atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mājas draudzes - kristiešu nākotne (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.04.28 13:42:12
Jau vairāki pravietojumi ir izteikti un tie jau tagad sāk piepildīties, ka kristieši no visām konfesijām, denominācijām, sektām, draudžu apvienībām un brīvdraudzēm būs spiesti iziet ārā un vienoties vienā kopējā eklēzijā - katrā pilsētā, mazpilsētā un ciematā jābūt tikai vienai draudzei. Tā ir nenormāla un nebibliska situācija, kas ir šodien - katoļi, luterāņi, pareizticīgie, baptisti, adventisti, metodisti, anglikāņi, pentakosti, harizmāti utt. utjp. Manā skatījumā kaut kas līdzīgs jau vēsturē ir bijis, piemēram - hernhūtiešu jeb brāļu draudžu kustība Vidzemē 18.gadsimtā. Sašķeltība ir visu kristiešu kopējais grēks un kristīgās misijas zemās efektivitātes iemesls. Nekristieši vienkārši nesaprot, kur tad ir tā mūsu vienotība un mīlestība savā starpā. Bet mazajās mājas grupiņās, kuras regulāri sapulcējas kopā publiskās vietās, cilvēka vajadzības var tikt efektīvāk apmierinātas un šādā veidā kristieši var būt efektīvāki kalpošanā, nekā sēžot katrs savos baznīcu mūros
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.30 22:18:48
Un nedomā, kā draudzi sašķelt ar kaut kādām mājas grupiņām.
Ja izprot un ir paeizi organizēta mājas grupiņa ,tad tā draudzi tikkai ceļ un papildina .
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.03 09:37:57
Ingars

Ingar, principā Tavs viedoklis ir ar kaut kādu ietekmi. Domāju - esi saklausījies kāda cilvēka muļķības par bijušiem laikiem.
paņemsim Tavu draudzi. Ja piem. Tu esi LELB loceklis , tad mazā grupa LELB Lutera mācībā saucas = Svētā sadraudze. Mazās grupas LELB darbojas trīs variantos= sievu vakari, vīru vakari un kopējie sievu un vīru sadraudzības vakari. Šajos vakaros notiek viss tas ko sauc par mājas grupām.
Arī brāļu draudzes te nederēs. Tas viss ir pagājis. Tev ir baznīca. Tava novada Dievnams, kur Tu un Tava draudze realizē kopā sanākšanu uz sapulci, Dievkalpojumu. Jo baznīcai ir dienu un svētku sistēma priekš visa novada, kur novada ļaudis nāk uz baznīcu attiecīgos laikos. To miera laika apstākļos nedrīkst atmest.
Par konfesionālo apvienošanos nevar būt runa. Jo tā ir Dieva inspirācija. ļoti bīstami ir visus salikt vienā baznīcā, jo galaprodukts šādam projektam būs = ļaunā pāvestība. Uz to nedrīkst uzķerties. Arī luterāņiem ir jāatskatās uz Luterisma pirmmantojumu un jānovērtē = vai LELB iet luterisma ceļu? Es uzskatu , ka LELB daļa jau ir novirzījusies uz ļaunās pāvestības ideoloģiskajām ,,kaprīzēm,, un sludina , jā , tiešām sludina apvienošanos. To esmu pats dzirdējis rekolekcijās.
Ingar, tas nenoliedz , ka uz mazajām sadraudzes grupām luterāņi nelūgtu citu konfesiju pārstāvjus, ka netaisītu kopējus sludināšanas projektus. Tas notiek. Un tas ir normāli. Kristiešu apvienošanās būs savādākā formā. Mazliet pacietības. Dievs to noorganizēs.
Lai Dievs Tevi , brāl, svētī!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.03 10:00:36
Kristofers

Bet par mājas draudzēm - ja tavā draudzē ir evaņģēlisks mācītājs, kas sludina Kristus evaņģēliju, nevis maldus, zinātni, filozofiju, dzeju, vai pats savus kvazi-zinātniskus un kvazi-reliģiskus murgus, lietojot kristīgu frazeoloģiju, tad stiprini savu draudzi, cel to, ved uz to cilvēkus, lūdz par savu mācītājiem. Un nedomā, kā draudzi sašķelt ar kaut kādām mājas grupiņām.

Luterānisma pamatmantojums ir tieši svētā sadraudze. Jeb , kā te sludina= mājas grupas. Lutrāņu mazajās grupās arī bez mācītāja viss notiek pareizā mācībā. Nezinu nevienu luterāņu mazo grupu , kur bez mācītāja kādi būtu novirzījušies no veselīgās mācības. Es tādas luterāņu grupas zinu pa visu Latviju. Tur gan klāt mācītāji , gan nav. Galvenais , ka tādām grupām ir obligāti jābūt. Obligāti. Laiks to prasa.
Pats esmu braucis palīdzēt dažām draudzēm iedarbināt šādas grupas, kur ir klāt bijis pat mācītājs. Viņš pavēroja kā tas notiek un sāka iesaistīties. Kad es redzēju , ka tur viss būs ok, vairs nebraucu palīgā. Mēs esam evaņģēliska konfesija. Un kaut kādas muļķības ir grūti cilvēkiem iestāstīt izmantojot Bībeli. Jo šādā sadraudzē klāt ir Svētais Gars , kas dod prātos pareizas atziņas.
Jā, ir arī grupas ar sektantiskām tendencēm. Bet tādas es neesmu novērojis luterāņos. Šādās grupās parasti līderi strādā pēc sevišķi smalki izveidota stila. Tēmas tiek sasaistītas pēc vajadzības , nevis pēc visa Bībeles spektra skaidrojuma. Piem. vīns. Māca tikai , kur ir slikti dzert, bet nemāca patiesību par Noasu, Jēzu , kur viņš dzer kopā ar mācekļiem to. Par Noasu melo , ka Noass nezināja , ka pēc plūdiem vīnogu sula var saskābt utt....Es te varētu rakstīt šīs sektantiskās problēmas steriem. Arī mums luterāņiem ir sektantiskas problēmas. Bet tās nenāk no draudžu locekļiem , bet taisni pretēji= tieši no mācītājiem. Diemžēl.
Arī Tu savā laikā paudi sektantismu. (nepārmetu, lai Dievs Tevi svētī, brāl, jo redzu , ka Tu audz) , īsti nezinādams visu patiesību par Luteriskajiem pamatprincipiem, par atšķirībām starp ļauno pāvestību un Dieva inspirēto Lutera draudzi. Ja kaut kas par Luteru tiek noklusēts , tad paliek = ļaunā pāvestība. Es te runāju par draudžu hierarhijas uzbūvi. Piem. tagad Vanags elementāri pats slēdz līgumu ar kādu mācītāju , neprasot draudzei. Tas ir pārkāpums attiecībā pret luteriskām tradīcijām un svētajām asinīm , kuras tika izlietas par Jēzus draudzi. Tas tad mūsu vidū atrādās, ka mācītājs var darīt draudzē ko grib, pat izvarot bērnus. Tādu mantojumu Luters nav mums atstājis. Un tas ir jāizskauž.
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.03 16:02:43
Bet par mājas draudzēm - ja tavā draudzē ir evaņģēlisks mācītājs, kas sludina Kristus evaņģēliju, nevis maldus, zinātni, filozofiju, dzeju, vai pats savus kvazi-zinātniskus un kvazi-reliģiskus murgus, lietojot kristīgu frazeoloģiju, tad stiprini savu draudzi, cel to, ved uz to cilvēkus, lūdz par savu mācītājiem. Un nedomā, kā draudzi sašķelt ar kaut kādām mājas grupiņām.
Skaisti, šo vai dzird ik vienā draudzē sakot. Ir tik atšķirības ka vienās sludina paklausības mācību un paši to ievēro un citās tik Doktrīnas un vēsturiskas patiesības.
.... 4 nedz nodoties bezgalīgām pasakām un cilts rakstiem, kas vairāk ierosina prātošanu nekā kopj Dieva draudzi ticībā,
......(1.Tim.1)
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:13:58
Kāpēc jums šķiet, ka mājas grupiņas šķeļ draudzi vai kā citādi negatīvi iedarbojas uz to? Tad jau var pateikt, ka vispār tas, ka katrā pilsētā ir atsevišķa draudze arī šķeļ Kristus miesu, tad jau vajadzētu pasaulē būt tikai vienai vietai, kur visi kristieši sapulcējas uz dievkalpojumu - vai jūtat par ko ir runa? Par to, ka mācītājs draudzē ar 100 un vairāk cilvēkiem kvalitatīvi nespēj aprūpēt visus. Jā, ir jābūt dievkalpojumiem, kur visi sapulcējas, bet tāpat ir jābūt arī individuālai garīgajai aprūpei un kalpošanai, bet to var kvalitatīvi izdarīt vienīgi mazās grupiņās, kur katrai ir savs līderis, kurš atskaitās mācītājam.

Un tikai nevajag sākt šitās muļķības, ka pietiek reizi nedēļā ar dievkalpojumu. Ir vajadzīga sadraudzība ikdienā

Aivars Lapšāns
Nuuu es varbūt īsti nemācēju izteikties, bet aptuveni tu manu domu precizēji

Ingar, tas nenoliedz , ka uz mazajām sadraudzes grupām luterāņi nelūgtu citu konfesiju pārstāvjus, ka netaisītu kopējus sludināšanas projektus. Tas notiek. Un tas ir normāli. Kristiešu apvienošanās būs savādākā formā. Mazliet pacietības. Dievs to noorganizēs. Lai Dievs Tevi , brāl, svētī!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:18:10
Kristofers

Vai tavas draduzes mācītājs velta laiku katram draudzes loceklim individuāli vismaz reizi nedēļā aprunājoties, aizlūdzot, palīdzot dažādos veidos? Vai mācītājs viens pats to vispār spēj izdarīt? Vai notiek dievkalpojumos aizlūgšanas par atbrīvošanu no tevis pieminētajām atkarībām, gavēšana par atkarīgajiem, palīdzība ikdienā, viens otra pieskatīšana?
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:21:02
Ingars
Kāpēc jums šķiet, ka mājas grupiņas šķeļ draudzi vai kā citādi negatīvi iedarbojas uz to?
Mājas grupa, kuras dalībnieki paziņo (kā tu paziņoji sākumā), ka draudze nav nepieciešama, nepieciešamas ir tikai mājas grupas, kuras pastāv kādā nenosakāmā vienotībā savā starpā, visādā ziņā šķeļ draudzi, jo faktiski no tās atdalās.

Mājas grupas, kurās "katrai ir savs līderis, kurš atskaitās mācītājam" un kuru loceķļi svētdienās apmeklē dievkalpojumus un iesaistās arī citādi draudzes kalpošanā, kā arī neuzskata sevi par labākiem tāpēc vien, ka apmeklē mājas grupu, draudzi noteikti ceļ un nāk tai par labu.

Vai jūti atšķirību?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:37:46
vilks

Mājas grupa, kuras dalībnieki paziņo (kā tu paziņoji sākumā), ka draudze nav nepieciešama, nepieciešamas ir tikai mājas grupas, kuras pastāv kādā nenosakāmā vienotībā savā starpā, visādā ziņā šķeļ draudzi, jo faktiski no tās atdalās.

Un ko tad, kad grupiņa sāk augt? Neizbēgami radīsies citas paralēlas grupiņas, bet tā būs nevis šķelšanās, bet gan fizisko robežu paplašināšana. Ko es ar to gribu teikt - ir jāatšķir šķelšanās no kalpošanas veidiem. Tikpat labi, kā jau teicu, var sacīt, ka atsevišķās draudzes arī ir šķelšanās, jot aču nesatiekas visi pasaules luterāņi vienā vietā uz dievkalpojumu -saproti, kur ir tas absurds saukt mazās grupiņas par šķeltniekiem? Jo grupiņas nav kaut kāda metastāze, bet tā pati draudze, kur tās locekļi apvienojas lokālās sadraudzībās, lai varētu vēl efektīvāk viens otram kalpot, bet kopā visas grupiņas sanāk tik un tā un māca vienu un to pašu, praktizē vienu un to pašu, uztur kontaktus ar citām grupiņām...arvienvārdsakot - tas ir līdzīgi, kā vienā iecirknī vairākas draudzes, tā vienā draudzē vairākas grupiņas, bet uzstāties pret to ir tas pats, kas uzstāties pret baznīcas administradīvo iedalījumu diecēzēs, iecirkņos un draudzēs.

Mājas grupas, kurās "katrai ir savs līderis, kurš atskaitās mācītājam" un kuru loceķļi svētdienās apmeklē dievkalpojumus un iesaistās arī citādi draudzes kalpošanā, kā arī neuzskata sevi par labākiem tāpēc vien, ka apmeklē mājas grupu, draudzi noteikti ceļ un nāk tai par labu.

Vai jūti atšķirību?


Āmen, tieši par to es arī runāju
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:44:00
kris, Vilkersona pravietojumi tad arii bij piepildiijushies arii 30os gados ar visu WWII sekojot

VIduslaiku Izvirtiiba nebij nebuut mazaaka par shodienas izvirtiibu...

Tobish tas ir no seerijas kaa pateikt vispaariigas fraazes... Ikvienaa paaudzee cilveeki ir saskatiijushi "Laiku Beigu Ziimes" Ka nu tik buus, nu tik buus...

Iespeejams... bet tik pat labi var gadiities, ka shis ir kaarteejais veestures posms, kad viskautkas notiek pasaulee!
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:53:13
Ingars
Ko es ar to gribu teikt - ir jāatšķir šķelšanās no kalpošanas veidiem.
es arī gribu teikt to pašu

Neizbēgami radīsies citas paralēlas grupiņas, bet tā būs nevis šķelšanās, bet gan fizisko robežu paplašināšana.
Kamēr paralēlās grupiņas nesāk bīdīt kādas savas jaunas mācības un apmeklē dievkalpojumus un ir savstarpējā sadraudzībā, tikmēr jau viņi visi ir vienoti gan Vārdā, gan Sakramentos.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 12:57:23
Kā jau teicu - lai cilvēki, kas izdara spriedumus paskatās, cik viņi ir pavadījuši sadraduzībā ar Dievu. Viena lieta ir intelektuāli studēt bībeli, bet pavisam kas cits, Svētā Gara vadība
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.06 13:02:43
Ingars
tu to no pieredzes?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 13:03:53
vilks
Jā, no pieredzes, konkrēti arī pie sevis esmu pamanījis, kā ir, kad esmu kā akadēmiķis un kā ir, kad nopietni nododos
danar
# Iesūtīts: 2010.05.06 13:47:51
Ingars
Sveta Gara vadiba Bibeles studesana ir neiesaistot pratu..vai es nepareizi sapratu?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 14:04:12
danar

Prāts tiek iesaistīts, bet tas pakļauts Svētā Gara vadībai, jo daudzi ir tikai tīri ar prātu studējuši Rakstus un tādējādi radījuši postošas maldu mācības
danar
# Iesūtīts: 2010.05.06 14:10:05
IngarsKada ir tad atskiriba..nu,ka tu zini..ja,luk tagad mani Sv.Gars vada..bet kadu citu reizi-pasa prats?jo butiba tu jau esi kristietis,tu ludz pirms studesanas...vai tu,ka kristietis vispar vari studet Sv.Rakstus bez Gara vadibas?tas man ta lika aizdomaties...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 14:29:53
danar

Runa vispār bija par to, vai cilvēks vispār velta laiku. Protams, ka Svētais Gars nāk palīgā ikreiz, kad nopietnu un pareizu attieksmi pieejam bībeles studēšanai, kad necenšamies visu paši interpretēt, bet lūdzam Dievu, lai VIņš palīdz saprast. Bet, atvaino, kā var cilvēks citus mācīt, ja viņš regulāri bībeli nelasa un regulāri nelūdz? Ok, pabeidzis teiksim Lutera akadēmiju - bet vai ar to vien pietiek?
danar
# Iesūtīts: 2010.05.06 14:57:33
Ingars
Domaju,ka lai cilveks otru macitu vinam ir jabut zinasanam attiecigaja joma,tas ir pirmais.Un tas,kas attiecas uz cilveka personigajam attiecibam ar Dievu...ir katra pasa zina,cik daudz ludzam..cik Bibeli lasam.Un tas nebut nav kriterijs pec ka varetu vertet..ir spejigs ko iemacit vai nav.Protams,ja tas tev rada problemu...tad japadoma kapec.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.06 16:06:37
danar

Un tad redzam, kā nāk ārā mācītāji pedofili un homoseksuāļi. Pilnīgas muļķības ir tas, ka mācīt drīkstētu cilvēks, kuram nav nopietnas personīgas attiecības ar Dievu - ŠĀDU CILVĒKU NEDRĪKST PIELAIST PIE CITU MĀCĪŠANAS. Bībelē taču ir runāts, ka tā gudrība, kas nāk no DIeva ir atšķirīga un pārāka par to gudrību, kas nāk no cilvēkiem. Zināšanas par bībeli bez praktizēšanas ir nulles vērtībā. Tu vairāk iemācīsies no cilvēka, kurš nav mācījies nevienā kristīgajā iestādē, bet regulāri lūdz Dievu, lasa bībeli, gavē un praktizē to, ko izlasījis bībelē. Nevienam nav tiesību mācīt topošos mācītājus, kurš pats nepraktizē to, ko māca.

Un vēl es pateikšu lūk ko - ja tu regulāri studē bībeli, lūdz Dievu, gavē, mācies no citiem kristiešiem, kuri ir vismaz tavā brieduma līmenī, tad zināšanas būs un tās būs tādas, kā rakstīts

8 Bet Stefans, pilns ticības un spēka, darīja brīnumus un lielas zīmes tautā.
9 Tad piecēlās daži no tā sauktās libertīnu un kirēniešu un aleksandriešu skolas un daži no Kilikijas un Āzijas un iesāka vārdu cīņu ar Stefanu,
10 bet tie nespēja pretoties gudrībai un garam, ar kādu viņš runāja.

Augsti skolotie un izglītotie nespēja pretoties Dieva Vārdam.
Henricus Instituoris [24.44.77.186]
# Iesūtīts: 2010.05.06 17:58:20
Ingars : .. Nevienam nav tiesību ..

un tev, tātad, gars ir devis iespēju, un vēl vairāk - tiesības, iztiesāt: kurš māca to ko praktizē un kurš praktizē to ko māca ..
tu spēj ieskatīties cilvēka dvēselē, lai pēc tam uz pāris tenkām balstoties pasludinātu spriedumu: Dieva Valstības dabam nederīgs ?
kāds gars tevi ir pacēlis tādos augstumos?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 4138