atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aizturēts LELB mācītājs
pich_
Iesūtīts: 2010.04.29 13:33:46
http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/328883-aizdomas_par_pedofiliju_aiztureti_tris_v.. iriesi_tostarp_macitajs

Aizdomās par pedofiliju aizturēts mācītājs... Nu kā tā var? Jau tā ir ļoti daudz skandālu visā pasaulē ar katoļu priesteriem, kas izmanto mazus zēnus, tagad arī pie mums šādas lietas uzpeld...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
AutorsZiņas teksts
iminence
# Iesūtīts: 2010.05.04 23:51:21
Aivars
Nepietiek ar to, ka lecīgs. Piedevām vēl kauslis.
Golems
# Labojis Golems: 2010.05.05 02:41:57
Tomēr interesanti ir tādi tipi kā iminence un arī vairāki citi, kuru teksti uzrāda labas katoļu vai luteru teorijas zināšanas, bet neliecina par kādu Kristus mācības vai priekšzīmes iespaidu uz viņu personībām. Vai kristietība ir tikai mācība, par ko dažādām konfesijām strīdēties, vai tā tomēr spēj cilvēku darīt atšķirīgu no jebkura cilvēka šai pasaulē?
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.05.05 07:12:38
Njā...pēc viņu darbiem būs mums atpazīt Jēzus sekotājus, bet šeit ož pēc farizejiskas augstprātības...padomāiminence par to
Un vēl...dažkārt šādu "kristiešu" dēļ gribās skriet prom no baznīcas, bet Jēzus teica-ja kas apgrēcinās kādu no šiem , tad vai viņam
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.05 08:29:35
kā Lutera galviņā: dievišķā un grēcīgā.
Iminence , tas ir tavā galviņā , ne Lutera.

Bet vienam otram Romas bīskapam savā laikā sakāpa galviņā ...vai tad ne? Un sāka tradīciju pārgrozīt pa savam.
Bez kādiem Sola Scriptura .

Golem, gadītos kāds normāls , uz dialogu noskaņots katolis, es ar viņu labprāt draudzīgi parunātos.




masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.05 09:06:05
incognito
Interesanti, kā diskusija par pedofīliju ir transformējusies doktorinālā diskusijā par pāvesta primātu. Vai tad abas šīs tēmas ir saistītas?

Labs jautājums. Tākā katoļi luturiem piespēlēja kaķi maisā - ļaudis laikam vēlas noskaidrot - kurā konfesijā pēc būtības ir tā ļaunuma sakne... tā teikt miniatūra, mazbudžeta bērtuļa nakts...
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.05 09:09:14
indriķis
Tā ir Lutera mācība par Jēzu Kristu: Viņš bija Dieva Dēls, bet patiesi uzņēmās mūsu vainas un kļuva par īstu grēcinieku. Tādējādi apmuļķojot Sātanu un nesot pestīšanu. Nezināju, ka tev sevši luterānisma pamati.
Golems
Protams, daudz vieglāk ir uzrasties sarunas vidū vai beigās un tā kārtīgi visus nokritizēt. Laikam ar to ir domāta tā patiesā kristīgā pieeja?
Dzonijs
No tā, ka tu aizskriesi prom, nekas nebūs zaudēts. Baznīca neiznīks. Diskusija tādēļ arī ir diskusija, lai tiktu ietverti visi aspekti, izrunāti visi asumi, pateiktas visas nesaskaņas utt. Tikai īsti ticīgi cilvēki ir spējīgi, nevis kā tas bieži notiek, glaimīgi dūdot katrs savus maldus, bet ķerties vērsim pie ragiem. Vai kāds šeit ir lasījis Lutera saraksti ar Erasmu? Tur jūs ne to vien redzētu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.05 09:40:04

Pagaidām pēc Ireneja kritērijiem herētiķu statusā ir luterāņi. Jo ietiepīgi un mulderējot aizmirst Tradīciju ar lielo T.


Tev par nelaimi Ireneju esmu lasiijis un zinu, ko Irenejs saprata ar jēdzienu "Tradīcija"... tieši to, ko ar to saprot Luterāņi... bet vēlāko laiku RKB un PB tradīcijas izpratne pie Ireneja neatradīsi!

Irenejam Tradīcijia bij tā pati Apustuļu mācība, ko Irenejs pats saka -

"We have learned from none others the plan of our salvation, than from those through whom the Gospel has come down to us, which they did at one time proclaimed in public, and at later period, by the will of God, handed down to us in Scriptures, to be the ground and pillar of our taith" (Aginst Heresies, Book III, Chap I, 1)

Trešās grāmatas pirmā daļa ļoti labi parāda ko tieši Irenejs māca un saprot ar jēdzienu "Tradīcija" - tas ir nekas cic, kā vien tā pati mācība, ko vēlāk Apustuļi un Evanģēlisti ir pierakstījuši - Irenejs saka - pēc Dieva gribas. Tātad Irenejprāt tā ir Dieva griba bijusi, šo mācību pierakstīt tieši ar to mērķi, lai nodotu tālāk!

Vēl vairāk, Irenejs tieši pret Gnostiķiem uzstājas, kad viņi velk ārā tieši tās Rakstu vietas, ar kurām šodien RKB un PB pamato "tradīcijs validitāti" - Irenejs jau tajā laikā iestājās pret šādu jēdziena "tradīcija" interpretāciju un jau toreiz Gnostiķi izmantoja tieši šodiena PB un RKB argumentāciju, lai to pamatotu

Sorre, bet meklē muļķus citos dīķos... Droši vien tev tas ir pārsteigums, bet Luteriskā mācība neatsakās no Baznīctēviem, bet tieši otrādi studē tos un apgūst tieši tamdēļ, lai kādi garāmgājēji nevarētu viņus pievilt.

Esmu redzējis PB un RKB adeptu vidū ir mīts un iespaids par Luterāņiem ka viņi tāpat kā baptisti vai citi kalvina, cvinglija sekotāji ignorētu, noliegtu Baznīctēvu devumu un pašu Baznīcas vēsturi - netrāpīji!

Tāpēc, tu vari, protams, kā mantru atkārtot savu pārliecību, bet šodien vairs nav viduslaiki, bet ikkatrs interesents var i-netā visus šos darbus dabūt un izlasīt pats savām cīm - un tur tevis sludinātais nav atrodams ne Rakstos nedz pie Baznīctēviem... Tā kā te vēl ir jautājums, kurš mēģina iebarot savu subjektīvo mācību...
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.05 09:42:48
iminence , tu kļūdaini interpretē Luteru, viņš nepasaka neko citu, kā pašsaprotamo Evaņģēliju - Dievs sūtīja Kristu, kurš patiesi uzņēmās mūsu vainas, un mira kā īsts grēcinieks ( lai gan Kristus bija un palika bezgrēcīgs ) . "To, kas grēka nepazina, Viņš mūsu labā ir darījis par grēku, lai mēs Viņā kļūtu Dieva taisnība" . 2.Kor. 5:21. Un sātans pievīlās..
Vienam otram Romas katolim ir tāda tendence, pārķert, neiedziļinoties līdz galam nedz Evaņģēlijā, nedz Lutera mācībā.
birkenbaums
# Iesūtīts: 2010.05.05 09:48:45
iminence "un kļuva par īstu grēcinieku"... mazliet pasekoju šai diskusijai un jāsecina, ka Tu sāc izskatītis pēc kāda, kurš savā šaurajā istabiņā ir riktīgi sadomājies un izdomājies, tad par visu sadusmojies un tagad brauc virsū Evanģēliskajiem katoļiem, jeb luterāņiem ... centies mūs apvainot ar Tavā paša galvā radušamies samežģījumiem... bet tas taču neatbilst patiesībsi un mūsu ticībai... attopies.
iminence
# Labojis vilks: 2010.05.05 10:08:10
Jošs Mulders
indriķis
birkenbaums

Man arī jāstrādā un nav laika iegrimt komentārismā, bet....

ja no šiem četriem: Lutera, Erasma, sv. Tomasa Mora un Kardināla Ņūmena, man jāizvēlas kura respektīvajai Baznīcai Dievs devis Patiesības dāvanu, es izvēlos to Baznīcu, ko pārstāv trīs pēdējie. Jauku dienu.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.05 10:14:43
Iminence ,
tā viņš ir - kad nav ko teikt, tad labāk strādāt.
no šiem četriem tā riktīgi varēšu izvēlēties pirmo, neatsakoties arī no tiem manas Baznīcas pārstāvjiem, kurus nemini savā sarakstā (un kuriem patiesības dāvanas piemīt daudz lielākā mērā par taviem sekundārajiem varoņiem ) - Gregora Lielā, Sv.Augustīna, Sv.Ambrozija, Basila Lielā, Filipa Melanhtona, Mārtiņa Hemnica , Sv.Bernāra etc. etc. un vēl neskaitāma pulka Kristus liecinieku.
incognito
# Labojis incognito: 2010.05.05 10:35:47
Ja jūs mērītos ar saviem krāniņiem, tur nebūtu nekas iebilstams, bet izskatās, ka mērīšanās notiek, tā sakot, ar svešiem krāniņiem.
Pilnīgi jācitē Ļaunais Gars - sv.Augustīnu es zinu, par Roterdamas Erasmu, Tomasu Moru un Luteru esmu dzirdējis, bet kas jūs tādi esat?
Golems
# Iesūtīts: 2010.05.05 11:06:41
iminence

Tikai uz sarunas beigām var secināt, kāds kurš ir. Būtu vieglprātīgi izteikt savus novērojumus jau pašā sākumā. Bet mani vairāk par kritizēšanu interesē, kāpēc pat no padziļinātas Baznīcas mācības un Tradīcijas studēšanas neizriet tādas pārmaiņas personībā, lai cilvēks izpaustos atbilstoši tam, ko ir tik dziļi studējis. Kur rodas pārrāvums starp mācību un dzīvi? Bet tas nav šīs sarunas temats.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.05.05 11:10:59
iminence No tā, ka tu aizskriesi prom, nekas nebūs zaudēts


Lūk šeit es tev nepiekritīšu...vai esi pārliecināts ka Jēzus domā tāpat
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.05.05 11:38:47
iminence

"man jāizvēlas kura respektīvajai Baznīcai Dievs devis Patiesības dāvanu"

Kas Tev liek domāt, ka Dievs izvēlējās tikai vienu, kam dot?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.05 13:16:06
iminence indriķis
Lai būtu pavisam droši, savos kristiešu teologu sarakstos iekļaujiet Čaku Norisu. http://www.christianbook.com/black-belt-patriotism-how-reawaken-america/chuck-norris/9780805464368/pd/464368/106670529.. 6?item_code=WW&netp_id=646335&event=ESRC.. N&view=details
Jo viņu no Dieva Valstības izmest jūs nenieka nespēsit
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.05.05 13:37:04
Forši tekstiņi no skolotām mutēm ... labi, ka Dievs ir visur ne tikai baznīcas beņķī
liberty [91.87.153.91]
# Iesūtīts: 2010.05.05 13:56:27
incognito
var saprast, ka iminence nevēlas šeit tirgoties ar luterāņu tirgus bābām. Tikai palasiet ķeceru uzpūtīgo plātīšanos. Jūs, kas nocirtāt galvu Tomasam Moram vēl lasīsiet morāli citiem!

indriķis
Vai esi drošs, ka daži no minētajiem izvēlētos Tevi? Es nē.
liberty [91.87.153.91]
# Iesūtīts: 2010.05.05 14:06:06
Ctulhu

Ķēms tu tāds. Jau bilde par to liecina. Un A.P Lēvalds, luterāņu mācītājs laikam nemaz nedraiskojās ar puisēniem? Paši jau sevi neredz. Tikai citus bakstīt. Da neviens normāls katolis vispār nenāks šajā saitā. Kādēļ mums ļaut sevi apriet ķeceru un atkritēju suņiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.05 14:07:41
liberty [91.87.153.91]
Vai ir kāda saistība starp mūka tonzūru un skinheda galvasrotu?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 6557