atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aizturēts LELB mācītājs
pich_
Iesūtīts: 2010.04.29 13:33:46
http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/328883-aizdomas_par_pedofiliju_aiztureti_tris_v.. iriesi_tostarp_macitajs

Aizdomās par pedofiliju aizturēts mācītājs... Nu kā tā var? Jau tā ir ļoti daudz skandālu visā pasaulē ar katoļu priesteriem, kas izmanto mazus zēnus, tagad arī pie mums šādas lietas uzpeld...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.01 22:18:55
Armor [86.63.168.2]
Vai tad jezuītus no monsiņjoriem izslēdz? http://en.wikipedia.org/wiki/Enrique_Figaredo_Alvargonzalez
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.05.01 22:23:00
iminence
Es arī vēlētos atgādināt, ka pedofilijai nav nekāda sakara ar celibātu, jo 94 procenti pedofilijas gadījumu notiek ģimenēs. Un pārējie procenti ir skolās, pie skautiem, slimnīcās utt. Šajos 6 procentos ietilpst priesteri pedofili, kas objektīvi veido 0.1 procentu no šiem 6 procentiem.

Tātad priesteri pedofili ir iesaistīti vienā no katriem 16667 šāda rakstura noziegumiem ( = 1/(0.1/100 * 6/100) )? Vai šiem priesteriem ir vērts pievērst uzmanību kā īpašai noziedznieku klasei? Vai arī tomēr kaut kas misējās ar skaitļiem?

Tiesu procesi reāli ir tikai 30 procenti no tā 0.1 procenta, kas ietverts 6 procentos pedefolijas gadījumu ārpus ģimenēm.

Tad kas tie 0.1% tādi ir? Un arī 30% - vai katrs trešais no priesteru pastrādātajiem noziegumiem nonāk tiesā?
Jānis Ginters
# Labojis Jānis Ginters: 2010.05.01 22:39:03
Nu gan aizpļāpājušies... Agris esot ne tikai Jezuits, bet vēl ar pāvesta piesķirtu goda titulu. Tāds parasti varētu būt bīskapam, vai Romas kūrijas loceklim.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:33:46
Jānis Ginters
Ej nu saproti, kāpēc runā teiksim par monsiņjoru Zviedrānu. Domā viņš ir bīskaps vai Romas kūrijas loceklis? Romu nianses tik smalki nepārzinu, bet radies iespaids, ka monsiņjors tas pats ingļu reverends vien ir. Tā teikt augsti godātais un ļoti cienītais.
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.01 23:38:00
Jānis Ginters

Nu gan pateici. Ak Dievs. Jāni, pārbaudi savus avotus un informējies par Katoļu baznīcu. Monsinjors ļoti labi var nebūt ne bīskaps, ne kūrijas loceklis. Kā vecais čekists Zviedrāns. Nav brīnums, ka tādus kā tu, apved ap stūri!!! Un kas attiecas uz jezuītiem, tad tiem nedrīkst būt goda titulu.
iminence
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:38:43
Mārtiņš
nomierinies un iemācies skaitīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:39:22
iminence
Lai tā būtu, bet vai šis ir, vai nav goda tituls un jezuīts? - -http://en.wikipedia.org/wiki/Enrique_Figaredo_Alvargonzalez
iminence
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:40:18
Aivars
Ja jezuītu ieceļ par bīskapu, tad viņš kļūst par mgr (monsinjoru). Citādi ne.
iminence
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:43:40
Jūs nu gan, mīļie brāli luterāņi, tin ap pirkstu! Vai nu tā ir diagnoze vai arī jums laiks izglītoties, pie kam nopietni un padziļināti par to, ko jūs saucat par katolicismu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.01 23:48:34
iminence
Nu izstāsti trīs vārdos, kas tas katolicisms ir par zvēru, labais cilvēk!
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.05.02 00:08:07
Iznāca reiz iepazīties ar kādu Lietuvas priesteri, kura tituls bija monsinjors (pat vizītkartē). Lūdzu, lai izskaidro man, ko tas nozīmē. Tas esot tikai tāds goda, pagodinājuma tituls bez praktiskas nozīmes vai statusa hierarhijā, ko piešķir kā atzinību par vērtīgu kalpošanu.
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.02 01:14:01
Aivars
Lasi Katoliskās Baznīcas katehismu.
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.02 01:20:07
Pavasara balss

Monsinjora tituls tiek piešķirts kā goda tituls. Par labu darbu, īpašiem nopelniem. Tas atkarīgs no situācijas. Bet monsinjors ne vienmēr ir bīskaps un viņam nav nekādu privilēģiju. Hierarhijā viņam nav nekāda pārākuma statusa. Tāpat, kā kardinālam vai arhibīskapam. Tie ir tikai goda (kardināls) vai administratīvi (arhibīskaps) tituli. Pujats ne ar ko nav pāri citiem Latvijas bīskapiem. Ne kanoniski, ne ekleziāli.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.02 06:09:57
iminence
Hierarhijā viņam nav nekāda pārākuma statusa. Tāpat, kā kardinālam vai arhibīskapam. Tie ir tikai goda (kardināls) vai administratīvi (arhibīskaps) tituli. Pujats ne ar ko nav pāri citiem Latvijas bīskapiem. Ne kanoniski, ne ekleziāli.
Izklausās interesanti. Bet kā tad tur bija ar jauna pāvesta iecelšanu? Tā nemaz nav kardinālu privilēģija?
Armor [86.63.168.2]
# Iesūtīts: 2010.05.02 06:21:18
Gnidrologs

Drīzāk pajautā pats sev, kāds ir īstais iemesls mēdiju pastiprinātajai interesei par šiem gadījumiem, ja 80 - 90% pedofīlu ir "kārtīgi" gimenes tēvi, savukārt no priesteriem ASV, piemēram, pedofīli ir tikai 0,3%
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.05.02 08:40:11
iminence
nomierinies un iemācies skaitīt.

Esmu mierīgs. Un mierīgi aicinu skaitļus izmantot pēc to primārās nozīmes nevis kā sinonīmus citiem apzīmētājiem daudz, maz, ļoti maz utt.
Ja ar tiem 0.1% domāji absolūto daudzumu, tad nevajag rakstīt 0.1% no 6%.

Armor [86.63.168.2]
(..) 80 - 90% pedofīlu ir "kārtīgi" gimenes tēvi, savukārt no priesteriem ASV, piemēram, pedofīli ir tikai 0,3%

Armoram ir cita statistika nekā iminences rīcībā esošā. Pie kam Armors operē ar diviem dažādiem nesaistītiem rādītājiem - viens ir pedofīlijas noziegumu veicējiem, otrs - par pedofīliju priesteru vidū.

Vai arī patiesība ir vienkāršāka par šiem skaitļiem - neprotat izteikties.

Manis rakstītais uz šīs diskusijas tēmu attiecas tā, ka minot precīzu informāciju (šajā gadījumā - skaitļus), vajag padomāt par to pasniegšanas veidu, lai nesanāk, ka tie kļūst par papildu apsūdzību vai arī pilnīgi pretēji - nepamatoti neattaisno,pie reizes apsūdzot kādus citus.
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.02 10:00:37
Mārtiņš

Es domāju 0.1 procents no tiem 6 procentiem, kas ir ārpus 94 procentiem ģimenēs (no 100 procentiem vispār) gadījumu. Un no tā 0.1 procenta līdz reālai tiesai aiziet tikai viena trešā daļa. Pārējie ir vai nu ar noilgumu, vai visbiežāk izdomājumi un naudas izspiešanas gadījumi. ASV ar to ļoti aizrāvušies. Daži.
Piemēram, ja diecēzē ir 700 priesteru (tas ir konkrēts gadījums) un uz šiem 700 pedofili ir 3, kāds ir procents? 0.4. Un par vienu nav iespējams vairs atrast derīgus pierādījumus. Pārējie notiesāti. Lūk, reāls gadījums.
iminence
# Labojis iminence: 2010.05.02 10:08:45
Aivars

Parasti, Aivar, arī daudz katoļi savu Baznīcu redz tieši tā: rāpjas uz augšu. Vispirms vikārs, prāvests, dekāns, palīgbīskaps, bīskaps, arhibīskaps, kardināls. Realitāte ir pilnīgi cita. Jo teiksim lielāka atbildība ir uzticēta, jo vairāk jātrīc Dieva priekšā. Jau Svētais Augustīns brīdināja bīskapus, ka, "Tas, kas es esmu priekš jums, mani šausmina, bet tas, kas es esmu ar jums mani mierina: jo priekš jums es esmu bīskaps, ar jums es esmu kristietis. Pirmais tituls...ir pienākuma tituls, otrais, žēlastības tituls. Pirmais nes pazušanu, otrais pestīšanu". Bīskapam vairāk kā citiem jātrīc Dieva priekšā. Ir bīskapi pēc kuriem saka - beidzot prom, cik labi. Un ir tādi par ko saka: Labi, ka nepaguva visu sačakarēt.
iminence
# Iesūtīts: 2010.05.02 10:15:28
Aivars
Tātad, turpinu. Kardināls pieder pie kardinālu kolēģijas. Un pāvesta ievēlēšana ir vēsturiski izveidojusies viņu specifiska joma. Piemēram, kardināls var nebūt bīskaps. Kā H.U. fon Baltazars, Ž.Kotjē u.c. Bet viņi var vēlēt pāvestu. Tomēr, nebūdami bīskapi, nepieder Apustuliskajai sukcesijai, kas baznīcā ir galvenā. Principā varētu domāt, ka par kardināliem ieceļ ļoti gudrus garīdzniekus. Kad raugās uz dažu labu Rīgā, redzam, ka tiek pielaistas milzīgas kļūdas. Redzi, pats pāvests jau nav nekas cits, kā Romas bīskaps. Pirmais pāvesta uzdevums, jau nav valdīt pār citiem, bet vienot citus ap Kristu.
Haw-wa [78.84.1.62]
# Iesūtīts: 2010.05.02 12:15:58
Safabricēta lieta kāda interesēs, bērni melo vai fantazē, jeb paši ir gribējuši vai izaicinājuši. Tie visi ir parastie argumenti ar kuriem operē apsūdzēto aizstāvji gandrīz VISOS gadījumos, kad ir stāsts par nepilngadīgo seksuālo izmantošanu. Uz šito poliči neuzķeras, bet nodrošinās jau izmeklēšanas gaitā un parasti paši vispār ir skeptiksi uz šo lietu kustināšanu. Parasti šitās lietas jau sākas "no apakšas", kāda skolotāja kaut ko pamana, kāds vietējais mediķis pārbauda, kāds psihologs parunā un visi kopā raksta ziņojumu vietējai policijai. Un parasti šitajā stadijā nezin kurš vainīgs, tikai saprot no fiziskām un emocionālām pazīmēm, no nesakarīgiem tekstiem, ka kaut kas nav kārtībā. Tad pieslēdzas kriminālpolcija ar visai skeptisku noskaņojumu zinot, cik grūti šīs leitas pierādāmas pret argumentiem1) bērni melo; 2) varmākas ir cienījami cilvēki un pēc definicijas "nevar būt".
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 34488