinam ka bija te viens periods, ka parādījās visādi "flūdi" ar Vassulas vēstījumiem, mācībām par Mariju utt. Domāju, ka par to arī ir runa, vienkārši nevajag tēlot nezinīšus, tas vienkārši kaitina - skaidri zinam, ka ir tāda lieta, bet cenšamies tēlot un moralizēt, ka tā lūk jau nemaz nav utt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:50:58
Ingars
vienmēr jau ir iespējams cilvēkam pajautāt viņa konfesiju. tiesa, ja tu par forumu, tad atgādināšu, ka forums nav sevišķi LELB reprezentējošs.

Es savukārt pazīstu personīgi diezgan daudz mācītāju, kurus varbūt varētu pieskaitīt `RKB spārnam`, un ne no viena nevarētu sagaidīt tādu nonsensu kā ilgas pievienoties katoļu baznīcai vai ko tādu. Baidos, ka tu vnk esi izdomājis kādu bubuli, kāda īstenībā LELB nemaz nav. Ir tikai gluži dabiska teoloģiskās domas dažādība.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:53:00
vilks
Ciparu vari pateikt? Cik mācītāji ir `daudz`?
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 11:55:56
Ingars
tas, kas masveidā citēja Vassulu un co, jau nebija nekāds luterānis, kur nu vēl luterāņu mācītājs. A tā no visiem foruma luterāņiem vienīgā Vassulu atzīst Jona, bet arī viņas uzskati LELB nav necik plaši pārstāvēti.

Un vienīgais agresīvais katolis bija imminence, kas tāpēc arī tika nobanots. Savukārt regulāri šeit runājas ap 10 absolūti neagresīvu katoļu. Atšķirību redzi?
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:01:44
Aivars
es skaitu kā jenots - viens,divi, daudz

tā uzreiz varu iedomāties kādus 5. Nē nu no 100-150 tas nav sevišķi daudz, bet nu tie ir tie, kurus pazīstu un puslīdz zinu, kādus viedokļus no viņiem var gaidīt un kādus ne.
Mans komentārs bija šādā kontekstā, nevis, lai pateiktu, ka LELB ir daudz prokatolisku mācītāju. Nav jau LELB viņu nemaz tik daudz.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:04:29
vilks

Ok, šoreiz es esmu kļūdījies, beidzot man pieleca - tēma ir par LELB locekļiem, nujā tikai Jona vien, šķiet no LELBiešiem, šajā forumā, kura atbalsta RKB doktrīnas
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:08:22
vilks

Klau,a kas traucē tiem prokatoliskiem LELB mācītājiem konvertēties iekš RKB? Un viņu sirdsapziņa taptu mierīga.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:11:41
Vardarbe
hmm, par nemierīgām sirdsapziņām rakstīja Ingars, nevis es. Es rakstīju tieši pretējo.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.10 12:13:34
Nedomāju, ka pastāv - LELB RKB spārns.
Ir plašāks spektrs garīdznieku, kas apzinās luterāņu baznīcas evaņģēlisko katolicitāti.

Bet Romas katoļi pēc definīcijas var būt tikai tie, kas ir komūnijā ar Romu.
(Es esmu dzirdējis arī par pārmetumu , kuru izteicis cita "spārna" LELB mācītājs ELBL mācītājam - "Kā, vai tu atzīsti LELB?" ar gandrīz vai sāpi par Altāra kopības atjaunošanu.
Var saprast, ka viņš, būdams LELB mācītājs, LELB vis neatzīst...)

Ir grūti novilkt precīzas robežas starp dažādajiem "spārniem", drīzāk svarīgi , par spīti spārniem , saglabāt ordinācijas solījuma uzticību luterāņu baznīcas ticības apliecībām , kuras, uzdrīkstos apgalvot, ir katoliskas un, no savas pieredzes saku, neiebraukt grāvjos , kuri parasti atrodas abpus ceļam un nešķelties par niekiem.
Bet garīdznieku un laju intereses dogmatikā, liturģijā un baznīcas vēsturē ir normālas baznīcas pazīmes.
danar
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:14:25
vilksAr ko atskiras sadi prokatoliski macitaji no citiem un kapec ir nepieciesams sads iedalijums,jo ikviens tacu var izveleties..piederet katolu,pareizticigo vai luteranu baznicai?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:15:03
vilks
Nu es arī tā uz pirkstiem kādus 7 labi ja varu tā nosacīti piemest, un pat tad gana atšķirīgi, lai veidotu kādu spēcīgu vienotu spārnu. Drīzāk jau aizraušanās ar kādiem katolicisma elementiem ātrāk acīs duras, ka beigās dažs `pieķertais` pat jūtas spiests taisnoties
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:18:22
Ingars
Ingars

Visumā es piekrītu, ka nebūtu īsti korekti sadalīt luterāņus pa sekcijām, tomēr no otras puses - visi kristieši taču viens otru un paši sevi ir sadalījuši pa sekcijām un spārniem, tāpēc būsim tiešām godīgi un sauksim lietas īstajos vārdos, jo ir tā kā ir un nevajag baidīties celt gaismā un runāt par to

Es tikai būtu priecīgs , ka šos jautājumus varētu izdiskutēt slēgtā forumā. Pie kafijas kā līdzīgs ar līdzīgu. Kamēr tas nenotiks ...nekas nenotiks.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:19:48
Aivars Lapšāns
Bet ko īsti gribi izdiskutēt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 6431